Keresés

Részletes keresés

vándorlós Creative Commons License 2024.07.22 -1 0 47703

Kiegyenlítő tartály nyomást kell ellenőrizni.

Lezárot az összes csapot (előre menő, viszzamenő, hálozati csap)
Leresztet (csak a kazánbó) a vizet
Kerékyomásmérővel ellenörzöd a kigyenlitő tart. tetején a nyomást, ha 1,2 alatt van, bicigli pumpával fölpumpálod 1,2-15 közé

Föltöltöd a kaznát vizzel
Légtelenítsze
Próba üzem (fűtés ás melegvíz)



Előzmény: Til83 (47697)
kormos* Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47702

Autómat légtelenítő nem ártana a legfelső pontra és még oda, ahol bent tud ragadni a levegő. 

Előzmény: Til83 (47701)
Til83 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47701

Emeletes családi ház. Nincs automata légtelenítő, csak a kazánban. Alsó szinten a kazán. Felső szinten szokott a régi turbos kazánnál a fürdőben levegősödni, ott szoktam kiengedni. De most csak víz jön. Mégis levegőt kerget a szivattyú. Bent rekedt, tanácstalan vagyok. Vagy lehet csak türelmetelen és fűtéskor kijön majd. Nemtudom így jó vagy sem.

Előzmény: Gyurco78 (47700)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47700

Nem vagyok szakértő az automata légtelenítő szelepek terén, de úgy tudom, nem kell ezeket bántani, teszik a dolgukat. De ez a legmagasabb pontja a rendszernek? Nekem pl. a törölközőszárítós volt az előző lakásomban, annak a tetején volt célszerű légteleníteni.

 

Előzmény: Til83 (47699)
Til83 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47699

Leesik a nyomás, de nem tudom behatárolni , hogy mennyire, mert analóg az óra és még rovátkák sincsenek. Levegő nem jött a radiátorokból, de engedtem ki vizet a légtelenítőin, hátha kihozza a vizzel együtt. Szóval víz is fogyott kb 6dl és,esett a nyomás vagy 0.4-0.5 bart. 

Mindig pótlom a vizet.

Ha már beszívás a Wilo szivattyún van az automata légtelenítő a kazánnak.

Azt hagyjam nyitva vagy zárjam el? Mely folyamat után zárjam, ha el kell zárni?

Előzmény: Gyurco78 (47698)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47698

Levegő nem keletkezik csak úgy, az vagy benne van, vagy beszívja valahonnan. Légtelenítés után nem esik le a nyomás a rendszerben? Ha tényleg távozik belőle levegő, akkor mindig utána kell tölteni, ha marad a nyomás, akkor nem ment ki onnan semmi.

Előzmény: Til83 (47697)
Til83 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47697

Azt figyeltem meg, hogy akkor levegősödik mikor az alábbit csinálja a kazán : (Bosch condens 2500w)

Megemgedem a melegvizet (beállított hőfok 40 fok) felfűti, majd elzárom a melegvíz csapot. A kazán akkor elveszi a gáz égőt, majd az előremenő vizet felfűti 50-55 fokra, csak a cső elejét. 

Majd a következő vízvételnél ebből.engedi 40 fok alá, ahol újra begyújt a gáz égő és így ismétlődik a kör. 

Ekkor szokott levegősödni, amikor 50-55 fokig felfűt.

Hiába kapcslom ki a fűtés üzemmódot, vagy állítom be pl 40 fokra, akkor is mindig 50-55 fokig állítja melegvíz vétel után .

Ezt sem tudom ez így jól működik? Aki ismeri a kazánt kérem segítsen. Köszi

Előzmény: Til83 (47696)
Til83 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47696

Sajna csak egy darabig volt jó. Megjáratom a fűtést jó, aztán 5-10 melegvíz vétel és újra zizeg a szivattyú és a melegvíz cső. :( 

Ha rendben van így és majd kidolgozza a levegőt fűtésszezonban, akkor nincs baj, de sajna nem tudom eldönteni, nem volt még új rendszerem.

Előzmény: Til83 (47695)
Til83 Creative Commons License 2024.07.20 0 0 47695

Köszi. Valóban meg kellett mozgatni a radiátorok vizét.Ennél a kazánnál a szifontöltés volt a gond. Mikor elindítottam a fűtést, elindult a szifon program. Azóta jó, úgy,néz ki!

Előzmény: Gyurco78 (47694)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.07.20 0 1 47694

Légteleníteni szerintem úgy érdemes, hogy nyitva az összes termofej, és fűtés üzemmódban megy a kazán, különben a fűtővíz nagyját meg se mozgatod.

Előzmény: Til83 (47693)
Til83 Creative Commons License 2024.07.19 0 0 47693

Sziasztok!

Kérem segítségetek:

2 napja üzembe helyezett kombi kazán Bosch 2500w, folyton levegősödik. A szivattyú ,,kergeti,, a buborékokat. Használati melegvíz van jelenleg üzemben a fűtés nem volt elindítva a meleg miatt. Betudható ennek a jelenség és fűtéskor majd kidolgozza a rendszer a levegőt?

