Keresés

Részletes keresés

sornyito Creative Commons License 2009.06.19 0 0 375
Ez a kés téma gáz... Ha késsel gyakorlunk (aikido), mindig elmondja a sensei, hogy arra készülj fel, hogy nem fogod sérülés nélkül megúszni. Vedd el tőle minél előbb a kést, de tudd, hogy meg fog vágni, és csúnyán vérezni fogsz... Sőt olyant is mondott, hogy magasabb szinten néha éles késsel is gyakorolni kell (nagyon óvatosan!!!), mert a gyakorló fakés nem tanít meg a szükséges tiszteletre!!!!
Előzmény: NattyDread (350)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.19 0 0 374

Nyílván mindig az adott szituációban alakul ki, hogyan is reagálok.

A célom az volt, hogy ne terjedjen el az az egyre gyakoribb elképzelés a fegyverre vágyakozók között, hogy ha végre hozzájut a "gyilok"-hoz, akkor azzal rögtön megsemmisítő erejű csapást akarjon mérni bárkire, aki az ő területére téved.

Tehát bármennyire is macsó dolognak tűnik a betörő két szeme közzé durrantani, azért ezt hagyjuk meg a végső lehetőségek sorában! Mert ugye van akire elég ráordítani, van akit pofán kell verni, netán ráhúzni egy nagyot a lapátnyéllel és végül tényleg lehet olyan helyzet, hogy csak a szakszerűen és gyorsan használt lőfegyver menthet meg. De valljuk be, nem az utóbbi a gyakoribb.

Előzmény: sornyito (373)
sornyito Creative Commons License 2009.06.19 0 0 373

Egyébként én is azt vallom, hogy a magántulajdonnak szentnek és sérthetetlennek kellene lennie és valahol legbelűl én is úgy látom helyesnek, hogy ha valaki idegen portára hatol be, akkor számolnia kelljen azzal, hogy ott nem látják szívesen és ennek az érzésüknek esetleg fegyverrel adnak nyomatékot. De a ralitás az, hogy nem itt tartunk, tehát úgy kell megválasztani az eszközöket és módszereket, hogy az eset után is legyen esélyünk a további normális életre.

 

Hát ja, csak mit választasz meg és hogyan? Bemegy két-három betörő éjszaka, amikor az egész család otthon van, mit csinálsz? Bízol benne, hogy csak az ékszer, meg a pénz kell nekik, és bemondásra elhiszik, hogy nincs több, csak amit odaadtál? :( Akkor, amikor egy 7x éves néni és bácsi torkát simán elvágják, 8x éves öregeket vernek és kínoznak meg pártízezer forintért? hát nem tudom... De ahhoz a bíróhoz is szívesen beküldenék pár nagydarab "betörő urat", azok minden jogával egyetemben egy szép sötét éjszakán, aki képes elmeszelni azt a háztulajdonost, aki így vagy úgy felhentelte a hozzá betörőket...

Előzmény: boxer-gs (371)
sornyito Creative Commons License 2009.06.19 0 0 372

A paintball-marker külön kategóriát képez, 15 J alatt szabadon forgalmazható, vásárolható. A 7.5 J feletti légfegyver már a lőfegyverek halmazba tartozik, tartása engedélyhez kötött, de forgalmazható.

Az airsoft fegyver pedig légfegyvernek minősül, ezért még MKH kártyát is kapsz hozzá... :)

Előzmény: Törölt nick (364)
boxer-gs Creative Commons License 2009.06.19 0 0 371

Te tényleg kicsit veszélyesen gondolkodsz!

 

Ezeket az érveidet semmiképpen ne hangoztasd, ha egyszer fegyvertartás iránti kérelmet nyújtasz be. Bár mindannyiunk érdekében inkább azt mondanám, hogy mégiscsak hangoztasd, mert akkor talán nem kapsz engedélyt.

