Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2008.08.15 0 0 43

Ja, és 1896-ban Athénban csak 2... Azt még most is elérhetjük.

Ha hozzávesszük, hogy téli olimpiákon 0 érmet szerzünk, ahol az olyan országok, mint Ausztria, Svájc, Norvégia, Svédország, Finnország aratnak, akkor megállapíthatjuk, hogy elég nagy mélyponton van a magyar sport és ez vitathatatlan. Az okok elég összetettek, de megállapítható a mindenkori politikai vezetés súlyos nemtörődömsége, ami nemcsak az élsport hanem a lakosság egészségi állapotát javító tömegsport teljes lezüllesztésében manifesztálódik. Nem véletlenül döglünk meg olyan hamar.

Előzmény: jocooo3 (40)
jobbhorog Creative Commons License 2008.08.15 0 0 42
náLLad?
Előzmény: jocooo3 (40)
Anti Tóni Creative Commons License 2008.08.15 0 0 41
Ahogy Cseh Laci nyert 3 ezüstöt, úgy Kovács Kati meg 3 anyat fog!
Előzmény: szaltósGera (32)
jocooo3 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 40

Ez nállam is áll.

1976-ban is csak 4 aranyunk 5 ezüstünk és 13 bronzunk volt. 42 ország részvételével.

Pekingbe 205 ország vesz rész. Nem is lenne olyan rossz .

Előzmény: szaltósGera (32)
jocooo3 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 39
Nálam Ő a titkos éremesélyes: Fazekas Róbert ;-)
jocooo3 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 38

".......nincs még a 6. nap után sem aranyunk"

 

Előferdült már, hogy  csak 8 nap után lett meg az első aranyunk és akkor Ferkó nem volt még. Akkor ki lehetett hibás?

Előzmény: meret99 (4)
VerystuP ID Creative Commons License 2008.08.15 0 0 37

Igazad van! Változtatni kellene a finaszírozási rendszeren.

 

A szövetségeknek minden egyes fillérrel el kellene számolni. Az a baj, hogy egyesek túl jól élnek a sportból. sajnos nem a sportolók, hanem a vezetőik akik ott vigyorognak az első sorban az olimpiai megnyítón a bevonulásnál!!! Több százezres fizetés, milliós autók, kiutaztatott családtagok stb stb...

Előzmény: Tóth Ottó (26)
VerystuP ID Creative Commons License 2008.08.15 0 0 36

Legyen igazad! Bár én már rég nem értem, hogy a női kézilabdázóink mitől aranyesélyesek! Az oroszok, koreaiak, norvégok, románok a papírforma alapján sokkal jobbak. De ne legyen igazam! Győzzenek a lányok!

 

Eddig egyébként csak Kökény Beáról hallottam egy reális, mértéktartó nyilatkozatot aki azt mondta, hogy szerinte az 4-6 hely a reális cél ennek a csapatnak.

Persze ahogy szokták volt mondani a labda gömbölyű.....

 

Előzmény: Törölt nick (31)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.15 0 0 35
ha ez így lenne nem írtál volna olyat, hogy Ági a us openen elődöntős lett, meg hogy a kiöregedő Gréta tehetség:) egy teljesen átlagos játékos akinek párosban semmi eredménye nincs, miközben Sugiyama többszörös GS győztes, párja pedig 11 évvel fiatalabb Grétánál, de már jobb eredményeket tudhat magáénak párosban, mint a mi lányunk valaha is.

