Keresés

Részletes keresés

phranxinatra Creative Commons License 2018.08.01 0 0 6380

Uh, nagyon rendben van! :)

Előzmény: innovations (6379)
innovations Creative Commons License 2018.08.01 0 0 6379

 

Áááááááh!

Ez az igazi Pepsi!

;-)

Előzmény: phranxinatra (6378)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6378

De mit nevezünk tömegórának és mi az átlagvásárló? Azért ahhoz, hogy kiadj 5000+ eurót egy óráért, valamilyen szinten benne kell lenned a témában, vagy ha meg a presztízs miatt veszed illetve villantani, akkor jó egy DJ is. Működni meg múködik a rendszer, látod - legalábbis egyelőre. Hogy hova fut ki ez az üzletpolitika (vagy minek hívjam?), az kérdéses. 5 évvel ezelőtt keveselltem a 114060-ra ajánlott 10% kedvezményt, most meg örülnék, ha listaár felett 1000 euróval vehetnék egy Pepsit. 

Előzmény: WiZARD (6377)
WiZARD Creative Commons License 2018.07.27 0 0 6377

Egy Ferrarinál működik, és működhet, hogy akkor vehetsz, ha már vettél. Úgyse első autó, 1-1 ritkább típus tényleg csak a gyűjtemény sokadik darabja lesz.

 

Tömeg órából az átlag vásárlónak szerintem nincs több darab, és főleg ritkán vesz meg 1-2 órát csak azért, hogy majd utána talán megvehesse azt amit akar. Ne magadból, meg a többi órabuziból indulj ki, akinek vagy van 2-5-10 órája, vagy megszokott, normális dolog az órák pár hetente-havonta történő cserélgetése.

Előzmény: phranxinatra (6372)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.24 0 0 6376

Jobban van, hála az égnek!

Előzmény: originalqszi (6375)
originalqszi Creative Commons License 2018.07.22 0 0 6375

Laci jól van??????

öccse Creative Commons License 2018.07.20 0 0 6374

Vigyázzatok mit vásároltok az Antiquorum-ról ! Nem mind arany, ami fénylik !

 

https://perezcope.com/2018/07/17/vintage-rolex-daytonas-from-hell-at-antiquorum/

innovations Creative Commons License 2018.07.20 0 0 6373

Nem akarom tromfolni a Tiguán sztoridat, de a kollégámé viszont néhány héttel előbb jött meg. Igaz, hogy ez még tavaly történt, azóta a VW-nak újabb gondjai támadtak. ;-)

A többi pedig körülbelül úgy van ahogyan írod.

Előzmény: phranxinatra (6372)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6372

Főnökömnek 3 hónappal később jött meg a Tiguanja az ígértnél. :) Szerintem a butikok várólistái kamuk. Az a korrekt bolt, amelyik kerek-perec megmondja, hogy nem vezet listát, a többi meg bohóckodik, úgy tesz mintha. Az fog Daytonát meg Pepsit kapni, aki már régi ügyfél, vagy megveszi a nemesfém változatot is, nem az, aki feliratta magát 2 éve mert pont arra járt, de előtte se látták soha, meg azóta se. 

Előzmény: innovations (6370)
innovations Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6371

Jelenkeg helyett jelenleg

Előzmény: innovations (6370)
innovations Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6370

Én úgy tudom, hogy felmerült a dealer hálózat saját kézbe vétele, de szerintem ez kivitelezhetetlen.

A gyár viszont korrektebb tájékoztatást tudna adni. 

Jelenkeg rendkívül sok autóra van várólista. Gyártótól pontos időpont kapsz az átvételre, általában gyártási hetet adnak neg. Talán valami ilyesmi működne.

Egyébként pedig egymás között vagyunk, nyilvánvalóan mindenki tudha, hogy milyen módon kerül a butikból a nepperhez egy óra. Talán nagyobb kontroll alatt kellene tartani az AD hálózatot. 

