Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2010.12.04 0 0 24

Formálisan 60 Hz a frissítés, de mivel a régi képcsővel ellentétben az LCD-n stabil a kép, nem villódzik, semmi jelentősége nincsen.

Előzmény: atomik851 (22)
Panzermeyer Creative Commons License 2010.12.03 0 0 23

Samsung 943 NW-t vennék otthoni használatra, 70% internet, maradék játék

 

ismeri valaki a típust? megéri az árát?

 

atomik851 Creative Commons License 2010.12.03 0 0 22

szeva mindenki!Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a mostani lcd monitorok milyen frekvencián mennek? A régi monitorok 50Hz-en mentek ha jól tudom. Ki mit tud a mostani lcdkről? Köszi nektek.

ZillionPro Creative Commons License 2010.06.30 0 0 21
Szerintem ha új monitort szeretnél venni akkor mindenféleképpen törekedj arra, hogy legyen rajta digitális bemenet is (DVI vagy HDMI). A másik fontos dolog amire figyelni kell, hogy milyen garancia van rá és mennyi idő(van-e pixel garancia illetve mennyi a garancia ideje). A felbontása ha van rá lehetőség akkor legyen a FULL HD-hoz minél közelebb. A mérete pedig 22"-tól elfogadhatónak számít. A válaszideje max 5ms legyen.
fotózoom Creative Commons License 2010.06.28 0 0 20
Igen, sokan nem szeretik, nos nekem TV-ben nagyon megtetszett, azt vettem néhány éve és nem csalódtam benne. Nagyon szép képe van. A Barátom laptopja ilyen kijelzős és nagyon jó. Esetleg kint a szabadban lehet zavaró, de asztali PC-nél nem. Ráadásul egy árnyékos sarokba kerülne.
Előzmény: gerlelany (18)
DJG Creative Commons License 2010.06.25 0 0 19
Én sem értem, szerintem katasztrofálisan buta találmány, de Fotózoom azt írta, neki kifejezetten ilyen kell... :-))
Előzmény: gerlelany (18)
gerlelany Creative Commons License 2010.06.25 0 0 18
Azért a fényes felülettel vigyázni kell mert ha már egy picike kis napfény is van, rögtön tükröződik és akkor ugyan úgy nem lesz színhű a kép.
fotózoom Creative Commons License 2010.06.24 0 0 17
Gyártanak asztali monitorban fényes kijelzőset? Az a bizonyos CrystalClear/tükrös vagy ki hogy hívja. Se a neten, sem üzletekben nem találok és nekem az kellene :(! Konkrét típust írjon, ha tud valaki ilyenről!
fotózoom Creative Commons License 2010.06.22 0 0 16
:). Azért ennyire nem mennék el. 40-50ezer pénzből Crystal Clear kijelzős TFT. Csak sehol nem találok.
Előzmény: DJG (15)
DJG Creative Commons License 2010.06.22 0 0 15
Ha az analóg és a DVI között nem látsz különbséget, akkor vagy a kártya, vagy a monitor, vagy mindkettő igen gyenge lehetett...

Anyagilag egy IPS-paneles monitorig nem tudsz elmenni? Képminőséget az alatt, különösen fotócélokra, illúzió lenne elvárni.
Előzmény: fotózoom (14)
fotózoom Creative Commons License 2010.06.22 0 0 14

Monitor vásárlás előtt állok. Ha valaki konkrét típust tud ajánlani, annak örülnék!

Ami elvárás:

-Crystal (fényes) kijelző (nekem bejön, ez van)

-Lehetőleg Samsung valamely típusa

-Max. 22", de elég akár a 19" is

-DVI nem kell, de nem zavar (a gépem tudja, de a különbség zéró)

-Válaszidő és hasonló paraméterek nem érdekelnek, csak a képminőség. (Nem játékgép)

locsemege Creative Commons License 2010.05.09 0 0 13
Szerintem USB hubhoz nem igen szokott kelleni driver.
Előzmény: Balasztics (12)
Balasztics Creative Commons License 2010.05.09 0 0 12
Szevasztok!

Vásároltam egy HP L2045w tipusú lcd monitort. Tökéletesen működik minden, nagyon jó a monitor, egy dolgot leszámítva:

Van egy beépített usb hub a monitoron, amit nem ismer fel a win7. A gyári drivert telepitettem a monitorhoz, de úgy sem. Jelzi a windows hogy valamit érzékel, de a telepítésénél nem talál illesztőprogramot hozzá (unknown usb device) Ha van ötletetek segítsetek légyszi.

Köszi a tippeket előre is mindenkinek!

Balázs
grétisas Creative Commons License 2008.12.16 0 0 11
Köszi, odaát folytatjuk a diskurzust. :)
Előzmény: ashura (10)
ashura Creative Commons License 2008.12.15 0 0 10
A tévéképtől nem várj sokat, ennek a kategóriának pocsék a tévés megjelenítése.
Előzmény: grétisas (9)
grétisas Creative Commons License 2008.12.15 0 0 9
Sziasztok!

