„…Egy megtépázott, jobb sorsra érdemes országot dúl szét megállíthatatlanul a Fidesz és személy szerint Orbán Viktor. Mert természetesen – ezt te szoktad mondani, de valóban így van – az ellenzék vitatkozzon, ne értsen egyet a kormány politikájával, de könyörgöm, tartalmi vitát folytasson. Nem érdekelnek a minősítgetéseik, halljam, hogy ők mit tennének helyette! Hogy legyen választásom, és ne csak érzelmi alapon dönthessek. Hogy a racionális érvelésnek és vitának a Fidesz politikájában csak elvétve van nyoma, hogy minden, amit tesznek és mondanak, az kizárólag a tagadásról szól, hogy penetráns hangon beszélnek mindenkiről, aki nem az ő táborukat erősíti, ez bűn, amelynek a következményeit húsz harminc évig biztosan nyögni fogja ez az ország! Nem egyszerűen kettéosztották Magyarországot, amiről mindenki beszél, hanem attól a kevés tartásától, józanságától, hétköznapi kultúrájától is megfosztották, amit a kádárizmusban nagy nehezen elsajátított. És nemcsak a fideszes pártvezetők, hanem a hozzájuk csapódott értelmiségiek is….”
"Senkije neki Gyurcsány, csak szerette volna a műsorát megkímélni az alcsúti bunkó ocsmány kifejezáseitől."
A fenti idézetben bizony lehet találni ocsmány kifejezést. Azonban nem lehet ocsmány az a megállapítás, miszerint "valaki beteges hazudozó", abban az esetben, ha akire mondják, hazudik reggel, délben és este.
Te, vagy Friderikusz hogyan hívnátok azt az embert, aki hazudik reggel, délben és este?
Na most képzeld el, hogy volt olyan is, aki képes volt nemet mondani a Pártnak. Nem is egyszer. És mégis vitte valamire. (Az igaz, nem olyan fényesen, mint azok, akik viszont nem voltak ennyire karakánok, de a többségük érdekes módon mostanában a jobboldalon tűnik fel...) Ja, magamról van szó! :-))) Még a hetvenes évek elején, a főiskolai tanulmányaim során érdeklődött nálam az illetékes elvtársnő, hogy csatlakoznék-e hozzájuk. Azóta várja a válaszomat. Aztán meg egy komolyabb központi buliba akartak meghívni jó tíz évvel később, de akkor is visszautasításban volt részük... Egyébként meg igyekeztem elvégezni a dolgomat.
Ami meg a fiatalságot illeti: az álláspontok mintha közelednének egymáshoz...:-)))))
Olvass ballib sajtót, nézz ilyen műsorokat. Ha a műsorvezető/újságíró legalább egy iciripicirit nem kötözködhet, nem kereshet pár csomót a kákán, már rosszul érzi magát.
Orbánnál meg meghallgatják, aztán szépen megköszönik, hogy itt volt, és "jöjjön máskor is" (by Baló).
Bár az Indexet éppen nem tartom ballibnek, a legszebb példát náluk olvastam. Mikor GyF átadta a magyar és horvát autópálya utolsó összekötő szakaszát - mellesleg évtizedes álom valósult meg ezzel, mert Nyíregyházától a dalmát tengerpartig megvalósult az autópálya-összeköttetés - akkor csak azt tudta írni az újságíró a nyilvánvaló siker legyalázására, hogy bezzeg Gy F nem beszélt az átadó ünnepségen a balesetekről, amik korábban megestek az útvonalon.
Hát itt és akkor fejeztem be az Indexet komoly portálnak tekinteni.
A kádári középszer uralmát alaposan megsinylettem, igazán nem "stempli" volt. Én ugyanis valahogy mindig kilógtam a sorból, nem átlagosra sikeredtem.
"a fiatalságunk, reményeink, próbálkozásaink, az már nem is érdekel Téged. Félváll..."