 

Tényleg nem szeretnélek megbántani, de tényleg egy picit felelősebben kell gondolkozni fegyverhasználat esetén. Hogy kell-e éles helyzetben agyalni? Naná, hogy kell! Attól mentsen meg minket a világ, hogy agyatlanok kezében legyen fegyver. Tudomásul kell venni, hogy a fegyvertartás felelősség. Méghozzá óriási felelősség.

 

"(itt arról meg ne is beszéljünk, hogy két vagy több elhangzott lövésnél fültanú legyen a talpán aki megmondja melyik dördült el először, a figyelmeztető, vagy a célzott)"

 

Nyílván egy fültanú esetleg nem fogja megmondani, melyik volt előbb, de egy szemtanú már valószínűleg. Arról nem is szólva, hogy az utána következő vizsgálat során vannak olyan szakértői módszerek, amelyek segítségével ez a kérdés jó eséllyel eldönthető.

 

"A másik pedig, hogy a magánlakásomban - az éjszaka közepén, jogosulatlanul ott tartózkodó és a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt birtokló"

 

Én értem a hozzáállásodat, de mivel a téma komoly, így mindig fogalmazz pontosan! Amit leírtál, az ugyanis még abszolút nem jogosít fel fegyverhasználatra, de még arra se nagyon, hogy egy fakanállal elverd a betolakodót. Ha egyszer oda kerül a sor, hogy a bíróság előtt kell magyarázkodnod, az ilyen átgondolatlan, vadnyugati megjegyzésekkel nem fogsz pozitív hatást elérni a bírónál.

 

Egyébként én is azt vallom, hogy a magántulajdonnak szentnek és sérthetetlennek kellene lennie és valahol legbelűl én is úgy látom helyesnek, hogy ha valaki idegen portára hatol be, akkor számolnia kelljen azzal, hogy ott nem látják szívesen és ennek az érzésüknek esetleg fegyverrel adnak nyomatékot. De a ralitás az, hogy nem itt tartunk, tehát úgy kell megválasztani az eszközöket és módszereket, hogy az eset után is legyen esélyünk a további normális életre.

 

Tehát a mondandóm lényege, hogy ne olyan hevesen! És igenis, tessék gondolkodni cselekvés előtt!

Előzmény: Gósztrájder (370)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.18 0 0 370

Csak épp a gyakorlat mindig másképp működik mint az elmélet.

Az említett éles helyzetben te ezen fogsz agyalni?:
"Húha, most itt egy késsel rám támadó egyén, de nekem előbb fel kell szólítanom, meg figyelmeztető

(itt arról meg ne is beszéljünk, hogy két vagy több elhangzott lövésnél fültanú legyen a talpán aki megmondja melyik dördült el először, a figyelmeztető, vagy a célzott)

lövést kell leadnom, meg húha, nincs tanúm aki később igazolni fog engem?!"

Addigra te már esetleg halott vagy. Te megkockáztatnád?


A másik pedig, hogy a magánlakásomban - az éjszaka közepén, jogosulatlanul ott tartózkodó és a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt birtokló - lelőtt személy esetében szerinted ellenem fognak ítélni a jogos védelmi helyzet elbírálásánál?

Előzmény: Törölt nick (369)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.17 0 0 368
Nem mutattál rá te semmire. Csak beböfögtél egyet, érdemi magyarázat nélkül (357) majd csak nagy bölcsen bólogattál (359).

De ha ettől érzed magad nagyfiúnak, csak flame-elj nyugodtan. Egyedül. :)
Előzmény: Kavics78 (367)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 367

Ramutatni ha valaki ostobasagokat ir az nem acsargas!

Amit most muvelsz az az! :-1

Előzmény: Gósztrájder (366)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.16 0 0 366

Ugyanazt - ha tisztában voltál vele - te is leírhattad volna mint az olvtárs de te inkább arcoskodtál.
Ha mindig így intézel dolgokat, neked lehet szar.

Előzmény: Kavics78 (365)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 365

Megsertodtel?

