Keresés

Részletes keresés

Berlusz Móni Creative Commons License 2011.04.02 0 0 803

Asszem, a védőügyvéd is megemlítette, hogy tkp. munkahelyi baleset történt. Ugyanis az "uborkatolvajok" (valójában jó eséllyel a kisöreg életére törtek... :-(  ) megélhetésszerűen tolvajlásból éltek, tehát a "munkahelyükön" (bűncselekmény helyszíne) érte őket a baleset.

 

:))

 

 

Előzmény: evil1023 (801)
evil1023 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 802

Pár kiló uborka nem ér egy emberéletet.

 

Végre valami amivel egyet tudok érteni. Ezesetben a pár kiló uborka valóban nem volt egyenértékű az áldozatul esett emberélettel.

Előzmény: MrJones (790)
evil1023 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 801

Ha ennyire tudhatta mindenki, akkor miért épp a betörő nem tudta? 

 

(persze ő is tudta, akkor vehetjük úgy, hogy öngyilkosságot követett el)

Előzmény: MrJones (796)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 800

"Vadak ellen bőven jó a villanypásztor - a Barna bácsi megpróbálta, de az aksit ellopták."

Ez érdekes. Minek használt aksit, ha ott volt a 220?
Mellékes amúgy, csak eszembe jutott.

Előzmény: ohrana (747)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 799

"Én elvekről beszéltem. Sokan azzal érvelnek az esetleges korlátlan önvédelmi jogok ellen, hogy tévedésből agyonütnének néhány, valóban félnótás, nem veszélyes és nem rosszindulatú behatolót. Ez igaz, de hány ilyen eset fordulna elő évente? Kettő? Öt? És mi van a mérleg másik oldalán? Soktízezer-rendbeli csicskáztatás, behatolás, rablás, százával gyilkosság."

Nem kérlek, a másik oldalán jó pár olyan ember lesz, aki magánlaksértésért/lopásért/rablásért kap halálbüntetést egy olyan országban, ahol egyrészt az még az államnak sem megengedett, másrészt amikor meg volt engedve, akkor sem ilyesmikért osztogatták.

Előzmény: Captain Dolby (633)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 798

"Hibás, sőt egyenesen káros olyan nézeteket terjeszteni, hogy x-et, y-t nem sújtotta volna halálra a 220/380 (240/400) V, ha nem piás stb."

Ez nem fizikai tényen alapszik, hanem azon, hogy ittasan az ember általában könnyelműbb, és könnyebben is téved. Abban az értelemben véve tényleg a pia öl.

"A kertben kifeszített - feszültség alatt álló - vezeték tehát az emberélet kioltásának a fenyegetésével véd vagyont, az esetleges áldozata pedig vagy egy csibész lesz ... vagy egy vétlen. :("

Ezzel tökéletesen egyetértek.
Talán még annyit, hogy senkinek a kertjében nem terem olyasmi, ami megér egy (akár vétő, akár vétlen) emberéletet.

Előzmény: Törölt nick (632)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 797

"A fegyverviselési engedéllyel egyetértek, ha az azt jelentené, hogy becsületes életmódot élő, kiegyensúlyozott polgárok a kertjükben akár agyon is lőhetik a betörőt, ha utána kihívják a rendőrséget helyszínelni meg bezsákolni a hulladékot."

És ha ez leginkább azt jelentené, hogy a becsületes életmódot élő (blablabla) kerül a hullazsákba?

Előzmény: Törölt nick (631)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 796

"Pontosan miben is veszélyeztette a társadalmat Barna bácsi?"

(2) Társadalomra veszélyes cselekmény az a tevékenység vagy mulasztás, amely a Magyar Köztársaság állami, társadalmi vagy gazdasági rendjét, az állampolgárok személyét vagy jogait sérti vagy veszélyezteti.

Ott van: az állampolgárok személyét veszélyezteti.
Nézd, az előferdülhet, hogy az öreg már kissé szenilis, és nem tudja, hogy a 220 öl, de te szerintem tudod.
Továbbá tudhatta a bíró is, aki felfüggesztett ejnyebejnyére sem ítélte az öreget, ezáltal kaput nyitva egy rakás hasonló eset (und hulla) előtt.

Végülis, a következő esetnél majd csúnyán be kell fékezni (értsd: a következő "birtokvédő" duplaakkora maflást kap, mint amit az öregnek kellett volna), hogy el ne harapózzon a dolog.

Előzmény: Törölt nick (593)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 795

"Amint írták itt mások, ha ilyen mértékben romlik a közbiztonság, 5-10 év múlva a magánterületen elkövetett emberölés a tulaj részéről olyan gyakori lesz, mint a csirke/uborkalopás."

Várjál, ez így nem reális.
Miből gondolja bárki is, hogy ezekben a majdani meccsekben a tulaj fog nyerni?
Egy (több) fegyveres, profi rabló és egy darab fegyveres, amatőr tulaj közül miért is lenne a tulaj a nyerő?

Előzmény: Törölt nick (562)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 794

"A kerites azt jelenti, hogy addig el lehet menni, azutan meg maganterulet sertesrol beszelunk."

Aminek megvan a maga adekvát büntetési tétele. (Természetesen közel sem halál.)

Előzmény: cabodaroca (552)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 793

"Plusz még az életveszélyes fenyegetések, ami miatt Barna bácsi máig nem térhet vissza a házába."

Á, azóta is otthon lakik az öreg. Eleinte kapott ugyan egy-két fenyegetést, de annyi is volt.

