Keresés

Részletes keresés

Lackó... Creative Commons License 2020.10.04 0 0 11872

Sziasztok!

 

Kitől és honnan érdemes magokat rendelni ?

 

köszönöm

 

 

L

Bediiii Creative Commons License 2020.10.03 0 0 11871

Úgy döntöttem, hogy kísérletezek. Az egyik kint maradt, a másik beljebb jött 20 centivel, az üveg belső felére.

A kinti így egyre hidegebben van, a benti meg egy hajszállal kevesebb fényt kap.

A kinti példányon tegnap kinyílt egy virág. A belsőn is van olyan bimbó, ami egyre jobban készülődik.

Majd beszámolok az eredményről, melyik stratégia jött be.

Előzmény: gdezs (11870)
gdezs Creative Commons License 2020.09.23 0 0 11870

Szia!

Szerintem azt a két cserép adeniumot akár naponta is ki-be hurcolázhatod, reggel ki este be.  Mondjuk, a most következő hétvégére napközben is hideg, borult időt jósolnak, így akkor nem érdemes kivinni, de ha nappal nincs hideg és szép napos az idő akkor a helyedben én ki-be pakolgatnám őket. Ámbár, ha jó világos az ablakod akkor már bent is hagyhatod, ez a pakolgatás inkább az utóbbi napokra érvényes amikor nappal még 25C° körül alakult a hőmérséklet estére, hajnalra viszont 10C° alá csökkent.
Üdv. gdezs.

 

Előzmény: Bediiii (11869)
Bediiii Creative Commons License 2020.09.22 0 0 11869

Sziasztok.

 

Van két cseréppel kívül az ablakpárkányon, és épp most kezdtek őrült virágzásba. 20 bimbóból 4 már ki is nyílt.

Kint hagyhatom őket most, hogy hidegebbre fordul az idő, vagy tegyem át őket az ablak belső felére?

Mi veszélyezteti jobban a virágzást, a hideg, vagy a mozgatás (és a fénycsökkenés persze)?

 

Egyébként nagyon hisztis példányok, nyár elején volt egy hatalmas menet virágzás, utána nem csak a szirmok de az össze levél is lehullott. Mostanra tért magához. Már korábban is csináltak ilyet.

 

Köszönöm a tanácsokat.

gdezs Creative Commons License 2020.09.13 0 0 11868

Sziasztok!
Az idén ismét próbálkoztam célzott beporzással. Sok kísérlet nem sikerült, de azért fejlődik néhány magtok.  Az pedig úgyis csak évek múlva derül ki, hogy ténylegesen hogyan sikerült a beporzás. Itt van néhány kép az elmúlt esztendők "terméséből":
-szimplák:
    
-duplák:
     
 Üdv. gdezs.

Előzmény: Valtermelon1989 (11867)
Valtermelon1989 Creative Commons License 2020.09.10 0 0 11867

Sziasztok 

Hogy vagytok? Régen írt már mindenki. Növények 

nőlnek szépen? Nekem sajnos nem érkezett meg a

100 db magom. Majd jövőre talán. 😄 Addig is jó

nevelgetést mindenkinek! 

Cogart Creative Commons License 2020.08.10 0 0 11866

Sziasztok,

 

Két legújabb szerzeményem.

Meglepődtem, hogy benzinkútnál tudok ilyeneket venni. Igaz, hogy az első törzsének alján látszik, hogy valami "történt" vele, de a sérülés száraz, a törzs kemény.

Ennyi pénzért kár lett volna otthagyni.

gdezs Creative Commons License 2020.07.30 0 0 11865

Sziasztok!
Szerintetek mi okozhatja ezt:
                                                 
- érdekes, hogy csak a telt virágúakat érinti, de ott sem minden virágot. Mindenesetre elégé elcsúfítja az adeniumot.  A hőségnek biztos köze van a dologhoz, de hogy még mi ... ? Valószínűleg a páratartalom és talán a vízellátottság is közrejátszik valamilyen módon.
Mi a véleményetek?
Üdv. gdezs.

