Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2878
Nalunk meg kb. ugyanennyit elvett volna.
Előzmény: Zambian Lion (2877)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2877

Meg valami:  normalis alapitvanyok kozee teszik hogy az adomanyok milyen szazaleka megy adminisztraciora (amibe minden beletartozik,onkentesek kiadasai, utazas, iroda stb...).  Ennek altalaban 20-30% kozott kell lennie, ha tobb az t jol meg kell indokolni.

 

angliaban a kormany kitalat olyat hogy gift aid.  Ez azt jelenti, hogy 28%-ot hozzaraknak az adomanyodhoz, az adod mertekeig.  Tehat ha adsz az oxfamnek £100-t, akkor nekik £128 megy, £100 toled, £28 az allamtol.

 

Ez az adminisztracio nagy reszet fedezi, ami azt jelenti, hogy ha az alapitvany a 20% os hatar korul mozog, akkor a te adomanyod teljes egeszeben a raszorulokra megy mert az adminisztraciot az allam allja, az adomanyod fuggvenyeben.  ezert (is) szeret az angol adakozni, mert tudja hogy igy mukodik.

Zambian Lion Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2876

Ilyen sajnos tenyleg van.. meg olyan, hogy a charity shopban eladnak az adomanyt ot fontert, de az elado ehelyett azt mondja hogy adj nekem ket fontot es viheted, mivel az aru sokszor nincs beregisztralva, ahogy jon es megy. 

 

a normalis alapitvanyok erre odefigyelnek, hogy lehetoseget se adjanak a lopasra, de akkor is elofordul. 

Előzmény: Törölt nick (2874)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2875

Majdnem mindennel egyetertek ~(azzal nem hogy a segelyek ekkora szazaleka eltunik...)

 

Nagyon igaz hogy a felelotlen segelydobalas sokszor inkabb art.  Ha ehinseg van akkor persze kell, muszaj.  De ha nincs, csak szegenyseg es fejletlen gazdasag, akkor fenntarthato modon kell fejleszteni - tanitas, training, stb - mert az nem fenntarthato, hogy adod nekik a gabonat (amit amugy maguk is meg tudnanak termelni).   szerencsere egyre tobb heyen latjak ezt. 

Előzmény: nyman (2873)
nyman Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2873
Van humanitarius resze, de azert vhol biznic is. Csak nem biztos, hogy ugyanazoknak. A haboru is az.

Ugye a segely, a segelyelosztas is az, es vannak velemenyek miszerint az ilyen adomanyok akar 70-90%-a is eltunik es a kisebb nagyobb szinten mozgo emberek koreben.

Vannak ertekezesek, hogy adott esetben hogy teszi tonkre a humanitariusnak nevezett segelyezes a gazdasagokat. Lasd Pl. Etiopia, Szudan. A 80-as evekben volt par szar ev, ezert nem volt kaja. Jottek a segelyek, koncertek, kampanyok. Azutan amikor mar elindul volna megint a termeles, mert mar jobb ev volt, akkor meg tovabbra is egyes orszagok a gabonafelesleget “segely” cimen eladva elsoztak a regioba. Ez viszont letorte az arakat, mert miert fizess erte, ha ingyen, vagy olcsobban megkapod, es par ev alatt tonkre is tette a helyi mezogazdasagot. Errol vhogy nem nagyon szeretnek beszelni felenk.
Előzmény: Törölt nick (2872)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2872
Amennyiben az biznisznek számít, ha önkéntesként mennék segíteni a mentésben katasztrófazónákba, akkor jah...
Amúgy kösz a reklámot, de meg tudom magamnak, ha akarom.
Előzmény: Törölt nick (2871)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.23 0 0 2870
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.21 0 0 2869
Akciós áron szerezzek machete-ket ócón? 8)
Előzmény: Törölt nick (2868)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2868
Mtwapngonak nem jó,nagyon nem.

