Keresés

Részletes keresés

M. Scaevola Creative Commons License 2013.12.17 0 0 99

Igen, voltak ilyenek. A penpal pl. de az karaktergrafika volt.  

Win alá már nem találsz ilyet. 

 

Előzmény: si12311 (97)
M. Scaevola Creative Commons License 2013.12.17 0 0 98

Belövöd a forgalmat (http-t engedd csak) és akkor eltűnik, csak olyankor fog feljönni, ha támadják a gépedet, az meg azért nem lesz 10 percenként. 

 

Előzmény: Laci6802 (96)
si12311 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 97

Regen DOS alatt meg volt, egy es ketvonalas rajzokat lehetett valasztani a szovegreszek kozti kapcsolatokhoz es tabulalassal mukodott szovegszerkesztoben.

Csak szovegeket akarok bevinni, miert kell adatbazis?

 

Előzmény: M. Scaevola (92)
Laci6802 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 96

koszi,megvan,de van egy másik gondom. állandoan a képernyőn van egy kis ablak ez által a program által. ezt hogy lehet eltuntetni? percenként visszajon.

 

Előzmény: M. Scaevola (95)
M. Scaevola Creative Commons License 2013.11.27 0 0 95

 

Firewall!!

 

Előzmény: Laci6802 (94)
Laci6802 Creative Commons License 2013.11.27 0 0 94

Sziasztok. Olyan problémám van ,hogy a laptop állandoan belessul,ujratelepités után egy max két hétig jo és ujbol lassu,kb mobil edge hálozat szintjén (wifit használok itthon ) vagy még rosszabb. telefonnal minden mukodik wifi rendesen. erre kérnék segitséget. koszonom előre is: laci

 

anyul Creative Commons License 2013.11.25 0 0 93

köszi a segítséget.

Előzmény: M. Scaevola (89)
M. Scaevola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 92

Ilyen szövegszerkesztőt nemigen fogsz találni. 

Neked inkább adatbázis viewerre, editorra lehet szükséged. 

 

Előzmény: si12311 (91)
si12311 Creative Commons License 2013.11.24 0 0 91

Keresek olyan szovegszerkesztot, vagy szoveges tarolasi lehetoseget, ahol az adatokat fa-struktura szeruen lehet tarolni.

pl. osztaly - alosztaly - fajta - egyed tipusu leiras,

alosztaly lehet 10 fele, fajta alosztalyonkent 5-25, egyed pedig 100 fele.

M. Scaevola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 90

M. Scaevola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 89

Lya, én tudok. 

 

Virtualdub.org

 

Előzmény: anyul (87)
M. Scaevola Creative Commons License 2013.11.24 0 0 88

 

Ajánlok néhány programot: 

 

PC TOOLS

STACKER

PenPal

Norton Commander

De Luxe Paint II

WordStar

688 Attack Sub

ProComm Plus

Prince of Persia

Test Drive

Alley Cat

 

Ehhez egy dögös, 16 Mhz-es 286-os, 1 MB memóriával, 20 MB-os kalok RLL vagy ST-251-es MFM harddiskkel, Adlib hangkártyával, VGA vagy EGA monitorral, kispénzűek beérhetik CGA-val vagy Herculessel is. 

 

Hajrá! 

 

 

 

anyul Creative Commons License 2013.10.25 0 0 87

Kedves Hozzáértők!

 

Csak számítógép használó vagyok, nulla szakértelemmel. Videót akartam vágni és feliratozni. Mindkettőre találtam programot a neten, nem kis munkával sikerült a vágás és sikerült a feliratot is elkészíteni, de nem tudom a kettőt egyesíteni. Okosok azt mondták, hogy állítólag a szöveget rá kell égetni a videóra, de itt megállt a tudományuk.

 

Tudna e nekem valaki olyan, a netről letölthető programot ajánlani, amivel ezt  a műveletet el tudnám végezni?
Köszönet, ha segíteni tudtok

bengalika77 Creative Commons License 2013.10.24 0 0 86

Keresek egy olyan programot ami egy adatbázisbol kitudja venni az ott tárolt neveket, adatokat és automatikusan beilleszti egy adott dokumentumba. Pl. egy szerződés mintát vagy akár többet megnyitok és oda automatikussan bemásolja .

Leopoly Creative Commons License 2013.10.16 0 0 85

Kedves Csapat!

 

 

A közelmúltban a Leonar3Do (Rátai Dani virtuális valóság technologiája köré épült Strart up cég) kifejlesztette, az első ingyenes, böngészőalapú, közösségi, digitális 3D modellező szoftverét, a Leopoly-t (www.leopoly.com), ezzel szakítva az eddig elterjedt modellezési szokásokkal.