Amikor a szivattyún kinyitom az auto. légtelenítőt és elindítom a kazán saját légtelenítő programot ,akkor megjavul,de csak pár vízvételig.

Változatlan a helyzet ha zárva hagyom az automata légtelenítőt.

A radiátorokból nem jön levegő, csak víz a légtelenítőn. Hogyan tudnám kilégteleníteni? Marhára idegesít...

(Van a szivattyún légtelenítés funkció, de a kazán elveszi az áramot tőle, azt meg csak üzem alatt lehet megtenni.Valami ötlet?)

Köszönöm!

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.07.19 -1 0 47692

Áh, autó... ne is emlegesd... Jó példa!! Sokba volt nekem ... :))  Egy pár ezret futott vezérműszíj elszakadt, ezért a motor K.O. A szerelőm kollégája vette meg, aki kb egy hónapot szívott véle (pl gyári új alkatrész nem stimmelt), mire összeállt rendesen. Belement kb egy millió Ft+ rengeteg munkaóra, plusz a vételára... A piaci értékét ráköltötte, munkadíjat még nem is számolva... Még neki is határeset... Nekem már nem érte volna meg, inkább vettem, egy újszerűt, amibe talán bele tudok tekerni még  kb 400 ezer kilométert s 10 év használatot, mire kifekszik, mint ahogy a másik is egész jól bírta.

 

Ha ezt gázkészülékre vetítjük ... Egy bizonyos idő után már nem csak az alkatrész az, ami sokba kerül, hanem a munkadíj+ a szopófaktor ...

Előzmény: Gyurco78 (47691)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.07.18 0 0 47691

Ez olyan, mint az öreg autó, ha magad meg tudod javítani, akkor olcsón üzemben tarthatod az idők végezetéig, de ha azért is szerelőt kell hívj, hogy felfújja a tágulásit, akkor hamar gazdasági totálkár lesz.

Előzmény: Rendszer.hiba (47689)
kormos* Creative Commons License 2024.07.18 -1 0 47690

 A régi a turbósokra gondoltam, ezeket sok helyen lecserélni egy kondenzációsra, elég drága mutatvány. Főleg társas házakban...

Van egy ismerősömnek, azt hiszem valami Junkers (kb. 17 éves) és azt mondták neki, nyugodtan tartsa meg van hozzá alkatrész

Előzmény: Rendszer.hiba (47689)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.07.18 0 0 47689

Mindig azon múlik ...

Csak egy elhanyagolt, elöregedett készülékeknél igen gyakori az, hogy megkapja a készülék az új alkatrészt, de hamarjában tönkre megy egy másik, ami már el volt használódva... az is kijavításra-cserélésre kerül, de akkor jön a következő ... S természetesen ilyenkor a szerelő a hülye és a hozzánemértő... Ezért van az, hogy bizonyos öreg készülékekkel már a normálisabb-képzettebb szerelők nem akarnak szívni.
Vagy készülékcserét, vagy teljes felújítást javasolnak... vagy a tulajra bízzák a választást egy-egy árajánlat megadását követően.

Előzmény: kormos* (47688)
kormos* Creative Commons License 2024.07.18 0 0 47688

Alkatrész kérdése az egész...

Előzmény: Rendszer.hiba (47687)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.07.18 0 0 47687

Akkor neked szerencséd volt ... eddig... Hajrá. 

Előzmény: Gyurco78 (47685)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.07.18 0 0 47686

Kb 20x annyi komplett készülékfelújításom van, mint készülekcserém... Ez elmond valamit... :))

Viszont vannak olyan gyártmányok-tipusok, amiket egyszerűbb-logikusabb elengedni, átadni az enyészetnek. S ennek sok oka van...

 

Sok sikert a javításhoz. 

Előzmény: svedmalac (47684)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.07.17 0 1 47685

Itt is van egy 20 éves Junkers, eddig nem volt olyan baja, amit nem lehetett volna megjavítani. Csak a hülye szerelőktől kell óvakodni, akik nem ismernek fel egy leeresztett tágulásit, vagy egy hibás NTC-t.

Előzmény: Rendszer.hiba (47683)
svedmalac Creative Commons License 2024.07.17 -1 0 47684

"Fiatsága" ellenére sosem volt vele nagyobb gond, pedig kettő is van belőle...

Ha lesz eredmény leírom, de ennek ellenére javításpárti vagyok, nem pedig olyan, aki 10 év felett mindent csak cserével akar megoldani 3-13x áron.

Előzmény: Rendszer.hiba (47683)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.07.16 -1 0 47683

Ne veszítsd el a józan ítélőképességedet. Lehet, hogy úgy hiszed, hogy a javítása folyamatban van, mert azt tippeli valaki, hogy az a megrendelt cucc lehet csak rossz benne, de...

De érdemes tudni, hogy ezek a szarok sajnos 5-6 évre lettek megtervezve. S csodát ne várj egy bárminek a cseréjétől... Egy ilyen, már új korában is sok problémaval bíró ketyerében tuti, hogy sok minden szét van csesződve...

