Keresés

Részletes keresés

61antana Creative Commons License 2009.07.13 0 0 225
Jó ez a fotó, nekem tetszik! Igaz, majd legiccsezik, de szerintem jó.

A hullámos fotódra meg az lenne az ötletem, hogy lehet érdemes lenne beinvesztálnod vízmentes tokra és bele tennéd a cuccot és a deszkáról, ahogy siklik készítenél egy-két fotót.
Baromi jók lehetnének. :)

De az is jó, csak mint írtam, átdolgoznám.
Előzmény: Blind Rider (223)
61antana Creative Commons License 2009.07.13 0 0 224
"Csakhogy kényszerhelyzetben néha úszni is kell."

Nektek. :)) Ahogy néztem, Ti a jeges Balatonban szörföztetek. Ugye ezt nem mondhatnám átlagosnak :))
Az én hajómon megfordult egy-két ember, volt aki a csónak szélére lépett, mikor átszállt és jó hogy nem borította fel a többieket.
Egy tengerész haverom szerint vannak a tengerészek (vízi emberek), meg vannak a többiek a szárazföldiek, akiket segíteni kell, mert fogyatékosak. :))) (egy fazon az az ember)
Előzmény: Blind Rider (221)
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.13 0 0 223

Megint Balaton, naplemente.

 

A háttérben a Badacsony, készült a Fonyódi hegyről.

 

 

Blind Rider Creative Commons License 2009.07.13 0 0 222

Igen, köszi, tényleg lehet, hogy jobb lenne.

 

Ezt nem is csináltam meg véglegesre, inkább illusztrációként tettem be ide. Egyszer majd csinálok egy hullámfotózást, jó helyen, ahol szépen törnek a hullámok, nem esőben, kisvízben.

Előzmény: 61antana (212)
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.13 0 0 221

Teljesen igazad van, én is mindíg ezt tanácsoltam, hogy maradjunk a deszkához közel, ha para van :).

 

Csakhogy kényszerhelyzetben néha úszni is kell.

Előzmény: 61antana (211)
61antana Creative Commons License 2009.07.13 0 0 220
Jók!! Nekem tetszenek.
Előzmény: hunnia1988 (215)
J.Árpy Creative Commons License 2009.07.13 0 0 219
Ne szerénykedj, nagyon jók a képek. :)
Előzmény: hunnia1988 (217)
madgie Creative Commons License 2009.07.12 0 0 218
Én eleve sokat ráhagyok a képek készítésénél így a PTGui nem szokott árnyalatnyi különbségeket sem hozni.
Előzmény: Százbolha (209)
hunnia1988 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 217
köszi...! :) de ez még nagyon messze van a jótól! :) Remélem egyszer majd azért olyan is lesz! :):):)
Előzmény: speedlight (216)
speedlight Creative Commons License 2009.07.12 0 0 216
Egész jól nyomod. :)
Előzmény: hunnia1988 (215)
hunnia1988 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 215
Az előbb nem raktam be a képeket:P itt vannak most!


hunnia1988 Creative Commons License 2009.07.12 0 0 214
na sziasztok!

végre hazaértem! Hétvégén fotózgattunk és egy hajnali fotózás során sikerült néhány jobb képet is kattintani. Néhányat megosztanék veletek. :)
61antana Creative Commons License 2009.07.10 0 0 213
Hát, az a baj, hogy nekem tetszik ez a fotó. :))

De ha már nagyon olyan irányba változtatnék, ahogy írtad, akkor nagyobb mélységélesség és a felső részén a képen is látszanának jobban a hullámok.
Előzmény: Törölt nick (208)
61antana Creative Commons License 2009.07.10 0 0 212
Ezt a felső képet én kipróbálnám fekete-fehérben és nagyobb kontraszttal.
Előzmény: Blind Rider (206)
61antana Creative Commons License 2009.07.10 0 0 211
Te szörfözöl, akár jobban is úszhatsz, mint egy vitorlázó. Minden alaptanfolyamon elmondják, hogy addig maradjanak a hajón, amíg lehetséges. Egy régi ismerősöm, aki mentéssel is foglalkozott, szerinte hypothermiában halnak meg a legtöbben a balatonban, de ez szerintem nem igaz.

