Keresés

Részletes keresés

JapFan Creative Commons License 2011.08.04 0 0 84

Sziasztok!

Nálunk a kutya 2 éves a gyerek 1

Eddig még csak azt láttam hogy a kutya menekül a gyerek elől.

Tapasztalatom szerint soha meg sem fordulna a fejében hogy akár csak odakapjon

(mármint a kutya)

Eleinte én is figyeltem a legapróbb rezdülését is hogy miként kezeli

Ha a csimóta nagyon belelendül a faroktépésbe egyszerűen átfekszik máshova.

 

De természetesen ezek csak az én kutyámnál tapasztaltak,nem akarok álltalánosítani

 

BiaStrom Creative Commons License 2011.07.29 0 0 83

Gyerekek voltak elöbb. Fontos, hogy tudatosítsuk mi a rangsor a "falkában", többször végignézték, hogy a gyerekek esznek az ő táljukból, (elmosott, rozsdamentes tál, fertőtlenítve, müzli vagy sonka, a srácok esznek elöbb néhány falatot, utána a kutyák a tápjukat). Ki megy ki elöbb az kerti kapun stb...

Előzmény: theraphosa (82)
theraphosa Creative Commons License 2011.07.29 0 0 82

Jó , hogy írtad ezt a gyerek dolgot. Előbb voltak a gyerekek és utána a kutyák vagy fordítva? Azért kérdem, mert gyerektervezés előtt állunk. Az egyik ismerősünk 2,5 éves fiát, jól tűri, de nem mertük kettesben hagyni őket.

Előzmény: BiaStrom (81)
BiaStrom Creative Commons License 2011.07.29 0 0 81

Itt szinte alig kapsz válaszokat. Ezek a magyar Aikitás oldalak, sok infóval:

 

http://akitaklub.hu/index.php?lang=hun&m=vendegkonyv

 

http://www.facebook.com/pages/Hungaria-Akita-Klub-all-Japanese-Breeds/129956840411477

 

http://akita.lap.hu/

 

Igaz az, hogy nem egyszerű eset egy Akita. Kellő odafigyeléssel, iskoláztatással, szocializációval kezelhető a domináns kutya. Nagyon nemes, bátor, intelligensfajta. Nem tűri, ha egy kutya nem hódol be neki. Nekem három gyerek mellet egy szukám és egy kanom van. Imádjuk őket. Kicsit önfejűek, de ez csak abban nyilvánul meg, hogy néha felülbírálja a behívást. Csak pórázon sétáltatható, szájkosár is ajánlott a béke kedvéért. Kiváló házőrzők, több betörő is bánta már. Ritkán ugat, és csak ha oka van rá. Mély, öblös hangjuk van.  Szomszédok is imádják, mert a 3-4 házzal arrébb történt betörésnél is veszettül ugattak. Rögtön hívta az egyik szomszéd a járőröket, el is kapták a brigádot. Az Amerikai egy kevert vérvonal, ízlés kérdése, hogy kinek mennyire tetszik. Zömökebb testalkatú, mint az Inu. Számomra az eredeti japán vérvonal az "igazi" Akita ezért nem is volt kérdés, hogy mit válasszak. Érdemes megnézni az Amerikai Akitás oldalakat, mekkora kotyvassz, van a témában. Itthon még egész következetesek a tenyésztők, de ami az USA-ban van az több mint dühítő, mindenféle pörgefarkú szőrős állatra azt mondják Akita, meddig láttam közte malacot is....:)

Itt szörnyülködj: 

http://www.facebook.com/pages/Akita-World-Fan-Page/139114222807522?sk=photos

Előzmény: Tomy03 (80)
Tomy03 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 80

Hellósztok! Én is szeretnék egy akitát. azt szerteném kérdezni hogy mennyire nehéz felnevelni őket? Mert hallotttam olyant pl. hogy kezdőkutyatartóknak nem ajánlott, mert tapasztalat szüks. hozzá. és a hatalomra törekszik.

valamint van-e különbség az akita inu és az amerikai akita között a méretet és mintázatot levéve???

válaszotokat előre is köszönöm!!!

theraphosa Creative Commons License 2011.07.05 0 0 79

Az előugró kutyák és macskák nálam is problémát okoznak:) Kutyákkal nem jön ki csak a vén snacival( mellette nőtt fel) és a szukákkal.

Előzmény: BiaStrom (78)
BiaStrom Creative Commons License 2011.07.05 0 0 78

..az a jó ha, mindig feszül a póráz. Az enyémeket vezényszavakkal is tudom irányítani, biztatni a gyorsabb futásra, lassításra, állj. Egyszer történt baleset, amikor a bokorból kiugrott egy ugató kutya. Eltörött a bokám....:)    De, nem adtam fel....

Előzmény: theraphosa (77)
theraphosa Creative Commons License 2011.07.05 0 0 77

Bringázni tudni kell mert másképp jön a zakó és egy tárcsafék se árt a jobbkezes utcáknál:) Eleinte olyanokat csinált, hogy bevágott keresztbe, aztán rájött, hogy veszélyes az első kerék. A póráz nálam is hosszú és erős. ( hegymászókötél)

Előzmény: BiaStrom (76)
BiaStrom Creative Commons License 2011.07.04 0 0 76

Napközben csak döglenek, a déli sétánál  alig vánszorognak, viszont estefelé már tele vannak energiával és lazán húzzák a bringát. Fékeznem is kell őket....3-6 km  a limit utána kezdenek lassítani....én 150 cm-es pórázt használok, amit  hámra kötök. A bringánál meg fixre a vázra előre. Ez bejött nekem, mondjuk jól kell tudni bringázni...:)

Előzmény: theraphosa (75)
theraphosa Creative Commons License 2011.06.23 0 0 75

Hogy bírják a meleget a kutyáitok? Mi szenvedünk, napközben a lakásban vagy pincében, esténként egy kis futtatás.

theraphosa Creative Commons License 2011.06.23 0 0 74

Az a morgás később veszélyes is lehet. Máskor is csinálta vagy csak akkor amikor fél? (legközelebb ha morog kapd el a nyakától és nyomd le a földre) Nálam az akita egy schnauzerrel együtt él, mind2 kan. A schnauzer fél a vihartól, a villámoktól, tűzijátéktól, mennydörgéstől és van amikor átragasztja az akitára. Néha beengedem a lakásba megnyugtatom és lefektetem.

