Keresés

Részletes keresés

Vclub11 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 33

"Ez nem egy fikatopik, hanem komolyan kérdem miért jobbak a többiek nálunk ? "

 

Melyik sportágban? Miben jobbak? Mihez viszonyítva? Vagy arra akarsz kérdést találni miért nem vagyunk versenyben a nagy sportnemzetekkel ? Ugyanmár !!!

Előzmény: Tóth Ottó (30)
Jimbo Creative Commons License 2008.08.14 0 0 32
Egyébként nem tudom mit kérdezgeted folyton, senki nem fogja tudni megadni a pontos választ, ennek sok összetevője van.
Előzmény: Tóth Ottó (30)
Slica Creative Commons License 2008.08.14 0 0 31
Talán mert ott a sportdiplomácia jobban müködik,..
a pontozásos eredményeknél elengedhetetlen,..de vagy spordiplomaták vagyunk,..vagy politikusok,....sajnos ez az eredménye,..dehát mi minden baromságot megengedhetünk magunknak
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 30
Attól ha lenne 2 aranyunk megnyílhatott volna, mert az ember maximalista
Ez nem egy fikatopik, hanem komolyan kérdem miért jobbak a többiek nálunk ?
Előzmény: Vclub11 (29)
Vclub11 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 29
Léc léc :))), ha Phelps mondjuk nem megy le az uszodába egy Baltimore-i (asszem ott született) szép napon akkor most lehetne két aranyunk, ha Fodornak egy picit több szerencséje van, kivédekezi az utolsó másodperceket most volna három aranyunk és ez a topik nem nyilt volna meg....
Előzmény: Tóth Ottó (27)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 28
Az mégis Európa és Pesten van fele akkora szmog, mint Londonban lesz... :)
Előzmény: károlybácsi frakkja (26)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 27
ó hogyne ,csak elmúlt 112 évben máshoz szoktattak hozzá a sportolók, ahhoz, hogy rendszerint elértek 7-8-9 vagy több aranyat is... persze örülök én egy 6. vagy 13. helynek is , bár én lehetnék annyiadik a világon, de más volt eddig az elvárás. Tegyük lejjebb a lécet !
Előzmény: Vclub11 (24)
károlybácsi frakkja Creative Commons License 2008.08.14 0 0 26
ja és legközeleb egy hulladékégető mellett lesz az olimpia,biztosítandó a megszokott jó levegőt
Előzmény: Tóth Ottó (23)
károlybácsi frakkja Creative Commons License 2008.08.14 0 0 25
a sors hosszú távon igazságos.nagy timi többször is egy tussal nyert négy éve most nüanszokon ment el egy-két érem.Majorostól ,Igalytól senki se várt négy éve aranyat most Fodor majdnem hozta az elvárt meglepetés aranyat
Előzmény: Tóth Ottó (22)
Vclub11 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 24

Olimpiai eszméről hallottál, a részvétel a fontos...:))

Nem kellene mindent aranyban mérni, egy arany és egy bronz vagy 5.hely között a különbség kb egy pillanat fele...ennyi

Előzmény: Tóth Ottó (22)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 23
Én már jártam Távol-keleten és bizony az ottani klíma nem európai embernek való, túl fülledt, párás... Ez is okozhatja a gyengébb szereplést ? Az akklimatizálódás nem sikerült túl jól ?
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 22
Azért ott virított már 2 arany ! erősebb a mezőny ?
Előzmény: Hierro Nyh. (21)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.08.14 0 0 21

Nyolc éve Sydneyben ugyanennyi nap után 2 arany, 1 ezüst, 1 bronz. Mennyivel rosszabb a 3 ezüst, 1 bronz?

Előzmény: Tóth Ottó (0)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 20
minek ? Nyerni, minden sportoló álma a győzelem !
Előzmény: libapék (19)
libapék Creative Commons License 2008.08.14 0 0 19
miaz, hogy ELVÁRHATÓ lenne???

kis pénz kis foci.
ennyire fussa na.
minek mentek oda?
Előzmény: Tóth Ottó (1)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 18
ez érdekes, mármint a magyar-német.. nem volt csúcs valóban, de tövig rágtunk a körmünket és jó lett a vége !
Előzmény: incitatus (11)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 17
tehát emberöltönként megesik az ilyen ? hm, van bene vmi
Előzmény: károlybácsi frakkja (16)
károlybácsi frakkja Creative Commons License 2008.08.14 0 0 16
volt már ilyen,Montreal
Előzmény: Tóth Ottó (10)
károlybácsi frakkja Creative Commons License 2008.08.14 0 0 15
Ő nem hibás.Még úszósapkát is felvett mikor bejelentette,hogy legőszintébb becsületszavára három új uszodát építünk 7,5 milliárdból az eb-re,és majd az olimpia után biztosan utalja a szövetségeknek a visszatartott felkészülési támogatásokat haveri Gyenesei
Előzmény: Törölt nick (12)
Vclub11 Creative Commons License 2008.08.14 0 0 14

 

Miért lenne visszaesés? Csak nincs jelenleg a mai olimpiai csapatban aki mint tuti esélyes utazna ki...

