Keresés

Részletes keresés

Hehe164 Creative Commons License 2023.12.04 0 0 2035

Igen.

Programozás kérdése.

  • Zónadefiníció legyen 24-órás csengő
  • Legyen területhez rendelve
  • Riasztástípus legyen "Csak jelentés"
  • Az IP150 modul legyen online
  • Az IP150 emailküldését be kell állítani a PGM1 aktiválására.
  • A PGM1 aktiválási eseménye legyen a nyitásérzékelő zónájának nyitása
  • PGM időzítés legyen 5 másodperc

Egyszerűnek azért nem mondanám a beállítást.

Előzmény: Végváry Botond (2034)
Végváry Botond Creative Commons License 2023.12.04 0 0 2034

Sziasztok! Adott egy Paradox Spectra 4000 riasztóközpont, mely a házat megfelelően védi. Ezt szeretném kiegészíteni egy nyitásérzékelővel, mely a kapu nyitását felügyelné, viszont ha nyitás történne, akkor ne kapcsoljon be a sziréna, hanem a csatlakoztatott IP150 internet modul küldjön értesítést a telefonomra. Ez kivitelezhető?

csalóvadász3 Creative Commons License 2023.11.03 0 1 2033

"Ha a kapumat és a járda melletti fákat megnézi a kis kínai a kamerámmal, lehet nekem abból bármi hátrányom?"

 

Többnyire a helyi hálózaton minden számítógép megbízik egymásban. Ezért a kamerádba a távolról beköltözés után a kis kínai a kamerádból kiindulva feltörheti és saját igényeinek megfelelően átállíthatja a  routert, az összes mobiltelefont, stb. Innentől kezdve mindenedet fel tudja használni vírusok terjesztésére, DDOS támadásokra, stb. (mindezt a te nevedben)

A kutyaólad látványa a kis kínait nem érdekli, csak azoknál a kameráknál (lehet, hogy százezer kamerát adtak el), amelyiknél a kutyaól mellett véletlenül látszik egy katonai laktanya, vagy pl a Kossuth tér.

Előzmény: szicsu1007 (2031)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.11.03 0 0 2032

Szóval: Egy távoli PC-ről (és másik szolgáltató!) az oda telepített FoscamVMS program segítségével "mindent látok" (kisfiam, Charlie Firpo, csoda történt...). Akár élő video, akár SD-re mentett file-ok. És persze a szükséges setupok is mennek (pl. kitakarás, érzékenység, felvétel hossza, ...). Tudok felvételeket letörölni egyenként vagy csoportosan is. Az SD kártyán tárolt file-t nem tudom PC-re átmásolni, de lejátszás közben leszedem a képernyőről (Win+Alt+R).

Ez a kamera még sosem szakadt le. Remélem "kitart" egy darabig:-))

Ezzel részemről vége, mindenkinek köszönöm a segítséget!

Előzmény: szicsu1007 (2031)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 2031

Ha a kapumat és a járda melletti fákat megnézi a kis kínai a kamerámmal, lehet nekem abból bármi hátrányom?

Előzmény: hariseldon67 (2030)
hariseldon67 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 2030

Ahány gyártó, annyiféleképpen értelmezik/magyarázzák a p2p kapcsolatot.

Én az olyan kamera kapcsolatot preferálom, amikor a kamera (szoftver) gyártójának ESÉLYE SINCS a távolból "belenézni" a kamerába (pl rögzíteni a képeket). Tehát a "felhő" (gyártói szerver) valamennyi trükkös formája teljesen ki van hagyva a kommunikációból.

Tavaly még tudtam venni ilyen tudású kamerákat, idén még nem próbáltam, lehet, hogy most már nincs is ilyen "potenciálisan megbízható" kamera szoftver.

Előzmény: szicsu1007 (2029)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 2029

Ha valóban létezik a Foscam SD4 kamerámban p2p, akkor ennek a működését úgy képzelem, mint amikor torrentezek. A fájlokat adok-kapok végpontok (torrentnél az egyes számítógépek) közvetlenül kommunikálnak egymással (adják-veszik a fájlokat - de még passzív állapotban is seedelnek!), a torrent  serveren viszont nincsenek filmek vagy zenék, ott csupán a végpontok összekapcsolási lehetőségei tárolódnak (és persze a filmek adatai - cím, történet, szereplők,..)

Előzmény: hariseldon67 (2026)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 2028

https://www.foscam.eu/sd4-w.html

Én pl. itt olvastam, hogy van benne p2p remote access.

