Keresés

Részletes keresés

Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 286

Záró hozzászólás.

Tessék mindenkinek rendesen fizetni a járulékokat és akkor mindenki a teljesítménye után megfelelő, a megélhetéséhez is elegendő nyugdíjat fog kapni, mint számos más országban. Nem acsarkodni kell fiatalok hanem dolgozni, csak szépen, ahogy csillag megy az égen! Csak úgy érdemes! Mert csalni már tudtok, az öregeket baszogatni azt tudjátok, de dolgozni és becsületesen adózni még nem! Mi lesz így belőletek, he? Bűnöző?

Kedves Olvtársam, ez nem záró, hanem zéró hozzászólás volt.

 

Vagyis szerinted kuss a fiataloknak, és mosolyogva fizessék a földkerekség százalékosan legnagyobb adó és járulékterheit, amitől még egy svéd szocdem is sírva fakadna. Csak a Ti generációtoknak legyen jó, mert megérdemlitek. Na persze.

Előzmény: Törölt nick (254)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.18 0 0 284
egyébként a teljes foglalkoztatás nem is volt olyan nagy hülyeség az átkosban
az már egy más kérdés, hogy 2006-ban a mai félperifériás*** kapitalista rendszerünkben ez totális nonszensz, maga a megtestesült irrelizmus...
...vagy más szóval politikai választási blöff :)))


***központ: nyugat-eu, usa, kanada, ausztrália, japán
félperiféria: kelet-közép-eu
periféria: a világ többi része
Előzmény: Törölt nick (283)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.18 0 0 282
a rokkantnyugdíjakat ne számítsd ide, mert egyrészt ők kevesebbet kapnak, másrészt mert az közelebb áll a segélyhez mint a nyugdíjhoz
harmadrészt, mert a rokkantnyugdíjat sokan törvénytelenül veszik ígénybe: meg van az ára, amiért a szakorvos a legegészségesebb emberről is kiállítja a rokkantnyugdíjhoz szükséges papírokat, és az ezt vizsgáló bizottságban is vannak megvehető emberek

mondjuk a rokkantnyugdíjak többsége 1990-94 között jött létre, amikor 2 millió állás szünt meg, és sokan ezt a módszert választották a munkanélküliség ellen
ráadásul akkoriban még nem volt ezt ellenőrző bizottság (azóta már van, de ők is megvehetők)

nekem is van olyan ismerősöm, aki 93 óta rokkantnyugdíjas - valójában pedig most van az 50es éveiben és makkegészségesen :)

de én a rendes nyugdíjasokról beszéltem és nem pedig azokról, akik kölünböző kiskapokat (vagy a korrupciót) kihasználva lettek nyugdíjasok
sőt, a nyugdíjas ismerőseim többsége most is dolgozna, ha lenne hol
(amikor a többségük nyugdíjba ment a 90es években, akkor az volt az aktuális mantra, hogy "ők csak a fiatalok elöl veszik el a munkahelyeket", a "fiataloknak kell a munkahely", "amikor ennyi fiatal van munka nélkül, akkor adják át nekik a munkahelyüket", stb)
Előzmény: Törölt nick (275)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.18 0 0 281
a 14. havit a fidesz ígérte be 2006-ban, de ezt szerintem még a fideszes szavazók sem vették komolyan :)))
én legalábbis egyetlen jobbos ismerősömmel sem találkoztam aki emiatt szavazott volna rájuk :)

de ha már meg lettem szólítva, akkor elmondom, hogy értelmesebb lett volna a fidesztől, ha azzal kampányol, hogy a nyugdíjakat a tényleges nyugdíjas kosárhoz igazítanák (persze kommunikációsan ütősebben megfogalmazva), ugyanis az elmúlt 6 évben bekövetkezett élelmiszer és energiárban történt több mint 50%-os inflációt a nyugdíjak nem követték, márpedig a nyugdíjas fogyasztói kosárban ezek súlyozottabban szerepelnek mint pl. a plazma tv-k árának csökkenése
- de mondom ezt rendes kommunikációs technikával eladva, mert így megfogalmazva még magamat sem szavaznám be a parlamentbe
(viszont a fidesz kommunikációs gurui elég jól meg vannak fizetve, hogy valami értelmessel előálljanak - bár ha belegondolok, hogy a 14. havi is tőlük származott, akkor lehet, hogy ezt az álláspontomat revidiálom)
Előzmény: Törölt nick (273)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 280
Magánorvos, magániskola, márciusban nemmel szavaztak a "kardinális" 300 Ft kérdésében is, mert eddig is többszörösét fizettem...és emiatt rágtam be, év végéig joga lett volna a kormányzatnak tovább működtetni a rendszert, de neeem...a tandíjat is megszavaztam, mert láttam az egyetemen a sok lógóst, akiknek csak sírt a szája a kevés ösztöndíj/szoctám miatt, de eszükbe se jutott melót keresni...ha nekem ment suli mellett, nekik is ment volna...zavar volt/van a fejekben, ezért csak "fentről" lehetett volna változtatni, de ehhez senki nem veszi a bátorságot...innentől bárkibe bele lehet rúgni, mert mindenki hibás, csak kiszállni lehet, de változtatni nem...
Előzmény: Törölt nick (279)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 278
Úgyvan, a dalnak rövidesen vége, én minden fiatalt bátorítok és támogatok az ország elhagyására, mert tisztességgel dolgozni, keresni és adózni ott lehet, itt bűnőzőként tartják nyilván az összes adófizetőt...
Előzmény: Törölt nick (254)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 277
Nem adózok ide, az pedig nem adócsalás, hanem életrevalóság...
Szaladhatsz a "Gazdád"-hoz az apanázsodért...:-)
Előzmény: Törölt nick (251)
Mbazsika Creative Commons License 2008.11.18 0 0 276
Na, es ki renkontrazott a 15.-el?
Előzmény: Törölt nick (273)
RedDevilAngel Creative Commons License 2008.11.18 0 0 272
a 13. havi nyugdíj egy kommunikációsan jól csomagolt nyugdíjemelés volt
ugyanis választásokon azzal kampányolni, hogy 4 év múlva havi 3-6000 Ft-tal (attól függően kinek mekkora a nyugdíja) több lesz a nyugdíj elég reménytelen ügy
(= a 13. havi nyugdíj 4 év alatt érte el az 1 havi összeget, ugyanis évente heti összeg növekedett amíg el nem érte a havi összeget)
kommunikációs választási kampányban sokkal eladhatóbb, ha azt mondjuk idén kaptok +15ezret, jövőre +30ezret, 4 év múlva meg +60ezret évente :)

