Keresés

Részletes keresés

braunlac Creative Commons License 2010.04.14 0 0 35
Végül nem adtam el, nagyon szuper gép, csak meg kell tanulnom használni! :)
Előzmény: Apropó (34)
Apropó Creative Commons License 2010.04.01 0 0 34
Na, mi történt?
Nem vált be?
Előzmény: braunlac (33)
braunlac Creative Commons License 2010.04.01 0 0 33
Eladó egy Olympus E-620 fényképezőgép az alábbi tartozékokkal:

Zuiko ED 14-42mm és
Zuiko ED 40-150mm kitobi,
egy utángyártott tartalékakku (1800mAh),
egy 4GB-os Sandisk Ultra II CF memórikártya,
egy SDHC-CF memóriakártya adapter,
és egy Lowepro Toploader Zoom 2 táska.

A szett irányára 170.000-Ft.
XPA Creative Commons License 2010.03.11 0 0 32
máshol 190e-ért lehet kapni duplakittben markolattal. szerintem az jobban megéri.
Előzmény: Pacsuta (31)
Pacsuta Creative Commons License 2010.03.11 0 0 31
Sziasztok!
Szerintetek ez már jó ár itthon?
http://www.edigital.hu/Tukorreflexes_fenykepezo/Olympus_E-620_digitalis_fenykepezogep_vaz_+_ajandek_markolat_-p44407.html
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.06 0 0 30
Hali.

Kicsit későn, de reagálok :D

Digit gépeken (akár más márkánál is) halál a manuális élességállítás sztem.

Rakjál bele másik mattüveget és kész, esetleg még erre egy nagyító szemkagylót...


Amúgy is gyors a fókuszálása, úgyhogy nem hiszem, hoyg evvel kelljen majd bajlódnod :)
Nekem amúgy 520-asom van, annak még kisebb, de sztem nem is kell nagyon nagyobb..
Nikonon vmennyivel nagyobb van, de az sem egy zenit nagyságú :D
Mattüvegcsere és kész. Olympuson meg ez full egyszerű, legalábbis 520-ason úgy volt 2 perc, hogy azt sem tudtam mit kell csinálnom :D

Üdv.
Előzmény: turisandor (26)
gabó19 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 29
sziasztok keresek olympushoz vakut tud valaki?
Apropó Creative Commons License 2010.02.05 0 0 28
Szeretnék ilyen gépet venni én is.
Póloska Creative Commons License 2009.11.06 0 0 27
Sajnos, ahhoz keveset használtam még, hogy a kérdésedre érdemben válaszolhassak.
Előzmény: turisandor (26)
turisandor Creative Commons License 2009.11.05 0 0 26
Szervusztok?

