Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 52
En az USA-t se utalom.
Előzmény: Antisystem (51)
Antisystem Creative Commons License 2008.12.31 0 0 51

Kínát utálja mindenki, nem fog segíteni senki neki.

Úgy tűnik, összekevertél két nagy országot, oda se neki, ez megesett már mással is...

 

...Szintén pozitív vagy inkább pozitív hatást tulajdonítanak az európai közösségnek a kínaiak (58 százalék pozitív, 12 százalék negatív), az oroszok (46 százalék pozitív, 18 százalék negatív) és az indiaiak (31 százalék pozitív, 20 százalék negatív). A felmérés szerint a legagyobb elutasítást Izrael, Irán és az USA váltja ki.

(A BBC felmérését a GlobeScan készítette a Marylandi Egyetemmel együtt, 2006 novembere és 2007 januárja között.)

http://axel.hu/cikk/axel.hu/50158

 

ÜdV


 

 

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.12.31 0 0 50
Összeomlott a kínai export

Portfolio.hu
| 2008. december 10., szerda 12:13

A kínai export 2,2 százalékkal esett vissza novemberben (évesített szinten), ami óriási negatív meglepetést jelent, mivel az elemzők 15 százalékos növekedéssel számoltak. A novemberi importadat is komoly mértékben eltért az előrejelzésektől, ugyanis az elemzők által várt 12 százalékos bővülés helyett 17,9 százalékkal esett vissza a behozatal Kínában. Az export ilyen mértékű csökkenésére 1999 áprilisa óta nem volt példa, az import visszaesése pedig történelmi mértéket öltött. A friss adatok arról tanúskodnak, hogy a világgazdaság egyik motorja fulladozik.
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.12.31 0 0 49

Ezért szeretek internetet olvasni.

Ennyi hülyeség egy rakáson csakis itt található, nincs ugyanis annyira hülye ember, aki ezt egyedül elő tudná állítani...

Előzmény: Törölt nick (11)
drzyx Creative Commons License 2008.12.31 0 0 47

na bumm, itt se nagyon vághacc föl, hogy hányan tudják, hgy ki az elnök v. a minielnök

 

különben tényleg megroggyant Kína, én is láttam, a második menetben kapott egy erős ütést

Előzmény: Alpári Gnác (46)
Alpári Gnác Creative Commons License 2008.12.31 0 0 46
Ja, biztos szeretnél mintegy egymilliárd vidéki földművest, akik még azt hiszik, Mao az elnök...
Előzmény: Törölt nick (44)
k_szent_g Creative Commons License 2008.12.31 0 0 45

Akiknek ez belefér, azokat én nem félteném...

 

"Kannibalizmus a kommunizmus mai fellegvárában"

 

http://barikad.hu/node/21927

Törölt nick Creative Commons License 2008.12.31 0 0 44
Szeretnénk mi annyira rogyadozni ....
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
k_szent_g Creative Commons License 2008.12.30 0 0 43
Nekem ők nem a műszaki cuccok kapcsán ugranak be. Hanem az olcsó zokni, olcsó élelmiszer, olcsó játék, olcsó emléktárgy, stb. kapcsán. Ha hiszed ha nem még az ausztrál állatkert ajándéktárgyai is egytől egyig made in china volt.
Előzmény: Fine Tune (39)
Navorski Creative Commons License 2008.12.30 0 0 42

meg is lett a hatása...

Előzmény: Törölt nick (0)
zsele5 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 41
Hatalmas szériákat gyárthatnak le mindenből, aminek jó részét felszívja a belső piac és azért a béroldali költségek nagyon alacsonyak még úgy is, hogy a "varrónő" havi 12.000 Ft-os fizetése tizenöt év alatt 70-80.000 Ft-ra emelkedett.
Előzmény: Törölt nick (40)
Fine Tune Creative Commons License 2008.12.30 0 0 39
"aki eddig a minőséget vette, most az is rá fog fanyalodni az ő dolgaikra"

Itt nálunk tutira nem. Pld. Sony DVD lejátszó 12.000 Ft. Ennél magasabb műszaki tartalmú termékeket a kínaiak ide nem hoznak be.

Az Ázsiacenterben meg olyan razziák lehetnek, hogy van aminek magasabb az ára mint a szomszédoknál a márkás cuccoké.
Előzmény: k_szent_g (36)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 38
Hát igen!

