Keresés

Részletes keresés

bessera Creative Commons License 2018.09.19 0 0 320
Előzmény: paca664 (318)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.18 0 0 319

Na igen, ez is benne van abban, hogy szerintem a kerékpáros bérlet térítését is kötelezővé kellene tenni...

Amúgy volna elképzelésem arról, hogy mit kellene tudnia egy korszerű kerékpártárolónak vasútállomáson, de attól még sajnos fényévekre vagyunk.

Előzmény: paca664 (318)
paca664 Creative Commons License 2018.09.17 0 0 318

Én már annak is örülnék, ha a munkahelyemhez közeli állomáson lenne olyan a közbiztonság, hogy a biciklimet ott merjem hagyni. Így akár azt is megtenném, mint sokan a tőlünk valamivel fejlettebb országokban, hogy egy bringát tartok a városban, egyet meg otthon. Így egyáltalán nem kellene a vonaton biciklit szállítani, talán mindenkinek az a legegyszerűbb.

Egyszer próbáltam egy délutánra lekötni, a közepesen mozdítható cuccok bánták (a könnyen mozdíthatóakat mindig magammal viszem).

Előzmény: ÁsítóSárkány (316)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2017.09.23 0 0 317

Nemrég több balatoni vonalat érintō topicban parázs vita alakult ki a szezonon kívüli kerékpár szállításor. Az alábbi 2015-ös felvétel alapján még a pécsi vonatra is nagy kapacitású kocsi jutott

 

https://m.youtube.com/watch?v=oowlZtJyE4M

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.09.19 0 0 316

Nem az a célom, hogy a kerékpár eljusson a munkába. A kerékpár + vonat + kerékpár kombó viszont kifejezetten jó eszköz tud arra lenni, hogy én eljussak a munkába.

Előzmény: Lovrin (315)
Lovrin Creative Commons License 2017.09.19 0 0 315

A támogatás célja az hogy te eljuss a munkába, nem hogy a biciklid is. Az csak egy extra hogy egyes viszonylatokon egyes járművekre felrakhatod. A megoldás a kerékpáros munkába járás költségtérítése lenne az autós költségtérítéshez hasonlóan.

Előzmény: ÁsítóSárkány (314)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2017.09.18 0 0 314

Pár ötletet szeretnék itt is megosztani:

Szóba került (már tavaly is) a kerékpáros munkába járás költségtérítése. Szerintem a legtriviálisabb lenne a kerékpáros MÁV, HÉV stb. bérletek költségtérítését előírni a vonatbérletek térítésével azonos módon (a 39/2010. (II. 26.) Korm. rendeletben).

(Itt érdekes lenne a MÁV-Start Bónusz vagy VIP kártya költségtérítése, ez a kártya és biciklis bérlet vonzó alternatíva lehetne az autóval munkába járásra)

 

Télvíz idejére örülnék, ha kerékpáros félhavi bérlet is lenne.

 

 

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.07.26 0 0 313
KelemenGy Creative Commons License 2013.08.30 0 0 312

A kerékpáros bérletmatrica ügyében nincs változás, a MÁV kallerei (hála nekik) még mindig elfogadják kerékpárjegynek a bérletre ragasztott kerékpáros matricát. Remélem, hogy csak írásos tájékoztatót felejtettek el írni, és továbbra is így marad a helyzet. Egészen európai volna, hogy valahol nem szivatni próbálják az intermodális közlekedést, hanem segíteni.

Előzmény: M62-166 (304)
kombi Creative Commons License 2013.08.30 0 0 311

Csak óvatosan a netes vagy mobilos jegyvásárlással , mert az IC vonatok  bicajos helyeinek kezelését Elvira kisasszony nem ismeri, csak telefonon vagy személyesen, a pénztárnál tudod megrendelni, illetve  megvenni ezeket.

 

Sajnos, azt kell mondani, a bicajosokkal nem szívesen kokettál ez a  sokak által hőn szeretett, szőke leányzó, mert pl a jelenleg 420 Ft-os  kerékpáros túrajegyeket ( Balaton, Fertő-tó, Tisza.-tó) sem tudod  interneten megvenni, de sajnos ugyananez a helyzet a csak  Start-klubkártya tulajdonosoknak használható szombati díjmentes bicajjeggyel is.