Szerintem ezt az úszás dolgot azért a nagy közönségnek ne nagyon ajánlgasd. :)
Előzmény: Blind Rider (201)
61antana Creative Commons License 2009.07.10 0 0 210
Tényleg rosszul fogalmaztam, van hullám, csak messziről nem a hullámot látod, hanem a fehérséget.
Balatonon én eddig azt tapasztaltam, hogy 20 perc kemény, aztán gyengül és néha egy óra múlva már olyan, mintha nem is lenne.
450 grammos vásznamra is azt hittem, hogy simán darabokra fog szakadni.
Előzmény: Blind Rider (202)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.10 0 0 209

Lehet hogy másnak nem, nekem nem egyszerű a PTGUI kezelése, ha nem tudja rendesen összerakni a képeket. (addig persze 1bites user kattintgatás..)

Pl,. te hogy oldod meg, ha a réteghatárokat nem tudta árnyalat szempontjából azonosra állítani?

 

**

 

Ahogy írtam a CS4 és a PTGUI kb ugyanazt tudja automata módban, de ha igy nem sikerül a dolog akkor a CS4 gyak. használhatatlan a PTGUI meg macerás.

 

Volt itt néhény félreértés... én valami hasonló rövid véleményt vártam 61antanaától (nem tartalmilag, hanem "mélységét" tekintve) mikor a különbségre kérdeztem rá.

Legalább lenne valami indok, amiért egyiket a másik ellenében ajánlotta.

 

Mióta van CS4 én mindig azt használom panóra (csak tapétázok), ha valamiért nem sikerül neki, akkor jön a PTGUI, vagy kidobom a képeket.... 

 

 

Előzmény: madgie (199)
resolv.conf Creative Commons License 2009.07.10 0 0 207
Láttam a Holtpontot... :-)

Köszi!
Előzmény: Blind Rider (206)
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 206

Hogyne :) Bár legtöbbször nem maga a hullám a téma, ahhoz szép csőhullámok az igaziak, olyanért meg messze kell menni :D.

 

Az első egy szörfös haverra várós, "unatkozós" hullámfotó, vízszintből, esős időben, úgyhogy a tökéletes kompozíció és fókusznak nem épp a tipikus esete. Vizes a tok frontlencséje is, pedig sokat törölgettem.

 

A másik meg ugye szörfös. De ezen is látszik, hogy azért jól is ki tud nézni egy hullám felhős időben (emberünk majdnem a fejemen landolt, ha hozzáveszitek, hogy ez eqv 16mm-en készült, ki lehet számolni, milyen messze volt :D...).

 

 

 

Előzmény: resolv.conf (205)
resolv.conf Creative Commons License 2009.07.10 0 0 205
Olyat is mutatnál, amit a vízből csináltál?
Előzmény: Blind Rider (203)
Yossarian_kapitány Creative Commons License 2009.07.10 0 0 204
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 203

Csak egy példa, jégtáblákkal, fröccsenő hullámmal, felhőkkel. Nagylátó, bár itt nem mentem annyira közel a hullámhoz.

 

 

Előzmény: Blind Rider (201)
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 202

megint OFF

 

ja, az sem igaz, hogy nincs hullám nagy viharban. Van hullám, nem is kicsi, déli parton néha 1.5-2 méteresek is jönnek a mélyvízhatáron. Akkor nincs hullám, és porzik a víz, mikor hirtelen érkezik szélcsend után a vihar, de akkor is kb. 10-15 percig, aztán megnőnek a hullámocskák :).

 

ON

Előzmény: 61antana (198)
Blind Rider Creative Commons License 2009.07.10 0 0 201

OFF

 

Azért ez a 7-8-as szélnél erősebbnél ha beleesel, ottmaradsz, ez nem igaz. Van valamennyi vízpára, de általában nem ebben halnak meg az emberek, hanem vizet nyelnek, pánikba esnek, és még erre jön rá a magas páratartalom a víz fölött fél-egy méterrel (de levegőt venni azért itt is lehet!)

 

Az elmúlt 15 év minden nyári, és túlnyomó részt a többi viharban is a Balcsin szörföztem, bele is estem sokszor. Volt ott nagyritkán egész napos 8-9-es szél is (azért ez nem túl gyakori). Nem volt semmi bajom, még árboctörésnél sem, amikor úsznom kellett jó 10 percet, hogy kiérjek a kisvízbe :).