Mennyire valós az az állítás, amit sokszor olvasok a neten, hogy az E-620 kicsi keresője miatt a keresőn keresztül a manuális fókuszbeállítással nem érdemes próbálkozni?
Vajon a nagyítót tartalmazó szemkagyló, amit a keresőkre lehet feltenni, használható?
Póloska Creative Commons License 2009.10.26 0 0 25
Akkor a Te történeted szomorú.
Nekem ez így könnyebb volt, mint Németországba visszaküldeni, csere, vagy javítás céljából.
Előzmény: foveon (24)
foveon Creative Commons License 2009.10.26 0 0 24
hat igen nekem meg altalanyban javitottak tengernyi pizert a geem, es nem erdekelte oket mekkora a hiba, sztem tok jogellenesen, de hat ilyenkor orul az ember ha megcsinaljak, es mukodik, nemhogy jogaszkodjon...
Előzmény: Póloska (23)
Póloska Creative Commons License 2009.10.26 0 0 23
Mert? Neked volt valami kevésbé pozitív tapasztalatod?
Előzmény: ezisjo (22)
ezisjo Creative Commons License 2009.10.26 0 0 22
...változnak az idők, vagy nagyon szerencsés ember vagy. :)
Előzmény: Póloska (21)
Póloska Creative Commons License 2009.10.26 0 0 21
Akkor folytatom a Németországban vásárolt, de Magyarországon garanciában javíttatott Olympus E-620 gépem storyját. A hét végén hazahozta unokaöcsém a gépet. A javítás rendben van. Működik úgy, ahogy kell. Fizetni sem kellett érte, tehát, kijelenthetjük, hogy az elvárásoknak megfelelően működött a világ garancia. :)
Semmi rossz szavam nem lehet az Olympus szervizre. A használati utasítás még nem érkezett meg hozzájuk. Remélem, az is az ígéreteknek megfelelően fog alakulni!
Előzmény: Póloska (18)
Póloska Creative Commons License 2009.10.13 0 0 20
Köszi a visszajelzésedet. Akkor az angolt hordom magammal, valami ceruzán a táskában. Így, legalább van valami tapasztalat a külföldön vásárolt cuccok garancia érvényesíthetőségének ügyében.
Előzmény: braunlac (19)
braunlac Creative Commons License 2009.10.13 0 0 19
Örülök, hogy sikerült garanciában megjavíttatni a gépet. Használd egészséggel, reméljük több baja nem lesz!
Kiváncsi vagyok, hogy milyen párost alkotnak majd a 70-300-al.
Információim szerint magyar nyelvű használati utasítás sajnos csak nyomtatott formában létezik.
Előzmény: Póloska (18)
Póloska Creative Commons License 2009.10.12 0 0 18
Akkor folytatom a fejleményeket.
Ma jelezték, hogy megjavították a dioptria korrekcióját az E-620 vázamnak. Már csak haza kellene jutnia (Ajkára) Budapestről. A hétvégére az is meg fog oldódni. Tehát, kijelenthetem, a garanciális javítás megtörtént. A német számla kapcsán érdeklődtem, hogy kaphatnék-e egy magyar nyelvű használati utasítást is mellé, mivel nem volt semmilyen a dobozában. Ezt is megoldják, igaz, 3.750,- Ft szükséges lesz hozzá, de legalább lesz az is. Apropó! Valaki tud-e PDF formátumban elektromos magyar nyelvű használati utasítást? Angolt már találtam. Nekem az is jó, amúgy. Folytatása következik, ha újra lesz valami előre lépés ...
Póloska Creative Commons License 2009.10.02 0 0 17
A garival kapcsolatban a következő tapasztalatom van:
Az E-620-asom, amit német országból vettem eBayen keresztül, PayPal utalással, szemkorrekció állító mechanikája nem működött tökéletesen. Garilevelet nem tett a kereskedő a dobozba, mely egyébként egy új vázat tartalmazott. A reklamációmra, nem nagyon válaszolt. Felhívtam az itteni, magyar képviseletet, ahol azt mondták, hogy, ha tudom igazolni, hogy az Unióban vettem egy éven belül, akkor garanciában meg fogják javítani.
A hiba konkrétan annyi, hogy a végállásban, már nem mozgatja a kis kerék a szemkorrekciós lencsét. +2 dioptriás szemüveget kellene korrigálni, jelen esetben. Ha nem kellene ekkora korrekció, talán észre sem vettem volna ezt a hibát.
No, mindegy! Bevittem a gépemet a 1074 Budapest, Dohány u. 67. címen lévő átvevő helyre, ahol udvariasak voltak velem. A bemutatott német bolti számla megfelelő igazolás volt ahhoz, hogy átvegyék garanciális javításra. Egy év garancia érvényesíthető itthon is, ha igazolni tudod a vásárlásod számlával.
A gép jelenleg a szervizben van még. Ha érdekel benneteket, akkor a további fejleményekről is be fogok számolni.
Valószínűleg, kikényszeríthető lett volna a német országi csere is, de a kereskedő hozzáállása, valamint a magas szállítási költségek miatt inkább az előbb leírtakat választottam. Motivált az is, hogy megtudjam, működik-e a garancia lehetősége. Ez a jövőre vonatkozóan is fontos infó lesz.
Mindenesetre megpróbálom a kereskedőn behajtani az ezzel kapcsolatos költségeimet, mivel 150km-re lakom a fővárostól. Egyenlőre ennyit a szervizelésről.
Amúgy, egy osztálytalálkozón lőtt 330 RAW kép alapján, elégedett voltam a képekkel. A gép kezelését is barátságosnak találtam (Nikonról váltottam ide), főleg a kihajtható képernyő tűnik praktikusnak.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 16
Hali.

