Keresés

Részletes keresés

dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 37
Most áruld már el nekem, hogy aki egy access szerű alkalmazást keres "magas szintű" nyelvi támogatással annak mi a fenéért ne felelhetne meg a pgaccess? Azért mert te azt mondod?
Lehet utálni a QT-t nem tiltja a törvény, de ezt egyszer már egy másik topikban szerintem megvitattuk. Ugye akkor megenged, hogy én pedig a javat utáljam cserébe. Kössz!
Előzmény: midnight coder (27)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 36
Ja, ha nem is nézted meg a KExit, akkor milyen alapon kelsz a védelmére???
Mikor keltem én ennek a programnak a védelmére? Idézd be ide légyszíves.

"Támogat olyan alacsony szintû mûveleteket is, amelyet más magas szintû programozási nyelvek nem támogatnak."
Nos ha ezt sikerült úgy értelmezned, hogy ezért a C alacsony(abb) :DD szintű nyelv akkor nem csodálkozom a ragaszkodásodhoz a VB-hez. No mindegy, hogy szövegértelmezési problémáid vannak az már biztos.
Előzmény: libapék (30)
NevemTeve Creative Commons License 2008.10.07 0 0 35
Beidézzem újra a (26)-ot?

> Persze, a C azért "alacsonyszintű nyelv", mert van benne bináris and/or/xor/not...
> Ja hogy ezeket minden leszármazottja (pl a Java is) átvette? Akkor azok is "alacsonyszintű nyelvek".
Előzmény: midnight coder (34)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 34
Manapság a C-t is az alacsony szintűek közé sorolják. De valóban meg lehet ott is húzni a vonalat hogy van-e változókezelés vagy csak a regisztereket cseszteted.
Előzmény: NevemTeve (33)
NevemTeve Creative Commons License 2008.10.07 0 0 33
Kitalálhatsz új elnevezéseket, de ezek már foglaltak: kb. negyven éve 'alacsony szintű' a gépi kód és az Assembly, 'magas szintű' minden más.
Előzmény: midnight coder (29)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 32
Hát pont ezaz.
Én amúgy is csak szójátéknak szántam, célozva a nem létező C tudásomra...

De sajna túl nehéz poénra sikeredett. :-D
Előzmény: midnight coder (29)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 31
Azért én a VBA-val nem annyira dicsekednék. Úriember programozhat bézikben, de nem beszél róla.
Előzmény: libapék (30)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 30
"Szokás a C nyelvet alacsony szintû programozási nyelvként is említeni. Ez azonban csak azt jelenti, hogy általában a számítógép által támogatott adattípusokkal dolgozik. Támogat olyan alacsony szintû mûveleteket is, amelyet más magas szintû programozási nyelvek nem támogatnak."

:-DDD
látom egyébként az Accesst sem ismered... úgy könnyű hozzá hasonlítani bármit is.... (megsúgom az Accessben lehet kódot is írni, de gondolom téged elijesztett a bonyolultsága...)

Ja, ha nem is nézted meg a KExit, akkor milyen alapon kelsz a védelmére??? Én legalább kipróbáltam, és ezért van alapom azt állítani, hogy egy vicc. És akkor még finom voltam.
Persze hajtogathatod a semmitmondó mantráidat.... :-D


