Keresés

Részletes keresés

subadubadu Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1709

"Senkije neki Gyurcsány, csak szerette volna a műsorát megkímélni az alcsúti bunkó ocsmány kifejezáseitől."

 

A fenti idézetben bizony lehet találni ocsmány kifejezést. Azonban nem lehet ocsmány az a megállapítás, miszerint "valaki beteges hazudozó", abban az esetben, ha akire mondják, hazudik reggel, délben és este.

 

Te, vagy Friderikusz hogyan hívnátok azt az embert, aki hazudik reggel, délben és este?

Előzmény: alto (1696)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1707
Ugyan miket írkál az az idétlen friderikuss már megint ?
Callie Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1706
Találó megállapítások.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
nemezis 2 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1704
Éppen ez a baj! Néha elkövetem ezt a hibát.
Hogy lehet, hogy nekem éppen fordítva látszik?
Előzmény: alto (1702)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1703

Na most képzeld el, hogy volt olyan is, aki képes volt nemet mondani a Pártnak. Nem is egyszer. És mégis vitte valamire. (Az igaz, nem olyan fényesen, mint azok, akik viszont nem voltak ennyire karakánok, de a többségük érdekes módon mostanában a jobboldalon tűnik fel...)
Ja, magamról van szó! :-))) Még a hetvenes évek elején, a főiskolai tanulmányaim során érdeklődött nálam az illetékes elvtársnő, hogy csatlakoznék-e hozzájuk. Azóta várja a válaszomat. Aztán meg egy komolyabb központi buliba akartak meghívni jó tíz évvel később, de akkor is visszautasításban volt részük...
Egyébként meg igyekeztem elvégezni a dolgomat.

Ami meg a fiatalságot illeti: az álláspontok mintha közelednének egymáshoz...:-)))))

Előzmény: hatodikk (1699)
alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1702

Sorolja a rosseb.

 

Olvass ballib sajtót, nézz ilyen műsorokat. Ha a műsorvezető/újságíró legalább egy iciripicirit nem kötözködhet, nem kereshet pár csomót a kákán, már rosszul érzi magát.

 

Orbánnál meg meghallgatják, aztán szépen megköszönik, hogy itt volt, és "jöjjön máskor is" (by Baló).

 

Bár az Indexet éppen nem tartom ballibnek, a legszebb példát náluk olvastam. Mikor GyF átadta a magyar és horvát autópálya utolsó összekötő szakaszát - mellesleg évtizedes álom valósult meg ezzel, mert Nyíregyházától a dalmát tengerpartig megvalósult az autópálya-összeköttetés - akkor csak azt tudta írni az újságíró a nyilvánvaló siker legyalázására, hogy bezzeg Gy F nem beszélt az átadó ünnepségen a balesetekről, amik korábban megestek az útvonalon.

 

Hát itt és akkor fejeztem be az Indexet komoly portálnak tekinteni.

Előzmény: nemezis 2 (1701)
nemezis 2 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1701
"....Érdekes, Gyurcsánnyal szemben annyira bátrak és kötözködőek tudnak lenni... Vajh, miért?...."


Örülnék, ha felsorolnád, akik "bátrak és kötözködőek" Gyurcsánnyal.:D:D:D:
Előzmény: alto (1697)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1700
Gyurcsival szemben az egy szem Baló "kötözködött". Rá is szólt maga gyurcsi, hogy tudja-e, hogy honnan kapja a fizetését....
Előzmény: alto (1697)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1699

A kádári középszer uralmát alaposan megsinylettem, igazán nem "stempli" volt. Én ugyanis valahogy mindig kilógtam a sorból, nem átlagosra sikeredtem.

 

"a  fiatalságunk, reményeink, próbálkozásaink, az már nem is érdekel Téged.
Félváll..."

 

Az már a múlt. Ha nem is spongyát rá", de azért a helyén kell kezelni. Egyébként meg azok a keretek többnyire csak a reményeink, próbálkozásaink megfojtására voltak jók. Vagy elindultál a pártkapcsolatok építésének útján, vagy belenyugodtál a középszer uralmába, és csak bámultad, hogy húz el Európa nyugati fele. 