Szar neked! Legkozelebb majd nem irogatsz olyat ami nem igaz!

Előzmény: Gósztrájder (361)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 364
Nem tudom, mert megmondom őszintén sose érdekelt egyik se, így nem olvastam el a rájuk vonatkozó részt...de szerintem elvileg forgalmazható lenne, de akkor lőfegyver kategória...fegyvertartási, stb...de csak szerintem...
Előzmény: Gósztrájder (363)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.16 0 0 363

Akkor a 7,5 J feletti légfegyver ill. a 15 J feletti paintball - gondolom - nem is forgalmazható, hisz a tűzfegyver kategóriába megint csak nem sorolható.

Előzmény: Törölt nick (362)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 362

Így van, igazad van, de természetesen mikor airsoft, vagy légfegyverekről beszélünk akkor mindig 7,5 Joule alattira gondolunk.

 

A két "biblia" pedig számilag, amiket azért nevesítek, hogyha esetleg valaki nem tudná, akkor itt tud tájékozódni.

 

2004. évi XXIV. törvény a lőfegyverekről és lőszerekről

 

253/2004. (VIII. 31.) Kormányrendelet a fegyverekről és lőszerekről

 

 

 

 

 

 

 

 

Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.16 0 0 361

(Személyeskedni - érdemi hozzászólás nélkül - a Polidiliben szokás, nem itt.
Kovimiki legalább normális hangnemben írt.)

Előzmény: Kavics78 (357)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.16 0 0 360

"A légfegyver pedig NEM lőfegyver"

Az amelyik 7,5 J-nál kisebb csőtorkolati energiájú.


Az ELTÉRŐ rendelkezéseket én is odaírtam!

Előzmény: Törölt nick (358)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 359
Perfekt!
Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.16 0 0 358

Tanuljunk meg törvényt olvasni, és értelmezni!!!

 

Pontosan azt írja, hogy ELTÉRŐ rendelkezés hiányában.

 

na itt az eltérő rendelkezés:

 

Idézek a 253/2004 -es kormányrendeletből:

 

21§ 2. bekezdés:

Külső formájában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata lőfegyver csak sportlövészetre engedélyezhető.

 

később olvashatjuk ugyanezen az oldalon, hogy hányféle, és mennyi fegyvere lehet egy embernek, stb...

 

 

A légfegyver pedig NEM lőfegyver, ezért lehet automata...ugyanúgy, ahogy automata gáz, vagy airsoft fegyverek is kaphatóak...azért mert ezek nem lőfegyverek!!!

 

üdv kovimiki

Előzmény: Gósztrájder (356)
Kavics78 Creative Commons License 2009.06.16 0 0 357
Ekkora baromsagot irni! :-D
Előzmény: Gósztrájder (356)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.16 0 0 356

Na most ez is érdekes, mert az egyik jogszabály szerint, a "B"-kategóriába tartoznak a "külső formában automata szerkezetű tűzfegyverre hasonlító félautomata tűzfegyverek".

Viszont ha az ember továbblapoz, akkor a következő "A fegyver forgalmazása és tartása" fejezetben ez szerepel:

"Nem engedélyezhető továbbá - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában
- ...
- ...
- külső formában automata szerkezetű lőfegyverre hasonlító félautomata
lőfegyverek"


Tehát nem egyértelmű, hogy amit említettél, az M-4, MP-5, AK forgalmazása tiltott e?!

Hacsak nem ennek a "jogszabály eltérő rendelkezése" alapján de akkor meg minek írják bele egyáltalán a forgalmazás fejezetbe?

Ha pedig a "lőfegyver" ill. "tűzfegyver" fogalmakat vizsgáljuk, akkor megint baromság, hisz a lőfegyver lehet légfegyver is de akkor meg az automatára hasonlító tűzfegyver engedélyezett, ugyanilyen légfegyver pedig nem? :)

Szóval zavar van itt kérem szépen.