Ugyanis most 18-ik alkalommal maláriás, és nem ér rá.
Ugyanis gyógyul.
Én inkább a Klpsépdépőrtwi-nek fogok szólni,és akkor lecsapunk rá!
(az egész törzs!!!)
Feláldozzuk,lefejezzük kiheréljük,végtagok pácolásra kerülnek,a belsőségek meg mennek a füstölőbe.
Aztán kitömjük,/valaki,aki akarja úgy is :) /
És kitesszük a reptérre mutogatni,hogy így jár aki szórakozik az egész maffia Kenyával!
Előzmény: lesifotos (2867)
lesifotos Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2867
Nyugi, résen leszek. Találkozzunk Szomáliában, a szokásos helyen. Mtwapngonak mondd azt, hogy a sakálfogat hoztad, be fog engedni.
Előzmény: Törölt nick (2866)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.20 0 0 2866
"Most olvasom, hogy Te egy gyilkos vagy. Nem akarsz beszélni róla egy interjú keretében? Természetesen névtelenül, hiszen gondolom már leülted a büntetésed. Elmesélhetnéd azt is, hogyan mozgatod Tibi körül a szálakat."

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dehogynem!

Te is megakarod szívni,mint a Frei? :)
Őt is át vertem.
Előzmény: lesifotos (2865)
lesifotos Creative Commons License 2010.08.19 0 0 2865
Ó, jajj :)

Beleolvastam a termésbe.

Kedves KHostage!

Közel másfél éve találkoztam először a sztoriddal. Csak szeretnék gratulálni, hiszen Te nagy túlélő vagy. Isten szeret Téged. Túléltél 3 halálos betegséget (azóta talán többet is), folyamatos életveszélyben vagy, mészárolják melletted a stoppos nőket, de Te akkor is kitartasz! Hősiesen véded életed és laptopod. Amin hol van magyar ékezet, hol nincs. Komolyan, le a kalappal, ez nem semmi.

Ketkereku:

Most olvasom, hogy Te egy gyilkos vagy. Nem akarsz beszélni róla egy interjú keretében? Természetesen névtelenül, hiszen gondolom már leülted a büntetésed. Elmesélhetnéd azt is, hogyan mozgatod Tibi körül a szálakat.

Üdv:

l.
Vajk Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2864
Annyi történt, hogy a fickó kitornászta magát a civilizált világból :)

Előzmény: Zambian Lion (2862)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2863
Helló,írjál neki ímélt!
Előzmény: Zambian Lion (2862)
Zambian Lion Creative Commons License 2010.08.18 0 0 2862
Hello - tortenik itt meg valami?  mi van tibivel?
lingar4 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2861
Enni is adnak, vagy csak a mobilinternetet?
Előzmény: Törölt nick (2860)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2860
Nem figyeltél.
Azúrkegyelmíbül egy gyülekezet fizeti a cehhet.
S tudod, ahol feszület van, ott mindig van lóvé, még Afrikában is...
;)
Előzmény: lingar4 (2859)
lingar4 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2859
Tök jó, hogy a laptopod még megvan. Áram is van, net is van, kulturált hely ez a Kenya. Csak az a fránya billentyűzet ne lenne ...

Enni nincs mit, de iwiwezni kell?
Itt már senkit nem tudsz hülyének nézni, apafej!
Előzmény: KHostage (2858)
KHostage Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2858
Koszonom szepen Rocketman!
Aki egy kicsit is tud logikusan gondolkodni es megfigyeli ezt az allitolagos nicket, az pontosan leszuri ugyanezt. Itt bukott ki a hazugsag:
Probaljon mar valaki az iwiwen Molnar Tibor nevre rakeresni es nezze meg, hogy mennyi talalatot kap! Ott csak az tud megtalalni, aki valoban ismer vagy en adtam meg neki az oldalam cimet!
Meg a fenykepeim alapjan sem egyszeru, mert pontosan erre szamitottam es pontosan ettol a szemelytol es tarsaitol, tehat nem toltottem fel kepeket meg nem is igazan tudok.
Az iwiw-es megfigyeles pedig nem szol masrol, mint arrol, hogy figyelik minden lepesemet es meg mindig probalnak elkapni.

Igaz kedves F Papa? Meddig jatszol meg es milyen messzire akarsz elmenni?
Nem volt eleg 3 infarktus?
Most pedig, hogy kezd a dolog amit irtam rolad hihetove valni gyorsan el akarod huzni a csikot? Humm, humm!
Mindig nagyon okosnak hitted magad, miert nem maradsz es probalkozol tovabb, hatha meg tobb hazugsagra derul feny!
Ne menj kerlek, maradj csak es meglatjuk ki mondja az igazat!

