Keresés

Részletes keresés

Jtoti Creative Commons License 2012.12.02 0 0 12278

Egy kis könyvajánló! Szórakoztató irodalom  történelmi alapokkal, egész jól megírva!

 

 

Lorenzo Borhgese herceg, szüleivel Olaszországba felkereste ősei tulajdonát képező

villákat és kerteket, ez megihlette és a hozzájuk tartozó történet hatására tollat ragadoot

és megírta A sehol hercegnője történetét Pauline Bonaparte Borghese hercegnőről

Napoleon húgáról, akinek férje apai ágon rokona volt.

 

 

http://www.lessing-photo.com/search.asp?a=1&kc=202020204BB0&kw=PRINCESS+PAULINE+BORGHESE&p=1&ipp=

 

Jtoti Creative Commons License 2012.11.26 0 0 12277

Egy kis könyvajánlóval jelentkezem majd a következő hetekben!

 

Nem új könyvekkel, csak örök aktuális és szép témákkal karácsonyra!

Az antikváriumok sokaságában és kedvezményes kínálataival hozzájuk is lehet jutni!

 

Ez a könyv gyerekeknek és szülőknek is maradandó olvasmányélmény jelenthet!

 

http://sissiforum.hu/forum/viewthread.php?thread_id=436&pid=583#post_583

Jtoti Creative Commons License 2012.11.25 0 0 12276

Hát bizony ezek azok!

Ezért is járok most én is tájkép és csendélet "képzésre"

Nagyon szeretnék egy kettőt magamnak én is a kedvenc helyekről!

Előzmény: maya40 (12275)
maya40 Creative Commons License 2012.11.24 0 0 12275

 

 

Csak úgy, mert annyira szépek

Jtoti Creative Commons License 2012.11.24 0 0 12274

http://cultura.hu/kultura/az-a-bizonyos-piros-bugyellaris/

 

Mind a három oldalra felteszem, hátha valaki nem olvassa!

Jtoti Creative Commons License 2012.11.08 0 0 12273

Itt is beírnám ezt a programot!

 

 

Gödöllőn a Királyi Váróban A Hires Hölgyek Gödöllőn 2012-es program keretén belül a

novemberi előadás. most szombaton  14- órakor kezdődik és ingyenes.

Mindenkit várunk szeretettel! Az előadás után a kávézóba is:)

 

Négy Gödöllőhöz kötődő hölgyről lesz szó a Híres hölgyek Gödöllőn előadássorozatban november 10-én, szombaton, 14 órától a Királyi Váróban tartandó előadáson.

A három Mária keresztnevű között volt királynő, királylány és királyné is, a negyedik pedig trón várományosának a feleségeként vendégeskedett a kastélyban.

A Híres Hölgyek Gödöllőn programsorozatban először Mária Terézia itt töltött napjairól hallhatnak, majd a királynő kedvenc lánya, Mária Krisztina látogatását idézzük fel, akit édesanyjához hasonlóan, szintén Grassalkovich I. Antal gróf fogadott. A szépséges királylány kedvéért még a besnyői kegyszobrot is a barokk palotába hozták a kapucinus szerzetesek.

Ferenc császár és király harmadik felesége, Mária Ludovika  a napóleoni háború idején 1809. május 20 – június 17. között, tulajdonképpen menedékben tartózkodott Gödöllőn, a pünkösdöt is itt ünnepelte. Ő már herceg Grassalkovich III. Antal és felsége vendégszeretetét élvezte a kastélyban. Az is kiderül majd róla, miért írt hozzá verset a német költő óriás, J. W. Goethe. Menedékben a  királyné. Mária Ludovika  a napóleoni háború idején 1809. május 20 – június 17. között tartózkodott Gödöllőn, a pünkösdöt is itt ünnepelte. Ferenc császár és magyar király harmadik felesége a herceg Grassalkovich III. Antal és felsége vendégszeretetét élvezte a kastélyban.

„Lehettem volna császárné” (és természetesen királyné) címmel írta meg visszaemlékezéseit Rudolf trónörökös özvegye, aki szintén többször tartózkodott a kastélyban, sőt a két háború közt is járt Gödöllőn.

A kávézóban ezúttal Mária Krisztina kedvencét, a grillezett almát lehet majd megkóstolni.