ez volt a 13. havinak az indoka, vagyis a nyugdíjemelést egy jól sikerült kommunikációs fogással adták el a 2002-es választásokkor

de nézzük meg magát a 13. havi fizuk történetét, hiszen a a 13. havi nyugdíj kommunikációs ötelete innen ered:
sok országban ma is heti fizetés van
más országokban pedig évtizedekkel ezelőtt átálltak a hetiről a havira,
csakhogy a havi fizut 4 hétnek vették, és matematikaileg 4 hét x 12 hónappal = 48 hét
de 1 évben 52 hét van
(mivel hónapok 30-31 napból állnak, a 4 hét pedig = 28 nappal)
ezt korrigálták a 13. havi fizetés bevezetésével
tehát ez nem plusz pénz, hanem a valós 52 heti munkáért járó jövedelem
olyan mint a 4 évenkénti szőkőévben a +1 nap

nem kell mindenkinek ismernie a 13. havi fizetések eredetét, de az ország vezető közgazdászaitól, akik a politikusoknak a tanácsokat adják, azoktól az ember elvárná ezt, és azt is, hogy ennek birtokában ne akarják senkitől sem a jogosan megdolgozott bérét elvenni
és ha bár a 13. havi nyugdíj egy kommunikációs trükk volt 2002-ben, de ebben az ügyben se nyilatkozzanak mások rovására demagóg/populista neoliberális mantrákat, mert nem kizsákmányolandó dél-amerikai vagy afrikai gyarmat vagyunk, hanem az eu tagállama, aminek nemcsak jogszabályai vannak, hanem szellemisége, eszmei értékrendje, amely a tisztességes munkáért tisztességes béren alapul
a nyugdíj pedig nem jutalom, hanem a nyugdíjra jogosultak aktív korukban megdolgoztak érte
(és kirovó-felosztó rendszerben is lehet a nyugdíjakat garantálni, ahogyan lehet a tb kasszát, vagy a hadügyi kiadások költségvetési fejezetét is - a kérdés csupán az: van-e rá politikai akarat?)
Előzmény: Ipari-antidepresszió (270)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.18 0 0 270
Csak annyi kiadást szabad engedni, aminek van fedezete. Ez a topic a jelzálog alapú 13. havi nyugdíjról szól!
Előzmény: Törölt nick (269)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.18 0 0 268
Pont a nyugdíj kiadások lefaragásáról szól ez a topic. Csak annyi nyugdíjat lehet szétosztani, aminek van fedezete.
Előzmény: Törölt nick (264)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.18 0 0 267
Akkor van 8-9 millió rabló, akik kirabolják a becsületes 1-2 milliót:-o
Előzmény: Törölt nick (258)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.18 0 0 266
Mit tud tenni egy alkalmzott, ha a fele fizetését zsebbe kapja? Mit tud tenni egy vállalkozó, ha a munkatársat csak úgy tudja megtartani, ha a fizetés felét zsebbe adja?
Előzmény: Törölt nick (254)
swill Creative Commons License 2008.11.18 0 0 265
Vannak amiket nem lehet lefaragni, de most mi nem ott tartunk. Itt nagyon is van mit lefaragni.
Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.18 0 0 263

....hajjjjajjjjjjjj , de mennnyyien !!!