 

 

gdezs Creative Commons License 2020.07.24 0 0 11864

Szia!
A virágföld önmagában nem jó az adeniumoknak , túl tömör levegőtlen és könnyen kirohadhat benne az adenium gyökere. Az általánosan elfogadott adenium ültetőközeg a kókuszrost-kertészeti perlit-virágföld 1-1-1 arányú keveréke, de sok más variáció is szóba jöhet, én sem ezt használom, de a legtöbben ezt és sikerrel. Javasolt minden évben átültetni őket, ekkor kissé ki is lehet emelni, hogy a gyökérzet látványosabb legyen. Öntözni nyáron két-három naponta is lehet, tíz naponta kaphat tápot is, de mint már írtuk sok függ az egyedi lehetőségektől.
Üdv. gdezs.

 

Előzmény: tench72 (11862)
gdezs Creative Commons License 2020.07.24 0 0 11863

Szia!
Nálunk a Substral Rododendron trágyát szokták javasolni, ami 20:20:20 NPK arányú mindenféle mikroelemekkel, 10 naponként 1g/liter töménységben javasolt használni, de ahogy Chada is írta sok függ az egyedi viszonyoktól, a fentiek az optimális körülmények között tartott adeniumokra vonatkoznak.-Üdv. gdezs.

 

Előzmény: tench72 (11858)
tench72 Creative Commons License 2020.07.24 0 0 11862

Kedves chada-petch!

 

 

Köszi az eddigi segítséget, sokat tanultam belőlük..☺

A sivatagi rózsával jó pár éve kerültem kapcsolatba, mikor egy orchidea kiállításon beléjük zúgtam.

Vettem is anyukámnak szülinapjára egy szép nagy példányt, ami azóta is él.... ☺
Később hozzám is került egy növény aminek a gyökeréből nőtt ki ez a kicsi, amit a segítségeddel sikerült megmenteni.

A locsolással óvatos vagyok (heti 1), de valami gixer sajna mégis becsúszott.

Általános viragföldet használok vmi obis Compo márkájút.

Az “anya” növény annyira nem akar fejlődni, olyan, mint egy kis pálma.

Telente van, hogy elhullajtja a levelét, de aztán hajt, és kb 2 évente virágzik egy kis ideig.

Viszont nem palackosodik, mint a kicsi.

 
Átültetés mikor, és milyen gyakorisággal javasolt?

 

 

Előzmény: chada-petch (11861)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.23 0 0 11861

szia Tench- tudod nehéz jó tanácsot adni mert mindenki máshogy tartja -

lakásban,fényszegény helyen egyébbként is jobban nyúlik a szokottnál-

erősebb talajban inkább ágra hajt- tápozással még jobban nyúlik de ne palackosodik hozzá

ennek a gaznak pedig pont ez a szépsége-

locsolásnál se felejtsük el hogy ez sivatagi rózsa nem mocsári rózsa-  ezt sokan szándékosan nem hajlandók tudomásul venni .1000szer leírjuk hogy inkább ne locsold - tudjon levegőhöz jutni a gyökér- persze hogy látványosan nő a sok víztől ,aztán felrothad gyökérről és heló.

ha használsz virágföldet akkor mikroelemes táp és kálium nitrát már elég- ráadásul a káliumtól jobban palackosodik is.nyáron heti egy áteresztős locsolás szobában elég. tálcában víz nem maradhat.

nálam 40-45 fok is van a fóliában -naponta locsolok-heti1 táp.de szobában nincs párologtatás.

csak eliszaposodik fulladásig,3-400forint a kókusztégla. florimó általános vagy palánta föld-az talán finomabb is - fele fele rost és föld. riolittal is lazíthatod-ebben már kevés a táp és a víz -jobban palackra gyúr. milyen márkát használsz virágföldből-ez is számít. rögösödő ne jó.