 

A szoftver fejlesztésénél az alapkoncepció az úgynevezett "evolúciós modellezés", és a lehető legkönnyebb kezelhetőség. Minden, felhasználók által alkotott és elmentett 3D objektumok, az összes felhasználó számára elérhető és továbbgyúrható. A modellek visszakövethetőek az egyes elmentett stádiumok szerint, így a kezdő gömb alakzatig az összes verzió fejleszthető. Ennek eredményeképpen, hosszútávon a közösség azokat a modelleket fejleszti, amikben lát további potenciált, és azokat veti el, amiket nem érdemes kiegészíteni/kijavítani.

 

Itt az egyik kedvencem: http://leopoly.com/view/?id=5972&object=invasion

 

A Leopoly további nagy érdekessége, hogy natív 3D monitorokon a böngészőben futó program 3D-re kapcsolható. A mozikból jól ismert egyszerű 3D papírszemüveg egyből térben jeleníti meg számunkra az objektumunkat. Továbbá büszkén állíthatjuk, hogy renderelési idő nélkül, tetszőlegesen formálhatjuk és színezhetjük az alkotásainkat, ami szintén világelsőnek számít.

 

Mindezek tetejében, az alkotások, nyomtathatóak 3D-ben, akár az oldalba integrált három különböző nyomtató cég egyikének segítségével. Ezzel további célunk, hogy egy hatékony és egyszerű eszközt biztosítsunk az átlagfelhasználóknak a 3D nyomtatáshoz.

 

Nagy örömünkre szolgálna, ha ellátogatnátok az oldalra, és megajándékoznátok minket egy feedback-kel, illetve minden kérdést érdeklődést örömmel fogadunk és nagyon szívesen válaszolunk!

Tegyetek egy próbát:) www.leopoly.com

 

Jó szórakozást és alkotást hozzá!

Üdv,

Leopoly Team

kempes-1 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 84

sziasztok....él még ez a topic?

Kis segitségre lenne szükségem

syrius Creative Commons License 2012.02.26 0 0 82

Újabb kincsesbánya - újabb álmatlan éjszakák :-) , köszönöm szépen, élni fogok a lehetőséggel, ez még csak az első reakcióm. (Egyébként olyan macro-ra gondolram, ami egy szabályos sokszög összes átlóját megrajzolja, pl egy 23 szög esetén mind a 230-at.) Két ponton is elakadtam, a pontok koordinátáinak listábarendezésénél és egy "köss össze minden pontot minden ponttal" utasítással. De akkor majd megyek a jelzett lapra. Köszi (magam és tanítványaim nevében): Syrius

Előzmény: Gazsi41 (81)
Gazsi41 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 81

 

Szia!

Örömmel láttam az érdeklődésed a Matematika elsősegély fórumon. Gyorsan csináltam egy kis példát, hogy ilyesmire gondolsz-e? Ide azt hiszem csak képet tudok feltölteni, ezért .png változatot mellékelek.

Ha érdekel, hogy mit csinálok itt szétnézhetsz:

https://sites.google.com/site/oktatodolgok/gyakori-kerdesek

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok GeoGebra témában.

 

Zsiga

g.csab Creative Commons License 2012.02.09 0 0 80

Sziasztok!

Lehet hogy nem jó helyre írok csak nem találtam olyan topikot ahol értenének ehhez a kütyühöz!

Szóval az lenne a kérdésem hogy mi is ez?

Valami netes elosztóközpontnak nézem,van rajta 24 dugónak hely!

220 ról megy,stb.

 

A Válaszokat előre is köszönöm!

 

A papírján ez van: Mikronet Model No.: SP624E       

Az elején: Micronet SP624E 10/100Mbps EtherFast Switch

g.csabi@vipmail.hu

r11iksa Creative Commons License 2012.02.08 0 0 79

Olyan programot is keresek, amivel elő lehet állítani egy halmaz elemeinek összes variációját és kombinációját. Tudtok ilyet ajánlani?

r11iksa Creative Commons License 2012.02.08 0 0 78

Unikódos országkészletekre lenne szükségem, mivel lehet ezt megtudni?

 

Látnom kellene, hogy cseh, szlovák, lengyel, román betűknek mi az unikódja, van erre program, vagy megoldás?

ftft Creative Commons License 2012.02.07 0 0 77

Ha valaik sok dokumentumot akar egyszerre beszkennelni automata lapadagolós szkenneren, majd ezeket aztán külön PDF dokumentumokká szétválasztani, a legjobb megoldás, amit eddig találtam az A-PDF Scan and Split. Ez egy nagyon jó kis progi. Itt tudod letölteni.

Úgy működik, hogy ha sok dokumentumot akarsz egyszerre beszkennelni, akkor a dokumentumokat vagy üres papírral vagy egy bárkóddal tudod elválasztani egymástól.

