Keresés

Részletes keresés

kristof2143 Creative Commons License 2010.05.08 0 0 10
A régebbi Lego vasutak hasonlóak voltak a terepasztalos komolyabb modellvasutakhoz.A fémes csillogást jól láttad mert a régin tényleg azon keresztül adta át a Lego-vonat motorjának az áramot.Nekem olyan Lego-vonatom van ami már távirányítós és elemmel megy, így a sín már műanyagból készült hozzá.A régebbi féléknél a sín két oldalára kell rakni egy-egy áramos drótot aminek a vége természetesen legós kialakítású, hogy rá lehessen kapcsolni a sínre...és ha jól emlékszem az a drót egy kontrollerféléből indul ki amivel szabályozni lehet a vonat sebességét...plusz azt a kontrollert asszem' egy 220 ba kell bedugni de már tényleg régen volt elnézést ha rosszul informállak titeket... :D lényeg a lényeg a régit még csak házban lehetett használni az újabbat meg már praktikusabbra tervezték...
Longeye Creative Commons License 2009.09.01 0 0 9

Sziasztok!

 

Sajna nem vagyok járatos a LEGO vasutak világában, ezért egy kis segítséget kérnék.

Első kérdésem: csak egyfajta vasút létezik? Mert amiket most lehet kapni, azok távirányítósak, a régebbi leírásokban viszont nem látok távirányítókat, meg a motorok kereke is mintha más lenne. Néhány fényképen úgy tűnik, hogy a vágányok teteje fémesen csillog amit viszont életben láttam LEGO vasút, annak a vágánya teljesen műanyag.

 

Második kérdésem: Lehet ezekhez a modelekhez külön kerekeket, motort, elemtartót kapni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 8
Elnézést, de nem adom el .
M47-1239 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 7
eladó kisembered van?
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 6
Nincs véletlen valami eladó LEGO-d mert szívesen vennék a terepasztalra pár cuccot.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 5
Én már vagy 3 éve nem legóztam van ithon minden féle fajta :) de ennek a topik hatására előkempom és játszom egyet :D
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 1 4
Mai nap elkészült az asztal valamint kiraktam a síneket. Még hiányzik pár sín, de beszerzés alatt.
M47-1239 Creative Commons License 2009.06.05 0 1 3
III. osztályú HÉV felvételi épületek Lego módra. A szürke épületet a Csetneki(Stitnik) állomásépületről mintáztam.1
M47-1239 Creative Commons License 2009.06.05 0 0 2
Leg0
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 1
Éljen, újra tudtam nullázni!
Előzmény: Tősgyökeres szentesi (0)
Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 0
0 lego készletem volt eddig.
M47-1239 Creative Commons License 2009.06.05 0 1 topiknyitó

Gondolom sokakat érdekel a Lego vasút világa, a számtalan különféle mozdonyok, pályák, állomásépületek és minden vasúthoz kapcsolódó dolgok változatos sokasága. Legyen szó terepasztalról, vagonokról, mozdonyokról, ez a Lego vasút topikja.

 

Kezdetnek egy kép M63-as mozdonyomról:

1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!