(Volt most egy lehetosegem feljonni, hala Istennek, a tovabbiakat nem tudom.)
Előzmény: rocketman (2852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2857
Tisztelt Olv. társak!
Szeretném még egyszer felhívni a figyelmeteket,hogy semmi,de semmi közöm az MT-ez!
Talán túlságosan is belemerültem ismeretlenül a sztoriba,lehet,hogy nem kellet volna.
Sziasztok,többet nem írok.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2856
Köszönöm,ennek igazán örülök,így ismeretlenül is.
Előzmény: Törölt nick (2853)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2855
egyébként ezt is irkálták itten (50-60milla)
NE KÉRDEZD HOL,NEM FOGOM VISSZAKERESNI.
Előzmény: Törölt nick (2854)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2854
valaki régebben berakta a profilját,már nem tom az 50-60 milla meg hasraütés.
mé be jött?
Előzmény: rocketman (2852)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2853
Nem sértettél meg. Igazad van.
Előzmény: Törölt nick (2851)
rocketman Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2852
És honnan tudod, hogy iwiw-en a 778 molnár tibor találatból melyik az itteni tibi?
És az első hozzászólásodban emlitett 50-60 milliós összeget honnan szedted?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2851
Értem.
Egy vadidegen nick névről azt állítja,hogy a volt üzlettársa,és ő intézte el alaposan annyira ,hogy kint rekedt Kenyába miközben be-be jelentkezik az iwiwre (is) és ide irkálja a hülyeségeit,hazugságait.
Igazad van amikor azt írod,hogy feltételezés,hogy elmebeteg.
Nem,ő nem elmebeteg.
Ő egy nagyon ügyes csaló lett.
Sajnos.
Közben játssza a hülyét,megtévesztve téged is.
Ahogy olvasgatlak te valóban jó szívű ember vagy,de szerintem egyben naiv és néha agresszív is!
Mondjuk az agresszivitásod is valamiféle reakció volt,valamire. /ez a te dolgod/
Remélem nem bántottalak meg,merthogy nem szeretnék semmiféle sértő szócsatát.
Előzmény: Törölt nick (2850)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2850
Nem állítom ezt. Csakis feltevés. Egy lehetőség a többi közt.

Nem tudom mi a pontos igazság. Talán még akkor sem tudnám meg, ha odamennék nyomozni. Rejtélyes ügy (persze fene tudja, nyilván lehetséges, hogy Tibi szándékosan generálja a rejtélyt maga körül ezzel is fokozva a zűrzavart)...

Hónapokon keresztül latolgattam, latolgattuk hogy azon kívül, hogy köztörvényes, csaló bűnöző szélhámos, milyen egyéb reális lehetőség van még. Az ügy elején felemerült már bennem és ezt itt le is írtam számtalanszor - bár ennek különösebb jelentősége nincs. Csupán morálisan adna némi felmentést tán neki. Ha beszámíthatatlan, magatehetetlen, gyámságra, szoruló örült lenne, akkor aligha lenne képes Kenyában évek óta létezni... Nemde? ;)

Hosszan vitáztunk ezen és szinte egyedül én voltam azon a véleményen, teoretikusan - mivel itt Tibit én ismerem a legrégebb óta, bár meglehet, nem a legjobban - hogy valószínűbb, hogy ott abban a helyzetben elméje felmondta a szolgálatot, mintsem hogy bűnöző lett. Ezt határozottan és agresszíven ellenezte szinte mindenki a topikban.

Ha részletesen érdekel olvasgass vissza!
Előzmény: Törölt nick (2849)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2849
Tehát akkor elmebeteg?
És erre mikor jöttél rá,pontosabban mikortól?
Előzmény: Törölt nick (2848)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2848
Régebben már többször is utaltam rá, hogy miért lehetnek e fura dolgai. De mivel enyhítő körülmény lenne, mindenki hevesen tagadta...
;)
Előzmény: seric2 (2847)
seric2 Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2847
Valaki mondja már meg, hogy ez a jóember minek jön még ide ennyi lebukás után kavarni a kakit!?
Előzmény: Vajk (2845)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!