Az  előadás helyszíne: Gödöllő, királyi váró, a vasútállomáson, a részvétel ingyenes.

 

„Lehettem volna császárné” (és természetesen királyné) címmel írta meg visszaemlékezéseit Rudolf trónörökös özvegye. Stefánia a Monarchia idején többször tartózkodott a kastélyban, sőt a két háború közt is járt Gödöllőn. A vele való találkozásáról beszél majd Fülöp Csilla újságíró.

A kávézóban Mária Krisztina kedvencét, a grillezett almát lehet majd megkóstolni.

A részvétel ingyenes.

A programsorozat befejező előadásaiban, december 8-án a két emigráció kényszerült  híres gödöllői hölgyvendég: Zita királyné és ifj. Horthy Istvánné Ilona asszony gödöllői napjaira emlékezünk.

Jtoti Creative Commons License 2012.11.07 0 0 12272

Szuper:) Lehet játszani:))))

 

https://www.facebook.com/budapestkonyv

 

Jtoti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 12271

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/421297_4707444168700_965607599_n.jpg

 

Jtoti Creative Commons License 2012.09.25 0 0 12270

Klimt év Bécsben! 150 éve iott született és halt is meg !

 

http://www.fidelio.hu/kiallitas/hirek/klimt_150

 

Klimt a modernizmus úttörője, a szecesszió vezető alakja, a felemelkedő polgárság aranyba öntője. Születésének százötvenedik évfordulóján impozáns tárlatokkal emlékeztek rá a bécsi múzeumok, nyártól pedig látogatható a festő műterme is, amelyet korabeli fényképek alapján rekonstruálnak. A Klimt-villa az utolsó és egyetlen fennmaradt Klimt-műterem Wien-Hietzingben, amely átfogó renoválást követően nyitja meg ismét kapuit, és bepillantást enged a művész munkásságába és életébe. A Klimt-év egyik szervezője szerint itt az ideje véget vetni a heroizált Klimt-képnek és objektívan bemutatni az aranydíszes képek kócos hajú festője mögött rejtőző alkotót, a pragmatikus, a kényelmes, a szociálisan érzékeny és a lusta művészt - Klimtet, az embert.

 


 

fekereshető helyek:

 


Az utolsó műterme, Klimt-villa

 

Belvedere palota ahol a híresebb képei vannak

 

sírja a hietzingi temetőben.

 


Jtoti Creative Commons License 2012.09.20 0 0 12269

http://share-proxy.iwiw.hu/?url=http%3A%2F%2Fstatic8.origos.hu%2Fi%2F1209%2F20120919-jezus-feleseg-kopt-felirat3.jpg&sign=0913b2c1b6dc60980b7e7b91530e1734&width=300&height=294&crop=true

 

 

Karen King bibliakutató szerint egy 4. századi, kopt nyelven íródott papirusztekercs-darab világos utalásokat tartalmaz arra nézve, hogy Jézusnak felesége volt.

Jtoti Creative Commons License 2012.08.04 0 0 12267


http://kivultagasabb.blog.hu/2012/08/02/elfeledett_palotak_a_regi_dicsoseg_romjai?utm_source=kilepes&utm_medium=link&utm_term=2012_08_02&utm_campaign=inda_kilepo

 

Egyáltalán nem megnyugtató, de ezek szerint máshol is bánnak hasonlóan a régi épületekkel és kastélyokkal ahogyan az volt és van nálunk!

Jtoti Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12266

Érdekes ez a kép, ami 1869 ben készült  ...

 

http://m.cdn.blog.hu/ti/timelord/image/1870ben_resize.jpg

 

Ez a kép 1869-ben készült. Jól látható az alagút tetején lévő sokablakos vendéglő épülete, amelyből nyilván remek kilátás nyílt a Lánchídra és az előtte lévő tér forgalmára. Az alagút feletti sétautakból álló kertet Ellipsznek nevezték.

 

http://m.cdn.blog.hu/ti/timelord/image/1881ben_resize.jpg

 

ezen a rajzon ami 1881-ben készült ellenben nincs ott!

 

Ez a rajz 1881-ben készült abból az alkalomból, hogy Rudolf trónörökös esküvőjét Budapesten is megünnepelték. Az út két oldalán a Nyugati pályaudvarról a várba hajtató trónörököst és feleségét várják az emberek. Az Alagút tetején lévő dekoráció ellenére is látszik, nincs már meg a vendéglő épülete.

