Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 526

Az én permetezőm hibátlan volt de kb egy hónapja egy barátom rendelt ugyanolyt mint a tiéd és az sem működött reklamáció után kb egy hétre küldtek egy új másik gépet ami hibátlanul működik.

Előzmény: vinik táltos (525)
vinik táltos Creative Commons License 2021.07.28 0 0 525

Üdv!

Vettem egy Kinzle 2+1 akkus háti permetezőt.

Összeraktam, de semmit nem csinál. A motor hangosan bőg, érezni, hogy az aksi tele van.

 

1.  A teleszkópos cső a földfelé tartva kiesik, a kis "o" gyűrű, meg a műanyag hollandi nem szorítja meg.

 

2. A kézi pumpát nem tudom kiszerelni, mert nincs zárókupak a helyére.

 

3. Az akkumulátor állapotjelzője (alacsony- piros, közepes-fehér, teli-zöld) egyszerre világít mind a három szín.

 

Alul van egy menetes csatlakozó a gumicső számára, s van egy ugyan olyan felül, a kézi pumpán is. Egyikből sem jön semmi.

 

Valamit nem jól csináltam, vagy hibás készüléket kaptam?

kavicsos64 Creative Commons License 2021.07.22 -1 0 524

De a rovarölő az mehet rá akár nyáron is ! Amúgy a törzset is megszoktam fújni körbe a talajszintjén amikor a rovarölőt fújok.

Előzmény: vizus (523)
vizus Creative Commons License 2021.07.22 0 0 523

Csak arra gondoltam, hogy esetleg a fenyőkéreg repedéseiben is áttelelhetnek a gyümölcsfák kártevői. A tuják nehéz ügy, én nem szeretem őket, túl sok is van belőlük, de a feleségemnek más a véleménye, tehát maradnak.

Előzmény: kavicsos64 (522)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.07.22 -1 0 522

A díszfákat nem szokták fújni arról nincs mit enni ! A tuja féléket viszont nem árt rovarölőzni !

Előzmény: vizus (520)
vizus Creative Commons License 2021.07.21 0 0 521

Már, ha egymás közelében vannak.

Előzmény: vizus (520)
vizus Creative Commons License 2021.07.21 0 0 520

Őszi-tavaszi lemosó permetezésnél csak a gyümölcsfákat kell permetezni, vagy a díszfákat is?

vizus Creative Commons License 2021.06.23 0 0 519

Köszi!

Előzmény: renko60k (518)
renko60k Creative Commons License 2021.06.23 0 0 518

Nekem van nem nagy duranás de szerintem megéri a pénzét. Legaláb nem kel pumpálni . Szórófejek nem a legjobak . Kézi pumpás szórofejel egész türhetö. Nem egy stihl de müködik második éve.

Előzmény: vizus (517)
vizus Creative Commons License 2021.06.23 0 0 517
othiss Creative Commons License 2021.06.18 0 1 516

Vettem egy 3 literes kínai pumpás permetezőt. A hozzá tartozó permetszóró csövet meghosszabítottam egy ugyanolyan, de méteres csővel, és a házba beszereltem egy tömlőnélküli autókerék-szelepet.

Most feltöltöm 2 literrel a tartályt, a szelepre rá a  kompresszor csöve, pillanatok múlva megvan a 3,1 bar, lehet permetezni...gyönyörűen szór, és néhány fa kivételével a tetejüket is elérem. 

 

Szégyen, de a pumpálást nagyon rühelltem...most jobb( a szomszéd is ezt teszi)

vizus Creative Commons License 2021.06.17 0 0 515

Tegnap kipróbáltam a fáramászós permetezést a nagy diófán. Elég macerás.

Előzmény: vizus (513)
GIII-1994 Creative Commons License 2021.06.16 0 0 514

Köszönöm segítő szándékod, de nem erről van szó!!

Mint az eredeti szövegben is írtam, azzal kezdtem, hogy 1 napot töltöttem a gépet, aztán próbáltam volna beüzemelni. 

Két üzemállapota van: egy kapcsolóval lehet bekapcsolni, akkor a szivattyú teljes nyomást produkál, és van egy forgatógombos üzemeltetési lehetőség, ahol a szivattyú a forgatógomb állásától függően csinál kisebb-nagyobb nyomást a szórófejben.

 

Az a bajom, hogy mindkét világító eszköz egyszerre folyamatosan világít.

 

A szervizes első hívásomnál azt mondta, küldjem vissza, mert ott valami probléma van.

2 hét múlva -mint írtam- jónak minősítette, de az hogy melyik (zöld és piros) világító mit jelez, és miért ég egyszerre, nem tudta megmondani.

 

Én mindig azt tudtam, hogy a pirossal valami hibát jelzünk, ha rendben van valami, az zölddel jelzendő.

 

Ezt az ellentmondást szerettem volna feloldani, ha tudna valaki segíteni.

Előzmény: kavicsos64 (512)
vizus Creative Commons License 2021.06.15 0 0 513

Ősszel vettem a kertet, a fák tetejét megmetszettem, de öreg, terebélyes fák, még így is kell a létra, meg a teleszkópos gyümölcsszedő. Meg persze a fa-szikla stb. mászó múlt is segít. Permetezni viszont a földről szeretek, és csak végszükség esetén vennék motoros permetezőt.

 

Előzmény: kavicsos64 (511)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.06.15 -1 0 512

Ha csak zöld led van, az amikor a töltő méri az akkut, akkor villog még 15-20 perc után is de ha az akku kész akkor sima zödre vált ! Tedd fel tölteni és nézd meg fél óra múlva mit csinál . Lehet tele az akku és nem is kell tölteni, de idő kell míg megméri a töltő mennyi áramra van szüksége az akkunak .

