Keresés

Részletes keresés

vanchu Creative Commons License 2008.08.31 0 0 15
Célszerűen választasz egy MÁSIK laptopot, amiben már benne van.

A laptopot nem tudod úgy legózni, mint egy asztali dzsunkagépet.
Előzmény: acélvárosi (13)
locsemege Creative Commons License 2008.08.31 0 0 14
Azért van egy egyszerű megoldás. Vista képes ntfs filerendszert átméretezni, így kisebbre tudod azt húzni, majd a felszabadult helyre teszel egy XP-t. Miért ne lehetne a laptopodon egy Vista és egy XP?
Előzmény: animazsi (9)
acélvárosi Creative Commons License 2008.08.31 0 0 13
és ha a boltban mondom, hogy kell wifi vagy másik hangkártya akkor mi van? :/
mr_ricsi Creative Commons License 2008.08.31 0 0 12
"-ha veszek egy új laptopot a boltban kérhetek hozzá plusz alkatrészt"
Memóriát szinte biztosan, vinyót valószínűleg, procit esetleg.

"vagy cserélhetnek ki benne az igényeim szerint?"
Átalában vannak garimatricák, tehát ha belenyúlsz, akkor ugrik a garancia.

"-milyen hangkártya kell a laptophoz, hogy működjön az 5.1-es hangfal?"
USB-s 5.1-es.
Előzmény: acélvárosi (11)
acélvárosi Creative Commons License 2008.08.31 0 0 11
lenne pár kérdésem:

-ha veszek egy új laptopot a boltban kérhetek hozzá plusz alkatrészt vagy cserélhetnek ki benne az igényeim szerint?
-milyen hangkártya kell a laptophoz, hogy működjön az 5.1-es hangfal?

köszi
heted7 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 10
Ok, látod a lehetőségeket. A kérdés jogos volt, de sajnos nagyon egyszerű megoldás nincs. A vatera.hu-n vannak monitorok. A helyedben várék picit, mire összeszeded magad anyagilag. Addig meg ne játssz, dolgozz :PP
Előzmény: animazsi (9)
animazsi Creative Commons License 2008.08.29 0 0 9

Köszi! Valóban elég gyógypedes volt. :-)

Az a helyzet, hogy most piszok sz**ul állok anyagilag (a mínusznak is a mínuszában vagyok) és nem tudok monitort venni,bár, ha már egy ezresért is lehet, ahogy vázoltátok, akkor lehet, hogy összehozom valahogy...

A gépre azért van szükségem, mert néhány program - naná, hogy játék - nem hajlandó elindulni vista alatt és a gyártó meg is mondta, hogy nem fogja úgy megcsinálni a programot, hogy használható legyen. A laptopomon meg vista van...

A gépem meg úgyis megvan, xp-vel, csak monitor nélkül (amikor lett laptop, a tesóm elkunyerta tőlem), gondoltam egyszerűbb így. De asszem erősen tévedtem.

Mindenesetre mindenkinek köszi a hosszászólást és a tanácsokat!

Szép hétvégét mindenkinek!

 

Előzmény: vanchu (6)
ashura Creative Commons License 2008.08.29 0 0 8

Ha Budapestről Bécsbe Tokión, Rión, New Yorkon és Grönlandon keresztül akarsz eljutni, akkor kábelezel, telepítesz, átállítasz, stb - ahogy alább vázolták. De ha egyenesen akarsz odajutni, akkor <10 ezerért veszel egy használt crt monitort, amit közvetlenül rákötsz a pc-re. Ezernyi lehetséges hardver és szoftver hiba így kizárva, és nem kell két gépet üzemeltetned egyszerre.

Remélem szemléletes volt a példa.;-)

heted7 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 7
A TV-s megoldás olcsó, de nagyon szar lesz az a kép. Akkor már inkább vegyél egy használ képcsöves monitor egy ezresért, százszor jobb lesz az eredmény. Kérdés, hogy befér-e. Miért ragaszkodsz amúgy a monitornélküliséghez? És mire kell a gép, ha ott a laptop?

Amit leírtam az nem olyan vészesen bonyi, tudok még segíteni, és úgy nézem te sem vagy annyira amatőr, mint amennyire annak tartod magad :)
Előzmény: animazsi (5)
vanchu Creative Commons License 2008.08.29 0 0 6
Gyógypedesen: :)


zigbee első verzió:

Bemész a boltba, és megmondod, hogy "TV OUT"-os videokártyát szeretnél. (vidd magaddal az alaplapod típusát, illetve konkrétan azt, hogy milyen felületű VGA kell bele - PCIe, AGP, akármi)


zigbee második verzió:

keress rá a "VGA TV CONVERTER" kulcsszavakra, aztán nézz ki egy szimpatikus boltot a környékeden, aki például ilyent árul.