 

 

Egyébként tényleg előfordulhat 4 jegy. :)

 

 Paklikocsis IC esetén (Pl.  ilyen a Rákóczi)  van eg ymenetjegyed, egy IC pót és helyjegyed, egy bicajjegyed és egy díjmentes ún. "kampójegyed", azaz helyjegy a  bringának. :)

 

Halbis vezérlő esetén annyiban más a helyzet, hogy itt az IC felárat az alacsonyabb komfortfokozatú vezérlőkocsi miatt (nincs légkondi) elvileg nem kell fizetni, csak a helyjegyet adják ki.  Bár most a gyorsvonati pótjegy bevezetése óta ez hogyan változott, azt nem tudom, azóta ugyanis még nem volt szerencsém halbis IC-hez. :)  

 

Előzmény: Törölt nick (310)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 310

Köszi mindenkinek!

 

Még azt szeretném kérdezni,hogy ugye IC-n kell kerékpárjegy és pót/helyjegy is hozzá.Vagyis 4 jegy kell ha kerékpárral utazok ugye?Na most ha én elvirán kiválasztom a kerékpár viteldíjat,akkor csak menetjegyet enged venni,a menetjegy és pót/helyjegy lehetőséget nem tudom kiválasztani.

Na most ez azért van,mert nincs külön kerékpáros pót/helyjegy,hanem csak simán vennem kell még 1 pót/helyjegyet?Tehát csak 2 egyforma pótjegy kell?

 

Köszi! Remélem érthető hogy mit akarok kérdezni :)

kombi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 309

Elvira kisasszony a jelenlegi menetrendi időszakban sajnos pontatlan a bringás piktogramokat illetően.

 

Saját bőrömön tapasztaltam meg többször is, hogy az idei menetrendben nem szabad teljesen ráhagyatkozni, meg kell nézni a Start honlapon az adott mező pdf menetrendjét, illetve az esetlegesen kiadott vágányzári módosításokat is.

 

 

Csak néhány példa, ahol már rajtakaptam a szőke leányzót:

 

 

IC 532 Rákóczi.. a piktóval ellentétben előzetes helyfoglalással belföldön is  mehet a bicaj

 

 

900 és  906  Ezeken a vonatokon pedig, az Elvirás tájékoztatással ellentétben, egyáltalán nincs bringáskocsi.

Előzmény: nagypapi (308)
nagypapi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 308

Nem olvasol figyelmesen.

"Kerékpár nem szállítható :naponta"

Tehát naponta nem szállíthatsz rajta kerékpárt, de eccer-eccer igen! :-)

Amúgy kell rá kerékpárjegy, ha a pénztárban adnak, akkor szabad rajta kerékpárt szállítani, ha nem, akkor nem. Elég furcsa lenne, ha egy érvényes, adott vonatra szóló kerékpár-helyjegy ellenére megbüntetnének.

Ha van rajta Halbi, szerintem logikus lenne, hogy szabad kerékpárt szállítani, ha nincs, akkor nem szabad. Persze a MÁV esetén nem szabad a logikára hagyatkozni.

Azt is el tudom képzelni, hogy vmi vágányzár (pótlóbuszozás) miatt került ki a jel az elvirára, aztán meg elfelejtették leszedni.

Előzmény: Törölt nick (306)
Avesta Creative Commons License 2013.08.28 0 0 307

A szerelvény végén elvileg van egy bringás Halberstadti. Azt írja Délibábnál, hogy Kerekesszékkel történő utazásra alkalmas kocsi emelőberendezéssel. Ez gondolom előzetes bejelentés nélküli használatot jelent. Aztán írja, hogy Kerékpárhely foglalása kötelező és Kerékpár nem szállítható :naponta. Ebből arra következtetek, hogy csak előzetes bejelentés (helyjegy vétele) után van lehetőség a szállításra. Ennél okosabbat nem tudok kihámozni belőle. Legegyszerűbb lenne felhívni a mávot, aztán vagy tudják, vagy nem, rosszabb az, ha mást mond a telefonos és mást a kaller.

Előzmény: Törölt nick (306)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.27 0 0 306

Hali

 

Nem tudja valaki hogy elvirán miért van a kerékpárhely foglalása kötelező és a kerékpár nem szállítható jelek is feltüntetve ugyan annál a vonatnál? :)

http://elvira.mav-start.hu/elvira.dll/xslvzs/vt?v=13891&d=13.09.01&language=1&ed=521CD5B3

Köszi!