Viszonylag rövid életű volt tehát ez az ismeretlen nevű étterem. A megszűnésének és lebontásának okait csak találgatni lehet. Talán csak időszakosan működött, nyaranta, amikor is az Ellipsz sétány útjai benépesültek.

Jtoti Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12265

Hát nekem is,  de várok még hátha valaki megveszi valamimre.

A névnapomra már nem:D Mert azt nem ünnepeljük!

Marad a könyvtár, az már bevált, onnan elolvasom és ha

nélkülözhetetlen akkor veszem csak meg:)

Előzmény: maya40 (12264)
maya40 Creative Commons License 2012.08.01 0 0 12264

Hát ez nekem kell

 

Előzmény: Jtoti (12263)
Jtoti Creative Commons License 2012.07.31 0 0 12263
Jtoti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 12262

Kedvencem ebben a műfajban a társulattal

 

Előzmény: Jtoti (12261)
Jtoti Creative Commons License 2012.07.30 0 0 12261

Kicsit elmerültem ezekben, régen ha jöttek mindig élőben néztem meg őket!

50 perc, de lenyűgözőek! A tánc a hangok a nők...a táncok eleganciája...

ha cigányok csinálják még profibb...:)

 

http://www.youtube.com/embed/S-mkR-KoPts

Jtoti Creative Commons License 2012.07.10 0 0 12260
Jtoti Creative Commons License 2012.07.04 0 0 12259

Bécs városkép egy másik Hitler festmény. Nagy kár hogy nem maradt az ecsetnél!

 

Előzmény: Jtoti (12257)
Jtoti Creative Commons License 2012.07.04 0 0 12258

Ebben a melegben talán megbocsátjátok nekem ezt a szép bécsi képet.

Hofburg park télen....

Jtoti Creative Commons License 2012.07.04 0 0 12257

 

Bécs Városháza a Ringen. Hitler festménye!

 

 

Jtoti Creative Commons License 2012.06.14 0 0 12256

Tragikusan sok a hiba, de remélem azért valamennyire áttekinthető

az én szövegrészem is, mert ugye a könyvismertetővel talán azért nincs probléma

ott középen:)

 

A második kiadás biztosan megvan a könyvtáraknak, de ha lehet Te az elsőre hajtsál, mert csak arra

tudok garanciát vállalni, a fordítás miatt, mert az káprázatos. Jó lenne összehasonlítani az

újabb kiadással, majd kiveszem a könyvtárból, mert izgalmas lehet valószínűleg az is.

 

A naplót az 1000- évek elején vezette a hölgy, na most az angolból magyarra fordított

naplóknál, nem közömbös a jól eltalált és visszaadott stílus sem. Ha már itt tartunk, a legjobb

lenne eredetiben.... de az angolt sem hagynám ki....:D

 

Na jó....félre a viccel, nem szeretném ha nem ugyanazt a hatást érné el nálad mint nálam.

A könyv minden gyógyszernél jobb hatással van arra, hogy a föld felett tudj egy ideig járni,

még ha parányi is ez a rés:)

Előzmény: maya40 (12255)
maya40 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 12255

Ez is egy izgalmas, megkukkantom. Azt hiszem, mégis bepróbálkozom a könyvtárral, hátha van náluk ilyesmi. Bár itt most minden szanaszét van ami kultúra sajnos. :(

Előzmény: Jtoti (12254)
Jtoti Creative Commons License 2012.06.14 0 0 12254

Könyv! Folytatom a kínai, illetve a távol-keleti kedvenc irodalmamat most egy japán könyvvel,

amit az világirodalom első regényének szokták aposztrofálni, tény hogy a magyar nyelven

először 1963-ban jelent meg, nem véletlenül a Világirodalom Klasszikusai sorozatban 

nekem is ez van meg, Hamvas Béla nagyszerű fordításában aki már szintén a 3 kötetes angolból

vette át a szöveget ami eredetileg 28 napló volt.l

A párnakönyv, mert a naplót így nevezték Japánban, és ez több éven keresztül

vezetett naplója egy magas rangú hölgynek,aki férje halála után teljesített szolgálatot

a császári udvarban! Írói neve is a könyvben szereplőnek kölcsönözte, a valódit nem tudjuk,

bár a férje egy ismert nagy család sarja, Fudzsivara no Nobutaka.