Hely szűke miatt TV tuneres LCD monitor vásárlásán gondolkozom. És az egyik, illetve a jelen pillanatban potenciális jelölt a Samsung Syncmaster 941MP. Erről szeretném kikérni a véleményeteket.


http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/spec.do?group=monitorsstoredevices&type=monitors&subtype=multifunctionmonitors&model_cd=LS19DOASS/EDC&fullspec=F

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200608/20060807133047296_BN59-00566A-00Hun.pdf

A válaszotokat előre is köszönöm!
miha13 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 8
Köszi mindenkinek a segítséget
miha13 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 7
Akkor azt hiszem még tolom a projektet és elöbb veszek egy normál pc-t. "Muszáj" lett volna új monitor, mert a mostani kb. 15 éves, és bár konkrétan nincs bajom vele, de a szemem az utóbbi hetekben 10 perc monitor nézés után kikészül. - egyesek szerint a monitortól...
Előzmény: sajtmedve (6)
sajtmedve Creative Commons License 2008.07.25 0 0 6
nézd, azt hiszem gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy milyen monitort veszel. A bruttó 40khuf eég erőteljesen behatárolja a mozgásteret, ráadásul a géped sem az a high tech ha jól értem.
Egyáltalán, biztos, hogy le kell cserélni a monitort?
Egy hagyományos monitort 3-5khuf-ért kapsz használtan (ha az előző behalt) és szerintem inkább gyűjtögess és akkor vegyél igazán jó monitort, ha legalább a funkciók felét ki is tudod használni.

SM.
Előzmény: miha13 (4)
ashura Creative Commons License 2008.07.25 0 0 5
Az lcd-nek a natív, azaz a legnagyobb felbontást kell beállítani, különben gyenge lesz a képminősége, egyes példányoknál élvezhetetlenül "homályos". Ez a felbontás manapság min. 1280*1024 - ha ezt nem tudja a géped, ne lcd-t vegyél előbb, hanem megfelelő, újabb pc-t, vagy képcsöves monitort. Ellenkező esetben lesz egy modern kijelződ, az ósdi gép élvezhetetlen felbontásával.
Előzmény: miha13 (4)
miha13 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 4
Oó!!! Nekem már tök régi a gépem. Kb. 15 éves, csak néha tuningolva van rajta egy-két dolog. A mostani (SyncMaster 3) monitorom felbontását sem tudom rajta állítani, már nem hagyja. Akkor lehet, hogy nem is fog működni az új monitor???
Előzmény: turnbull (1)
miha13 Creative Commons License 2008.07.25 0 0 3
Írtam, hogy hobbi számítógépezésre kéne. Nem fogok rajta grafikázni, szóval csak szövegszerkesztés, internetezés. Nincs sok pénzem :) Max. 40.E Ft-ot szánok rá, plusz mínusz 10%.
Régebben mondták, hogy vmi "válaszidőt" kell nénzni, de gondolom ez már mindegyiknél jó. Azok a különböző arányok mit jelentenek?
Előzmény: sajtmedve (0)
ashura Creative Commons License 2008.07.24 0 0 2

Ha van pénzed, vedd meg a nagyobb felbontásút, akár nagyobb méretben is (ma már lassan a 22" a standard Wide-ban), de nem feledd, hogy azt abban a felbontásban is kell járatnod, tehát a kártyádnak tudnia kell.

Mindenképpen ajánlott ma már a DVI bemenet.

Az 5msec a válaszidő, minél kisebb, annál jobb - ugyanakkor trükköznek is vele a gyártók.

Az 1000:1 az valós kontrasztarány, az 8000:1 dinamikus, vagyis machinált. Minél nagyobb a valós, annál jobb.

Monitorban jó tévéképet én még nem láttam, tehát szerintem meggondolandó a tuneres plussz költsége. Egyébként is 300 ezer felett kezdhetünk elfogadható lcd tévéről beszélni. Az öszvérmegoldások mindig kompromisszumosak.

 

De mindenképpen sasold meg vásárlás előtt, bármelyiket is nézted ki, hogy neked tetszik-e a képe. Ez a legfontosabb szempont.

Előzmény: miha13 (-)
turnbull Creative Commons License 2008.07.24 0 0 1
ügyelj arra, hogy3-4 évnél idősebb konfigurációhoz nem biztos, hogy illeszkedik a kinézett monitor. Az LCD-k csak egy felbontásban adnak éles rajzolatú képet, ezt kell, hogy a kártyád támogassa.

Szakboltokban készségesen segítenek, használtat ne vegyél.
Előzmény: miha13 (-)
sajtmedve Creative Commons License 2008.07.24 0 0 0
mire akarod használni és mennyi pénzed van rá? Milyen a géped (analóg vagy digitális kimenete van?
Ha a pénz nem nagy gond, én biztos, hogy egy digitálisat vennék, lehetőleg tv tunerrel (beépítve), mert az tv-nek is használható.
Pl: samsung syncMaster 2032MW.

Ez egy baromi jó monitor, de sajnos nem túl olcsó.
SM.
Előzmény: miha13 (-)
miha13 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 topiknyitó
Érdeklődnék, hogy milyen monitort vegyek otthoni, hobbi számítógépezésre? Mit nézzek? A márkát? LG, Sasmsung, Benq? Vagy ez is olyan mint a mosógép? Egyiknek ez jön be, másiknak az?
Illetve mit kell tudnom a paraméterekről? Mi fontos?
Pl.:
19" Wide, 1680x1050, 5ms, 1000:1, 300cd/m2, 0.285mm, 170"/160", analóg
3453
vagy:
19" Wide, 1440x900, 5ms, 8000:1 DC, 300cd/m2, 160"/160", analóg, MagicBright 3, MagicTune
2182

Mi az 5ms? Annál mi a jó arány?
Mi az az 1000:1, illetve 8000:1 - ez elég nagy különbség, itt mi a jó? MI az a 3000cd/m2? És itt mi a jó?

Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!