Előzmény: lcutti (551)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 792

"5. után vezette a 220 voltos, 50 amperes áramot a drótba"

Mondjuk, ez után nem lenne könnyű bizonyítani, hogy az öreg nem konkrétan a területére lépő életére tört.
50A nem az az átlagos otthoni áram.

"De ha lett volna is, a kopasz drót faléceken tizedampereket fogyaszt, még ha vizes is a léc....

Arról nem beszélve, hogy ez így 11.5 kW fogyasztás....}}"

Nyalván nem az üzemi áramerősség 50A, mert akkor a gatyája ráment volna az öregnek, hanem a megszakító leoldási árama. :)

Előzmény: Törölt nick (544)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 791

"Igaza van a bácsinak az államnak kell lépnie ,mégpedig a legegyszerűbben úgy ,hogy a saját portáján a gazda legyen az úr akár árammal is, ha már a rendőrség szart se ér."

Nincs igaza, a kár/veszély nem ember ellen irányul (akkor jácc a jogos önvédelmi helyzet, persze ott is szigorúan csak arányosan).
Az uborka pedig nem személy, akit bármi áron lehet védeni.

A rendőrség fassága már egy más kérdés: én szívesen láttam volna a vádlottak padján a körzeti meghízottat, felettesét, annak felettesét... úgy a megyei rendőrkapitánnyal bezárólag.
Ugyanis az ő dolguk lett volna az uborkavédés.

Előzmény: spiritus21 (466)
MrJones Creative Commons License 2011.04.02 0 0 790

"Az uborkáit védő férfi felfüggesztett fegyház helyett megrovást kapott a debreceni bíróságon."

Keveslem. Az elsőt is.

Pár kiló uborka nem ér egy emberéletet.

Előzmény: marcipannyuszi (463)
freelance Creative Commons License 2011.04.01 0 0 786

A bûnösség megállapítását is csak azért, hogy ne kelljen kártalanítást fizetni az öregnek az elôzetes miatt,

 

Mivel csak megrovást kapott jogerősen az előzetesben töltött idő után jár neki a kártalanítás. Be. 580. § (1). III.

Előzmény: Törölt nick (759)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.04.01 0 0 785

Ezt nem értem. Megengedett a kisbalta, legfeljebb utána leültetnek érte ?

Előzmény: Törölt nick (784)
Mantis Screamer Creative Commons License 2011.04.01 0 0 783

"a 150 kilós kigyúrt fazon nyugodtan kitekerheti a 30 kilós kisfasz besurranó tolvaj nyakát."

 

Efelé haladunk és lesz is ennek társadalmi elfogadottsága. A baj akkor van ha fordítottak az erőviszonyok, mint a kesznyéteni esetben. Ilyenkor jön a rendőrség, de a coki, a kutya, de megmérgezik, a gyengeáram, de ellopják, jó van öcsi, kiegyenlítem az erőviszonyokat: 220 volt. Idebenn a portámon, ahol amúgy semmi keresnivalód nincs.

Előzmény: Törölt nick (781)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 780

Nincs felkészülési lehetőséged.

Döntened kell 0,5 másodperc alatt...

Az élet ellen, vagy a vagyon ellen irányul a támadás?

Dönts....

Előzmény: Törölt nick (779)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 778

Hát Orbán nem fogja őket befogadni.:)

Előzmény: Törölt nick (776)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 777

De ugye nem bárki képes jogilag mérlegelni, főleg az LB elmebeteg eszmefuttatásán kívül- hogy mi a szükség és az arány?

Mert te tudod, meg én is ,az csak egy dolog.

Szerintem egyképpen cseleknénk, ha túlélünk bármilyen behatolást:

Bizonyítékot hamisítanánk.

Ezt kellene kizárni a jogos védelmi helyzet egyérteművé tételével.

 

 

Előzmény: Törölt nick (774)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 775

De csak beírtam:)

:)))

Előzmény: Törölt nick (774)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 772

Növekedne?

Ott csitul az erőszak, hol erőt mutatsz.

 

Előzmény: Törölt nick (769)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 771

Igen, pontosan.

Talán félreérthetően fogalmaztam, de pontosan ezt akartam írni.

Előzmény: Törölt nick (767)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 770

a közvetlent kihagytam

A jogellenes közvetlen támadás

Előzmény: kátyja (768)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 768

Ez a jogos védelmi helyzet, ami most van a Btk-ban  csak egy félmegoldás.

Ha a bírósági gyakorlat nem képes értelmezni, akkor ki kell mondani:

A jogellenes támadás elhárítására bármely eszköz igénybe vehető.....

 

Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 766

A jogos védelmi helyzet nem áll meg ebben az esetben, mert az áram agyonütött volna egy 6 éves gyereket is, illetve az arányosság követelményét messze meghaladja a "védekezés" mert azt ebben a szituációban senki nem képzeli, hogy a bácsi életére törtek volna.

Vagyis a támadás (áram) nem kifejezetten csak a bácsi életét védte, sőt.

Előzmény: kátyja (762)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.31 0 0 763

Pontosan!

Előzmény: Törölt nick (759)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 762

Ha a betörő betör, akkor nem vagyok kénytelen mérlegelni, hogy az értékeimre, vagy az életemre tör.

Szükséges és arányos, hogy a torkába baszom a kést......

Előzmény: Törölt nick (760)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 761

Sasolom a Btk-t, de nem jön ki a megróvás.:)

Előzmény: Törölt nick (759)
kátyja Creative Commons License 2011.03.31 0 0 758

Az áram alatt levő drót vaktában öl.

A 2. fokú ítélet ezért hibás.

A jogos védelmi helyzet kiterjesztése, helyes értelmezése, mert szerintem eddig is csak a bírósági gyakorlat vitte félre, megoldás lesz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!