Keresés

Részletes keresés

Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.20 0 0 584
Jó, akkor: Ruger Alaskan .454 Casull - 2500 J [image1]
Előzmény: Kavics78 (583)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 583

"Csak nem akarjátok megérteni a lényeget." - Nem biztos!

Csak én pl. nem gyártok szituációkat előre!

Ennyit tudok:

.223 Rem 1807J (kis karabély)

7,62x39mm 2243J (kis karabély)

9mm Luger 517J 

 

Amúgy én a sörényesfegyverek otthonvédelmi elterjesztését forsziroznám!

Előzmény: Gósztrájder (580)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 582
"off [i]nem jók a tag-ek?[/i]" - Nekem műxik!
Előzmény: Gósztrájder (581)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.20 0 0 581
off [i]nem jók a tag-ek?[/i]
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.20 0 0 580
Javítok: [i]"Hogy melyiket veszed elő hamarabb az gyakorláson múlhat."[/i] Csak nem akarjátok megérteni a lényeget. Gyakorolhatsz te akármennyit de egy oldaladon lévő pl Glock-ot (ami csőre van töltve és kibiztosítani sem kell) mindig gyorsabban lehet elővenni, célozni és lőni (találni) mint egy félautomata karabélyt (ami nehezebb, hosszabb és nem szokás csőre töltve hordani mert úgy előbb-utóbb gallyra megy) [i]"Ha felmész egy komolyabb fegyverfórumra, ott a puska, karabély az első számú fegyver, a pisztolyt csak mint "side arm"-ot emlegetik."[/i] Igen. Ahol hadi fegyverekről van szó, harci körülmények között. Nem pedig utcai önvédelemről. És nem akarok én senkinek megtiltani semmit, csak az ésszerűségről beszélek. Persze, utazhatsz te egy hatos IFA-val is több száz km-re egyedül, cucc nélkül de kérdezem én minek? :)
Előzmény: Gósztrájder (578)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 579

Háát igen...

Vannak még problémák!

Előzmény: Túlélőblog (577)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.20 0 0 578
"[i]Hogy melyiket veszed elő hamarabb az gyakorláson múlhat.[/i]" Csak nem akarjátok megérteni a lényeget. Gyakorolhatsz te akármennyit de egy oldaladon lévő pl Glock-ot (ami csőre van töltve és kibiztosítani sem kell) mindig gyorsabban lehet elővenni, célozni és lőni (találni) mint egy félautomata karabélyt (ami nehezebb, hosszabb és nem szokás csőre töltve hordani mert úgy előbb-utóbb gallyra megy). "[i]Ha felmész egy komolyabb fegyverfórumra, ott a puska, karabély az első számú fegyver, a pisztolyt csak mint "side arm"-ot emlegetik.[/i]" Igen. Ahol hadi fegyverekről van szó, harci körülmények között. Nem pedig utcai önvédelemről. És nem akarok én senkinek megtiltani semmit, csak az ésszerűségről beszélek. Persze, utazhatsz te egy hatos IFA-val is több száz km-re egyedül, cucc nélkül de kérdezem én minek? :)
Előzmény: Túlélőblog (569)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.10.20 0 0 577
Hiába van az a fórum, ha nem engedik be az embert és nem válaszolnak az e-mailekre.
szijozsi Creative Commons License 2010.10.20 0 0 576
Nofene.
Mik nincsenek....illetve vannak.....
Előzmény: Kavics78 (575)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.20 0 0 575

Ja, bocs!

Imhol:

Kék
Előzmény: szijozsi (574)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.20 0 0 574
Hát, el kell ismernem, azt se tudom, mi az a "kék" !




Előzmény: Kavics78 (568)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.10.20 0 0 571
Természetesen itt okmánybélyegre gondoltam. És látok egy gépelési hibát is, sajnos ezeket utólag itt nem lehet javítani.

ZoliTheHun, M16-A1? Az tényleg komoly pénzt ér. A legolcsóbbakat is 15.000-18.000 dollárért adják. Képet töltöttél fel róla valahová? :)

Előzmény: Túlélőblog (569)
Túlélőblog Creative Commons License 2010.10.20 0 0 569
Nézz már be a blogomra. Persze hogy volt a kezemben puska, karabély, rakás videót és képet is kitettem ide a fórumra.

Hogy melyiket veszed elő hamarabb az gyakorláson múlhat. Miért lőné vele több száz méterre? Talán egy puskával nem lehet 10 méterre lőni, csak 200-ra? Mind a kettő alkalmas önvédelemre. Ez olyan, mintha megtiltanád valakinek, hogy teherautóval utazzon valahová, csak mert egy kisebb autó alkalmasabb az utazásra.

Ha felmész egy komolyabb fegyverfórumra, ott a puska, karabély az első számú fegyver, a pisztolyt csak mint "side arm"-ot emlegetik.

