Keresés

Részletes keresés

kántor úr Creative Commons License 2008.10.16 0 0 9

Üdv!

 

Nem tudjátok, hol lehet törpe gyümölcsfákat vásárolni???

ZsuR Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8
Ez lehet raised bed. Kora tavaszi kep - majd csinalok rola ujat, a bal oldaliban menta van, mert ha szabara ultetem elterjed nagyon, a jobb oldaliban ket fele zsalya.

Előzmény: ZsuR (7)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.16 0 0 7
Azt hiszem a raised bed az a tokeletes kifejezes arra, amit leirtal.
A domb agyas nem az. . .

Nem csak az oreg embereknek jo a raised bed, hanem esztetikailag is mas. Nem mondom, hogy szebb, de masabb. Nalunk az iskolaban van egy kis kert a gyerekeknek, ott pl nagyon fontos, hogy tudjak, hogy az agyas, hol allhat.

Nekem van otthon ketto "dobozom", ami nem igzan raised bed, de kiemelkedik a folbol. A fuszernovenyeimet teszem oda, mert nem log ra a foldre, tisztabb marad a zoldfele.
Előzmény: lush green foliage (6)
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 6

azt viszont megfigyeltem, hogy az idegen (angol) nyelvű oldalakon, amikor rákeresek a "raised bed" kifejezésre (elvileg ennek kellene jelentenie a dombágyást), akkor igazából nem azokat a dombágyásokat mutatják a linkek, amikre mi gondolnánk, hanem inkább megemelt és palánkkal/téglafallal körülvett ágyásokat; olyanokat, mint amilyeneket azonak ajánlanak, akik nagy kertmániások, de a koruk előrehaladtával már nem képesek olyan mélyre hajolni vagy egyéb fizikai gondjuk van, de kertészkedni még mindig imádnak.

 

vajon mi lehet a terminológiai differencia oka?

Előzmény: ZsuR (5)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.16 0 0 5
A keramia igen - de a nylon zsakos nem. Arrol sokat lehet leszedni, es mindig tiszta az eper.

No meg par negyzetmeteren sok a termes.
Előzmény: lush green foliage (4)
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 4
ez az "epertorony" nem afféle teraszra való pótlék?
Előzmény: ZsuR (3)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.16 0 0 3
Epreknel lattam ilyent. No meg zoldsegnel - de soha nem tetszett, mert tul sok az elokeszites.

Ami tetszett az az eper "torony". Nem is tudom, hogy hogyan irjam le.

Kepzelj el egy nagy fekete nylon zsakot, nem tobb mint 70-80 cm atmeroju, aminek az oldalan lukakba van uletve az eper. Kevesebb mint egy negyzetmeteren sok epret lehet termeszteni. A locsolas. . . egy perforalt cso van a kozepebe beleultetve.
Hogy stabil legyen, ne szakadjon szet, drothalo veszi korul a zsakot.

No ez tetszett nekem, jo otletlen tartottam, meg most is annak tartom, de soha nem csinaltam meg.

Lattam cserepet, valahogy igy nez ki a zsakos is, csak persze sokkal nagyobb.
Előzmény: lush green foliage (2)
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 2

én semmit, mert elég nagy a kert - tehát nem szükséges az ágy -, illetve nincs is annyi időm, amit rászánhatnék. viszont pár ismerősöm mindig "panaszkodik", hogy kevés a kiskertben a helyük és szeretnének a család számára minél többet megtermelni.

 

találtam egy képet.

 

 

Előzmény: ZsuR (1)
ZsuR Creative Commons License 2008.10.16 0 0 1
Talan talalsz az interneten.

Meselj, milyen ez a dombagyasos, es mit termesztesz, vagy akarsz termeszeteni?
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 0
ha lenne ilyenről képem, már most belinkelném. de nincs. ej!
lush green foliage Creative Commons License 2008.10.16 0 0 topiknyitó

sokan említik követendő példaként a kis hellyel, de nagy ambíciókkal rendelkező hobbikertészeknek, hogy fogjanak bele a dombágyásos kertészkedésbe, mert bár munkaigényes, de megéri.

 

vannak tapasztalataitok erről? tényleg akkora a különbség, hogy a ráfordított plusz munka megéri? és csak a hozam más vagy a minőség is?

 

köszike!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!