Keresés

Részletes keresés

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.09.24 0 0 117
lawyer fee.
Előzmény: Derek (116)
Derek Creative Commons License 2008.09.24 0 0 116
Ingatlanado, sales tax
Előzmény: TaXiN (114)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.09.24 0 0 115
Vagy nem.
Előzmény: twist (110)
TaXiN Creative Commons License 2008.09.24 0 0 114
Van még állami személyi adó is, ez átlagosan 4 százalék lehet. És van néhány helyen városi adó, amiből jobb oktatást biztosítanak a gyerekeknek stb. Mindez 30% alatt van jellemzően.
Social Security + Medicare pedig 7,7 %

Mi van még?
Előzmény: TaXiN (113)
TaXiN Creative Commons License 2008.09.24 0 0 113
0 – 7 300 : 10%+$0
7 300 – 29 700 : 730 + 15%
29 700 – 71 950 : 4 090 + 25%
71 950 – 150 150 : 14 653 + 28%
150 150 – 326 450 : 36 549 + 33%
326 450 felett : 94 728 + 35%

100e USD esetén 14653 + 7854 = 22507

Ez hány százalék is?

Ezen felül még mi adó van?
Előzmény: Derek (41)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 112

Mert ha annyit fordítottak, akkor lehet sok tanulmányt írni, felméréseket végezni, külföldi tanulmányutakra menni, és nem látszik semmi.

 

Ebben valószínűleg teljesen igazad van.

 

 

Nejem valamilyen főzőcskés műsort szokott nézni a tv-ben, valami hab a tortán.

Utóbbi pár adásban cigányok voltak.

Meg kell hagyni, hogy azok a cigányok akiknek van pénzük semmivel sem teljesítettek rosszabbul, SŐT!

 

Érdekes, hogy a jómodú cigányoknál nincs kosz, ügyelnek a tiszta főzésre, a terítésre, a kaja minőségére.

 

Ebben is.

 

Tehát valahol a föld szegénységben kellene az okokat keresni! Vagy innen kiindulni.

 

Tehát, nagyjából ebben is megegyezhetünk. Persze azzal, hogy tanulmányozzuk a szegénységet, a tanulmányozás kedvéért, nem oldjuk meg a problémát. Viszont marad a kérdés, hogy hogyan lehet a problémán segíteni?

Előzmény: twist (110)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 111
Nyilván ami kopott eleve koszosnak is láccik, legyen az ruha vagy lakás.
Előzmény: twist (110)
twist Creative Commons License 2008.09.23 0 0 110

Nem tévedsz Halacska?

 

120 milliárdot kapott, vagy annyit fordítottak a felzárkóztatásra?

 

Mert ha annyit fordítottak, akkor lehet sok tanulmányt írni, felméréseket végezni, külföldi tanulmányutakra menni, és nem látszik semmi.

 

Nyilván akkor sem,ha minden cigánynak adtak 12 ezret. Abból kifizette az adóssága egy részét, maradt is még neki a duplája.

 

Pedig 120milliárdot már fel lehetne használni úgy is, hogy látszata legyen.

 

Nejem valamilyen főzőcskés műsort szokott nézni a tv-ben, valami hab a tortán.

Utóbbi pár adásban cigányok voltak.

Meg kell hagyni, hogy azok a cigányok akiknek van pénzük semmivel sem teljesítettek rosszabbul, SŐT!

 

Érdekes, hogy a jómodú cigányoknál nincs kosz, ügyelnek a tiszta főzésre, a terítésre, a kaja minőségére.

Tehát valahol a föld szegénységben kellene az okokat keresni! Vagy innen kiindulni. 

 

Előzmény: HAL9000 (109)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 109

Én nem vizionálok semmit, ha tudsz pontosabb adatot, jó.

 

Végül is, a gazdaságban - gondolom - 120 milliárd jelent valamit.

 

Ha a szocipárt vett mindenkinek 24 gulyást, hogy rászavazzanak, akkor nyilván nem ért az egész semmit.

 

Ha oktatásra, felzárkóztatásra, munkahelyen való elhelyezésre költötte, annak viszont kellene lenni valami látszatjának.

 

 

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.22 0 0 108
Ha véletlenül igazak is, 1 millió körüli cigányt vizionáltok, akkor mennyi jut fejenként 12 ezer? Ez havi pénz, vagy 1 életre szóló?
Előzmény: HAL9000 (107)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 107
Nos, a lemaradó cigányság állítólag 120 mrd ft-t kapott a felzárkóztatás jegyében. A felzárkóztatni való államok részesültek-e ilyen arányban az eu költségvetéséből.

Persze az más kérdés, hogy a látszat = 0, és a számok igazak-e?
Előzmény: Törölt nick (95)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.09.21 0 0 106
nem jövedéki a kávé
Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 103
kávét iszom. Mintha azon lenne zárjegy.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (100)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.09.20 0 0 102
persze, a 13. nem növeli az államadósságot és nem kapja meg a 45 éves BM alezredes (200k nyugdíj)
Előzmény: Törölt nick (101)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.09.20 0 0 100
minimálbérből élsz és fizetsz jövedéki adót??
Előzmény: Törölt nick (99)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 99
Boldogan fizetném, ha valaki egyszer adna a minimálbérnél többet.
Addig csak a fogyasztási, jövedéki, meg hasonlóakat.
Előzmény: Abrosz Tisztakosz (97)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.09.20 0 0 98

egyébként a sokat szidott fideszes lakástám rendszer százszor értelmesebb dolog volt, mint a 13. havi nyugdíj

 

persze a 30 milkás plafon az elején faszság volt

Előzmény: Törölt nick (80)
Abrosz Tisztakosz Creative Commons License 2008.09.20 0 0 97
gondolom adót nem sokat fizecc
Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 96

Sok baj van:

1. Az elöregedő társadalom nem fog fogyasztás-növelést generálni.

2. A középosztály ma csak annyit jelent, hogy éppen, hogy megél, nem halmoz fel smilyen tőkét.

3. A kárpótlási jegyek legtöbbször először színestv-vé változtak, majd Mol részvénnyé, majd az is átkerült pénzügyi befektetők kezébe.