Sajnos Ági idei formájával mindkét meccsen esélytelenebb volt, főleg párosban.
Előzmény: fd (33)
fd Creative Commons License 2008.08.15 0 0 34
igy van, ha egy csapat plusz 3 kajak-kenuval megvan a négy arany, és összesen meglesz a 15 érem, akkor minden további arany már ráadás, és én nagyon örülök és elégedett vagyok, főleg ha figyelembe vesszük a sajnálatos halálesetet és hogy Cseh Laci 3 ezüstje gyakorlatilag 3 arannyal ér fel.
Előzmény: szaltósGera (32)
fd Creative Commons License 2008.08.15 0 0 33
Nem fanyalgok szerintem, sőt, kifejezetten drukkolok Áginak (és Grétának, meg a többi tehetséges fiatalnak is), és örülök, hogy ugy néz ki, teniszben jönnek a fiatalok. Sok szép siker lehet még előttük. Csak tényszerüen jeleztem, hogy nekem csalódás, hogy nem sikerült egy kört se menni egyikben sem. Nem vártam aranyat, még csak érmet sem - ami nem jelenti azt, hogy nem örültem volna neki :)
Előzmény: incitatus (29)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.15 0 0 32
nálam már csak 4 arany a realitás
- egy csapatsport
- 2 db kajak kenu
- 1 db meglepetés (öttusa, vívás stb)
Előzmény: Törölt nick (31)
innsbruck Creative Commons License 2008.08.15 0 0 30
ahol lakom, két egyetem is van a közvetlen közelünkben, számos kollégiummal...van rálátásom, mivel foglalkozik ma az egyetemi ifjúság... tudod mivel? Piálás, piálás, és harmadszor is piálás. Koleszban, buliban, diszkóban, otthon, mindenütt. Ja, és reggelenként a kollégiumok környékén a járda tele van használt gumióvszerekkel, mert használat után kidobálják az ablakon: ez nyilván egy új versenysport az egyetemi ifjúság körében.
A mai magyar egyetemektől és főiskoláktól olyan messze van a színvonalas sportolás gondolata, mint Makó Jeruzsálemtől.
S még csak nem is biztos, hogy a fiatalok hibásak. Inkább a szüleik azok, akik így (nem) nevelték őket.
Külön és kihangsúlyozott tisztelet a nagyon-nagyon kevés kivételnek
Előzmény: Törölt nick (24)
incitatus Creative Commons License 2008.08.15 0 0 29
A kínai úgy volt négyben Wimbledonban, hogy épp Ágit verte meg előtte egy körrel. Mellesleg hosszú kihagyás után most kezdi visszaszerezni világranglista helyezését. Mellesleg most az Ági elleni meccsén szenzációsan játszott, ha láttad volna, tán nem fanyalognál. Mellesleg akkor a bírók sem segítették (sőt).
Előzmény: fd (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 28

Ez hol van az atlantai, sydney-i eredményekhez képest ?

Nem is beszélve a csodálatos athéni 10 aranyról.

Ja, hogy abból kettőt elvettek doppingvétség miatt?

Hát istenem, haragudtak ránk.

Azóta pláne haragszanak.

Olyan sportágakban, ahol bírói megitélés dönt el meccseket, kétes helyzetekben sorra itélnek a mi sportolóink ellen.

Tán emlékeznek athénra és azért haragszanak.

Mert igaz ugyan, hogy athénban is volt több dopping ügy, de aranyérmet kizárólag magyar sportolótól vettek el.

És mindjárt kettőtől.

Azóta a világ szemében a magyar sportolók gyanúsak és akkor miért is segítenének nekünk, itéletükkel?

 

És hogy egy kis humor is legyen a doppingban, megbukott a vietnami tornász a doppingteszten.

Amúgy a 82. utolsó helyen végzett .

Mi lett volna, ha nem doppingol?

Előzmény: Tóth Ottó (26)
TomDantes Creative Commons License 2008.08.15 0 0 27
Aha...viszont voltak kint most olyan fiatal sportolók is, akik még majd akét többre hivatotottak, még beérhetnek, akikből majd a következő nagy versenyeken jobbak lehetnek.

