Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 57

Amín bennem egy kis tisztelet a többi ember iránt , addig nem teszek ilyet.

 

Érdekes , de az ember tud azonosolni bármilyen eszmével és azon keresztül szemlélni a világot.

 

Szerintem az ember olyan amilyen.

Nem fejleszthető sem szuperlénnyé sem istenné sem semmivé.

Az evolúció majd eldönti mi lesz vele.

Van egy film , az Őrzők címmel és szerepel benne , egy DR.Manhattan nevű figura , aki valamiféle objektív nézőponttal rendelkezik , ha más nem az emberiség tekintetében.

A sztori szerint valamiféle elektromágneses erő hatására megsemmisült és valamiféle energialény lesz belőle.

 

 

 

De ez mese. Az ember nem válik semmivé , mert attól ember , amilyen most , a hibáival együtt. Jó minden úgy ahogy van.

 

Nincsenek semmiféle magasabb tudatállapotok , meg emberi nyelven elmondhatatlan igazságok.

 

 

Buta , nagyravágyó emberek vannak , akik becsaphatók.

Istenek akarunk lenni , vagy több pénzt jobb életet akarunk , esetleg Isten szolgájaként a mennybe kerülni.Tökmindegy.Ezek vágyak és a Guruk ezeken a vágyainkon keresztül vezetnek minket az orrunknál fogva.

Ha nincsenek vágyaim , nincs szükségem senkire és semmire.

A guruk gondolatmenete csavaros.Ravasz.

 

Vágyai mindig mindenkinek lesznek , vannak voltak.Emberek vagyunk.Aki a mást állít az simán hazudik.

 

 

A legjobb módja elkerülni a guruk és az önjelölt istenek baromságait , ha mi magunk is felhagyunk mindenféle kereséssel , meg az igazság utáni vággyal.

 

Le kell szarni az őrültbe kergető kérdést :  A miért-et.

 

 

Vannak egyébként emberek , akik szkeptikusként veszik a fáradságot és pozdorjává zúzzák az önjelölt messiásokat és szektáikat tényfeltáró videóik keretében.

 

De fel kell tennem magamnak a kérdést :

 

Jogom van e egy másik embertől elvenni a boldogságát ?

Mert sok csodabogár van , akik a saját maguk és mások által felépített illúzióikban jól érzik magukat , szerintem boldogok és nem szabad tőlük elvenni ezt , mert akkor nem maradna nekik semmi.Szerintem így kell erről gondolkodni , akár a HIT-gyülekezete tekintetében is.

 

Nem szeretnék senkit semmiről felvilágosítani.Ez amúgy is lehetetlen.

 

Gondold csak el ha elveszed tőlük Istent meg a sok hitet , ami számukra valamiféle kapaszkodót jelent az életbe , mi marad nekik ???Semmi.

 

Nem figyeli az emberiséget senki , nincs karma , menny , vagy reinkarnáció meg bármi más.Ezek mind hazugságok.A nagy büdös űr van kolosszális égitestekkel és energiákkal.Meg az emberiség egy félig állati félig gyermeteg tudattal.Nincs gondoskodó Atya sem bölcs tervezés , sem angyalok , sem semmi.Ez a nagy büdös igazság.Küzdés van a túlélésért.Ez az egyetlen program , ez az egyetlen igazság.

Ezen kívül semmi nincs.Aztán majd jön a nagy reccs....és az anyag újra mozgásba lendül , de mi soha a büdös életünkbe nem tudjuk miért és hogyan , úgyanúgy ahogy egy kérész vagy egy bármilyen állat sem tud meg semmit soha.

Ez elég ciki de ez van.

 

 

Az Osho rajongóknak meg azt üzenem , tessék meditálni , de nehogy az legyen , hogy a meditációban egyesülök istennel , majd kiballagok a konyhára és szembenézek a sok kifizetetlen csekkel meg tartozással - majd konstatálom - ez csak illúzió.:)

 

Végül nekem nincs bajom ezzel , csapjuk be magunkat , ha ez az ára a boldogságnak , szerintem megéri.Hajrá Oshó , hajrá Guruk , hajrá magyarok.g még va

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (54)
Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 56

mellé ment 47.