Az már a múlt. Ha nem is spongyát rá", de azért a helyén kell kezelni. Egyébként meg azok a keretek többnyire csak a reményeink, próbálkozásaink megfojtására voltak jók. Vagy elindultál a pártkapcsolatok építésének útján, vagy belenyugodtál a középszer uralmába, és csak bámultad, hogy húz el Európa nyugati fele.
Azért jellemző, hogy a magyar ballib médiában Friderikusz (volt) az egyetlen, aki nem szarta össze magát Orbántól, hanem még meg is leckéztette a nyílt színen az inkorrektsége miatt.
Benne egyedül több kurázsi van, mint az összesben, akik Orbán legvisszataszítóbb szövegeit is képesek rezzenéstelen arccal végighallgatni, utána pedig megköszönni, hogy leereszkedett hozzájuk a műsorukba. Holott annyi labdát hagy az ipse feldobva, hogy ha egy mikrokurázsi bátorság lenne bennük, könnyen lecsaphatnák.
De nem teszik.
Érdekes, Gyurcsánnyal szemben annyira bátrak és kötözködőek tudnak lenni... Vajh, miért?
Arra a negyven évre rástemplized, hogy "kádári", és részedről el is van intézve a dolog. Hogy benne van a fiatalságunk, reményeink, próbálkozásaink, az már nem is érdekel Téged. Félváll...
"Arról szól, hogy miféle, ma már intézményesült emberi kisszerűségekkel, aljasságokkal, szándékos akadályoztatással kell megküzdenie annak, aki ebben az országban bármilyen területen akar valamit. Olyan mechanizmusok épültek ki, részben társadalmi okokból, részben az itt élő emberek személyiségtorzulásai folytán, amelyek nem viselik el, ha valaki tehetségesebb, többet akar, más elképzelései vannak."
Mondom én hogy patája van... Ez az, ezt kell nyomni, addig senki nem beszél becses kormányunk teljesítményéről. (Fridi se foglalkozik vele, inkább orbánozik egy jóízűt)
"Az Index-nek birtokába került egy levél is, melyben a hét cég közvetlenül kereste meg a Miniszterelnöki Hivatalt, mondván, hogy igényt tartanak a közbenjárásra az állami tulajdonban álló MVM felé. A Motim, a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tulajdonában álló cég tehát közvetlenül Miniszterelnöki Hivatalban lobbizott más cégekhez betársulva az olcsóbb áramért és ezt a levelet a Gyurcsány érdekeltségébe tartozó Motim Zrt. vezérigazgatója is aláírta. Összességében kétmillió megawattórányi mennyiséget biztosított az MVM a hét cégnek"
Gyurcsány Ferenc pénteken az érdekeltségébe tartozó Motim Zrt. áramvásárlásáról szóló kérdésre válaszolva azt mondta: nincs abban semmi szabálytalan, ha a Magyar Villamos Művek Zrt. üzletpolitikai megfontolásból a legnagyobb zsinórfogyasztóknak valamilyen egységes kedvezményt ad.
Hozzátette: azzal sincs semmi baj, ha a MÁV Zrt. ugyanennél a cégnél - minthogy több tízezer tonna árut fuvaroztat egy évben - más tarifát alkalmaz, mint annál, aki csak egy konténert ad fel, és közben ugyanezt a kedvezményt megadja bármely más társaságnak, ha ugyanilyen nagy mennyiségben szállíttat.
Mert az mszp képviselők aljas gyülölködése válaszra sem érdemes. Ha már befolyás kihasználására utalsz, akkor ugyan kérdezd már meg, miért is vannak kedvezményei JELENLEG is a motiv cégnek a Máv-nál, meg az energiaszolgáltatónál.
De gyurcsi nem a befolyásával élt a Nomentanánál, hanem okíratot HAMISÍTOTT, adót csalt, ORGAZDA volt. Na igen. A Fittelináról nem is beszéltem....