Előzmény: GIII-1994 (509)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.06.15 -1 0 511

Vissza kéne vágni a fák tetejét, hát helikoptered van és arról szeded a termést ?((::!!

Előzmény: vizus (510)
vizus Creative Commons License 2021.06.15 0 0 510

Köszi. Ki fogom próbálni, de vannak olyan fáim, amik magasabbak a villanydrótnál, úgyhogy csak kellene valami hosszabb szár. Három métereset láttam, de az csak plusz egy méter. Lehet, hogy gyártanom kell egy összekötőt két szárhoz?

Előzmény: kavicsos64 (508)
GIII-1994 Creative Commons License 2021.06.15 0 0 509

Üdv. mindenkinek!

Permetező, de akkumulátoros, mivel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:

Vettem a helyi "paraszt boltban" egy akkus háti permetezőt, típusa: CORTEX 16E.

24 órás töltéssel kell kezdeni, utasítottak szóban az eladók.

Üzembe helyezésnél már láttam, hogy az akku állapotát nem az interneten látható képeken lévő mutatós műszer jelzi ki, hanem helyébe 2 db LED dióda van, 1 piros és 1 zöld. Mindkettő világít folyamatosan.

A használati utasításban is a mutatós műszerre hivatkoznak, mikor van feltöltve az akku és mikor van lemerülőben.

Felhívtam a szervizüket, azt javasolták küldjem vissza.

Bevittem a boltba, visszaküldték a szervizbe, ahol 2 hét után közölték velem, semmi baja a gépnek, használhatom. Azt nem tudják megmondani, miért működik így a kijelző, és melyik lámpa jelzése mit jelent. 

Én úgy ítélem meg, ha a piros lámpa világít valahol, az valami rendellenességet - hibát jelöl meg. (pl. lemerült az akku.)

Ha a zöld és piros egyidőben világít, akkor most mi van? 

Ha WEB áruházban vettem volna, egyszerű lenne, visszaküldeném minden magyarázat nélkül.

 

Hátha van valakinek ötlete mi mért van? és hogyan működik?

 

(Sajnos az a jogszabály, mely szerint minden itthon eladott gép mellé KÖTELEZŐ használati utasítást adni, még nincs hatályban, csak július 01.-től lép életbe.)

 

Minden hasznos ötletet szívesen fogadok!

kavicsos64 Creative Commons License 2021.06.14 -1 0 508

Nem tudom miféle permetező de inkább a réz állítható szórófejet használd ! A magyar permetezőhöz fejlesztették ! Teljesen zártan finom porlasztású ,és ahogy nyitod úgy változik a szórása egyre messzebbre hord ,jó nyomással felhord a villany vezetékig !

Előzmény: vizus (507)
vizus Creative Commons License 2021.06.14 0 0 507

Meg tudom valahogy hosszabbítani a háti pumpálós permetezőm két méteres szárát?

kavicsos64 Creative Commons License 2021.06.11 -1 0 506

Rovarölő és monilia elleni szert keverve kijuttatni ! A rovar szúrás, rágást fertőzi meg a monilia és azért rohad le a körte de más gyümölcs is ! Folyamatosan nézni kell a gyümölcsöket és ha látol rajta szúrás helyeket ,egyéb sebeket kombináltan kell ahogy írtam kijuttatni a vegyszereket . Szert nem írok nem tudom mik vannak feléd a boltban !

Előzmény: zikó51 (505)
zikó51 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 505

Körte rothadás ellen mikor és mivel célszerű permetezni?

Ali-bá Creative Commons License 2021.05.17 0 0 504

Főleg a Karathane melegben perzselhet.   Mit látsz a lombon? Van perzselés (száradás)?

Előzmény: KezdőM (503)
KezdőM Creative Commons License 2021.05.16 0 0 503

Segítséget szeretnék kérni. Milyen kárt okoztam a gyümölcsfákban  és a málnában, szőlőben, ha 250 ml Folicur Solo-t és 250 ml Karathane Start adtam a 100 liter vízhez. Tettem még hozzá 200g Dithane M45-öt és 8x4g Mospilant. Milyen következménye lehet a permetszer túladagolásának? Előre is köszönöm 

Ali-bá Creative Commons License 2021.04.25 0 0 502

Anyagi veszteséget.

Előzmény: krisz 810 (501)
krisz 810 Creative Commons License 2021.04.25 0 0 501

Jó estét!

Segítséget szeretnék kérni, mit okozhat a Score túladagolása őszibaracknál, közvetlen virágzás után?

O lajos Creative Commons License 2021.03.05 0 0 500

Köszi a válasz. Jövőre már okosabb leszek  :) 

Előzmény: kavicsos64 (499)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.05 -1 0 499

De ha két hétig ilyen kutya idő lesz, és nincs a rügy kipattanva akár a Champion is mehet .

Előzmény: O lajos (497)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.03.05 -1 1 498

Az felesleges lesz már ! Az előző szered is rezes ! Először kellett volna a Championt fújni ,és akkor rá mehettél volna azzal amit kifújtál . Agrokénnel  folytasd majd ha a rügyek kipattantak .

Előzmény: O lajos (497)
O lajos Creative Commons License 2021.03.05 0 0 497

Megtudna valaki írni azt, hogy a vegesol eresz után hány napra lehet a csonthejasokat champion - nal permetezni.

A választ előre is köszönöm. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!