Rágd át magad az Amerikai Alkotmányon, benne van, hogy miért tart az ember puskát és nem csak pisztolyt.

Az automata fegyverek nem számítanak Amerikában tabunak. Az más kérdés, hogy 200 dolláros alkotmánybélyeget kell beleragasztanod a kérvényekbe, a nyomtatvány mellett ujjlenyomatot és fényképet is kell adnod a hatóságoknak. De ha van III-as szintű engedélyed, akkor vehetsz rövid csövű puskát, shotgunt, vehetsz hangtompítót is, vagy teljesen automata fegyvereket.

Amerikai fegyvertörvények

Azt nem tudom, hogy ez magában foglalja-e az automatává alakítást, de az biztos, hogy a tiltó törvény előtt gyártott automata fegyverek megvásárolhatók, engedéllyel. Persze ha azokra van elég pénzed. Drága mulatság.
Előzmény: Gósztrájder (548)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.19 0 0 568

"Aztán kiértékeljük, hogy melyik a használhatóbb önvédelemre." - IPSC pálya = önvédelmi szituáció?

 

Amúgy igazad van, mi itt csak a szájunkat jártatjuk!

"kinn lesz valaki a rendőrség bevetési egységéből (szokásuk), őt is megkérdezheted ha nekem nem hiszel."

Ha jársz a kékre akkor nagyjából tudod, hogy: rendőrt fegyverről... :-D

Nyilván legjobb lenne a snubbi revolver! Viszont az olvtárs amerikában él, ahol azt hord amit akar!

 

 

Előzmény: Gósztrájder (562)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 566
..de legjobb a sörétes.
Előzmény: szijozsi (564)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 565
Ez így igaz.
Előzmény: Gósztrájder (563)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 564
Igazad van, a beszéd nem bizonyít semmit, ahogyan Moldova mondta, beszélni könnyű, mert azt ágyban fekve is lehet csinálni:)
A lőtér már bizonyítóbb erejű lehetne, feltéve ha nem személyesen nekem kell bizonyítani mert ahhoz gyakorlás kell, össze kell nőni a fegyverrel, mindkettővel, és csak úgy lehet bemutatni valamit.

Nem akarok túlságosan belebonyolódni, maga a téma sem ér meg annyit, de ha mindkét fegyver a kézben van, szerintem nincs különbség hogy melyik használhatóbb jobban.
A pisztolyról azt azért tudni kell hogy nehéz vele jó szórást lőni, a hátrarúgás miatt.
Egy nagyobb KO értékű fegyvert tüzelés közben nehéz a célon tartani ha nem hat lépésnyire van a találati zóna, ettől távolabbi célt puskával könnyebb leküzdeni.
Előzmény: Gósztrájder (562)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.19 0 0 563
Valamint ugye automata fegyverek amik még az amerikaiaknak is tabu. :)
Előzmény: szijozsi (561)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.19 0 0 562

Roppant egyszerűen is eldönthetjük ezt:

Eljössz hozzánk a lőtérre, adok neked pisztolyt, lőszert (vagy 5 féléből választhatsz (CZ, P9, Glock19, Jericho) és adok karabélyt is (pl HK SL8), aztán mutasd meg az IPS-pályán, hogy melyikkel tudsz jobbat lőni, időre persze.
Aztán kiértékeljük, hogy melyik a használhatóbb önvédelemre.

De ha éppen kinn lesz valaki a rendőrség bevetési egységéből (szokásuk), őt is megkérdezheted ha nekem nem hiszel.

Előzmény: szijozsi (560)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 561
Mondjuk most hülyeséget írtam, mert ami pisztolylőszerrel működik, az géppisztoly:)
Előzmény: szijozsi (560)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.19 0 0 560
Hát, ahogyan a különleges osztagosok, aki szintén karabéllyal (rövid csövű, pisztoly vagy puskalőszerrel működő) fegyverrel mennek bevetésre, nem annyira pisztollyal, főleg nem revolverrel. A pisztoly csak másodlagos fegyvernek használatos.
Előzmény: Gósztrájder (559)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.19 0 0 559

És mondjuk mi lenne ha most az egyszer vetted volna a fáradságot és visszaolvastál volna - értelmezve is a szöveget - miről is volt szó, mielőtt leugatsz valakit?!

Az 543-asban a

"Joga van-e ahhoz egy átlagos civilnek az Egyesült Államokban, hogy a legálisan megvett puskáját, shotgunját, vagy karabélyát a vállára dobja és sétáljon egyet a város utcáin?"-ra

írtam, hogy ökörség az utcán félautomata karabélyokkal szaladgálni önvédelem címén, mivel felesleges (senki nem fog önvédelmi helyzetben több száz méterekre lőni).