 

.......mer büszke nép.....a magyar !!! :)

Előzmény: Törölt nick (260)
Mbazsika Creative Commons License 2008.11.18 0 0 262
Bezony kisfiam.... bruhuhu....
Előzmény: Törölt nick (260)
swill Creative Commons License 2008.11.18 0 0 261
A hozzászólásodból úgy tűnik nem értetted.
Előzmény: Törölt nick (259)
swill Creative Commons License 2008.11.18 0 0 257
"Kevesebb beszedés= nagyobb államháztartási hiány"

Aha, akkor olvasd el mégegyszer amit írtam. Kevesebb beszedés ÉS kevesebb költés. Magyarul az államnak nem kellene a cukrosbácsi szerepét játszania és drasztikusan vissza kelllene fognia a kiadásait.
Előzmény: Törölt nick (160)
swill Creative Commons License 2008.11.18 0 0 256
Ez nem adócsalás.
Hívjuk adóoptimalizálásnak.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (157)
Mbazsika Creative Commons License 2008.11.18 0 0 255
Koszonom szepen, teljesen megtortem es uj eletet kezdek :-)))
Előzmény: Törölt nick (254)
Mbazsika Creative Commons License 2008.11.18 0 0 247
A toled elvarhato modon jossz ezzel az otvar 'arulo' dumaval...
Az az allam, amelyik ugy mukodik mint a magyar sajat maga taszitja el az adofizetoit. Ki kell eheztetni, csodbe kuldeni, beszantani a helyet es bevetni soval aztan lehet elolrol kezdeni. Oszt jonapot....
Előzmény: Törölt nick (242)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 246
Az Unió tagja vagyunk, oda adózunk a "birodalom" polgáraként, ahova akarunk, ha tolvajoknak nem akarunk, akkor nem tesszük...a te dumád a tolvajok szájából szokott elhangzani...
Előzmény: Törölt nick (244)
ZR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 245
Öngondoskodás: magániskola, magánorvos...mit nem értesz ezen, 1 kanyi vasat sem kell befizetni, se kivenni a közösből, amibe beleér minden tolvaj keze...
Előzmény: Törölt nick (242)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 243

nem lehet közteherviselésről beszélni egy olyan országban, ahol a befizetett szja és tb 80%-át a lakosság 10%-a tolja be (abból is jópár közalkalmazott, szóval nettóban jó ha 5% marad), ezzel párhuzamosan pl a képviselők feudális előjogként nem fizetnek adót a szaros ktgtérítésük után, még államcsőd közeli helyzetben sem

 

ez nem közteherviselés, ez egy rablás, és teljesen természetes, hogy aki csak tud ki akar maradni belőle

 

 

Előzmény: Törölt nick (242)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.11.17 0 0 241

Szlovákiába fizetni az adót öngondoskodás, nem hazaárulás.

 

Te már szétosztogattad minden vagyonodat a hajléktalanok között?

Előzmény: Törölt nick (240)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.17 0 0 239
Egy felosztó-kirovó rendszer sosem lehet nyereséges, de igazából veszteséges sem. A befolyó pénz egyszerűen felosztják évente és kiosztják nyugdíj formájában.
Előzmény: türelmes (217)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2008.11.17 0 0 238
A munkavállaló nem sok mindent tehet a teljes bejelentés elmaradása ellen. 50-70%-os világrekord adóterhelést a kis és középvállalati (kkv) cégenek esélye sincs kigazdálkodni, erre csak nagy profitrátájú multik épesek igazán. Egyértelmű, hogy az adókat csökkenteni, különben nem fog nőni a teljesen bejelentett munkavállalók száma. Ráadásul most hogy EU tagok lettünk és bárhova be lehet jelenteni a céget (pl. Szlovákiába) el kellene már gondolkozni ezen...
Előzmény: türelmes (220)
NIL Creative Commons License 2008.11.16 0 0 237
Azt gondolom hogy igencsak közhasználatú illúziók repkednek azon a téren, hogy majd az állam (vagy majd OVI) megoldja, illetve nem hagyja, hogy "úgy" legyen. Mindez azon a (gyökeresen téves) hiedelmen alapul, hogy olyasmi nem történhet meg ("velem", "velünk) ami etikátlan, igazságtalan, nem jogszerű és emberhez méltatlan. Pedig de! - attól nem létezik erősebb etika vagy jogszabály, hogy: nincs pénz. Nekem ebben az az érdekes kérdés, hogyan lehet ilyen helyzetben (még) nyerni ... illetve minél kevesebbet veszteni. Minden összedőlésben vannak túlélők - talán ennek keresgélése indul meg napjainkban.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (230)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2008.11.15 0 0 235
Gondolom inkább a gyereket büntetnéd, jó neki nyomorékon is.
Milyen legaljáról beszélsz te...?
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.15 0 0 234
,,Majd ha ledolgoztál 20 évet tisztes adófizetőként,miközben azt látod, hogy mások pofátlanul csalnak, nem irígységet fogsz érezni, hanem undort.."

Namámost ha valaki 24 évet lerántott tisztességes adófizetőként,azután már lehet stiklizni,meg csalogatni néha ?
Előzmény: Törölt nick (223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!