Előzmény: Dharmarakshita (55)
Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 55

az utolsó mondat egy lényeges felismerés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 54

Akkor írjál könyvet azért fizetnek ha sok elfogy. :-) Vagy legyél Guru. Csak egy jó hihetetlen sztori kell, némi használható tanáccsal vegyitve. 

Előzmény: Törölt nick (47)
Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 53

Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 52

Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 51

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 50

Thnx.

Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 49

"Végeredményében a szenvedő én akar megvilágosodni , meg stb....

Ha nincsen vágyam megvilágosodni sem akarok , minden jó úgy ahogy van és szép lassan várom az elmúlást , közben meg élvezem a fizikai lét örömeit , amennyire tudom.

 

Általában azok az emberek fordulnak a spiritualitás fele , akik depressziósak meg kevés a pénzük kielégíteni a vágyaikat.Ha van pénzed és jó a kedved egyszerűen kiröhögöd a sok megvilágosodás meg spiritualitás meg valamiféle felébredés után kajtató majmokat."

 

Bizony.

Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 48
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 47

Komoly szerepet kap a tnításokban a "negatív érzelmek" megnyilvánulásainak elkerülése.

Annyira megszoktuk , hogy negatívan reagálunk dolgokra és az a megdöbbentő , hogy a dolgok megoldásához nem segít hozzá.

 

Az is lehet , hogy G. csak egy jó pszihológus volt , aki a zakkantakra és lelkibetegekre specializálódott , persze a pénzesekre.

Mi is ilyenek vagyunk csak nekünk nincs pénzünk.:)

Hogy miért ?

Aki minden nap itt irogat az indexen tuti kattant , de én legalább bevállalom.

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 46

Lehetséges.

Ravasz emberek vannak , akik megvezetik a tudatlan tömegeket.

Ha az ember boldogan éli kis életét , amolyan anti-spirituálisan és magasról le...ar , mindenféle , hitet , rendszert , gurut stb,...azt egyszerűen nem lehet rászedni.

Végeredményében a szenvedő én akar megvilágosodni , meg stb....

Ha nincsen vágyam megvilágosodni sem akarok , minden jó úgy ahogy van és szép lassan várom az elmúlást , közben meg élvezem a fizikai lét örömeit , amennyire tudom.

 

Általában azok az emberek fordulnak a spiritualitás fele , akik depressziósak meg kevés a pénzük kielégíteni a vágyaikat.Ha van pénzed és jó a kedved egyszerűen kiröhögöd a sok megvilágosodás meg spiritualitás meg valamiféle felébredés után kajtató majmokat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 45

Például sokszor elöbb beszélünk , majd csak azt követően gondolkodunk.

Folyamatos alvásban vagyunk , nem vagyunk éberek.

Folyamatosan hazudozunk , képzelődünk.

Nincs állandó énünk.

Nem emlékszünk magunkra.

Nem vagyunk tudatosak.

A gondolkodásunk , mechanikus , önálló gondolatunk egy sincs , mind valamilyen kívülről érkező információ terméke , szintézise ill. antitézise lesz.

 

A négy fő központunk az Ösztönös , a Mozgási , az Érzelmi és a Gondolati össze vannak keveredve diszfunkcionálisan működnek.

 

Elég nehéz megfogalmazni ezt , ehhez el kell olvasni a könyvet."Egy ismeretlen tanítás töredékei."

 

 

Lehetséges , hogy nincs G. mögött sem semmi és Guru mögött sem , csak ismerték az emberi elme működését és ezt kihasználva kamatoztatták ismereteiket.

Vakok között félszemű a király.

Szóval egy ravasz ember volt , a negyedik útra úgy is szokott hivatkozni , hogy a ravasz ember útja.

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 44

Az eneagramma a szent kozmikus törvények szimbóluma , főleg a 3 és a 7 törvényéé , ami egyébként a bibliában is benne van.

 

Gurdjieff azt mondta , hogy a Szentírás tartalmaz mindent , csak tudni kell olvasni.

Előzmény: tizeddézsmazsolozsma (41)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 43

Kösz.:)

 

Ha lesz időm el fogom olvasni.

Attól függetlenül , hogy szubjektíve mit gondolok Osho-ról a könyveit kellemes időtöltés olvasni.Nála találkoztam elösször Gurdjieff nevével is - bár nem sejtettem ,amíg el nem olvastam Ouspenskyt , később G.-t , hogy milyen komoly gondolatok voltak mögötte.