4. Az új tulajdonosi program is szimpla pénzügyi befektetés, nem fog együttjárni vállalkozások indításával, mert aki képes még rá, nem fog öt évet várni, hogy legyen induló tőkéje.

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 95
Ez annyira érdekes érvelés. Ha én írom, hogy könnyebb annak jól szerepelni a suliban akit a család szellemileg és anyagilag támogat akkor lehurrogtok, de az eu nagycsalád esetében, ahol mi a szegényebbek között vagyunk, nagyon is elvárnák egyesek a nagy támogatást.
Legyen már egyforma a nézet.
Előzmény: HAL9000 (92)
twist Creative Commons License 2008.09.19 0 0 93

Ezt tették az OVisok is a megemelt minimálbérrel, és a lakáshitelkonstrukciójukkal." igaz hogy az qrva sokba volt nekünk, és jócskán hozzájárult az eladósodáshoz. na de mindegy, így mulat egy magyar úr!:))))

Szerintem a minimálbér emelés nem játszik az eladósodásban,vagy ha igen akkor csökkenti azt.

 

A minimálbér emelése és megadóztatása  elvileg növeli az állami bevételt!

 

Keresetnövekedés pedig egyaránt növeli a szja-t és áfát is, mint állami bevételt. 

 

Szerintem mindegy, hogy melyik oldalról kezdik a gazdaság felpörgetését, csak kezdjék el végre!

Csak az a baj, hogy majd mindenki mínuszban van.

Nyilván,ha csökkentenék mondjuk 10%-kal a munkáltatói befizetéseket a vállalkozók először a kikapcsolt telefont kapcsoltatnák vissza- én is ezt tenném!

Tehát el kéne telnie valamennyi időnek amíg abból a 10 % plusszból a vállalkozók nagy erővel elkezdenék felturbózni a vállalkozásaikat, munkahelyeket teremtve ezzel!

Előzmény: Törölt nick (80)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 92

Kereslet még csak csak lenne.

 

De, úgy nem tudsz verenyezni, ha a másik versenyzőt a saját állama támogatja, az itthoni neoliberálisok meg kárognak, hogy miért nem tudod annyiért adni, mint a külföldi... Hát pontosan azért.

 

Ezen kívül az államnak lenne lehetősége, hogy gigantomán beruházási vágyait a hazai vállalatokon keresztül élje ki.

 

De, nem azt teszi. Pedig itt teremhetne munka az nagyiparon keresztül a kisbeszállítókig mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 91
Nem véletlen orrolok rájuk:((
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 90
Lehet, hogy tőke nincs, de hitel annyi van a középosztálynak, amennyit csak akar.
Akinek valóban van a tarsolyában valami amitől sikert remél a pénzhiány nem igazán akadály. Kereslet nincs a piacon. Nincs olyan szellemi vagy más termék amire azt mondaná valaki, hogy erre a magyarok, vagy a világpiac biztos vevő.
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 89

Amennyit akar. Kicsit hibás hozzáállás, mert ennyi erővel az alkalmazott sincs bejelentve 300-ra, csak a felébe, oszt jónapot.

 

Az alkalmazott kb. 300-nál éri utol a kisvállalkozót, és lehet, hogy úgy érzi, hogy őt onnan sarcolják, de a másikat meg 1-től.

Előzmény: avilo (88)
avilo Creative Commons License 2008.09.19 0 0 88

a kisvallalkozo?

annyit adozik amit akar.

a jol fizetett bejelentett alkalmazott (br. 300 fölött), na öt sarcoljak nem a kisvallalkozot.

Előzmény: HAL9000 (86)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 87

Ez is igaz, de azért ott volt a tarsolyban a koncesszió.

 

Nem kell nyálcsorgatva betartani a GATSot.

Előzmény: Törölt nick (85)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 86

Hiába, no, Magyaroszágon a legadóztatottabb a kisvállalkozó, a bt. ill. a kft. ügyvezető.

 

Persze hozzá kell tenni, hogy a szocik ezen semmit sem javítottak, csak bevezették az elvárt minimálbért, nevezetesen a minimálbér 2x-e után fizetendő járulékokat.

 

Azt is észre kell venni, hogy ma az átlagbér a legnagyobb kulccsal adózik, és a tervezett kikönnyítés is csak jóval az átlagbér alatt lesz, ha lesz.

 

Tehát ha már középosztályról beszélünk, akkor próbáljuk már meghatározni, hogy mi az? Mert a kormány szemében az átlagbér alatt 20%-kal már annak tűnik...

Előzmény: Törölt nick (84)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 83
Ja, nem Oviék adták el.
Előzmény: Törölt nick (82)
HAL9000 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 81

Ez azért nem teljes mértékben igaz.

 

Egyrészt azért, mert a minimálbér emelés a versenyszférára is vonatkozott. Másrészt utána Megyóék még adómentessé is tették. Adójóváírás - ami minden alkalmazottnak jár.

 

A kedvezményes lakáshitel mellé oda lehet tenni bármilyen támogatást, akár még a gázártámogatást is. De, Oviék a gázártámogatást a hazai gáz olcsóbb - állami  - kitermelésével akarták megoldani, amit 12%-ért adtak el a kanadaiaknak, de azért a mol termeli ki...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!