 

Muraszaki Sikibu Gendzsi regénye I.-III.

Budapest, Európa Könyvkiadó 1963

A Világirodalom Klasszikusai

 

Muraszaki Gendzsi szerelmei I.-III.

Budapest, Európa Kiadó 2009

 

 

 

A Gendzsi szerelmei sajátos társadalmat mutat be: túlfinomult, elegáns arisztokraták világát, akik kivétel nélkül művészi fokon űzik a költészetet, a zenét, a szépírást és az udvarlást. A regény nagy része Gendzsinek, a császár fiának szerelmeivel és az életében szereplő – kitűnően ábrázolt – hölgyekkel foglalkozik. Összetett cselekményvilága hetvenöt évet ível át, s az egész művet áthatja az emberi érzelmek és a természet szépségei iránti páratlan érzékenység. Hangvétele a vége felé egyre sötétebbé válik: ennek egyik elképzelhető oka, hogy Muraszaki Sikibu élete végén – buddhista lévén – egyre inkább hívságosnak tekintette az e világi létezést. Némelyek szerint ugyan az utolsó 14 fejezetet más szerző írta, erre azonban semmilyen konkrét bizonyíték nincs.

 

 

 

http://terebess.hu/keletkultinfo/lexikon/murasaki.html

 

Mondhatom életem, de legalábbis az érdeklődésemet meghatározó olvasmányélmény volt ez a nagyszerű könyv!

Amit bár több mint 1500 oldal, sokszor elolvastam már. Most is úgy érzem éppen itt az ideje az újraolvasásának.

Olyan dolgokat szólít meg az emberben, amire egy kis befelé fordulás és elvonultság nélkül nem kaphatunk választ

és erre, mindnyájunknak időnként nagy szüksége van!

Jtoti Creative Commons License 2012.06.10 0 0 12253

Igen, ez így van! Tudom egy kicsit bizarr, de nálunk a karitász házban

sok értelmes dologra van lehetőég! Vannak zenés estek, kézművesség,

és persze lehet otthonról már megunt, kinőtt rucikat és egyebeket vinni

és egy helységben pénteken 2-5 között válogatni is! Van itt minden én

olyan könyveket is szoktam levinni, amit kaptam, elolvastam, de nem fér már

el és úgy gondolom, tovább sem ajándékozom, mert azért ezt szoktam tenni:)

(Nem csak a bonbonokat adom azonnal tovább)

Szóval azt hiszem, ha olvasás után így az emberek tovább, tovább adják

a könyveket, ez egész jó megoldás az olvasásra, könyvtár és könyvesbolt nélkül is.

Vannak emberek akiknek gond még oda is eljutni is...tudom...:(

 

Előzmény: maya40 (12252)
maya40 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 12252

Ó, te, amikor divatba jöttek az amerikai "szerelmes" regények - nénikém szerint "izélős könyvek" - teliraktam vele a polcot.

Alapból egész jó sztori némelyik, csak nem tudom, mért kellett telitömni őket felesleges szexuálással :))

 

Aztán egyszer takarítottam a polcot és elkezdtem ledobálni őket. Meg se álltak az antikváriumig.

Legtöbbször oda vittem, ami nem kellett.

 

Sok olyan kötet van még nálam mindig, amit ettől-attól ajándékba kaptam, de nem érdekelt és azóta is ott áll, mert ajándékot eladni mégsem illő.

Szerencse, hogy mostanában vannak ilyen olvasókörök megint, ahol kisebb-nagyobb könyvtárak is vannak, ott szívesen áltnak mindent.

Előzmény: Jtoti (12251)
Jtoti Creative Commons License 2012.06.06 0 0 12251

Vettem:) És örülök, hogy előlegezed már a bizalmat, azért az írás nagyon is

személyre szabott, ha nem csak a tartalom, hanem a stílus is fontos!!!

 

Örülök, hogy nem vagy könyvtárellenes:))) Én aki ugye annyi évet csináltam ahány Te vagy,

jó jó nem sok, de azért már kiismertem az olvasókat.