Előzmény: dj (25)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 29
Ennek az egész alacsonyszintű-magasszintű dolognak nem sok értelme van. C-ben is meg lehet írni bármit ha nagyon muszáj - bár azért egy string típust betehettek volna a jó strcpy és társai helyett. Ha már nagyon határt akarnék húzni akkor oda tenném hogy hol kell még pointerezni és hol vannak már ehelyett referenciák. Azaz java, .NET, stb magas szintű, C, CPP, Object Pascal alacsony szintű.
Előzmény: NevemTeve (26)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 28
:-D valami ilyesmi...?
Előzmény: NevemTeve (26)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 27
Lófütty. Aki használta azért használta mert nem volt más (most már van, de amikor készült még nemigen volt). Persze akkortájt a javán kívül csak rossz és mégrosszabb megoldások közt választhatott volna. Motif akkor még csak fizetős volt vagy a nagyon bugos Lesstif (később valamivel kevésbé lett bugos, de mire használhatóvá vált már volt OpenMotif, meg használható(bb) GTK, és volt valami XForms (mára szvsz az is kihalt). Aztán kezdtek csak jönni a használható(bb) dolgok, wxWidgets/GTK, Fltk, Fox, stb. Ja és persze ott a Qt, de azt igazából mindig is utáltam a licensze miatt. Openszorszos progit csak hülye fejleszt vagy akit egy multi ezért busásan megfizet, megvenni meg nem túl jó bolt: windows alatt ezért a pénzért akkortájt komplett Delphit adtak tokostul-vonóstul, amihez képest azért a Qt bármilyen szép is de felhúzható játékszer. Pláne az akkori Qt (1.x, 2.x).
Előzmény: dj (19)
NevemTeve Creative Commons License 2008.10.07 0 0 26
Persze, a C azért "alacsonyszintű nyelv", mert van benne bináris and/or/xor/not...
Ja hogy ezeket minden leszármazottja (pl a Java is) átvette? Akkor azok is "alacsonyszintű nyelvek".
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 25
OFF
te hülyegyerek!
Ja, ha a hülyeséget te terjeszted akkor én vagyok a hülyegyerek. Értemén. Logikus is pont olyan mint a hozzászólásaid.

frissítsd fel az ismereteidet:
"Szokás a C nyelvet alacsony szintû programozási nyelvként is említeni. "

Talán olvasd el rendesen a szöveget, mielőtt a mértéktelen hülyeséget egy fórumon terjeszteni kezded:
"Szokás a C nyelvet alacsony szintû programozási nyelvként is említeni. Ez azonban csak azt jelenti, hogy általában a számítógép által támogatott adattípusokkal dolgozik. Támogat olyan alacsony szintû mûveleteket is, amelyet más magas szintû programozási nyelvek nem támogatnak."
Egyébként néhány hozzászólással ezelőtt felhívtam a figyelmed arra, hogy senki nem ajánlott neked C-t, de látom ez nem ér el az agyadig.

Amúgy áruld már el, illetve idézheted is, hogy mikor is fikáztam alaptalanul.???!!!!!
Amikor kedved tartja, és elég gyakran tartja kedved.

Amúgy már megnéztem
a Base-t, a Kexi-t, Gambas-t, Kommandert. Eddig.

És szépek voltak?

Az a probléma, hogy neked személyesen fáj az, ha valami nincs meg a linuxban, illetve ha van valami az esetleg szar.
Ez nem nekem fáj, hanem neked, hogy alkalmatlan vagy a nem next-next-finish rendszerek használatára.

Elárulom nem szégyen az önkritika...
Hogy tudsz olyanról nyilatkozni amit sosem próbáltál?

Szóval megnézted már a Kexi-t?????
Nem.

Légyszi nézd már meg és mondd azt, hogy "Access for linux"
Nem leszek légyszi, mert nem érdekel. Te accessezel itt folyamatosan, nem én úgyhogy nyugodtan röhöghetsz, mert elég röhejes vagy.
ON
Előzmény: libapék (24)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 24
te hülyegyerek! (már ha érted a célzást)
frissítsd fel az ismereteidet:
"Szokás a C nyelvet alacsony szintû programozási nyelvként is említeni. "
http://pluto.szikszi.hu/~w07/prg/prg_a_01.html
...
amúgy tudom, hogy fáj, hogy olyan szellemes volt a bemutatkozásom a SuSE topikban, de hát ez van. én ilyen jópofa gyerek vagyok. (elárulom azóta azt használom, Citrix-estől mindenestől a melóhelyemen is.)

Amúgy áruld már el, illetve idézheted is, hogy mikor is fikáztam alaptalanul.???!!!!!

Amúgy már megnéztem
a Base-t, a Kexi-t, Gambas-t, Kommandert. Eddig.

Eddig nem Találtam "Access for linuxot", amit keresek.

Valamint, ha QT-t keresnék, akkor már megtaláltam volna.
Ha Visual C kellene, akkor talán az sem lenne probléma.