Előzmény: phranxinatra (6369)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.18 0 0 6369

Még mindig az a kérdés, hogy jó, de mit csináljon a gyár? Mert azon kívül, hogy saját tulajdonban lévő butikrendszert épít ki, én nem nagyon látok más megoldást. Ja, és persze elkezdheti önteni a piacra az órákat.  Aztán a következő pénzügyi válságnál ő is beroppan, mint a többi.

Előzmény: innovations (6368)
innovations Creative Commons License 2018.07.16 0 0 6368

Egyébként ez az egész hisztéria számomra és sokan mások számára is nem a vágyat hanem pont az ellenkezőjét generálja. Tulajdonképpen én a gyárat is megértem, évekre előre el vannak adva az óráik. És persze az AD-t is megértem. Mennyivel jobb x ezer euró felárral eladni egy órát egy szürke kereskedőnek, mint listaáron valami utcáról beszédülő lézengő ritternek. 😉 És persze egy un szürke kereskedőnek is kell valamiből élnie! Mi ebben a rossz? Mindenki jól jár! 😉 Akinek pedig van erre pénze és a megfelelő módon hülye és sznob is, akkor hát fizessen csak! 

😉

innovations Creative Commons License 2018.07.15 0 0 6367

A fehérany Daytona annyira ritka, hogy akár még egy reptéren is kapható a Starbucks mellett! 

😉

 

Előzmény: phranxinatra (6364)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6366

Nem tartom egy szinten, nyilván erősen sántít a hasonlat, csak próbáltam rámutatni arra, hogy a kereslet növekedését nem mindig követi a kínálat növekedése, és a keletkező hiány nem feltétlenül mesterséges. Az okok persze különbözőek mind a te, mind a Rolex Pepsi és mind a tegnap megjelent Speedy Gokkunman Ultraman esetében. Remélem, nem vetted személyeskedésnek, hogy felhoztam a Phenomenató-t, mert nem volt az. :) 

Előzmény: WiZARD (6365)
WiZARD Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6365

Megtisztelő, hogy az 1 személyes nato "gyáram" egy szinten tartod a Rolex-szel, de sajnos kapacitásban és lehetőségekben nem lehet a kettőt összehasonlítani, így elég ovis szint ez, szóval élek az általad felajánlott szkippeléssel...

Előzmény: phranxinatra (6364)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6364

1, Nézd, én szívesen beszélgetek veled, de ha lemegyünk ovis szintre, akkor szkippelem. 

 

2, Ha az össz. eladott darabszám nem csökkent, akkor nem beszélhetünk termeléscsökkentésről, csak a hangsúly eltolódásáról. És ha ez az eltolódás a nemesfém modellek irányába történt, akkor az bevételnövekedést jelent mind a Rolex, mind az AD-k számára. Ezért viszont elég álszent dolog lenne hibáztatni őket, nemde? Persze a konkrét számok ismerete nélkül ez még mindig csak léggömbhámozás. Valamit azért biztos eladnak a butikok, mert nem érkeznek a hírek tömeges bezárásokról. Egyébként nemesfém modellekre is van várólista már, pl. fehérarany Daytona, rootbeer GMT. :)

 

3, Tavaly is egy csomót kellett várni, mikor elmentetek nyaralni. Miért nem növeltél kapacitást?

Előzmény: WiZARD (6362)
öccse Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6363

Valószínű jól megélnek abból, amit így is eladnak. A hype jót tesz a hírnévnek, az "annál jobban kell, minél nehezebben érhető el" érzés jó reklámot generál. Régebben az acéltokos-lünettás Daytona volt elérhetetlen, most a c24-en 600-at kínálnak eladásra a kifutott modellből. Jelenleg a kerámia lünettás az. Nem most kell megvenni, majd később. Ha mégis most kell, annak ára van.

