Keresés

Részletes keresés

matyi0073 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 611

Hmm! csőcsere kinek megéri kinek nem ! 

 

Nekem megérte , de nagyon is , gyakorlatilag egy Olyan puskát építtettem ( Mauser k98 alapokra )   ami felveszi a versenyt a mesterlövészpuskákkal   ! 

 

Adott volt egy kilőtt csövű eredeti k98 , a tokozat felhasználásával épült fel , a tokozat teljesen fel újitva , egy 51cm-es  vastag ( tokolatnál 28mm)  Lothar-Walther   cső lett beletéve  .308Win kaliberbe  , + kapott egy Timney sütést , egy 20moa-s Picatinny sint ,  a biztosító és a zárkar lett még átalakítva , kapott egy GRS tust , és egy Schmidt -Bender Pm1 távcső lett feltéve rá ! 

 

 4,5 éve épült, ha összeszámolom mennyibe volt    260e Ft volt akkor + a donor ami 50e Ft volt 

 

de a Bender távcső megvolt 

 

Most már ez a mindenes  puskám , volt több fegyverem is, mindet eladtam csak ezt hagytam ,  azóta vettem rá  a GRS tust , a bendert is eladtam róla ,  és raktam rá, egy IOR Valdada 4-28x50-es távcsövet   , ezzel a távcsővel  vadászaton és versenyen is megálja a helyét ! 

 

 

 

 

 

 

 

 

flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 610

A régi klasszikusok kiszorulnak lassan

Előzmény: mosogep-szerelo (609)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2020.10.17 0 0 609

Blaserem nincs :) Steyr-em van, teljesen átlagos puskának tartom, aminek jó a marketingje! :) Az eddigi legjobb puska ami a kezemben volt a Sauer 202! Ami most nekem van és csúcs a Voere Titan II. igaz már nem gyártják, talán túl jó volt azért! :(

Előzmény: flintlock 2 (607)
flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.17 0 0 608

Üdv!Talán annyit kérdeznék még hogy láttál már egy olyan puskát amiben cső volt cserélve?Gyakorlatilag új.Ha még a tus is felújitásra kerül tényleg van egy jó és szép puskád.Egy örökölt puska ami mondjuk nem került pénzbe 250 e forintból teljesen fel van újitva.Mondjuk ezért már kapsz valami műanyag nyelü szart távcsővel is.De a jó puskák most is egyediben készülnek.Annak aki tudja mi az érték és nem azt nézi hogy mi a legujabb amit meg kell venni a kettner katalógusból.

Előzmény: Törölt nick (605)
flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.17 0 1 607

Üdv!Ez relativ hogy hamar kilőtték.Hány lövés után,hány év alatt?De egyébként biztosan volt a ZKK ból olyan széria aminek a csöve nem volt megfelelő anyagminőségű.De egyébként pár éve került az országba olyan Browning puska ami 45 lövés után garanciálisan cserélve lett,csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.De sok olyan ZKK is láttam már aminek nem látszott a huzag a csőkoronánál olyan vakrozsdásvolt mégis 4cm körőn belül volt a lőképe.Még volt benne 1-2száz lövés amig használható.Ez a szálka duma a Steyer és Blaser fanok szövege.

Előzmény: mosogep-szerelo (606)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2020.10.17 -1 0 606

Szia!

Mindkettő használható fegyver, de egyik sem "kiváló"! A ZKK puskák csöve kicsit gyenge volt, viszonylag hamar kilőtték, a Zasztava fájától meg szálka ment a vadász kezébe! :) 

Ráadásul a ZKK biztosítója fordított, sokan nem tudták megszokni! 

Amúgy valóban nem rossz egyik sem! 

Előzmény: flintlock 2 (604)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.17 0 0 605

544. Hol-hova-mit-mi mennyit ér, miért? elemző gondolatok ( értelmezés ) és javít...

flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.17 0 4 604

Üdv!Csak hogy egy kicsit megpróbáljunk tisztábban látni.Arról szólnék pár szót azoknak a szakértőknek akik a Zastava és ZKK márkájú puskákat leszólják,?A sokat köpködött M70-es Zastava éppenhogy egy klasszikus jó formájú kecses mauser puska.A ZKK korát megelőzve sok technikai újitást hordoz amit azóta sem sikerült felülmúlni.Amivel bajok vannak az a fegyvertulajdonosok agya.Tudja hogy az acél puskacső a rozsdától tönkremegy de akkor sem takaritja ki mert a szomszéd Józsibácsi sem takarította 30 évig mégis mindent agyonlőt a puskájával.A nagy német fegyvergyártó manufaktúrák méregdrága puskái javarészt 2. Vh után leselejtezett k98 m98 mauser alapokra készült,készül napjainkban is.Tehát ahhoz hogy egy puska sokáig szolgáljon úgy ahogy szeretnénk karbantartást igényel.Ha lőtéren volt ki kell takaritani,ha vadászni volt párásodott,megázott,ki kell takarítani vigyázni kell rá mint egy jó szeretőre és akkor sokáig úgy fog szolgálni ahogy szeretnénk,ahogy kell hogy működjön.

flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 603

Üdv!Jaxe csörgess meg visszahivlak.20 342 0653 nekem egyszerűbb mint irogatni.

trollgyalu Creative Commons License 2020.10.16 -2 0 599

Szép jó napot!

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 0 1 589

Németh Balázs mint történész elég olvasmányos fegyvertörténeti cikkeket szokott megjelentetni, néha jól is jön a régen tanult ismereteket felfrissíteni. Sokszor külföldi, ki tudja milyen szakmai szinten álló szerző anyagait használja fel. Olvasni jó, de hitelesnek elfogadni nem ajánlott.

Előzmény: ztoth32 (586)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 587

Akkor Németh Balázs írását hülyeségnek tartod és hiteltelennek?

Előzmény: ztoth32 (586)
ztoth32 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 586

A kapszliban kereskedők és lövöldözők laknak. Hol van itt a műszaki hitelesség?

Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 0 0 584

Na Ribalta megvolt az endoszkópos vizsgálat, mit vizsgál még az ellenőr, és milyen eszközökkel a fegyvernél?

Előzmény: Törölt nick (580)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 582

Klasszikus csőgyártási módszer Metford Rigby stb hexagonális fokozatosan gyorsuló elvétve használták, sőt ha jól emlékszem még szűkül is, így már érted az iróniát?

Előzmény: klenó1 (578)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 580

Na csak sikerült egy elfogadható választ kapnia----endoszkópos vizsgálat kezdésnek tökéletes

Előzmény: Törölt nick (579)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 0 0 579

Mielőtt belevágsz egy macerás, és költséges csőcserébe, én azt javaslom, hogy vidd el a fegyvert egy hivatalos fegyverjavítóhoz a fegyver állapotának felméretésére.

Ha nincs erre lehetőség, akkor Pesten a PKLV KFt. hivatalos árjegyzékben foglalt áron, ami 11000 Ft , elvégzi a fegyver műszaki állapot felmérését. Ők biztos hogy endoszkóppal megvizsgálják a cső állapotát, és megmérik a kopottságát. Ennek alapján már tudsz reális döntést hozni.

Előzmény: Jaxe (555)
klenó1 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 578

Ezt nem értem.

Előzmény: Törölt nick (577)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 577

Hátha valamilyen fokozatosan gyorsuló pöcök , akkor létezik

Előzmény: klenó1 (576)
klenó1 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 576

Nem tudom, azért kérdezem. Ha van, mire való?

 

Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 575

Miért nincs?

Előzmény: klenó1 (573)
klenó1 Creative Commons License 2020.10.16 0 1 573

Van progresszív tüske? 

Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 572

a Kapszli oldalán van csőgyártásról némi szösszenet, informálódj már kicsit az eljárásról az hiteles oldal. Mondjuk én egy régi kemény borítású zöld könyvből kezdtem, azt is elolvashatnád meg milyen egy nyolcfejes függőleges csőkovácsológép. De progresszív tüskére ki ne próbáld :-D

Előzmény: ztoth32 (568)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 571

Én személy szerint nem vagyok vállalkozó, de minden előírt feltételnek megfelelek, hogy fegyvert-lőszert gyártsak, javítsak, esetleg saját célra otthon lőszert töltsek, a fegyveres szakmát oktassam, tehát céges címmel nem szolgálhatok. A más elérhetőségeimnek meg nem biztos hogy örülnél. 

Az meg röhejes, hogy az itt  TAL néven futó, Dunántúli fegyverjavító szakembert megkérdőjelezed.

Azt azért megkérdezem, te mivel foglalkozol, hogy fényes délelőtt itt nyomulsz a fórumon, ahelyett hogy dolgoznál?