Előzmény: animazsi (5)
animazsi Creative Commons License 2008.08.29 0 0 5

Hmmm. Azt hiszem, ehhez én tul szöke vagyok. :-)))

- kölcsön monitor nem probléma;

- hálókártya van mindkét gépen;

- amit a zárójelbe írtál, az nekem picit kínai, de hálózati kábelem van, legalábbis korábban két pc-t összekötöttek már vele nekem;

- a pc otthon van (Mo.-n, de jön Bécsbe) és korábban vezetékes routeren keresztül csatlakozott egy másik pc-hez, de ez a helyzet már nem áll fenn; a laptop Bécsben van és egy wireless routeren keresztül kapcsolódik az internet modemhez; tehát asszem IP-cím van mindkettönek;

Mivel - ahogy az eddigiekböl is kiderül - lila vagyok a két gép összekötéséhez, asszem a tv-s megoldás nekem a legszimpibb, amit zigbee írt. Ha erröl írnátok nekem egy kicsit "gyógypedesebben" :-), azt nagyon megköszönném.

 

Mindhármótoknak nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat!

 

 

Előzmény: heted7 (1)
zigbee Creative Commons License 2008.08.29 0 0 4
- 1.
Veszel egy olyan régi videokártyát, amin van kompozit kimenet (500 Ft) és rákötöd a TV-dre.
- 2.
Csinálsz egy IC-ből és néhány diszkrét elemből egy VGA-RGB átalakítót (200 Ft) és azt kötöd rá a TV-dre.
- 3.
Linuxot használsz és a std. outputot átirányítod valahova, mondjuk a soros portra.
- 4.
Linuxot használsz és null modem kábellel (200 Ft) soros porton keresztül loginolsz a nagygépedre a laptopodról.

4. pont preferred.

Előzmény: animazsi (-)
vanchu Creative Commons License 2008.08.29 0 0 3
Legolcsóbb megoldásként bemész valami használtPC boltba, és beruházol 5kHUF-ot valami használt monitorba.

Azt nem fogod megúszni, hogy a PC beállításához ne kérj kölcsön egy monitort. Alapbeállításokkal nem fogsz tudni bejelentkezni a gépre.

"Remote desktop connection"-nek nézz utána, van rá ezer program (LogMeIn, VNC, vagy akár a win saját cucca), azt egyszer beállítod, után beléphtsz a laptopról az aszali gépre, aztán használhatod. (Mindazonáltal a kép hálózaton kereszül kerül átvitelre, szal játékoknak gyakorlatilag coki van... Ezt a "használni" kifejezést is konkretizálni kéne, h mire is akarod használni.)
Előzmény: animazsi (-)
heted7 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2
Ja, és távolról le tudod állítani asszem, vagy újabban a bekapcsoló gomb megnyomása is rendesen leállítja a PC-t. Bekapcsoláskor pedig úgy ébred, hogy menjen az egész.
Előzmény: heted7 (1)
heted7 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1
Na. Szóval alapból tudtommal nem, azaz nincs olyan, hogy a laptopnak van mondjuk egy monitor bemenete. Nem egy szokásos probléma ugyanis :)

Amit tehetsz: egy kölcsön monitorral belövöd az alábbi rendszert, aztán utána már nem kell a monitor. Az kell, hogy a két gép lássa egymást IP felett.

Azaz mindkét gépben legyen hálókártya, amit összekötsz egymással (Ethernet hub vagy keresztezett UTP kábel, vagy újabb kártyák esetén a sima UTP is jó, vagy WLAN vagy valami). Mindkettőnek kell IP cím (vagy router ad DHCP-vel, vagy beállítod statikusan, ez esetben a default gatewayt is, hogy lássák egymást).

Innentől a laptopról be tudsz lépni a másikra a Távoli asztali kapcsolattal (win XP): Pogramok/Kellékek-ben, illetve a PC-n: vezérlőpult/rendszer/távoli használat.

Bocs, ez csak nagyon vázlatos volt, de elsőnek talán megteszi.
Előzmény: animazsi (-)
heted7 Creative Commons License 2008.08.28 0 0 0
Először az illendő 00000
Előzmény: animazsi (-)
animazsi Creative Commons License 2008.08.28 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Van egy pc-m, amihez sajnos nincs monitorom, viszont van egy laptopom. A kérdésem az lenne, hogy rá tudom-e kapcsolni a pc-t a laptop-ra, hogy tudjam használni a pc-t anélkül, hogy vennem kellene egy monitort. Amint a kérdésből is látszik (valószínüleg), nem igazán értek a dologhoz, úgyhogy légyszi alapfokon magyarázzátok el, hogy mit kell tennem, ha megoldható az összekapcsolás. Nagyon szépen köszönöm előre is a gyors választ!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!