Előzmény: WiZARD (6357)
WiZARD Creative Commons License 2018.07.11 0 0 6362

1, Az van ráírva a butikra hogy Rolex, szóval adják a nevüket, asszisztálnak a várólistához.

2, Azt, hogy xy modellből direkt kevesebbet gyártanak, visszatartanak, stb. Össz darabszám jó kérdés, de nemesfém órákból, OP-ból, stb van raktáron a boltokban.

3, Mert várnom kell a beszállítóra, és nem magamnak gyártok mindent mint állítólag a Rolex. De tudom a dátumot, hogy mikor lesz, és onnan kezdve van mindig. Nem csináltam még olyat, és nem is tervezek, hogy a csíkos szíjból tudatosan csak fele annyit csináljak, mint amennyit rendelnek.

Előzmény: phranxinatra (6361)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.10 0 0 6361

1, Rolexnél nincs várólista. Butikokban van várólista. 2, Mit értesz "mesterséges hiány" alatt? Évről évre csökkentik Genfben a termelést? A 2 évvel ezelőtti mondjuk 1 millióról lementek 500 ezerre? 3, 22-es phenomenatóra miért kell 1 hónapot várni? Cheapnatostrapsről 1 hét alatt itt van a cumó.

 

Előzmény: WiZARD (6360)
WiZARD Creative Commons License 2018.07.10 0 0 6360

Mégis mi lenne a szűk keresztmetszet, ami miatt pont az adott modellekből nem tudnak eleget gyártani? Egyedül a kerámia tűnik különbségnek, az elérhető típusokhoz képest. Kerámia lünettát meg gyártanak kb 10 éve, tényleg ne lehetne 10 év alatt felhozni a termelést arra a szintre, ami a keresletet kielégíti? Nem hiszem, hisz pont az elején nem volt gond ezzel...

 

Azt meg főleg nem hiszem, hogy ne lehetne alkotni olyan várólistát aminél ténylegesen tudják, hogy mikorra készül el 1-1 óra és nem csak hasra ütve mondanak egy valamit, vagy hogy tényleg akkora kereslet lenne az órákra, hogy 5-7 vagy akár több évet kelljen rá várni. Kizárt hogy ne mesterséges hiány legyen. 

Ez továbbra se kézzel, egyesével reszelgetett Bexei évente 10 db órával, hanem évi sokszázezres darabszámú, automatizált tömegtermelés, ahol pontosan tudják előre, hogy melyik színű órából melyik nap hány ezer darab készül el.

Előzmény: phranxinatra (6358)
phranxinatra Creative Commons License 2018.07.09 0 0 6359

Nem saját képek

 

phranxinatra Creative Commons License 2018.07.09 0 0 6358

Mégis mit tudna tenni a Rolex, azon kívül, hogy elkezdi tonnaszám gyártani az órákat? Nem is olyan rég éppen te fikáztad a Subot, hogy minden sarkon kapható. Hát most már nem kapható. :) Persze nem mondom, hogy tapsolni kell a Patektől lenyúlt stratégiának, csak amennyire ez negatívum sokak szemében, annyira pozitívum másokéban. A következő gazdasági kríziskor majd biztos változik a dolog. 

(És azt még mindig nem tudjuk, hogy mennyi órát ad el a Rolex évente. Abból, hogy DJ, OP, Explorer van dögivel a butikokban, számomra nem következik egyenesen, hogy a kurrens modellekre is ki tudná elégíteni a keresletet a Roli a jelenlegi minőségi színvonal fenntartásával.)

