Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 23

Általában OMRON-t használunk, de el lehet térni tőle. De ezt a rendszert nem kell felcsatolni a ringre, különálló is lehet. A javasolt megoldás tetszik, dolgozni fogok rajta :-)

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 22

Megpróbálom nem túlragozni, és csak röviden, hogy te is végezz egy kis munkát :-).

 

Néz utána a DeviceNet-nek. Ez egy Rockwell által fejlesztett/használt protokoll, ami RS485 fizikai alapokon rétegen nyugszik. Rengeteg féle eszköz köthető rá, többek között mindenféle ki bemeneti egységek. Minden eszköz külön címezhető, az egyes ki bemenetek külön elérhetőek, lehet akár többszáz is belőle.

 

Azaz egy db rs485 kábel kihúzásával felfűzhetsz rá egy rakás ki bemeneti eszközt, nevezhetjük őket I/O moduloknak. Így nem kell pl a 400 reléhez mindhez kihúzni kábelt meg mindenféle trükköket alkalmazni, elég lerakni, "tömbösíteni" ezeket fizikai elhelyezkedésük szerint ott helyben, majd felfűzni a buszra. Elég egyszerűen kezelhető, és nagyon jól működik.

 

Költségileg érdemes ezt a lehetőséget is megvizsgálni, nagyon egyszerűen integrálható a rendszerbe. Vannak mindenféle konvereterek is hozzá akár pl Ethernet, Profibus, MODBUS proitokolhoz vagy bármihez. Nem tudom milyen plc-hez kell illeszteni, meg milyen eszközökhöz, de pl az Allan Bradley alapból kezeli, a többihez is egy konverterrel illeszthető.

 

Szóval nézz utána hátha ez is jó lesz neked. többszáz méteres kábelezések megoldva, zavarvédelem megoldva, de eszközök kellenek hozzá.

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.15 0 0 21

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 20

Azert annyi  nem lesz, mashogy is meg lehet oldani. majd holnap, most nincs idom irni.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 19

Nagyon köszönöm! Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy cca. 250db perifériára (csak logikai bemenetek) így is milliós tétel, amiben persze nincs benne a vezérlő, magának a a PLC-nek az ára.

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 18

Hát ez így nehéz kérdés.

 

Mi általában rs485 alapú dolgokat használtunk nagyobb távolságra a szimmetrikus, 4 vezetékes verziót legalábbis kommunikáció esetén. 200-300 méterig gond nélkül elment. Nagyobb távokra nem próbáltam csak vonali erősítőkkel megtűzdelve.

 

Kifejezetten kapcsolókat, kétállapotú logikai jelekre árnyékolt vezetékben áramgenerátorosan meghajtva 50-100 méteres szakaszokat gond nélkül használtunk minden egyéb eszköz nélkül. De tényleg nagyon függ a környezettől lehet nem keveset kell játszani vele. Egy ilyen próba gyorsan megvan. Kihúzol a kívánt nyomvonalon egy árnyékolt a kábelt, meghajtod áramgenerátorosan, és ránézel a bemenő jelre szkóppal mit látsz. Ha komoly zavar van azt azonnal fogod érzékelni.

 

A másik lehetőség hogy magasabb pl 24 V-os logikát használsz. nem tudom milyen plc milyen logikai szintekkel dolgozik, mivel akarod megcsinálni. de akár magasabb feszszintet is használhatsz, mint a plc max bemenete, csak teszel elé egy ellenállás osztót, minimál szűréssel egy sima kapcsoló esetén.

 

De mindenképpen első körben próba szinten a helyszínen kell ezekkel próbát végezni, mérni, szkópot rátenni, stb.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 17

Valós példa. Adott egy nagy bonyolultságú relés rendszer (400db relé). Ennek kiváltása a cél. Programozás nem probléma, a perifériákkal gond lehet. A jelenleg futó működtető kábelek hossza cca. 30-700m között van. Ezek erősen zajos helyen, kábelhídon vannak telepítve, erőátviteli kábelek között és nagyfeszültségű (10kV-os) kábelek közelségében.

Kérdések:

1/ Milyen zavarvédelem szükséges pl. egy 200m-re lévő végálláskapcsolónak a PLC bemenetére kapcsolásához?

2/ Kell-e új kábel, új nyomvonal?

3/ Kb. költség 1 db perifériát figyelembe véve, a fenti példa legyen az!

Szirty__ Creative Commons License 2015.11.26 0 0 16

Üdv Gábor!

 

Véleményem szerint ipari PLC-t nem érdemes épület automatizálásra használni. Bár alkalmas rá, de nem gazdaságos.

Az épület automatizálás sokkal szűkebb szegmens, mint az ipari automatizálás, ezért arra kifejlesztett eszközöket gazdaságosabb használni.

 

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 15

Tisztelt Urak/Hölgyek!

Egy informatikus/gépész végzettségű ember vagyok, aki az utóbbi éveket épület karbantartóként töltöttem Angliában. El szeretnék indulni az intelligens házak irányába. Az a kérdésem, hogy ha elindulok a PLC programozás felé akkor ez mennyire megfelelő irány e célból. Mennyire hasonlítanak a DDC/BMS rendszerek a PLC-hez. Minden segítséget és véleményt hálásan köszönök! 

Szirty__ Creative Commons License 2015.07.04 0 0 14

Helló!