 

A felkészülési feltételek eddig sem voltak jobbak, csak máshol már jobbak...

Pénz pénz pénz, az elsporthoz ez kell (és itt nem a hideg zuhanyzó, meg a kopott csónakházon van a hangsúly...)

 

Másrészt egyre több nemzet (pl. szovjetúnió, jugoszlávia stb), egyre több ellenfél, egyre "hülyébb" versenyszabályok, egyre kevesebb tekintéj, egyre kevesebb utánpótlás sportoló, egyre több "kivándorolt" edző, egyre kevesebb tűz... (akik átérzik ez nem egy "szimpla" eb vb, hanem átérzik mit jelent olimpikonnak lenni, kit érdekel az arany ha azt látod, hogy azért az 5-7. helyért megszakadt !!! Pl. a 4x200-as gyorsváltó, nálam ők az olimpiai bajnokok...)

 

A legnagyobb csalódás nekem: Bodrogi !!! A vívók még javíthatnak !

Előzmény: Tóth Ottó (10)
károlybácsi frakkja Creative Commons License 2008.08.14 0 0 13
a kosármeccsek is szarok,főleg a litvánok meccsei

Előzmény: incitatus (11)
incitatus Creative Commons License 2008.08.14 0 0 11
Ez a dán-orosz meccs is igen "szar" volt. Nem beszélve a tegnapi magyar-németről. Ez persze csak az én véleményem, és nem tudom, én is elmondhatom-e.
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 10
Azért csak elmondhatom a véleményem ? Ez a szólás szabadsága :)
ne dugjuk homokba fejünk, visszaesést mutat a magyar sport , : mi lehet az oka ??
Előzmény: incitatus (9)
incitatus Creative Commons License 2008.08.14 0 0 9
Még a fele se ment le. Mitől volna szar? Attól, hogy néhány magyarnak nem úgy sikerült, ahogy vártad? Jó versenyek, jó meccsek vannak, nézd őket bátran.
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 7
ez nem cirkusz ! tények.... jó, örüljünk ha kaíjakba lesz 3-4 és talán 5tusában ...
max 6 aranyra számítok,ez visszaesést mutat akárhogy nézzük
Előzmény: Törölt nick (6)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 5
1. tehát az edzőtermek, edzőtáborok hiányos felszereltsége --- ez pénzkérdés, ha több támogatást kapna a sikersportokban a szakszövetség, az méltányolandó lenne !

2. A sportolók anyagilag, erkölcsileg már kevésbé vannak negbecsülve. Hajtani kell a mindenapi megélhetésért... sajnos szomorú , (gondoljunk régi klasszisunkrkra Gedó Györgyre: el kellett adni az aranyérmét, hogy fussa megélhetésre..

Előzmény: Jimbo (4)
Jimbo Creative Commons License 2008.08.14 0 0 4
Nem csak a pénz, de gondolj bele, hogy mondjuk Te, mint olimpiai bajnok kajakos olyan helyen készülsz, ahova a kutyámat nem engedném be, hideg vízben zuhanyzol, mert melegre nem futja a klubodnak, McDonaldsos kajajegyből kell pótolnod a kajádat, mert nem futja táplálék kiegészítőre stb, még sorolhatnám....
Ezeket sajnos nem Én találtam ki, volt szerencsém és lehetőségem olimpiai bajnokkal beszélgetni, ahol mindezek elhangzottak.
Előzmény: Tóth Ottó (3)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 3
valóban sokan fogják a pénzre, de csak a pénz hiánya okozza a mélyrepüélést ?
Előzmény: Jimbo (2)
Jimbo Creative Commons License 2008.08.14 0 0 2
Talán mert a költségvetés 0.02-t költjük sportra, míg mondjuk máshol ez 0.2%?
Talán mert a sok köcsög politikus szanaszét lopja az országot és mindenre van pénz csak a sportra nincs?
Talán mert szokás szerint fejben megint nem vagyunk ott és kevés kivételtől eltekintve betlizünk a legfontosabb pillanatokban?
Hirtelen csak ennyi jutott eszembe...
Előzmény: Tóth Ottó (0)
Tóth Ottó Creative Commons License 2008.08.14 0 0 1
Itt mindenki kifejtheti miért nem teljesít úgy a magyar csapat ahogy elvárható lenne... Érvek-ellenérvek, okok és indokok miért esett vissza a magyar sport... vagy a többiek erősődtek meg ennyire ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!