No igen, volt benne egy csomó szép is.

Akkor voltam fiatal....

Előzmény: damm (1693)
alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1698

Akkor még sokan szavaztak rájuk, mert ők voltak a legfröcsögőbb antikomcsik.

 

Ezért vagytok azok közül most annyian az ún. "nemzeti" oldalon. Annyira voltatok liberálisok, mint amennyire én fideszbarát.

Előzmény: Priluki (1565)
alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1697

Azért jellemző, hogy a magyar ballib médiában Friderikusz (volt) az egyetlen, aki nem szarta össze magát Orbántól, hanem még meg is leckéztette a nyílt színen az inkorrektsége miatt.

 

Benne egyedül több kurázsi van, mint az összesben, akik Orbán legvisszataszítóbb szövegeit is képesek rezzenéstelen arccal végighallgatni, utána pedig megköszönni, hogy leereszkedett hozzájuk a műsorukba. Holott annyi labdát hagy az ipse feldobva, hogy ha egy mikrokurázsi bátorság lenne bennük, könnyen lecsaphatnák.

 

De nem teszik.

 

Érdekes, Gyurcsánnyal szemben annyira bátrak és kötözködőek tudnak lenni... Vajh, miért?

Előzmény: dalibaba (1593)
alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1696

Miért, ki neki Gyurcsány ?

 

Senkije neki Gyurcsány, csak szerette volna a műsorát megkímélni az alcsúti bunkó ocsmány kifejezáseitől.

alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1695

Nem értelek én téged.

 

A jobboldal azt harsogja 2002 óta, hogy itt minden szét van verve, a nemzethalál tombol az utcákon, sorvad a magyar...

 

Mindezért Gyurcsány a hibás, aki párszor már lefejelte az alcsúti gigászt.

 

Akkor hogy hogy nem lelkesedsz érte? Ekkora rombolást igazán értékelhetnél kicsit vehemensebben.

 

 

Előzmény: árpádvér (1682)
alto Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1694

Ezért szokom én azt mondani, hogy egy ország fejlettsége/fejlődése a fejekben dől el először és csak utána a bankokban.

 

Mihancsik megállapításával csak egyetérteni lehet, ezért nem vagyok optimista kis hazánk jövőjét illetően.

 

És akkor még Orbánt nem is említettem :)

Előzmény: damm (1689)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1693
Arra a negyven évre rástemplized, hogy "kádári", és részedről el is van intézve a dolog. Hogy benne van a  fiatalságunk, reményeink, próbálkozásaink, az már nem is érdekel Téged.
Félváll...
Előzmény: hatodikk (1691)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1692
Jó is lenne ilyen könnyed humorral elintézni minden ügyünket...:-((((
Előzmény: hatodikk (1690)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1691

Na ja. A kádári középszer.

Az ugyan igaz, hogy patásorbán akkoriban még csak vásott kölyök volt, de nyilván a kádári középszerért is ő a felelős....

 

Ki más is lehetne. Fridi, meg damm szerint:-))))

Előzmény: damm (1689)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1690

"úgy tűnik, fogalmad sincs az általam vázolt problémáról."

 

Miután az csak a fejedben levő ÁLprobléma....hogy is lehetne fogalmam róla.

Fordulj orvosodhoz:-)

Előzmény: damm (1683)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1689

Mihancsik Zsófia Friderikusz könyve kapcsán:


"Arról szól, hogy miféle, ma már intézményesült emberi kisszerűségekkel, aljasságokkal, szándékos akadályoztatással kell megküzdenie annak, aki ebben az országban bármilyen területen akar valamit. Olyan mechanizmusok épültek ki, részben társadalmi okokból, részben az itt élő emberek személyiségtorzulásai folytán, amelyek nem viselik el, ha valaki tehetségesebb, többet akar, más elképzelései vannak."

damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1688
Látod, Te is milyen szépen egytértesz pl velem!!! Már-már a csodával határos módon! :-)
Előzmény: lenndélen (1686)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1687
Ha patája lenne, akkor lenne benne valami izgalmas. Így meg csak hétköznapi akarnok. Na jó, nem mindennapi...:-)))
Előzmény: [virgo] (1685)
lenndélen Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1686
Szvsz az osztás erre már túl enyhe kifejezés. Gyököt von belőlük.
Előzmény: damm (1684)
[virgo] Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1685
Mondom én hogy patája van... Ez az, ezt kell nyomni, addig senki nem beszél becses kormányunk teljesítményéről.
(Fridi se foglalkozik vele, inkább orbánozik egy jóízűt)
Előzmény: damm (1684)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1684

Az még a kisebbik baj, hogy "szétver", de olyan módon osztja meg az embereket, amire 1000 éve nem volt példa kishazánkban....

 

Előzmény: árpádvér (1682)
damm Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1683
Mert úgy tűnik, fogalmad sincs az általam vázolt problémáról.
Előzmény: hatodikk (1681)
árpádvér Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1682

Aki olyan tehetséges, hogy ellenzékből szétver egy országot, megérdemli a szavazatomat.

 

Gyenge riválisának ez csak kúrmánypozícióból sikerült.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1681

Nem igazán értelek. Mi is a problémád?

 

 

Előzmény: damm (1679)
nemezis 2 Creative Commons License 2008.12.29 0 0 1680
"Az Index-nek birtokába került egy levél is, melyben a hét cég közvetlenül kereste meg a Miniszterelnöki Hivatalt, mondván, hogy igényt tartanak a közbenjárásra az állami tulajdonban álló MVM felé. A Motim, a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök tulajdonában álló cég tehát közvetlenül Miniszterelnöki Hivatalban lobbizott más cégekhez betársulva az olcsóbb áramért és ezt a levelet a Gyurcsány érdekeltségébe tartozó Motim Zrt. vezérigazgatója is aláírta. Összességében kétmillió megawattórányi mennyiséget biztosított az MVM a hét cégnek"

Gyurcsány Ferenc pénteken az érdekeltségébe tartozó Motim Zrt. áramvásárlásáról szóló kérdésre válaszolva azt mondta: nincs abban semmi szabálytalan, ha a Magyar Villamos Művek Zrt. üzletpolitikai megfontolásból a legnagyobb zsinórfogyasztóknak valamilyen egységes kedvezményt ad.

Hozzátette: azzal sincs semmi baj, ha a MÁV Zrt. ugyanennél a cégnél - minthogy több tízezer tonna árut fuvaroztat egy évben - más tarifát alkalmaz, mint annál, aki csak egy konténert ad fel, és közben ugyanezt a kedvezményt megadja bármely más társaságnak, ha ugyanilyen nagy mennyiségben szállíttat.

http://www2.privatbankar.hu/html/cikk/friss.php?hir=57767
Előzmény: damm (1679)
damm Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1679

Kérhetlek, hogy akkor egy kicsit nézz utána a történetnek? Bizonyos pontokon egy kicsit elhibáztad ugyanis...

Ha hozzászól valaki egy dologhoz, talán érdemes tájékozódni előtte. Főleg, ha ennyire markáns személyes véleményt fogalémaz meg valaki....

Előzmény: hatodikk (1678)
hatodikk Creative Commons License 2008.12.28 0 0 1678

Igen, te.

 

Mert az mszp  képviselők aljas gyülölködése válaszra sem érdemes. Ha már befolyás kihasználására utalsz, akkor ugyan kérdezd már meg, miért is vannak kedvezményei JELENLEG is a motiv cégnek a Máv-nál, meg az energiaszolgáltatónál.

 

De gyurcsi nem a befolyásával élt a Nomentanánál, hanem okíratot HAMISÍTOTT, adót csalt, ORGAZDA volt.  Na igen. A Fittelináról nem is beszéltem.... 

Előzmény: damm (1677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!