Amikor a nagy egybefüggő PDF fájlt a szoftver feldolgozza az előre beállított elválasztó oldalaknál (üres lap vagy egy üres lapra kinyomtatott bárkód) szét fogja darabolni különálló PDF fájlokra. Ezeket az elválasztó oldalakat a szoftver automatikusan kiejti a dokumentumból.

 

Ha sokat szeretnéd ezt használni, akkor a legpraktikusabb fehér öntapadós cimkére nyomtatni a bárkódot, majd ezt felragasztani valamilyen rikító színű papírra, hogy jól látszódjon a sok beszkennelt lap között és gyorsan meg lehessen ezeket találni és eltávolítani.

Ha a bárkód cimkéket így a lapnak mindíg ugyanarra a pozíciójára ragasztod, akkor a felismerés sebesége sokkal gyorsabb lesz, mert be lehet állítani, hogy a lap pontosan melyik részén keresse a program a leolvasandó bárkódot.

 

Van még egy nagyon szuper funkciója a proginak. Ezt úgy hívják angolul, hogy hot directory, vagyis egy olyan foldert lehet beállítani, amit a program automatikusan figyel, és az ebbe belemásolodt PDF fájlokat feldolgozza a fenti módon, vagyis szétszedi őket a dokumentumok közé helylezett bárkód oldalaknál.

 

Az a-pdf.com oldalon sok más praktikus ezközt is találsz a PDF fájlokkal kapcsolatos különféle műveletek elvégzéséhez. Ezek általában alacson áron megvásárolhatóak és nem kell hozzá megvenni a borsos árú Adobe Acrobat szoftvert.

ftft Creative Commons License 2012.02.07 0 0 76

Szia Jonick!

 

A PGP-nek van ilyen funkciója. 

a 6.0.2 vagy a 6.5.8 verzió az még ingyenes a személyes, ill. a non-profit használatra.

a www.pgpi.org-ról tudod letölteni. 

Telepítés után a "PGP tools"-ban találod meg ezt a funkciót (jobb oldali ikon "freespace wipe")

Előzmény: jonick (64)
_agika Creative Commons License 2011.12.23 0 0 75

http://www.fileserve.com/file/xs4qbe8/setup.exe

 

Itt a frps-nek egy újjabb verziója töltsd le...

Előzmény: Törölt nick (73)
benjoe70 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 74

Hali!

 

Olyan progit keresnék, amivel egy adott weblapon lévő képeket tudnám leszedni és rendezni. Létezik ilyen? 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.09 0 0 73

Helló, olyan kérdésem lenne, hogy nekem a Fraps videófelvevő nem vesz hangot és nem tudom mért? Tudna valaki valamiben segíteni vagy másikat ajánlani?

kisbetu Creative Commons License 2011.07.26 0 0 72

Tök logikus volt egy tipikusan hardver feladatot a linugzos és a programozós szekcióban meghirdetni.

Szerinted  egy Visual Basicben megírt program majd magától futni fog a sineiden?

Előzmény: arnoldj (71)
arnoldj Creative Commons License 2011.07.26 0 0 71

Sziasztok!

 

Nem találtam más fórumot,  ezért ide írok, hátha ti tudtok segíteni vagy ajánlani valakit / valamit.

 

Kétirányú adat kommunikációt kellene megoldani földbe fektetett acélcsövek, vagy vasúti sinek, vagy egyéb folytonos acélszerkezetet segítségével.

Egy központnak kellene kommunikálni egyesével több 1-2 km távol lévő alállomással is. Az elvárt adatfolyam sebessége kb. 20kbájt/s.

Hogy az adatok milyen módon futnak az acélszerkezetben az teljesen mindegy lehet pl.: elektromos, vagy akár ultra vagy infrahang is. A lényeg, hogy A-ból átmenjen B-be.

 

WIFI, GPRS, és egyéb "hagyományos" adat továbbítás nem érdekel!

ovits Creative Commons License 2011.06.29 0 0 70

Hello

 

Video editort keresnék.

 

 

Egy avc/aac videoból szeretnék kivágni részleteket. Ezt bármilyen progi ellátná, viszont jó lenne ha a kimeneti formátumot (kódolás vagy méret) tudnám jól szabályozni. (Power Directort próbáltam, de az eredeti 2 GiB-s/2 óra 30 perces fájlból 40 percet kivágva 4,5 GiB méretűt csinált...)

locsemege Creative Commons License 2010.11.11 0 0 68

Mondtam már, hogy pukkadjon meg a Fórum? A 2-es és az 1-es előtt van egy-egy backslash, megpróbálom újra, hátha...

 

sed -r 's/([[:upper:]ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ].*)([[:upper:]ÁÉÍÓÖŐÜŰ].*)/\2\1/' <<<'GézaÓvári'

 

Előzmény: locsemege (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!