 

És amikor futtatom a PC-n a FoscamVMS programot (most még csak local account), akkor is látok p2p-re utaló setup sort. Íme egy print screen:

 

Előzmény: hariseldon67 (2027)
hariseldon67 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 2027

"ha ez a felhő "eloszlik", megszűnik, akkor vélhetően a p2p kapcsolat is megszűnik(?)."

 

A gyártó valószínűleg sehol nem írt p2p kapcsolatot, ez csak a te képzeleted. A valóságban valószínűleg minden képkocka átmegy a kínai felhőn (ha hagyod), ahol bizonyos szempontok alapján átnézi egy szoftver. Ha a felhő megszűnik, akkor a gyártó valamennyi kamerája nyomban használhatalanná válik, persze csak a távoli elértés, helyi hálózaton továbbra is működni fog.

De valószínűleg a kínaiak nem fognak veszni hagyni világszerte soksok (tíz?)ezer működő kamerát, amelyekbe bármikor belenézhetnek :) tehát az a felhő örökké életben lesz tartva.

 

A Provivision gyártó kameráihoz pl járt ingyenes DDNS szolgáltatás. Soksok év után egyszerűen lekapcsolták, azóta megy a kapkodás, mert senki sem akar valamelyik fizetős DDNS szolgálatóra váltani (összesen kettő használható van a világon, gondolom jutalékot fizetnek a Provisionnak :)

Előzmény: szicsu1007 (2024)
hariseldon67 Creative Commons License 2023.09.29 0 0 2026

Nagyon leegyszerűsítve: a kamrádban olyan szoftver van, amely szoftver másik fele egy kínai szerveren fut. Ezt hívják a kamera gyártók felhő szolgáltatásnak. Ez a felhő nem csak egy egyszerű proxy, hanem valószínűleg egy képfeldolgozó + akár 10 000 db kamerát távvezérlő bazinagy szoftverrendszer (amit a felhő gazdái is használhatnak).

Tehát a kínai szerver (felhő) mindent lát /tud amit a kamerád lát/tud. Innentől kezdve nem kérdés, hogy a felhőre rákapcsolódott gyári szoftver hogyan képes neked megmutatni s képet.

 

Biztonsági szakemberek évtizedek óta várnak olyan kamera szoftvert, aminél a távoli eléréshez valóban csak egy egyszerű, (lehetőleg nyílt forráskódú) proxi kell, de ennyire biztonságos kamerát talán soha senki nem fog gyártani, mert a központilag elérhető kamera-hálózatokkal lehet a nagy pénzt keresni ;)

Előzmény: szicsu1007 (2025)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.28 0 0 2025

A gyári szoftverrel való távoli elérés miként építi fel a kapcsolatot (WiFi-mobil vagy akár PC esetén)?

Előzmény: hariseldon67 (2022)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.28 0 0 2024

Úgy gondolom, hogy a Foscam SD4 p2p IP kamera távoli elérése esetén a kínai felhő csak a tracker szerepét tölti be. Tehát a kamera és a mobiltelefon közötti adatforgalom nem egy proxy-n keresztül valósul meg; a kínai szerver szerepe valszeg csak a kapcsolat felépítésére korlátozódik.

Persze ha ez a felhő "eloszlik", megszűnik, akkor vélhetően a p2p kapcsolat is megszűnik(?).

Ilyen esetben talán az segít, ha rendelkezésre áll más típusú távoli elérés is (akár bonyolultabb módon).

Előzmény: hariseldon67 (2021)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.28 0 0 2023

Amit a 2020-ban leírtam, az csak egy terv - még nem valósítottam meg (távoli elérés PC-ről).

Előzmény: hariseldon67 (2021)
hariseldon67 Creative Commons License 2023.09.28 0 0 2022

Én csakis olyan kamerákat használok, amelyeket felhő nélkül is el lehet érni távolból (akár gyári szoftverrel, akár a régi Explorerrel.).

Előzmény: hariseldon67 (2021)
hariseldon67 Creative Commons License 2023.09.28 0 0 2021

Mivel nem is kellet sehol megadni a saját házad IP címét, ezért valószínűleg a kínai felhőn át működik a dolog.

Tehát a kamerád rácsatlakozik a kínai felhőre, a szomszédból a Foscam szoftvere is a rácsatlakozik ugyanoda, így látod a kamerát a felhő közvetítésével.

Előzmény: szicsu1007 (2020)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.11 0 0 2020

Foscam SD4 camera remote access from foscamVMS...

https://www.foscam.com/faqs/view.html?id=247

Ez a módszer vajon működne-e az alábbiak szerint?

 

1. Elviszem a xx.msi file-t pendrive-on a "távoli" PC-re (ebben az msi-ben van a FoscamVMS program, ami kiválóan működik local LAN-on).