A vívásban meg hát..az kifújt, ott kéne utánpótlás igen...de ha nincs? Honnan szüljön a nemzet egy csapat férfi és egy csapat női vívót?
Ha most nincs hát nincs...lehet hogy 5 lehet hogy 10 év múlva majd lez egy újabb remek vívó csapat....kinevelődik egy új generáció. De az is lehet hogy nem.
Ez van, ilyen a sport, ilyen az élet.
Előzmény: Tóth Ottó (26)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 26
Én büszke vagyok és örülök Cseh Laci 3 ezüstjének, de ott van más sportág ahol elbukjuk a bronzot az 5. helyet, nekünk csak a resztli marad, ha marad még egyáltalán. Ott van ma a nagy dérrel-dural arany-esélyesként beharangozott párbajtőrcsapat, egyből kestek... ( jó Kína ellen, akikat nyomnak, de a jóisten áldjon meg mindenkit, akkor ne hangoztassák , hogy 15-18 érem lesz, mert ez önáltatás, becsapjuk magunkat !!) Sajnos arra vagyunk képesek, hogy 4-5 aranyat szerezzünk összesen.. Ez hol van az atlantai, sydney-i eredményekhez képest ?

Visszaesés mutatkozik, változtatni kéne az utánpótlás-politikán, az edzésmódszereken, a finanszírozáson stb... stb...

Aki unos-untalan azt hangoztatja, hogy ez így jó az nem teljesen normális, mert ez nem ideális, messze nem ideális ! Persze én is örülök minden éremnek és pontnak, de ebben a csapatban több van, többet kellene kihozni...

És akkor még engem hülyéznek le, mert kritikát merek mondani .. Emberek demokrácia van !!! vagy mégsem ?? Egyesek diktatúrában képzelik magukat ???
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 25
jóformám működőképes egyetem is alig van...

2. fikázni könnyű ... sztem ez nem fika hanem kritika nem mid1 !
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.15 0 0 24

1, nem vagyok nagyon elegedett, de ha azt nezzük a sportolok nagy resze elete legjobb helyezesevel esett ki. ÖK ELEGEDETTEK.

 

2, Fikäzni könnyü.....

 

3, Mig az amcsik, kinaiak, nemetek, stb..... napi 10-12 oräban edzenek, addig a magyar nem, mert nincs meg rä a keret.

 

4, Nincs magyar tömegsport, nincsenek olyan sportcentrumok ahova apuci le tudnä vinni a gyereket, Az iskoläk nem tämogatjäk a sportot.

(USA - egyetemek közötti bajnoksäg)

ITT MIERT NINCS ILYEN????

fd Creative Commons License 2008.08.15 0 0 23
ahhoz képest, hogy tudtommal Ági a világranglistán jócskán megelőzi a kínait, a 'wimbledoni elődöntös' kitétel sem olyan, ami előtt le kell borulnunk, mert Ági meg US Open elődöntős :) Szerintem párosjátékban is ott van a legjobbak között. Gréta is nagy tehetség. Szóval mindkét játékot figyelembe véve, nekem picit csalódás, hogy sem egyesben, sem párosban nem jutott legalább picit több, mint 1-1 meccs. Nem dől össze a világ, de igen, csalódás.
Előzmény: szaltósGera (17)
TomDantes Creative Commons License 2008.08.15 0 0 22
Nem ismerlek.
Előzmény: Tóth Ottó (21)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 21
És te annak tartasz engem ?
Előzmény: TomDantes (20)
TomDantes Creative Commons License 2008.08.15 0 0 20
Ráhibáztál ez pontosan így van. Nem emiatt, hanem úgy általánosságban, így van az ember 75% legalább segghülye. Csak szét kell nézni
Előzmény: Tóth Ottó (19)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 19
Ezekszerint a 7,5 -8 millió hülye országa lennénk ????
Előzmény: TomDantes (16)
hon_2 Creative Commons License 2008.08.15 0 0 18
Helyes. Akkor az a 15 ember most elmegy szépen egy uszodába/stadionba/erdőbe edzeni, és sokkal de sokkal jobb eredményeket ér el, mint a kint lévők. Vagy csak szépen símán képzi magát, tanul és Nobel-díjas lesz. Vagy csinál bármit, ami értékelhető az életben.