Az a probléma, hogy neked személyesen fáj az, ha valami nincs meg a linuxban, illetve ha van valami az esetleg szar.

Elárulom nem szégyen az önkritika...

Szóval megnézted már a Kexi-t?????

Légyszi nézd már meg és mondd azt, hogy "Access for linux"
hadd röhögjek rajtad mégjobban.
Előzmény: dj (23)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 23
Nem igazán értem mire nincs igény a linuxos közösségnek. Ha akarok egy alkalmazást fejleszteni akár adatbázissal akár nélküle ( crossplatform rulez ) fogom a QT-t és megcsinálom a dolgomat. Basicra valóban nem hiszem, hogy igény mutatkozik. Egyébként kaptál alkalmazást gyengébbeknek is "magasabb" :DD szintű nyelven, de fogadok, hogy rá se néztél, mert csak fikázni jársz a linuxos topikokba, amit már régebbóta tudunk.

mindegyikvariációban. a basic egy magas szintű programozási nyelv, míg a C az egy alacsony(abb) szintű programozási nyelv.
(ugyanígy a visual előtagokkal és keresztbe. ha egyáltalán tisztában vagy a fogalommal, hogy mi egy magasszintű programozási nyelv és mi egy alacsony szintű programozási nyelv.)
:DDDD
Egyébként a hülyeség terjesztésével mi a célod?
Előzmény: libapék (22)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 22
"Melyik C a Visual C? Vagy a basic és a C?"

mindegyikvariációban. a basic egy magas szintű programozási nyelv, míg a C az egy alacsony(abb) szintű programozási nyelv.
(ugyanígy a visual előtagokkal és keresztbe. ha egyáltalán tisztában vagy a fogalommal, hogy mi egy magasszintű programozási nyelv és mi egy alacsony szintű programozási nyelv.)


"adatbázis fronted RAD tool
Mint win alatt a visual basic vagy az access? LOL"

Pontosan.
Gondolom a Kexi-t és a Base-t ki sem próbáltad.
Egyéb javaslat? (RAD)

Nem baj, ha beismered, hogy nincs, mert nem meglepő hogy nincs. Annyira "réteg-műfaj" ez, hogy úgy látszik nincs motíváció ilyet fejleszteni.
Ami irritáló, hogy emberek önkritika nélkül állítják az alkalmazásukról, hogy ilyen jó meg olyan, és közben egy nagy nulla. Mint lakás adás-vételnél, az örökpanoráma (lakótelep 10. emelet) vagy a festésre szoruló (romhalmaz)...


Compizra persze van igény... :-/



Előzmény: dj (21)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 21
azt remélem belátod, hogy a Visual basic magasabb szintű programnyelv, mint a C.

Melyik C a Visual C? Vagy a basic és a C?
Nem hiszem, hogy be kellene látnom. Nem várom el tőled, hogy arról alkoss véleményt amiről nincs fogalmad, de csöpp megfontolást azért érdemelne, ha már okosítalak itten. :P

az pedig korántsem vicc, hogy ezek szerint linux alatt nincs adatbázis fronted RAD tool.
remélem ezt sem vitatod (fölöslegesen).

Nincs. Neked biztos nem lesz, ha pedig lesz, akkor bugos lesz.

adatbázis fronted RAD tool
Mint win alatt a visual basic vagy az access? LOL
Előzmény: libapék (20)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 20
azt remélem belátod, hogy a Visual basic magasabb szintű programnyelv, mint a C.

úgyhogy megint nem értem, hogy mit okoskodsz-kötözködsz feleslegesen.

az, meg hogy mi melyik generációs szó sem volt róla....