Ettől kezdve ott ülök a távolban:-)))

 

2. Installálom a FoscamVMS programot a távoli PC-n.

 

3. Kreálok egy Local Account fiókot akár azonos jelszavakkal, mint ahogy a  LAN-on van.

 

4. Belépek a Local Account-ba.

 

5. Add device!

 

6. Manual add -  UID, beírom, ami a kamera hátulján van.

 

7. Beírom a kamera nevét és jelszavát (amit LAN-ban már felvettem).

És már kész is :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

Hogy a LAN-on futó FoscamVMS-ben miért van beírva p2p-hez az UID, azt már nem tudom:-((, de a printscreen ezt mutatja (lehet, hogy én írtam be, netán default??)

 

szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 2019

Én a helyi kameráimat Explorerrel érem el, csak beírom a kamera IP címét, a kamera kéri a felhasználónevet és a jelszót ezután van élőképem..

 

Erre írtam azt, hogy minek nekem explorer a helyi hozzáféréshez:-)) Van nekem kiváló FoscamVMS erre a célra.

Előzmény: hariseldon66 (2010)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 2018

Böngészővel??

Inkább úgy mondanám, hogy egy távoli PC előtt ülve látni szeretném a kamerámat minimum úgy, ahogy most Foscam mobil app segítségével látom. A módszer szinte majdnem közömbös, de örülnék a Foscam VMS program remote használhatóságának.

Előzmény: hariseldon66 (2017)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 2017

"Minek nekem explorer a helyi kamerámhoz, ha a FoscamVMS program"

 

Nem pont te írtad nemrég, hogy böngészővel szeretnéd elérni a kamerádat?

Előzmény: szicsu1007 (2015)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 2016

Nem muszáj egyféle böngészőt használni nem jár érte hűségjutalom :)

Én a munkáim miatt többféle Firefoxot használok (van, amikor egyszerre :) plusz egy Opera böngészőt akkor, ha biztonsági veszély/gyanú merül fel.

De a kamerák kizárólag Explorerrel hajlandók működni, ezért a helyi hálózatra kénytelen vagyok az explorert is  kiengedni. Persze van Edge is, de minek.

Előzmény: szicsu1007 (2014)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2015

Minek nekem explorer a helyi kamerámhoz, ha a FoscamVMS program kiválóan és hibátlanul működik. Nincs leszakadás, bármit beállíthatok (PTZ, fókusz, zoom, mozgás és hangérzékelés, ...).

 

Előzmény: hariseldon66 (2010)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2014

Indítható  a PC-men az iexplorer (ahogy javasoltad), de azonnal az Edge mosolyog a képembe (mondván, hogy létezik ám kompatibilitási mód is!).

Én több évvel ezelőtt eldöntöttem, hogy Chrome, Edge vagy FireFox böngészőt használok. Mindegyiknek volt hasznos és haszontalan jellemzője. Már nem emlékszem, hogy miért a foxit választottam (talán letölthető videók miatt????).

Mint mondtam, erős kényszerpálya kellene letérni a foxiról. Amúgy is utálom a jelszavak és könyvjelzők export-importját:-)))

Előzmény: hariseldon66 (2010)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2013

Ezt a képet az alábbi linkből vettem:

https://www.foscammall.com/en-ca/products/sd4-2k-outdoor-2-4-5ghz-wifi-ptz-security-camera

 

Ez azonos az 1998-as hsz-belivel!

Ez vajon hivatalos???

 

És itt van egy kép a FoscamVMS program setupjából (asztali PC-n indítva). Mondjuk ezen látok egy onvif-et.

Előzmény: hariseldon66 (2008)
Hehe164 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2012

"azt nem tudom, hogy ezután az Edge képes lesz-e mindenre, amit a régi Explorer tudott"

 

Azt én sem tudom, de az Eplorerre megírt kamerakezelők működnek az Edge explorer módjában.

Előzmény: hariseldon66 (2010)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2011

"és próbáld futtatni az iexplore.exét."

 

Ha elindul, akkor vigyázz, mert valószínűleg első dolga lesz kirohanni az internetre, rácsatlakozni egy Microsoft szerverre és pl elindítani az explorer törlési folyamatot. Persze ezt nem így fogja nevezni, hanem "böngésző korszerűsítési eljárárás"nak vagy valami hasonlónak. Te pedig boldogan nézed a számítógépeden a "windows frissítése" feliratot, miközben épp jól elcseszik a távolból távvezérléssel :)

Előzmény: hariseldon66 (2010)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2010

"Az Internet Explorer támogatása 2022. június 15-én megszűnt "

 

Attól, hogy nincs támogatás, attól még jól működik még 20-30 évig,

csak nem szabad hagyni, hogy a Microsoft eltüntesse a gépedről ;)

Egyébként az Edge böngészőben be lehet kapcsolni explorer módot, de azt nem tudom, hogy ezután az Edge képes lesz-e mindenre, amit a régi Explorer tudott.