 

Az autós példánál maradva... 26 év ... érdemes megjavítani egy strapabiró Suzukit (FÉG-et), de nem érdemes megjavítani egy rozsdásodó, már új korában is problémás Fiatot (Junkers).

Előzmény: svedmalac (47678)
kormos* Creative Commons License 2024.07.12 0 0 47682

Mit lehet elrontani. Esetleg a gumi tömítéseket cserélni kell, ha csöpögne.

Előzmény: Dehogyne (47680)
vándorlós Creative Commons License 2024.07.11 0 0 47681

Mert, mire gondolsz?

Tökéletesen működik, még fűtést is rápróbáltam... :)

 

Előzmény: Dehogyne (47680)
Dehogyne Creative Commons License 2024.07.11 0 0 47680

Nem vagyok benne biztos, hogy hasznos dolgot tettél.

Előzmény: vándorlós (47679)
vándorlós Creative Commons License 2024.07.11 0 0 47679

Megcsináltam az évi karbantartást, aránylag tiszta volt a kazántest belül. Egy hosszú vékony piszkavassal kiszedegettem a ráégett szemcséket, némelyik eléggé makacs volt, de szépen mind lejött.

Biztos ami biztos elvittem a gk. kocsimosóba, ott átnyomattam magasnyomással, nagyon szép tiszta lett, mint újkorába.

Amit nem értek, hogy hogyan lehet benne ennyi alu/szil szemcse? A szifon is tele volt vele, meg a kazántest is.

Immergas vitrix TT

Eőzmény


Előzmény: vándorlós (47420)
svedmalac Creative Commons License 2024.07.10 -3 1 47678

Mindent meg lehet javítani, csak akarni kellene!

Egy régebbi autót se feltétlenül a kukába viszel, ha neked az még kell vagy fontos.

Jelzem, hogy a javítása folyamatban, cucc megrendelve.

 

Asszem nem követem tovább e fórumot, mert se az unatkozó mínuszolgatókra, se a "cseréld újra" tanácsokra nincs szükségem...

 

Kívánok további jó eszmecseréket!

Előzmény: Téli nap (47676)
mlas45 Creative Commons License 2024.07.09 0 0 47677

Üdv

Talán tudtok segíteni...

 

Ariston Class Premium kombi kazán, pár hete gyakran bedobja az 5P1 hibakódot (Az első indítás nem sikerült) Egy-két ki-bekapcs után elindul, azután már megy rendesen, újra is gyújt, de ha lehűl, akkor megint vacakol.

Kivettem a lángérzékelőt, kis fehér oxid volt rajta, azt letakarítottam, megmogattanm, utána jó is volt egy darabig, de megint elkezdte - szóval nem lett jó a "javítás"

 

Merre keresgéljek?

Kösz

Téli nap Creative Commons License 2024.06.26 0 1 47676

 

 

" jelenleg egy 26 éves Junkers turbókazán működik, "

 

 

Azaz nem működik.

Fájdalmas,de cserélni kell.

Előzmény: svedmalac (47675)
svedmalac Creative Commons License 2024.06.25 -1 0 47675

Nála sajnos senki nem állítja el, április óta egyedül lett.

Most a kazán nem csinál semmit, se meleg víz, se fűtés.

Néha kattog benne valami és ennyi.

 

Az is baj, hogy 200km-re lakom anyámtól, így csak telefonon keresztül "látom", mi van.

Volt kint már 3 szerelő Bosch-tól, Pestről, helyből, de mind csak találgat és egymásnak ellentmond. Mindezt már 75ezerért, a semmiért...

Előzmény: peterch (47667)
oimuka Creative Commons License 2024.06.25 0 0 47674

Sziasztok! Egy Ariston Egis 24 FF (2008-as modell) kombikazánról van szó, ami egy ideje standby üzemmódban egyszerűen kikapcsol, naponta többször. Standby-ban ugye világít a zöld led, pár óra múlva kimegyünk a konyhába, zöld led nem világít, és a kazánt újra be kell kapcsolni az on-off gombbal. Tegnap óta már hatodszorra kellett újrakapcsoljam. Amit eddig próbáltam: konnektor ellenőrízve, fali dugalj szétszedve, fázis és null érintkezői dörzspapírral lecsíszolva, visszaszerelve, elektronikus panel bemenetén a fázis és null dugaljának ellenőrzése. 

Kiszereltem a mikrokapcsolót tartalmazó áramkör panelt, az on-off mikrokapcsolót szétszedtem, az érintkezőket megtisztítottam, visszaszereltem.  Hasonló 4 tűs mikrókapcsoló van benne, mint ez: https://www.emag.hu/mikrokapcsolo-4-tuvel-sunmostar-abs-6-2x6-2-cm-ezust-vance-08340/pd/DY2RTKYBM/

Mi lehet az oka? A kapcsoló szerintem jó, egy nyomásra bekapcsol, másodikra ki. Akkor miért kapcsol ki folyton? Mit ellenőrizzek még, mielőtt szerelőt hívok? Ha kicserélném a mikrokapcsolókat tartalmazó panelt, helyrejönne? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!