Előzmény: tench72 (11858)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.22 0 0 11860

ja igen -hányszor- no holnap este ezt kivesézzük-

Előzmény: tench72 (11858)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.22 0 1 11859

Nagyszerű- be fog lombosodni-

legjobb táp -vegyél 60 mázsa marhatrágyát ezt keverd 30 mázsa birkatrágyával és ha van nyúl az is mehet bele- keverd össze- tégy hozzá kb ugyanennyi akác galagonya erdei földet - havonta egyszer forgasd át és locsold hogy ne száradjon ki-jövőre szuper földed lesz-

de momentán ha most nincs időd akkor gazdabolt- és kaktusz rododendron vagy egyébb- a lényeg hogy kálium túlsúlyos legyen.nitrogén nyújtja -kálium hamarabb virágzásba viszi.

akár 2-3x -a is lehet a kálium a nitrogénnek.

én amalgerolt ,viva-t,humusz fw -t használok ,kiválóak de szaguk is van -nem kicsit.

szoval fogod a plasztikbombát felhelyezed a gazdabolt ajtajára -lehetőleg a zsanérhoz- miután szabad az út , nindzsa kúszótechnikával átvágsz a talicskák és kapák barikádján valahol ott lesz -talán egy kicsit jobbra vagy balra a műtrágya hegyeken túl-

azért ajánlom inkább a gazdaboltot mert általában sokkal nagyobb és szélesebb körű a kínálatuk

mint pld.virágbolt,nagyárúház,-

pld NPK-2-1-3, vagy 6-2-9 -valami ilyesmi.

vagy lehet venni mono kálium nitrátot - ezzel turbózhatod pluszban a gazakat.

meg fogják hálálni.

ez nekik olyan mint nekünk a francia krémes.

És nefeledd ha tudod napoztasd- sok örömet.

Előzmény: tench72 (11858)
tench72 Creative Commons License 2020.07.22 0 0 11858

Sziasztok, 

 

Köszi a segítséget. Metszés után magához tért a rózsám. 

Ilyen volt:

Milyen gyakran érdemes tápoldatozni, és mivel? 

 

Ilyen lett:

chada-petch Creative Commons License 2020.07.13 0 0 11857

nagyon szép - a fehér és fehérkombó virágok nagyon látványosak-én sokra tartom ezt a színt mert nagyon kiemelkedik a lombból-

Előzmény: gdezs (11856)
gdezs Creative Commons License 2020.07.12 0 0 11856

Szia!
Megértelek, nekem kényszerűségből több szép nemesem is gyenge alanyon van, például ez is :

     - Üdv. gdezs.           

Előzmény: chada-petch (11855)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.12 0 0 11855

valójában csak azért kezdtem tanulmányozni a növekedést mert ki szeretnék szellektálni egy szép formaadó tipust amire érdemes lesz ráoltani szerzett nemest. nincs rosszabb mint szép oltvány selejtes formájú alapon.

Előzmény: chada-petch (11854)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.12 0 0 11854

tavasszal átültetésnél alánézünk,mi is történik a talajban-de mivel az obesum maga alatt tartja a főgyökereket sztem a gömböc nulla lesz- 2 -es igaz hogy totál aszimetriába megy de nagyon erélyesen nő -kérdőjeles. 5 ös sztem nagyon röviden maga alá gyüjt majd.

talán az az érdekes hogy a 2-300 növény között nem volt nagy külöbség -szinte 3 főtipus volt .

egy gömböc,egy girhes rengeteg virággal,egy pedig erős főgyökérre tagolódó.

Előzmény: gdezs (11853)
gdezs Creative Commons License 2020.07.09 0 0 11853

Szia!
Jelenleg nekem is az 5. a legszebb és talán abban van a legnagyobb lehetőség, de 10 év múlva bármelyikük lenyűgöző lehet, most még a 2. az ami nemigen tetszik.

Üdv. gdezs.

 

Előzmény: chada-petch (11852)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.08 0 0 11852

a florán kapható obesum tipusok

1- gömb palack -finom hajszálgyökerekkel-nagyobbak is ilyen gömbformatartók.

2-brutál vastagodó főgyökér de kimegy a fej alól -és mindíg ki is fog menni- néha el is dől a növény .