Előzmény: Törölt nick (355)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.15 0 0 355

Próbáltam már én ezt sulykolni itt emberekbe, de nem sok sikerrel...van aki itt meg van győződve, hogy csak forgótárast vehet, vagy még azt se...meg, hogy nem viheti haza, csak a sportegyesületnél tárolhatja...

Pedig ha tudnák, és látnák, hogy embeknek otthon M-4-es, MP-5 ös, de akár AK van a páncélban...természetesen csak öntöltő, és nem automata változatban...és mindezt sportcélra...

Előzmény: Gósztrájder (354)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.15 0 0 354

Na akkor elmondom a trükköt. (sokan nem ismerik)

Tehát, leteszed a fegyvervizsgát - ez csak pénzkérdés meg egy kis tanulás - amivel igényelhetsz maroklőfegyvert önvédelmi célra. Természetesen az elbírálásnál simán el fogják utasítani a kérelmedet, hacsak a lakóhelyed szerinti rendőrfőkapitány nem az apósod. :)

Viszont. Ha belépsz egy sportegyesületbe (ez nálunk csak 1000 Ft/hó) és a minősítő lövészeten meglövöd a szintet, akkor kérelmezheted a hatóságtól - az egyesület hozzájárulásával -, hogy sportcélra szeretnél lőfegyvert vásárolni. Erre meg fogod kapni az engedélyt.

Persze ezt a fegyvert nem hordhatod/viselheted magaddal de otthon tarthatod (az előírt feltételek mellett).

Előzmény: NattyDread (353)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.15 0 0 353
Oszt engedélyt azt honnan? :o/
Marad a katana :oDD
Előzmény: Gósztrájder (352)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.15 0 0 352

Glock-ot vehetsz, csak nem automatát. :)

Előzmény: NattyDread (351)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.15 0 0 351
Miért utálnánk? Ha tehetném, Glock-ot vennék ;oD
Előzmény: Törölt nick (349)
NattyDread Creative Commons License 2009.06.15 0 0 350
"Egyébként jogilag tényleg nem szükséges MÁR az arányosság..."

És egyébként meg kés ellen még az RPG is arányosnak számít, mert a kés a legsunyibb támadófegyver. Nemrég edzettem együtt aikido-sokkal, és az egyikük mondta, hogy a sensei-jük szerint: "ha kést látsz a támadó kezében, akkor futás!". Akkor mit tehet egy harcban képzetlen megtámadott?
Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.15 0 0 349

Csak, hogy örömöket is megosszunk a másikkal, ne csak vitatkozzunk a fórumon:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nsv7dp2aBY4

 

Glock 18...ne utáljatok érte :-)

 

Kavics78 Creative Commons License 2009.06.14 0 0 348
Ennek nagyon sok valtozata van, meg nemzetenkent is!
Előzmény: Törölt nick (346)
Gósztrájder Creative Commons License 2009.06.13 0 0 347

Van fegyvervizsgád?

A saját lakásodba betörő személyt aki kést fog (ránt) rád, bármikor szitává lőheted.
A jogos védelmi helyzet fog ketyegni.

Ezt nekünk egy ezredes és két alezredes oktatta.
(egyikük volt főkapitány, másikuk szervezett bűnözés)

Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 345
Ha tudsz olyan tárgyalást, ahol ilyen témáról lesz szó, és nyílvános, akkor szólj, mert tényleg kíváncsi lennék rá.
Előzmény: Törölt nick (342)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.13 0 0 344

Nem a saját szavaim, mert itt olvastam valamelyik fórumon, de :

 

INKÁBB KÍSÉRJENEK KETTEN EGY CELLÁBA, MINT HOGY AZ ENYÉM, VAGY VALAMELYIK CSALÁDTAGOM KOPORSÓJÁT KÍSÉRJÉK SOKKAL TÖBBEN...

 

Egyébként jogilag tényleg nem szükséges MÁR az arányosság, nem tudok sajnos számot, meg bekezdést mondani...

 

Előzmény: Törölt nick (342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!