Előzmény: Dharmarakshita (40)
tizeddézsmazsolozsma Creative Commons License 2012.02.13 0 0 41

Egy nagyon jó dolog fűződik a nevéhez, az enneagramm. De azt meg nem ő dolgozta ki, illetve a mai, használható formáját nem. Találta valamelyik kolostorban az ábrát. Természetesen az enneagramm alatt nem a neten általában megjelenő szarokat kell érteni, hanem azt, amely pár jó könyvből megismerhető.

Előzmény: Törölt nick (36)
tizeddézsmazsolozsma Creative Commons License 2012.02.13 0 0 41

Egy nagyon jó dolog fűződik a nevéhez, az enneagramm. De azt meg nem ő dolgozta ki, illetve a mai, használható formáját nem. Találta valamelyik kolostorban az ábrát. Természetesen az enneagramm alatt nem a neten általában megjelenő szarokat kell érteni, hanem azt, amely pár jó könyvből megismerhető.

Előzmény: Törölt nick (36)
Dharmarakshita Creative Commons License 2012.02.13 0 0 40

a 19. hsz utolsó; 22. hsz. első mondatára: a 16. hsz választ ad.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 39

".. amikor az ember pszihológiájáról és gépies működéséről tanít , azt magadon le tudod ellenőrizni , és nagyon úgy tűnik , hogy abban igaza van."

 

éspedig miben ?

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 38

Szvsz nincsen  ó- +  újember. Csak az ember van, aki az állatvilágból emelkedett ki. Egyesek szerint úgy  lett kiemelve.

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 37

A Szufiknál is van kundalini biza. Onnan ismerhette. A tánc + tartalmaz derviselemeket gondolom.

 


Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 36

A leírások szerint középázsiai kolostorokban , talán titkos szufi rendeknél tanult.

 

Igazából sohasem derült ki , hogy honnét származnak G. ideái.

Én sehol nem találkoztam még velük.

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 35

Egy teljesen különleges rendszert hozott létre . ha úgy tetszik valamilyen szögből szekta-guru volt.

 

P.D.Ouspensky(orosz matematikus és filozófus) Gurdjieff tanítványa "Egy ismeretlen tanítás töredékei címmel" nagyjából logikusan leíírja , hogy mit tanított Gurdjieff.

Különleges tantételei vannak azokhoz a tanításokhoz képest , amelyek széles körben népszerűek.Például ő például a Kundalínit az ember ellenségének és nem a felszabadítójának tartotta.G. szerint az ember némi hús és energia , aki halála után lebomlik és energiáját magába szívja a hold.Van lehetőség megalkotni felsőbb testeket , amelyekkel az ember elmenekülhet  a bolygóról.Szóval ő azt állítja , hogy alapjáraton senkinek sincs sem asztrál , sem mentál , sem kauzális teste.

 

 

 

Bizonyos szmpontból ez egy szép mese , viszont amikor az ember pszihológiájáról és gépies működéséről tanít , azt magadon le tudod ellenőrizni , és nagyon úgy tűnik , hogy abban igaza van.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.13 0 0 34

Bibliai terminológia szerint , szeresd azt , amit az ó embered nem szeret.

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 33

Valaki már felvilágosíthatna, hogy ki is volt ez a Gurdijieff.

Csak a táncaiból láttam valamit, meg az arcképét.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 32

Mi ez a baromság?

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 31

Ehhez később kellett volna születni párszáz, vagy ezer évvel. De az is lehet, hogy nem Homo Sapiensnek és nem erre a bolygóra. :-)

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 30

"Milyen gyakorlatok segítettek megtapasztalni , hogy nem csak egy darab hús vagy ?"

 

A biológiai életnek ha van valami más dimenziója, akkor azt szerintem egy egysejtűben  is ki lehetne mutatni. Ilyen ma nincsen, ezért ennek bizonyítását hagyjuk is.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 29

"..egy ostobákon élősködő zseni volt , tipikus szekta guru."

 

Kiváló.

 

Osho maga indiai volt, ránézésre C. Ez borítékol bizonyos adottságokat.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.12 0 0 28

Ebből ki lehet indulni.

 

Szeresd , amit "az" nem szeret.

 

 

 

Meg kellene határozni , hogy ki is "az"

és ki is az , aki szeretni fogja azt , amit"az"nem szeret.

Előzmény: Handapanda (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!