Hivatalból a könyvtárnak nagyon fontos betartatni minden olyan szabályt amivel védi az állományát!

Ez érthető is gondolom! Azért mint könyvtáros és könyvszerető és olvasó ember, sok engedményt

tettünk mi, hogy még azt a késedelmit is úgy hozza valaki bátran hogy megérte, és ez amivel

hozzájárul az intézmény és a mi nyugalmunkhoz egy kicsit!

 

Nálunk nagyon jó kezdeményezés volt és alkalmazásakor be is vált a Megbocsátás napja amikor

egy dobozba, be lehetett név nélkül dobni a már nagyon régen kint lévő és a könyv árát már régen

meghaladó tartozási összeget a késedelmi díj!

 

Én így utólag mondom, amikor már nem vagyok az "állomány" tagja, nem tartottam akkora bűnnek

ha valaki nem bírta visszahozni és sokáig magánál tartotta az egyébként megszerezhetetlen

könyvet...Bár az egyetemen 8x hosszabbíthattál, távolról is,  ha nem volt rá előjegyzés! 

Ez azért elég nagy bizalom gondolom!

 

Ahova most járok mint tag, szintén 2x lehet otthonról hosszabbítani, de aztán ha bemutatom, újra hazahozhatom a zsákmányt!

 

Azért azoknál a könyveknél aminél,  úgy érzem örökre szól a kötődés magam is azon az állásponton vagyok

vegyük meg. A nagyon sok könyvszekrény sem bírja már az újabbakat, csak akkor veszek bármit, ha

valamit elajándékozok. Eladni majd a gyerekeim fognak belőlük, én inkább igény és alkalom szerint szanálok.

Előzmény: maya40 (12250)
maya40 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 12250

Nézegettem az antikvárium.hu-n, van több is ezekbeől és nem olyan áron, hogy ne adnám ki látatlanban értük. De a leírásaid alapján annyire be lettem sózva, hogy juszt is megveszem.

 

Nem azért, mert könyvtár ellenes lennék - bár amilyen rendetlen tag voltam, szerintem köröznek még mindig az elkésett könyvek miatt :D - de én ezzel már rég úgy vagyok, hogy ha egy könyv olcsó, de nem ismerem még, akkor megveszem, és ha nem jön be, akkor elajándékozom - pl. valamelyik olvasóköri polcra.

Vedd úgy, hogy ez a vezeklésem, amiért folyton büniben voltam a könyvtárban szegény Anikó néninél. Már eleve késedelmi dijjal a zsebemben mentem oda :DDD

Előzmény: Jtoti (12249)
Jtoti Creative Commons License 2012.06.05 0 0 12249

Az általam annyira ajánlott könyvtári módszerrel kellene kezdeni.

Ha mégsem tetszene valamelyik, kivennéd a következőt, nehogy lelkifurdalásom

legyen ha Raiffeisenhez kell folyamodnod a végén...:(

Mert abban biztos vagyok, hogy egyszer valamelyik könyv után már keresed a polcon

a cseresznyevirágos borítókat...

Előzmény: maya40 (12246)
maya40 Creative Commons License 2012.06.05 0 0 12248

És ezt pedig csak neked Jtoti :D

 

 

Jane Austen: Pride and Prejudice Nem hiszem, hogy volna olyan köztünk, aki ne "izgulta" volna már sokszor végig Elizabeth Bennet és Darcy történetét, míg végre egymásra találnak. A Büszkeség és balítélet az egyik kedvenc történetem, és leginkább a BBC sorozatát szeretem Colin Firth főszereplésével. Imádom azt a pasit! A játék nem csúcskategória. Szavak alapján is kell kutakodni, és tárgyrészleteket is lehet keresgélni, majd a tárgyat használni. Nem bonyolult, Lalinak is ajánlom.

(Narghile)

 

http://www.hotdog.hu/hiddenobject/hog-kaland/jane-austen-pride-and-prejudice

 

Ez egy tárgykeresős játék, ami valószínőleg a regény alapján készült.

Általában kis gépigényűek az effélék, szóval meg lehet kóstolni ám! :)

Ha ilyen a képi váilága, mint a menűborítója - és általában ilyen - akkor szerintem még látványnak is nagyon szép lesz, és játszani is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!