Made in Kongó...:DD
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 37
nemrég olvastam, hogy kínai parasztokat exportálnak afrikai országokba hogy műveljék a földet és szedjék a gyümölcsöt a lusta feketék helyett... van benne valami.
k_szent_g Creative Commons License 2008.12.30 0 0 36

1. Nem utálom Kínát. Szorgalmas nép, tiszteletet érdemel a kitartásuk (személyesen is ismerek párat, nem tudnám utánuk csinálni).

 

2. Nem hiszem, hogy nagyon komolyan megroggyanna. Kína az olcsó termékekre állt rá, aki eddig a minőséget vette, most az is rá fog fanyalodni az ő dolgaikra (sajnos). A dolgaikat pedig Tunéziától-Angliáig-Ausztráliálig megtalálni (csak amit én láttam).

elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 35
Megtörtént, ha nem is egyedül.
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 34
Legközelebb próbáld ki! :)

Elindulsz valamerre csak úgy...
Előzmény: elllapos (32)
elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 32
Egyedül kedvem sem lenne nemmi, sehova. De még azt sem láttam, hogy egedélyezették volna az útjainkat, a vendéglátóim.
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 31
Nyilván, ez nem egyváltozós képlet.

Előzmény: Törölt nick (28)
Fine Tune Creative Commons License 2008.12.30 0 0 30
Itt nem tudom hogy élnek meg. Elmentem az ázsiacenterbe. Az áruk silányak, már nem túl olcsók, garancialevelet hírből sem ismerik. Átmentem a MediaMarktba és ott vásároltam be. (Ugyanaz a made inChina, ár is hasonló, de jobb minőség és van számla, garancialevél).
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 29
Oké, én vagyok a rosszmájú!

Viszont sehol nem a lepusztult helyekre viszik az embereket.
Nem mindenhol viszik az embereket.
Vannak helyek, ahol mehetnek maguktól.

Ezekkel nem szabad egy kalap alá venni Kínát, de még egy napon sem említeni!
Előzmény: elllapos (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 28

Hírfoszlányok szerint vannak vidékek, ...

 

Ez biztos. De nem kizárólag ennek köszönhetik az ugrásszerű fejlődést. Hol van akkor Kuba, Észak-Vietnam, Banglades ? Náluk is olcsó a munkaerő.

Előzmény: Törölt nick (20)
elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 27
Nem tippelgetek. Itt az biztos, hogy nem kevés.
Előzmény: LeszittVigasz (25)
elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 26
Inkább ötvenmilliót mondanék. Annyi pénz van ott, amiról Magyarország álmodni sem tud.
Előzmény: LeszittVigasz (23)
LeszittVigasz Creative Commons License 2008.12.30 0 0 25
Ez a roncstársadalom mekkora része a magyar és a kínai társadalomnak?
Előzmény: elllapos (22)
elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 24

Ki mondott mást? (Egyébként jóval több helyre utok el mint a túristák. Vagy ezer üzemet láttam például egyetlen helyen, amelyik mind csak épületkerámiát gyárt.)

 

Viszont sehol nem a lepusztult helyekre viszik az embereket.

Előzmény: Törölt nick (21)
LeszittVigasz Creative Commons License 2008.12.30 0 0 23
" nem kis része olyan "keveset keres",

1 millióan a milliárdból?
Előzmény: elllapos (18)
elllapos Creative Commons License 2008.12.30 0 0 22
Én iylen vidéket nem láttam. Biztos van, de ilyesmi itthon is létezik, ha elmész Szabolcsba, Borsodba és a húszezeres havi keresetpótlón évek óta élő szerencsétlen páriákat keresel.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 21
Évek óta járok Kínába, együtt dolgozok nem egy kínaival.

Oda jársz Kínában, ahová engednek menni.
A kirakatba.
Előzmény: elllapos (18)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.30 0 0 20
Hírfoszlányok szerint vannak vidékek, ahol a munkájuk után semmiféle társadalmi szintű ellátást nem kapnak az emberek.
A munkabérüket ennek megfelelően nem is terheli semmi egyéb költség.
A legteljesebb kiszolgáltatottságban tengetik életüket egyik napróla másikra.

Lehet, hogy másnak is beugrik majd a hír, hogy egy öregasszonyt élve vittek el hamvsztani, mert lebetegedett és ez egy hét alatt elvitte a hozzátartozóinak összes eddigi megtakarítását, több gyógyszert nem is tudtak venni neki.
Ám lehet, hogy nem is igaz.
Előzmény: Törölt nick (19)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!