 

Folytatódik a köv. egész címen. Tehát szerintem: 2.00-2.07

 

Előzmény: akarszetaglenni1 (13)
akarszetaglenni1 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 13

Sziasztok! Bővítőmodullal kapcsolatos a kérdésem:

Adott egy CP1L 40IO cpu:
bemenetei 0.00-0.11ig és 1.00-1.11ig
kimenetei 100.00-100.07ig és 101.00-101.07ig

A kérdésem az, hogy ha van egy 8 bemenetes bővítőmodul (CP1W-8ED), annak a bementeit hogy kell címezni?

Előre is köszönöm a választ, remélem tudsz segíteni!

Minden jót!

vargfa22 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 12

Sziasztok! Telemecanique Modicon TSX micro-hoz szeretnék programot Xp-hez. Ha lenne valakinek azt megköszönném! Előre is köszi!

 

Szirty__ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 11

Helló mpeter88!

 

Nem tartottad fontosnak leírni, hogy milyen PLC? :-)

 

Előzmény: mpeter88 (9)
Szirty__ Creative Commons License 2013.03.31 0 0 10

Hali minden betévedőnek.

 

Helyesbítenem kell, az extra fizetőssé vált, így az említett tartalom itt érhető el:

 

http://szirty.uw.hu/

 

http://szirty.taviroda.com/

 

Előzmény: sezi (3)
mpeter88 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 9

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a Nt2S kijelzőt nem tudom összehozni a PLC-vel. Node cím, tagek be vannak állítva. Az érdekesség az, hogy va 2 PLC az egyik kommunikál vele a másik nem.

Várom az ötleteket.

Köszi.

topdon307 Creative Commons License 2012.12.01 0 0 8

Sziasztok!

Eladó egy száloptikás érzékelő csomag, jelerősítővel, és tárgyreflexiós optikai szállal. A csomag tartalma: jelerősítő, optikai szál, szálvágó, szereléshez szükséges anya és alátét. PNP-s a jelerősítő, de relével megfordítható NPN-re is!


Minden új, gyári csomagolásban és doksival!!!

Jelerősítő: OMRON E3X-DA51-S
Infó és bolti ár:http://www.tme.eu/hu/details/e3x-da51-s-2m/uvegszalas-optikai-erzekelok/omron/e3x-da51-s-2m/
Optikai szál: OMRON E32-DC200E
Infó és bolti ár:http://www.tme.eu/hu/details/e32-dc200e/uvegszalas-optikai-erzekelok/omron/e32-dc200e-2m/

Rendkívül megbízató, sokoldalú szenzor. Tönkremenni még csak mechanikai sérülés miatt láttam! :) A csomag bolti ára kb. 65.000 Ft -> Gatantáltan új mindegyik!

Ár: 25.000 Ft plusz posta

topdon@freemail.hu

qfrenk Creative Commons License 2012.05.12 0 0 7

Sziasztok!

Van egy IMO iSmart SMT-ED-T12 PLC-m, kapuvezérlést szeretnék vele csinálni. Meg is írtam a progit SMT klient-el FBD módban, működik a szimulátoron. Az a gondom, hogy nincs hozzá programkábelem, szerettem volna csinálni egy RS232-est, de nem tudom megszerezni a relé portjának lábkiosztását. Nem tudna valaki segíteni?

qfrenk Creative Commons License 2012.05.12 0 0 6

Sziasztok!

Van egy IMO iSmart SMT-ED-T12 PLC-m, kapuvezérlést szeretnék vele csinálni. Meg is írtam a progit SMT klient-el FBD módban, működik a szimuátoron. Az a gondom, hogy nincs hozzá programkábelem, szerettem volna csinálni egy RS232-est, de nem tudom megszerezni a relé portjának lábkiosztását. Nem tudna valaki segíteni?

ipijani Creative Commons License 2012.01.12 0 0 5

Üdvözlök mindenkit!
Egy kéréssel fordulnék hozzátok.
A Siemens honlapjáról szerettem volna letölteni a STEP7 STL és AWL utasításlistákat (http://www.siemens.hu/index.php?n=389), de linkek nem működnek. Ha valakinek meg vannak a dokumentumok és hozzáférhetővé tenné számomra, nagyon hálás lennék.
A segítséget előre is köszönöm.

krishy Creative Commons License 2011.11.09 0 0 4

Bár van hozzá némi közöm, egy kis reklám egy jó cégről a következő témakörökben: ipari automatizálás, PLC, DCS programozás, energiagazdálkodás: <a href="http://denkisys.hu" title="Denkisys">Denkisys</a>

sezi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 3
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9058737

Nem mondanám, hogy jaj depörgős volt :)

Itt vannak fent nagyon jó alapok: http://szirty.extra.hu/
Bandi-T Creative Commons License 2008.09.29 0 0 2
Távol álljon tőlem, hogy rontsam a topikot, de szerintem a hwsw-n vagy a hobbielektronikán sokkal hamarabb találsz partnereket.
Mindfield Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1
Kiváncsi vagyok a látogatottságra..:)
HPS-230 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 topiknyitó

Tisztelt Fórumozók!

Úgy gondoltam, hogy mivel nincs ebben a témában topik az Index fórumon, ezért nyitok egyet. Várok minden szakértőt, érdeklődőt, hogy hasznos információkat cserélehessünk.

Kellemes időtöltést kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!