Keresés

Részletes keresés

kristinevi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 8

Ezt most olvastam:

A talaj összeállításánál fontos szempont, hogy kellően levegős, vízáteresztő legyen. Ugyanakkor a túl laza talaj sem jó, mert ebben az esetben a növénynek nincs ideje megfelelő mennyiségű vizet felvenni. Az ideális talaj egy alapos öntözés után kb. 2-3 napig tartja a nedvességet. A közel semleges, vagy enyhén savas pH-jú keverékben a növények jól fejlődnek. Az általam használt keverék a következő: 40% erdei lombföld (akác vagy bükk), 30% síkláptőzeg (a kereskedelemben kapható közel semleges pH-jú fekete tőzegféleségek megfelelőek), 30% mosott durvaszemcsés homok vagy finomra szitált sóder. A növényeket célszerű 3-4 évenként átültetni. Ekkor semmilyen tápanyagutánpótlás nem szükséges.

 

És ha esetleg magvetésre adod a fejed:

Vetés ideje: Eddig kizárólag tavasszal, április-májusban vetettem, 2002-ben először megpróbálkoztam az őszi vetéssel, közepes eredménnyel.Talaj: kb. 40% finomra rostált erdei lombföld (lehetőleg bükk vagy lucfenyő), 30% finomra rostált pötrétei tőzeg 30% finom szemcsés mosott sóder. A keveréket egy órán keresztül 110 fokon hevítem. Vetés: A magokat szárazon csávázom (Topsin-Metil, Fundazol vagy Orthocid), majd a talaj felszínére szórom és valami sima felületű eszközzel finoman benyomkodom.Öntözés: Lehetőleg forralt és lehűtött esővízzel (ha a csapvíz nagyon kemény) az edényeket tálcára állítva felszívatom. A csírázás megindulásáig (3-4 nap) üveglappal letakarom, némi szellőzést azért biztosítva.Fény, hőmérséklet: A magvetést világos, de nem napos helyre teszem, 20-25 fok nappali, 15-18 fok éjjeli hőmérséklet ideális. További gondozás: Miután megindult a csírázás, rendszeresen kell szellőztetni. Az öntözés, ha szükséges, alulról történjen. Később, ha a magoncok már bekapaszkodtak a talajba (1-2 hónap) az üveglap végleg lekerülhet. Az öntözés ekkor már lehet finom permet időnként gombaölő szerrel.Ha nem túl sűrű a magvetés, csak két év múlva ültetem szét. ekkor már 5-8 mm-esek a növények.

kristinevi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 7

Szerintem érdekesek!

Unokatesóm vett ilyet, de neki sem magról nőtt.

Remélem sikerrel járok. :-)

Előzmény: Macosa (6)
Macosa Creative Commons License 2008.07.13 0 0 6
Szia! azt hallottam a Lithops ok ról hogy nagyon nem mindeggy milyen földbe ülteti az ember télen egyáltalán nem szabad őket locsolni és 15 fok on kell teleltetni. Viszont én ezeket úgy vettem hogy ekkorák voltak maggal nem próbálkoztam de gondolkoztam már rajta tudod amiben a paprika palántákat is ki szokták csíráztatni egy hungarocel tálcára gondolok amely fel van osztva kis kockákra:) Viszont örülök hogy más is vonzódik a kavics virágok iránt! remélem sikerrel jársz és mutatsz majd képeket.
Előzmény: kristinevi (5)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 5

Remélem a csomagoláson rajta lesz, hogy milyen föld kell nekik. A kaktuszokat én is olyanba szoktam ültetni, remélem ezeknek is megfelel majd. :-)

Milyen hamar bújnak ki?

Évi

Előzmény: Macosa (4)
Macosa Creative Commons License 2008.07.13 0 0 4
Milyen földbe ülteted őket? Én virágföld / homok keverékbe nyomkodtam el őket. Majd tegyél be képeket róluk üdv.
Előzmény: kristinevi (3)
kristinevi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3
Én most rendeltem lithops magokat, remélem jövőhéten ideért, és lassan előbújnak. :-)
Előzmény: Macosa (2)
Macosa Creative Commons License 2008.07.12 0 0 2
íme az én kavicsvirágaim:


Jól bele olvadnak a környezetbe:)
Macosa Creative Commons License 2008.07.10 0 0 1
Teszek be egy netes képet, íme ők lennének azok:
Előzmény: Lebenstod (0)
Lebenstod Creative Commons License 2008.07.10 0 0 0
Fotót kérhetek?
Macosa Creative Commons License 2008.07.10 0 0 topiknyitó
Remélem hasznos topic lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!