KelemenGy Creative Commons License 2013.07.26 0 0 305

Értem én értem, ezért írtam, hogy írásos bizonyíték nincs, de két hete használom így és _minden_ kaller elfogadja, hogy ott van rajta a kerékpáros matrica. Van nálam kerékpárklubos kártya meg apró mindig, szal nem lenne gond azzal se ha nem fogadnák el végülis, de így jobb :)

Büntetni nem fognak, mert olyan állomáson szállok fel, ahol se működő automata, se jegypénztár. Ha mégis kell jegy, hát megveszem a vonaton. 

Előzmény: M62-166 (304)
M62-166 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 304

Elrontom a jókedvedet még időben, mert előbb-utóbb büntetés a vége. Nem érvényes vonatra:

 

"Kerékpár szállítására csak a BKK Zrt. által kijelölt és piktogrammal ellátott járműveken jogosít (H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon és a 60-as villamoson – fogaskerekű vasúton -, valamint munkanapokon a D11, D12, D13 vonalakon). A kerékpárbérlet a közigazgatási határtól függetlenül az adott járatok teljes vonalhosszán érvényes."

 

http://www.bkk.hu/jegy-es-berletarak2/kerekparberlet-matrica/

Előzmény: KelemenGy (303)
KelemenGy Creative Commons License 2013.07.25 0 0 303

Pozitív élmény, bár lehet, hogy csak én voltam eddig tudatlan. Van ez a kerékpáros bérletmatrica BKV-éknál. Ötszázvalamennyi Ft, szóval nem épp drága és nagyon úgy tűnik, bár írásos bizonyítékot még nem találtam rá, hogy nem csak a HÉV-re, hanem közig határon belül a Bp. bérlettel vonatra is jó.

kombi Creative Commons License 2013.05.18 0 0 302

Nekem még eddig sem lopták el eddig se..igaz le is lakatoltam, ha nem mellette ültem.. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (301)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2013.05.17 0 0 301
nagypapi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 300

És a gyeseven is.

Előzmény: nagypapi (299)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.15 0 0 299

A mobilitási héten ingyenes kerékpárszállítás lesz a MÁV vonalakon, viszont a űz autómentes napi akcióról - a korábbi években 22-én forgalmival ingyen lehetett utazni - egyelőre nincs hír.

http://mav-start.hu/hirek/hir.php?mid=150534e60c6efd

Előzmény: Törölt nick (277)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.09.14 0 0 298

Ott a pont!

Előzmény: nagypapi (295)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.10 0 0 297
Siófokon csak megkérdeztem, mert ott jobban vágják a dolgokat, mint Földváron. Nekem Földvár a legközelebbi állomás, ezért ott vettem a retúrt és a bringajegyet.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (287)
Venyerin Creative Commons License 2012.09.10 0 0 296

Egen, tatbánya is egy különösen szép állomás... :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (293)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.10 0 0 295

"A kalauzhölgy különben a szerelvény végénél állt és a leszállóktól nem tudom látta-e a történteket."

 

Ha nem látja, mi történik, ne menessze a vonatot se!

Előzmény: _Sandrusz_ (290)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.09 0 0 293

Tényleg? Nem is tudtam róla. Sőt, még most sem fogok, és holnapra még azt is elfelejtem, hogy miről nem tudtam. :-)

Mint ahogy azt sem tudom soha, hogy nem szabad a negyvenkilós túrabiciklivel áthajtani az állomás végén a síneken, csak lépcsők hadán átcipelni mondjuk a tatabányai állomáson, ha mond ez valamit... Hol is van az akadálymentesítés?

Előzmény: Venyerin (292)
Venyerin Creative Commons License 2012.09.09 0 0 292

"Én mindig pedálra tett lábbal várom, hogy befusson a vonat. :-) "

 

 Ezzel mindössze annyi a baj, hogy nem hogy nem elvárható az ilyesmi, hanem egyenest tilos a vonat mellett tekerni...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (288)
kombi Creative Commons License 2012.09.09 0 0 291

"...Nekem már az a része büdös, hogy a vonat úgy akar elindulni, hogy valaki még fel akar szállni. ..."

 

Nekem is..Ennek ellenére már többször szemtanúja voltam ilyennek.

Előzmény: Nyírség IC (289)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2012.09.09 0 0 290

Az igazság az, hogy mi utasok is tehetnénk ezügyben, csak általában az ember kerüli at ilyen helyzetet. Nameg per pillanat azzal voltam inkább elfoglalva hogy ne maradjak le. A kalauzhölgy különben a szerelvény végénél állt és a leszállóktól nem tudom látta-e a történteket.

Előzmény: Nyírség IC (289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!