az pedig korántsem vicc, hogy ezek szerint linux alatt nincs adatbázis fronted RAD tool.
remélem ezt sem vitatod (fölöslegesen).
Előzmény: dj (17)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 19
Persze. És jól is tette. Akinek elég a szolgáltatás amit nyújtani tud az örömmel használja.
Előzmény: midnight coder (18)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 18
Ha belegondolsz anno a pgaccess-t is komolyan gondolta valaki (mármint aki fejlesztette).
Előzmény: dj (17)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 17
Nem besértődés és a viccet is értem én, azért írtam a pgaccesst.
Eddig itt senki nem ajánlott neked C-t. Csaxólok.
Egyébként ezen a téren is vannak problémák a felvetéssel, ugyanis az általad preferált BASIC-et második generációs programnyelvként definiálják a C-t pedig harmadik generációsként. Másrészt alacsony szintű a gépi kód és assembly, mely halmazban határozottan nem jelenik meg a C. Szóval maradhatunk a topik vicc kategóriájánál amibe bőven beleillik a pgaccess.
Előzmény: libapék (16)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 16
nemkell besértődni.
(de az sem baj, ha érted a viccet)

amúgy a magas szintű, mint magas szintű programnyelv volt a felvetésemben. (mert ugye a C az alacsony szintű programnyelv, amihez lövésem sincs....!!!
Előzmény: dj (13)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 15
azt olvastam a Base-ről, hogy a zip-ben tárolt XML hegyek és az ODBC (JDBC) kapcsolat miatt lassú.
Előzmény: gamohunter (9)
libapék Creative Commons License 2008.10.07 0 0 14
pont ezt próbálom.
a feladat pedig egy organizer fejlesztése.
(garden organizer mintájára)
Előzmény: Törölt nick (8)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 13
Ja, és a rapid application developmentről se feledkezzünk meg.(Létezik valami jó kis RAD-workbench MySQL támogatással, ami az én magasszintű programozási ismereteimnek(visual basic :-DD ) megfelel????)
a kexivel az a baj, hogy access for linuxként aposztrofálja magát.
én elég intenzíven nyüstöltem az accesst, és az lenne a minyimum, hogy lehessen child formot rakni egy formra, illetve query által adatot bevinni a formon.

Ebben a topikban nem én viccelődök, nem vetted még észre? Talán a RAD kifejezés zavarhatott meg téged a topiknyitóval kapcsolatban.
Előzmény: midnight coder (12)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 12
Frontendnek a Posgresql táblákat csesztetni még csak-csak, de ebben programot fejleszteni ? Ne viccelj. Először is, ott a jó TCL ami 2008-ban szintén elég vicces dolog, még ha lehet sokkal viccesebb mint a bézik. Ráadásul ha valami tetűlassú akkor ez aztán az. Ez rajta csücsül a TK-n ami viszont Motif alapú. Ez utóbbi pedig szintén olyan dolog ami mostanság azért már erősen kerülendő.
Előzmény: dj (10)
midnight coder Creative Commons License 2008.10.07 0 0 11
Az OO base viccnek is rossz. Mélyen az access alatt, pedig ez utóbbi is az amatőrök számára van kitalálva. Mondjuk egy olyan cucc amit 2008-ban bézikben kell programozni... Fuj.

A mono a maga C#-jával már ígéretesebb, de az utolsó béta amit láttam nem igazán támogatta a databindinget - pontosabban elvben igen, de gyakorlatban bugzott mint az állat. Viszont ez utóbbi elég gyors tempóban fejlődik, most jött ki a 2.0 végleges verzió, majd abban is megnézem mi újság a databinding házatáján. Viszont a monodevelopnak még kell vagy 3 év mire használható lesz, úgy hogy marad a Visual C# Express, majd onnan port linuxra.
Előzmény: gamohunter (9)
dj Creative Commons License 2008.10.07 0 0 10
pgaccess ( PostgreSQL-hez nem MySQL-hez )
Előzmény: libapék (6)
gamohunter Creative Commons License 2008.10.06 0 0 9
Ooo Base alá valami igazi adatbáziskezelő, is tetű lassú? Nekem a Postgres tetszik, igaz nem néztem még Base frontenddel.

Egyéb, nem Access-szerű: Gambas (Visual Basic-szerű), Lazarus (Delphi-szerű), Monodevelop (mono project, .net-szerű, VB, C#, ASP), NetBeans (eredetileg Java, de újabban egyebek is). Ezek persze több vergődést igényelnek mint az Access, de nagyobb szabadságot is adnak, ha igényled.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 8
Ne az eszközhöz ragaszkodj, hanem a feladathoz keresd meg a megfelelő megoldást, sokkal jobban jársz.
Előzmény: libapék (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!