Előzmény: Törölt nick (569)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 0 570

Ha-ha-ha! Jaxe azért azt ne felejtsd el lentebb 0 forintúnak minősítették a márkát-kat, ráadásul te azt írtad Zastavád van, na ez az igazi csúcs :-DDD     M98-Zkk-Zastava ugyanaz az alapfegyver minimális eltéréssel  :-DDD

Előzmény: ztoth32 (568)
ztoth32 Creative Commons License 2020.10.16 0 1 568

Maradva az eredeti témánál:

 

A feltett képek nem engedik látni a csak a csőbelső torkolati végéből 1- centit. A látvány nem túl bizalomgerjesztő, de nincs minden veszve. Ha 50 méteren 1-2 cm a szórás, az 100 méteren ennek kétszerese. A Német iskola szerint, ha a cső 100 méteren 50 milliméteres körön belül szór, akkor az a cső kiváló minősítésű.

 

A ZKK600 fegyverek vésett huzagolású csövei eléggé gyenge minőségűnek látszanak elhanyagolt állapotban. Meg kell próbálkozni a tökéletes kitakarításával, és utána be lehet lőni a puskát. Ha 50 mm-nél kisebb a szórás, akkor kiváló a cső,  ha jóval nagyobb, akkor idomszerekkel meg kell vizsgálni a csőbelsőt, hogy mennyire kopott. 

 

Ha semmiképpen sem felel meg a cső (pontosabban: bizonyosan a cső), akkor érdemes gondolkodni csőcserén. Egy új cső 200.000 körül van. Hozzáadva a munkadíjat, Pklv díját rendőrségi adminisztrációt, rezsiköltséget, lőtéri költségeket, és ami még felmerül...

 

Csőcsere előnye:

Hibátlan töltényűr, hibátlan huzagolás és csőszáj.

A ZKK600 egy általam kedvelt tokkal rendelkezik. Könnyű rá irányzékot építeni, ezért alkalmasabb hosszútávlövő épített puskának mint a kar98.

 

Csőcsere hátránya: 

A fenti költségeket össze kell hasonlítani egy új fegyver árával. 250000 forintért már árulnak olyan fegyvert, ami alkalmas hosszabb távra is. 

Előzmény: Jaxe (555)
ztoth32 Creative Commons License 2020.10.16 -1 1 565

Csatlakozom az előttem szóló Sokat látotthoz, és kiegészítem azzal, hogy a vitába azért álltam bele, mert olyan "információkat" harsogott Ribalta, ami alkalmas arra, hogy durván megtévessze a felhasználókat. Azért nagyon káros a posztja, mert a felhasználó - aki laikus -, nem tudja eldönteni, hogy kinek higgyen? 

 

Sajnos a sok bába között elveszett a gyerek, és a Jaxe kérdésére nem adtunk választ, amit pótolok.

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 1 564

Természetesen tudom, hogy helytelen így kezdeni egy mondatot, de én szándékosan tettem így. Belekötni egy nyelvtani hibába reagálásként szakmai felvetésekre, az részedről csak elterelésnek tekinthető a fegyverszakmai hozzá nem értésedről. És ha már magyar nyelvtant feszegeted, mondaton belül a tulajdonneveket kezdjük nagybetűvel- de ez már nem ennek a fórumnak a témája.

Én még egyszer azt javaslom inkább neked, hogy akkor próbálj itt észt osztani fegyver gyártás-javítás témában, ha van szakmai alapod hozzá.

Előzmény: Törölt nick (562)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.16 -1 2 561

Ribalta! 

Én igen ritkán írok ezen a topikon, de most téged olvasva eljött az idő újabb íráshoz. Tehát te nyílvánvalóan-bevallottan nem vagy fegyverjavító-gyártó, ezzel kapcsolatosan semmiféle szakképesítésed nincsen. Megállapíthatom, hogy te kontár vagy a fegyveres szakmához. Ez nem zavar téged abban, hogy okoskodjál olyanokkal szemben, akik több évtizede a szakmában vannak, mint például TAL kolléga, akinek szakirányú vállalkozása is van. Hablatyolsz fegyvercső gyártásról, de még a technológiai sorrendet sem igazán ismered, mert tudnod kéne, hogy a cső alapanyaga hőkezelésen átesve kerül gyártásba. Az általad emlegetett normalizálás különben a kristályszerkezet finomítására, és egyenletesebbé tételére szolgál. Nem igazán célszerű egy készre gyártott, előre beállított mechanikai-fizikai tulajdonságot a gyártás végén például normalizálással tönkre vágni.

Én azt javaslom neked, hogy először szerezd meg legalább az alapismereteket a fegyver gyártásról a Csongrád városában található tanintézetben, majd sok év gyakorlat után gyere ide észt osztani!

 

Előzmény: Törölt nick (558)
flintlock 2 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 560

Elnézést kicsit szórakozott vagyok.A szám 20 342 0653

Előzmény: Jaxe (555)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!