 

ON

 

A hullámok gyönyörűek tudnak lenni szórt fényben is, viharban. Múltkor fotóztam vízből is, tokkal, nagylátóval, és nagyon jól állt a hullámnak és a fröccsenésnek a szórt fény a felhőkből. Ráadásul, ha jól kiexponálod, RAW-ban fotózva a felhőknek is adhatsz egy kis pluszt egy átmenetes szűrővel -1 - 1.5 EV + 20-25% kontraszttal LR-ban. A sunshine se mindig előny a hullámoknál. Egész más, viharos atmoszférát kap a kép.

 

A partnak csapódó hullám megint más téma, de annál is igaz a felhős megállapítás. Ami már szubjektív, hogy nekem tetszik az olyan hullámfotó, ahol nagyobb felületű ég is látható. Ekkor jön jól egy ultranagylátó, meg egy vízálló tok, vagy bevállalós fotós. Telével hullámfotó nekem kicsit izolált, lapos, vagy igazán kivételesen szép hullám kell hozzá, meg lapos szögben érkező fény.

Előzmény: 61antana (198)
m6sport Creative Commons License 2009.07.10 0 0 200

Belekotty-kotty! :)

Igaz a régi cs2-ben próbálgattam a panorámát, de engem nem gyözött meg! Ellenben a ptgui, rögtön helyre tette a képek közitti fény/színeltolodásokat. Ergo kevesebb munka, gyorsabb eljárás, legalább olyan minőség. Nem tudom mennyire érthető amit próbálok magyarázni, ha nem akkor megpróbálom képekkel illusztrálni.

Nem vagyok egy "mindent kipróbálok tipusú ember", ez eddig megfelelt, marad továbbra is! :)

Tegnapi fotó:

http://www.flickr.com/photos/m6sport/3705284510/

 

Zs.

Előzmény: Százbolha (173)
madgie Creative Commons License 2009.07.10 0 0 199
He? PTGui bonyolult? Na ne... ótómatán úgy összecsiholja a képeket, hogy ihajj.
Előzmény: Százbolha (175)
61antana Creative Commons License 2009.07.10 0 0 198
Szerintem amit belinkeltél fotó, van benne rendesen photoshop. Ez csak az én véleményem.

Most nem azért, de baromi nehéz fába vágtad ezzel a fejszédet. Szerintem a fénnyel tudnál variálni, de a természetben az többnyire adott. Mondok egy példát. Ételfotónál ha valami darabos dolgot akarok jobban hangsúlyozni, akkor laposabbra teszem a megvilágítást. A természetben ezt elég nehéz.
Mondjuk, ha Balatonon akarsz nagy hullámokat fotózni, akkor mondanám, hogy napkelte vagy nyugtakor lenne érdemes. Viszont ha vihar van, akkor borult az idő is és teljesen kedvezőtlenek lesznek a fényviszonyok ebből a szempontból. Még a napot sem fogod látni a függőleges felépítésű felhők miatt, és itt nem csak egy cumulus congestusra gondolok, inkább cumolonimbusra.
Régebben hatalmas viharokban is vitorláztam. 3-4 ilyen igazán nagy viharban voltam. Ilyenkor hullám sincs, ugyanis "porzik a víz". Olyan erős a szél (7-8-astól erősebb), hogy a hullám tetejét lefújja és hófehér az egész Balaton. Aki ilyenkor beleesik a vízbe ott is marad, mert egy fél méteres "spricni" keletkezik, amiben lélegezni nem lehet, de úszni sem.
Baromi jó a felvetésed, és már írtam egy csomót, de még mindig nem jöttem rá a megoldásra.
Én úgy ábrázolnám a hullámot, hogy mégsem a fénnyel operálnék, hanem part közelében kimerevíteném ahogy a kőnek csapódik. Vagy photoshoppal adsz rá hatalmas kontrasztot, de nem az egész képre, hanem csak bizonyos helyeken.

Ezen még gondolkodom azért.
Előzmény: Törölt nick (197)
Százbolha Creative Commons License 2009.07.10 0 0 196

Mutass egy képet AA-tól ahol hasonló méretű hullámok vannak.

Én ilyet nem ismerek.

 

Mástól láttam fövebnyre kifutót, de az is lapos, csak a dinamikája maradt meg.

Előzmény: Törölt nick (192)
resolv.conf Creative Commons License 2009.07.09 0 0 195
Minden egyes hullámon egy mókus szörfözzön! ;-)
Előzmény: 61antana (194)
61antana Creative Commons License 2009.07.09 0 0 194
Válaszolnék én, ha érteném a kérdést.
Valami szokatlant akarsz, vagy a lehető legélethűbben visszaadni a hullámokat?
Előzmény: Törölt nick (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!