3-inkább törzses mint palackos-jól vastagodó gyökerek

4 slankos törzses átlagos semmitmondó forma rengeteg virággal

5-szinte főgyökrekké széttagolódó fej -sztem a legszebb aszimetrikus gyökérhalmazt adó-és maga alatt tartja -én ennek adok legtöbb bizalmat- sztem látványos kesze kusza répahalom készítő. kész gyökérremekűvet várok tőle.

porzás megy ezerrel.

 

chada-petch Creative Commons License 2020.07.08 0 0 11851

1

2

3

4

5

Előzmény: chada-petch (11849)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.06 0 0 11850

Kedden megyünk a flora hungáriára-megyek az adeniumosokhoz ha lesz időm- veszek 2-3 bóvlit porzónak- egyébbként az 5-6 cm palack 2200ft -szimpla kis virág de jól fog - nyomja a magtokot. egy 1000 szemet jó lenne idén összetákolni-

Előzmény: chada-petch (11849)
chada-petch Creative Commons License 2020.07.03 0 0 11849

sziasztok-csütörtöki terv ugrott - talán szombaton tudok jó képet feltenni.

Előzmény: chada-petch (11845)
gdezs Creative Commons License 2020.07.01 0 0 11848

Szia!
Szerintem is jobban jársz a citokininnel, mint a GA3-al pont az említett nyúlás miatt.
Üdv. gdezs.

 

Előzmény: 200F (11846)
gdezs Creative Commons License 2020.07.01 0 0 11847

Sziasztok!
Állítólag a BAP-os kezelés hatásosabb, ha kiegészítjük IAA vagy IBA kezeléssel. Nálam annak idején 500ppm BAP és 200ppm IBA vált be a legjobban. 
Chada, nálad az adagoló kanálka csak 0,06 grammos, tehát körülbelül 9 kanálka szer kell 1 liter vízhez, ahhoz, hogy 500ppm-es töménységet kapj, és mivel a BAP nem oldódik  vízben előtte föl kell oldani,  nátrium-hidroxid vagy kálium-hidroxid oldatban.
Üdv. gdezs.

 

 

Előzmény: chada-petch (11845)
200F Creative Commons License 2020.07.01 0 0 11846

Megpróbálhatom töményebbel is, deha a rügy aktiválódik is, az ízközök biztos hosszabbodnak. Azok a kétleveles magoncok amiknek a magját ga3-ba áztatva ültettem egyértelműen látható nyurgábbak, hogy az ízközök milyenek lesznek még kiderül. Azt találtam ki, hogy citokininnel is megpróbálom.Valahol azt olvastam, hogy az alvó rügyek aktiválódása nagy összefüggésben van az életkorral, egy év alatt lefejezve kezelés nélkül szinte biztos, hogy csak 1 aktiválódik, 5-6 évesen viszont sok. Én 4 éves egyszálbeleket fejeztem le, ott 10-12 hajtás is megeredt.

chada-petch Creative Commons License 2020.07.01 0 0 11845

sziasztok-én meg az aminopropil kisérlet mellé bevettem egy sok összetevős fertőtlenítőt.

szimpla árúházlánci katyvasz. pozitív vagy negatív hatásfigyelés. a kisadagú bap kezelés nálam sem hozott egyöntetű eredményt . most duplázott adaggal ujra rámegyek a gazakra. valszeg csütörtökön megint beugrunk a flora hungáriára- akkor csinálok néhány képet az obesumokról.

szimpla kisvirágú hulladék de az eggyik tipus figyelemre méltó növekedési sajátosságokkal bír.  így vagy úgy -csütörtök este kommentelek.

Előzmény: gdezs (11844)
gdezs Creative Commons License 2020.06.30 0 0 11844

Szia!
Nem próbálod meg töményebb oldattal?
Üdv. gdezs.

 

Előzmény: 200F (11843)
200F Creative Commons License 2020.06.29 0 0 11843

A ga3 ecsetelésnek az ajánlott hígításban semmi eredménye 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!