Tévedés ne essék, én sem örülök a jelenlegi helyzetnek (lehetett volna sokkal jobb is eddig), de elegem van abból, hogy a magyarok azt képzelik, hogy minket valami különleges anyagból gyúrtak és nekünk jár egy tucat arany minden versenyen, meg az összes díszdoktori cím. Persze ezért néhány sportolón/tudósón/írón és tisztességes cipészen kívül senki nem tesz semmit, döglik otthon, csak a sört tudja megemelni, és egy sort sem képes elolvasni. Viszont, ha nem jönnek az eredmények, vagy esik az életszínvonal, akkor azonnal mondjon le mindenki. Pfff

"Ne azt kérdezd, hogy mit tett érted az ország, hanem azt, hogy te mit tettél az országért."

Előzmény: Tóth Ottó (14)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.15 0 0 17
azért érdekes, hogy a judoban nem csalódtál te a teniszben egyértelműen... persze nyílvánvalóan hatalmas csalódás a világ egyik legjobb párosjátékosával felálló duótól egy olyan párosnak kikaspni amelyiknek egyik tagjának még világranglistás helyezése sincs:) ha meg az egyesre gondolsz ott 1-2 ponton múlott a dolog a wimbledoni elődöntős ellen.
Előzmény: fd (13)
TomDantes Creative Commons License 2008.08.15 0 0 16
Az emberek többsége hülye.
Előzmény: Tóth Ottó (14)
szaltósGera Creative Commons License 2008.08.15 0 0 15
nekik ott a téli olimpa is no meg olyan nem olimpia-centrikus sportágak mint a futball, f1 vagy a salakmotor stb.
Előzmény: thor80 (12)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.15 0 0 14
Reggel megkérdeztem 20 embert az utcán mit is szólnak az eddig elért magyar eredményekhez ?


A végeredmény : 15 ember ELÉGEDETLEN ez 75 % !!! és csak 5 ember véli úgy, hogy erre vagyunk képesek (25 %). no comment....
fd Creative Commons License 2008.08.15 0 0 13
legalább itt ne politizéljünk már (sic)
:)
Egyénileg mindenkinél külön-külön nem mennék bele, de szerintem összeségében egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, mint sokan gondolják.
A vivóknak nem nagyon jött össze, de Mincza érme csodálatos, összességében eddig kicsit csalódás a vívócsapat, de csak kicsit. Úszóink csodálatosak, sok szép eredmény van még ebben a fiatal csapatban. Lövőinknél könnyű azt mondani, hogy csalódás, de azért reálisan értékelve már elég hosszú ideje inkább kellemes meglepetés, ha tudnak hozni érmeket-pontokat, nagyon sűrű a mezőny, sokszor milliméterek döntenek egy jó szereplés meg egy csalódás között. A csapatsportágakban egyelőre tartjuk magunkat, vizilabda, kézilabda, még lehetnek szép eredmények belőle. a cselgáncs nem jött össze, de kb ugyanaz igaz rá, mint a lövészetre, ráadásul ugyebár szubjektív sportág, ugy értve, hogy sokszor a bírókon múlik, mi lesz belőle. Bunyóban a realistáknak nem voltak vérmes reményeik, ezzel együtt a sok első meccses vereségnél azért kicsit többet vártunk. A birkozók első köre kb hozta az összességében elvárhatót, még ha személy szerinti leosztásban nem is az nyerte az érmet, akitől vártuk. Én személy szerint nem mondanám váratlan csalódásnak a kerékpáros Bodrogi szereplését sem - talán itt hiányzott leginkább az előzetes készülési lehetőség, valószínű nagyon nem ugyanaz ott tekerni, mint bárhol európában. Eddig talán ahol egyértelmű a csalódás, a tenisz és az evezés.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!