Az "amerikás" olvtárs flegmázott itt (mindenféle érv nélkül), hogy én úgysem érteném (sőt ha te is itthon élsz, te sem).
Szóval nem az enyém itt a "szar" duma.
Sőt, a tiéd sem jobb mivel fogalmad sincs ki vagyok, csak gúnyolódni tudsz.
(egyébként egy fegyveres biztonsági cégnek dolgozom, egy héten öt napon fegyvert hordok (P-9R) és a DVLE tagja vagyok, valamint teszek rá, hogy ezt elhiszitek-e vagy sem)




És megnézném mennyivel hamarabb tudná célra tartani bármelyikőtök éles helyzetben a karabélyt/puskát mint más az oldalán lévő maroklőfegyvert.
(Ugyanis én végig erről beszéltem és nem a fegyvertörvényekről amiket itt bele akartok magyarázni).


Előzmény: Kavics78 (553)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 558
A fószer szerintem valami lövészetre ment vagy jött.
Ott nem kell tokban, szétszedve szállítani mint nálunk.

Nálunk is csak azért, nehogy önvédekezésre használd fel, merthogy államunk a demokráciát a törvényre alapozta, hogy a honpolgár nem védheti meg magát, ezt a privilégiumot kizárólag a rendőrség számára határozta meg.
Hogy ?
Hogy nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani?
Ez tény, de a mai rend ez. Megkapod a pofont és ha tudod elkapod a kezét, és /vagy elfutsz egészen a rendőrségig és elmondod hogy mi történt, a rendőrség majd kideríti mi történt, és tovább adja az aktát az igazságszolgáltatásnak. Az állampolgár pedig hazamegy és várja hogy a bűnös megkapja a megérdemelt büntetését.
Ezzel a dolog el van intézve.
Semmi hepciáskodás, bevert orrok és kitört ujjak, sem ordítozás, csak egy telefon a rendőrségnek, és konyec.

Hogy ez nem egészen így van?
Hát, arról már nem mi tehetünk, hanem az alkotmány.

Előzmény: Gósztrájder (552)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 557
"Szerinted melyik alkalmasabb az önvédelemre?
Melyiket mennyi idő alatt tudod elővenni? :)"

Az attól függ.
Pl ha rád törték az ajtót, és van idő elővenni, a karabély hatásosabb.
Aztán ha kifogy, másodlagos fegyvernek ott a revolver.

Előzmény: Gósztrájder (548)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 556
Megtörtént:
alkotmányozzunk!
Előzmény: Túlélőblog (547)
szijozsi Creative Commons License 2010.10.18 0 0 555
Köszönöm szépen!

Az eszmecseréhez csak annyit: momentán a teljes jogtalanság korában élünk: még a rút és sokat gyalázott munkás-paraszt diktatúrában sem félt a hatalom annyira a lyukas vastól, mint most.
Előzmény: Túlélőblog (547)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 554

Válaszolok én...

"Tényleg? Volt már a kezedben pisztoly/puska(karabély)?" - hát nem is tudom... izé XD
"Szerinted melyik alkalmasabb az önvédelemre?" - Puska ,karabéllyal a pisztoly jó lesz backup-nak ! XD
"Melyiket mennyi idő alatt tudod elővenni? :)" - Az elöl lévő karabélyt nem kell "elővenni" !!! XD

Előzmény: Gósztrájder (548)
Kavics78 Creative Commons License 2010.10.18 0 0 553

Szerintem meg jobb lene ha te álnál le ezzel az agressziv, szar dumával!

Svájcban 17 éves kiscsajok viszik az ismétlőkarabélyt mopeden a lőtérre gyakorolni!

Jóformán csak nálunk van igy befosatva a proletariátus!

Mi a probléma azzal ha valaki karabélyal, puskával mászkál?

Én spec. sokkal nagyobb biztonságban érezném magam tőla ha látnám a nyilt fegyverviselést!

"Fegyverforgató ember vagyok" - Aztán miféle? Gáz-"fegyver"forgató, mit,hol?

Ugyanmár! Linket, fotót pázsálusztá...

Előzmény: Gósztrájder (550)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.18 0 0 552

Nézd. Ezzel a gyerekes stílussal itt nem mész semmire.

Ha tudsz válaszolni - felnőtt módjára - az 548-asban feltett kérdésekre, kíváncsian várom a válaszaidat, érveidet.

De ha továbbra is játszod a hülye gyereket, befejezhetjük a diskurzust.

Előzmény: Törölt nick (551)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.10.17 0 0 550

Jó lenne ha leállnál ezzel a sznob-dumával.

Fegyverforgató ember vagyok, ha tudsz, írj érveket.

(mellesleg a szavaimat se forgasd ki, ugyanis nem azt kérdeztem: "minek karabély" hanem, hogy minek karabély önvédelemre?!!!)

Előzmény: Törölt nick (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!