Előzmény: WiZARD (6357)
WiZARD Creative Commons License 2018.07.09 0 0 6357

Na ez az amit én se értek, hogy mi a jó a Rolexnek ebben, ha ők úgyse profitálnak belőle? (és nyilvánvalóan mesterséges a készlethiány, hisz számos más modell van raktáron mindenhol)

Sőt sokak szemében inkább negatívum. (akik nem tudnak órát venni, csak közlik velük a boltban, hogy nincs és a sok éves várólistára se írnak fel, vagy éppen ígérnek egy dátumot, és hónapokkal később is csak azt mondják hogy fingjuk sincs mikor lesz meg az óra) 

Előzmény: innovations (6346)
öccse Creative Commons License 2018.06.27 0 0 6356
oys... Creative Commons License 2018.06.21 0 0 6355

Illetve mindenki más itteni hobbysta társunknak is szívesen figyelmébe ajánlanám az előbb említett órámat!

oys... Creative Commons License 2018.06.21 0 0 6354

Kedves Spencer!

 

Írtad: "belépő rolexet vennék de nem tömegmodellt. ...hosszú történelme van vissza a negyvenes-ötvenes évekig és egy letisztult, szépen kivitelezett arányos óra. ami már biztos, hogy használt lesz ... leginkább a sima lünettás acél változattal szimpatizálok, csak indexekkel, számok nélkül. számlap színben az ezüst nagyon bejön. már csak az évjáratot kellene megtalálni, meg hogy hol veszem meg"

 

Segíthetnék-e?

Ha igen, a figyelmedbe ajánlanék egy ROLEX oyster perpetual DATE órát! Az általam ismert legmegbízhatóbb forrásból - azaz tőlem (a korábbi saját kedvenc órámról volna szó, ami egyben még a nickem névadója is).

 

Az ismérvei:

- "belépő Rolex, de nem tömegmodell".

- "hosszú történelme van vissza a negyvenes-ötvenes évekig és egy letisztult, szépen kivitelezett arányos óra"

- "használt". 1980-as. Még plexis (de a DATE jellege miatt "cyclops"-os). Viszont ez a fazon az egyik legszebb oldalnézetből, a plexijének köszönhetően még karcsúbb, hagyományosabb tokformájával és felülnézetből az elkeskenyedő tokfüleivel. Viszont a kora ellenére már a tömör szemes "oyster" fémcsattal szerelt, sőt, már 3035-ös szerkezetű! Hozzám 2000.-ben került, de megvan még az akkori vételi/garancia papírja is (Peter Walther régi üzletéből).

- A lünettája viszont nem a sima acél, hanem az ezen a modellen hihetetlenül ritkaságszámba menő fehér arany "fluted" változat.

- "számlap színben az ezüst" és ráadásul "csak indexekkel, számok nélkül". A klasszikus!

- Kifejezetten ritkán hordtam az utóbbi időkben, de az egykori karbantartó szervízelése még az Óra Magazinban is megjelent kétrészes cikksorozatként, képekkel és a típust dícsérő ismertető sorokkal. (Természetesen ezeket a lapszámokat is hozzá adom.)

- Árban pedig messze sokkal olcsóbban számítom meg, mint a korábbi hozzászólásodban számítottál ilyen kiadásra...

Nekem inkább az lenne kellemes tudat, ha olyan kezekbe kerülhetne, aki majdan hozzám hasonlóan megbecsüli.

 

Képekkel meg egyéb egyezkedési lehetőséggel szívesen állok rendelkezésedre az oystercsigaindexpöttyhu címemen.

Előzmény: spencer (6327)
ricky77 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 6353

Nekem van Hulk és Batman, keress privátban.

Előzmény: Angel Maria Oreiro (6332)
rtivi Creative Commons License 2018.06.18 0 0 6352

Igen, a Pepsit most ennyiért árulják. Itt 6 hónapos szállítással. 

https://www.authenticwatches.com/rolex-gmt-ii-126710blro.html#.WyeJbqczZhE

 

Ha nem Pepsi, akkor a fele. Egy Air King meg a negyede. 

Előzmény: innovations (6350)
innovations Creative Commons License 2018.06.17 0 0 6351

És amennyiben már GMT akkor a Rootbeer sokkal ütősebb mint a Pepsi! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!