Túl sokat nem tudok angolul, ez alapban is korlátozza a lehetőségeket.
Másrészt megkaptam, csak kicsit érdekes volt a dolog :)

Fényképezőnél meggondolom hogy legyen, mert 170-ért 2 állvánnyal, 8gb cf-el, szűrőkkel, dzk kivitelben, mindennel nagyon jó ár :) Igaz, hogy 520-as, de sztem nekem lehet, hoyg elég is lenne az a gépezet. Ahogy nézem annyival nem nagyobb a kereső, hogy ez miatt megérje a 620-at megvennem...

Bár lehet majd vmilyen ismerős segítségét fogom kérni :)

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.30 0 0 15
És emiatt tilos panaszt tenni?
Előzmény: Törölt nick (13)
braunlac Creative Commons License 2009.09.29 0 0 14
Paypalel fizettem és értékbiztosított ajánlott csomagként jött, eddig minden ilyen rendelésem rendben megkaptam. A csomagolásban is precízek szoktak lenni.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.29 0 0 13
Üdv.

Ez jól hangzik.
És kihozattad vagy ott vetted? :)

Találtam olyan kitet (e520) ami 170 tájéka és 2 állványtól kezdve minden lenne hozzá. Az tetszene is, csak ennyit kiutalni... 620-as se sokkal több :)

No meg volt olyan ebay-es vásárlásom, hoyg a cuccot az ablakba hagyta a futár, mert nem nyitottak ki mamáék... Jó hogy 5000hufos tétel volt, de ha ez történik egy 170e ft-ssel és ellopják, akkor csúnyát mondok :D
Előzmény: braunlac (12)
braunlac Creative Commons License 2009.09.29 0 0 12
Egy éves nemzetközi gari kártyával kaptam.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.29 0 0 11
Szeva.


Az jó ár lenne, de akkor a gari hogy is néz ki? :)
Mondjuk itthon?

Mert gondolom nem nemzetközi a garja :(

Meg fogom lesni az 520-at is meg 620-at is :)

Üdv.
Előzmény: braunlac (10)
braunlac Creative Commons License 2009.09.29 0 0 10
Ja és az ebayen kb. 500£-tól vannak kitek, nekem a dupla kit került kb. 170e-be.
Előzmény: Törölt nick (8)
braunlac Creative Commons License 2009.09.29 0 0 9
Szia!

Ezekben a tesztekbenben pl. van összehasonlítás:pixinfo, link.
Olvass el pár tesztet (pl. camera labs) , próbáld ki őket egy boltban, úgy könnyebb választani. Engem zavart a régebbi olympusokban, hogy a keresőben nem alul, hanem oldalt van a státusz sor. A 620-as sokkal nagyobb tudású, számomra a kihajtható LCD is fontos szempont volt.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 8
Üdv.

Véleményetek szerint mennyivel tud többet a 620, mint az 520?
Már gyakorlati előnyökre gondolok :)

Köv. hónapban van itt az ideje és ezért lenne fontos ez számomra, mert dzk-t vennék mindenképpen, de van a kettő közt 85000 különbség :)

A fókuszpont számomra nem lényeg, mert úgyis spotban használom majd, mpixel sem érdekel túlzottan...
Mert a kicsit nagyobb kereső nem biztos, hogy megér 85000-et :D


Azért titeket kérdezlek, mert ti használtok ilyet :D

Üdv.
Póloska Creative Commons License 2009.09.25 0 0 7
Gratula. Jó fényeket hozzá!
Előzmény: braunlac (6)
braunlac Creative Commons License 2009.09.24 0 0 6
Végre megérkezett az én kicsikém is! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!