Én a helyi kameráimat Explorerrel érem el, csak beírom a kamera IP címét, a kamera kéri a felhasználónevet és a jelszót ezután van élőképem, van régi felvételek és elérhető a kamera összes beálllítása is.

 

Lehet, hogy indítható még a gépeden a régi explorer, menj végig ezen az útvonalon: "C:Program FilesInternet Exploreriexplore.exe"  és próbáld futtatni az iexplore.exét.

 

Előzmény: szicsu1007 (2006)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2009

"szemét gyagyi kínai cuccoknál előfordul"

 

Sok kamera gyártója megpróbál minél több kamerát rászorítani arra, hogy a gazdája egy kínai felhőre csatlakoztassa a kameráját. Ennek egyik módja, hogy a kameráikból kihagyják (letiltják?) az rtsp és  onvif szolgáltatásokat.

Előzmény: hariseldon66 (2008)
hariseldon66 Creative Commons License 2023.09.09 0 0 2008

Ha a VLC nem hajlandó csatlakozni RTSP-n a kameráddal, akkor a kamera valószínűleg nem tudja az rtsp kapcsolatot (szemét gyagyi kínai cuccoknál előfordul). Ezek után az onvif támogatás meglétében sem bíznék.

Ha ezt a képet NEM a kamera gyártójának hivatalos dokumentációjából vetted, hanem pl egy kamera kereskedő honlapjáról, akkor lehet, hogy egyszerűen hazudott (átvert téged), hogy minél többen megvásárolják a nyakán maradt, profi szakembereknek eladhatatlan terméket.

Sok szakember csak azután lesz profi, hogy eleinte több száz ezer forintot elkölt olcsó kamerákra, hogy aztán egyenként megtanulja, hogy már megint átverték :)

Előzmény: szicsu1007 (2002)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 2007

Egy kép többet mond ezer szónál, akkor két kép az kétezer szó:-((((((((((((((

Előzmény: szicsu1007 (2006)
szicsu1007 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 2006

Ezt a PDF file-t én már 20230805-én letöltöttem. Ebből a leírásból a mobilos applikáció fejezete számomra irreleváns, mert az SD4 kamerához mellékelt Quick Guide alapján jól sikerült belőnöm a WiFi-s használatot (Remote is!!, szomszédból és mobil internetről is megy)).

Aztán ebben a leírásban belefutottam az "Internet Explorer"-be:-((((

Ezzel kapcsolatban az alábbiakat olvastam:

 

Az Internet Explorer támogatása 2022. június 15-én megszűnt 

Az Internet Explorer 11 véglegesen le lett tiltva egy Microsoft Edge-frissítésen keresztül a Windows 10 bizonyos verzióiban. Ha bármelyik felkeresett webhelyhez Internet Explorer 11 szükséges, újra betöltheti Internet Explorer módban a Microsoft Edge-ben. Az Internet Explorer 11-ben jelenleg használt alkalmazások és webhelyek a Microsoft Edge-ben az Internet Explorer módban nyithatók meg. Javasoljuk, hogy használja a Microsoft Edge böngészőt a gyorsabb, biztonságosabb és modernebb webes böngészési élmény érdekében.

 

Az én PC-men sincs Internet Explorer (eddig nem is hiányzott!), és böngészőként a FireFox-ot használom. Kemény kényszerpálya kellene ahhoz, hogy áttérjek az Edge-re (pl. az Internet Explorer kompatibilitás miatt).

Mellesleg a FoscamVMS programról az a hír járta, hogy nem is kell hozzá plug-in.

Az egészben az a szomorú, hogy szinte már ellennék a Foscam SD4 camera Remote Access from desktop PC nélkül, de nem vagyok szokva az ilyen kudarcokhoz (befejezetlen feladat):-)))).

Annak viszont végtelenül örülök, hogy drága idődet rám pazarolva foglalkozol a sorsommal. Amúgy DigiTV a szolgáltatóm és nálam az Optical Network Terminal (ONT) és a router már egy közös dobozban foglal helyet, és ZTE F6600R névre hallgat. Ha majd járatos leszek a router beállításaiban, akkor ebbe kell belepiszkálnom:-)))

 

 

 

Előzmény: hariseldon66 (2004)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!