Előzmény: mozil (72)
JapFan Creative Commons License 2011.06.09 0 0 73

Enyém is fél...

Felhangosíthatod a zenét :)

Én szerintem sosem fogok nyugtatót adni neki.

Szerintem egy kutya sem szereti a dörgést,max jobb az idegrendszerük

Ha itthon vagyok olyankor beengedem,de volt hogy hajnal 3kor annyira járkált meg szűkölt,sőt kattogott ahogy kapkodta a levegőt,hogy kizavartam (barátkozzon a természeti jelenségekkel...)

Egyébként ha séta közben kap el minket egy vihar akkor valahogy még tetszik is neki!!!

Én sem értem...

 

Előzmény: mozil (72)
mozil Creative Commons License 2011.06.08 0 0 72

sziasztok van 2 amerikei akitám a fiu 7 honapos a szuka 1 éves mid kettöt köjök kora ota nevejük a kan szófogadó nyugodt tündérteremtés gondunk igazán a szukával van nem fogad szót értetlen agresziv még ha olyan kedve van a kannak is nekimegy a nagyobb gond most jön amióta ezek a viharos villámlós dörgős napok vannak teljesen befordult be akar jönni álandóan a lakásba nem voltunk othon szét szedte a bejárati ajtót tegnap meg simogattam felhuzta az orrát és rámmorgott 30 éve mindig voltak kutyáim de ilyet még nem tapasztaltam pedig dolgoztam örzővédő kemény rotikkal vadászatba jakival erder terierrel az állatorvosom azt mondta aggyak neki nyugtatót megoldás ez???, ha valakinek van tapasztalata kérem segitsen köszönöm

JapFan Creative Commons License 2011.06.04 0 0 71

Szia!

Ha fiu kipisili a társasházi növényeket,ha lány akkor  szőre belepi a lakást

mondjuk az a fiunál detto

jobb ha rögtön 2 db porszívóval veszed

Megértem,hogy a "nagyot" kedveled de annál több fésülés(szinte naponta kell)

Egyébként elvan lakásban is,ha kiviszegeted sétálni

 

A shibát nem ismerem...

DE valahogy olyan érzésem van ,hogy azt szeretnél :)

 

Előzmény: julcsika89 (70)
julcsika89 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 70

sziasztok valaki fel tud világosítani hogy az amerikai akita és az akita inu között mi a különbség?

szeretnék egy akitát de társasházban lakunk és mivel nem kis termetű kutyáról van szó elöször szeretnék meggyőződni róla hogy nem szenvedne-e lakásban?

mert ha igen akkor inkább lemondok róla meg még tanácsot szeretnék kérni hogy vásárláskor milyen szempontot vegyek figyelembe hol érdemes venni már mint tenyésztőtől?

meg esetleg gondolkoztam a shiba inun mert hasonlóan néz ki mint az akita inu csak kisebben de engem valahogy a nagyobb érdekelne inkább :)

köszönöm

_Bob_ Creative Commons License 2011.04.28 0 0 69

Sziasztok,

 

a Szilvásváradi CACIB eredményeiről tud valaki? - amerikai akitáknál

JapFan Creative Commons License 2011.04.03 0 0 68

Tudtok élni :) nagyon elemében van

 

Előzmény: BiaStrom (67)
BiaStrom Creative Commons License 2011.03.26 0 0 67

Sétáltatás az Alpokban....:)

Előzmény: JapFan (66)
JapFan Creative Commons License 2011.03.06 0 0 66

Vagy kevés Akita tulajdonos van vagy meglehetősen szótlan emberek...

BiaStrom Creative Commons License 2011.03.03 0 0 65
theraphosa Creative Commons License 2011.01.28 0 0 64

Szivesen.

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 63

Szia!

Én is köszönöm szépen! Még az este letöltődött, a hétvégén meg is nézem.

Előzmény: theraphosa (62)
theraphosa Creative Commons License 2011.01.28 0 0 62

Azt majd a lejátszó program kezeli, megnyitja.

Előzmény: BiaStrom (61)
BiaStrom Creative Commons License 2011.01.28 0 0 61

Kösz. A feliratot hogy kell kezelni?

Előzmény: theraphosa (58)
theraphosa Creative Commons License 2011.01.27 0 0 60

Mailed van.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.27 0 0 59

Szia!

Egy nem akitás is érdeklődhet? A nemrég készült filmet láttam, nagyon tetszett. Szívesen megnézném a régit is, persze én is csak egy kicsit beszélek japánul. :))

Előzmény: theraphosa (58)
theraphosa Creative Commons License 2011.01.27 0 0 58

Nem publikus a mailed. szabotond@gmail.com

Előzmény: BiaStrom (57)
BiaStrom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 57

Kösz! Az egész fent van? Japánom kicsit gyenge, sajnos.   :)

Előzmény: theraphosa (56)
theraphosa Creative Commons License 2011.01.27 0 0 56

Itt az eredeti

 

Előzmény: BiaStrom (55)
BiaStrom Creative Commons License 2011.01.27 0 0 55

Egy Akitásnak kötelező megnézni! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!