Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 48
Nem akarják... Minek? A pénzed ígyis-úgyis oda kerül, amíg inflálódik a párna alatt. Nekik meg mindegy hogy szombaton viszed be, vagy hétfőn. És ebben minden bank ugyanolyan, az ún. "verseny" kb. ennyire tud érvényesülni.
Előzmény: Jandblogger (38)
Gép-ész Creative Commons License 2008.06.18 0 0 47
Én szerintem banki alkalmazottként pontosan ugyanolyan szar dolog szombaton dolgozni, mint bolti eladóként, tűzoltóként, vagy pincérként. Továbbra sem értem, hogy miben más egy bolti eladó és egy vendéglátóipari alkalmazott helyzete. Egyikük hétvégi munkája sem életbevágó, kizárólag azért kell dolgozniuk, mert az embereknek van rá igénye.
Előzmény: Geyza (42)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 46
Sajnos ma, Magyarországon nem a munkavállalóknak áll a zászló.
Előzmény: Derek (35)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 45

Van vásárló? Van. Van bolt amelyik ki akarja ezt az igényt szolgálni? Van. Van dolgozó aki ezt meg is tudja tevőlegesen tenni? Van.

Azt a kérdést is fel kellene tenni: A mai viszonyok között, ha a törvény teljesen szabadjára engedi a munkaidőt, van más lehetősége a dolgozónak, mint elfogadni?

Nincs!

 

Ez a baj! Rá van kényszerítve a dolgozó, hogy feláldozza a szabad hétvégéjét, családját egy rosszul fizetett munka miatt.

Előzmény: Erzsébeti (41)
Bajkon*úr Creative Commons License 2008.06.18 0 0 44
De jó volna, ha a kurucos, huszáros lendületbe is visszamehetnénk és vissza exportálnánk a múltból azt a lelkiismeretes asztalra csapó határozottságot.
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 43

Miért vagy dühös rám?

 

Előzmény: Erzsébeti (41)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 42

Senkit se kellene leszarni.

 

Ez a topik épp arról szól, hogy ne szarjunk le senkit a profit kedvvért.

Mondjuk az, ha a jól fizetett banki alkalmazott bemegy szombat délelőtt dolgozni, az én szememben nem akkora kizsákmányolás, mintha a kizsigerelt, abszolut kiszolgáltatott helyzetben levő eladó vagy pénztáros szombaton este 8-ig, vasárnap meg mondjuk délután 6-ig gürizik.

 

És a bankban az ügyintézés általában bonyolultabb, mint egy pár zsemle megvétele, tehát nem annyira lehet megoldani munka előtt v. után "beugorva".

Előzmény: Gép-ész (36)
Erzsébeti Creative Commons License 2008.06.18 0 0 41
Ezt már annyiszor átragoztuk...

Annak a dolgozónak majd mit fogsz mondani akit pl a tecsóból el kell küldeni munkanélkülire mert nem lesz szükség a munkájára?
Hogy hogy nem tudod kiszámolni azt, hogy ha van egy adott létszám adott időre akkor ha szűkíted az időt akkor feleslegessé válik az arra az időszakra beállított munkaerő, ergo el kell küldeni.
Bizonyára marhára büszke lesz majd rád, és a hozzád hasonlókra, hogy te milyen jól megvédted az érdekeiket...

Egyébként meg nem értem, hogy mit rugóztok ezen a hétvégi melón.
Van vásárló? Van. Van bolt amelyik ki akarja ezt az igényt szolgálni? Van. Van dolgozó aki ezt meg is tudja tevőlegesen tenni? Van.

Akkor mi a fenéről dumáltok???
Előzmény: Geyza (20)
Jandblogger Creative Commons License 2008.06.18 0 0 40
Persze nem túlórákkal, hanem néhány új munkahellyel!
Előzmény: Gép-ész (39)
Gép-ész Creative Commons License 2008.06.18 0 0 39

Mondtam volna ilyesmit? Felőlem lehetne akár nonstop is.

Előzmény: Jandblogger (38)
Jandblogger Creative Commons License 2008.06.18 0 0 38
Ne akard már bemesélni, hogy a bankok nem tudnák megoldani a szombat délelőtti nyitvatartást !!!
Előzmény: Gép-ész (36)
Indián Creative Commons License 2008.06.18 0 0 37
Akkó' majd ollan mozik lesznek, amikben vásárónni is lehet... Például Tesco-Cinematrix, ahol egy plazmatévén megy a film, miközben a közönség vásárolhat is...
Előzmény: Geyza (27)
Gép-ész Creative Commons License 2008.06.18 0 0 36
Miért is? A banki alkalmazottaknak nincs családjuk, vagy őket le lehet szarni?
Előzmény: Geyza (33)
Derek Creative Commons License 2008.06.18 0 0 35

Senki ne akarjon ingyen tulorazni es akkor senki sem repul. 

Csak hat ehhez kicsit ossze is kene fogni.

Előzmény: Geyza (30)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 34
Ha minden hülye nem kapna diplomát, akkor nem nyafogna a sok alkalmatlan, hogy mennyire kikészíti az a feladat, amit képzettsége alapján joggal várna el az ember, hogy el tud végezni.
Előzmény: OffTopiC (29)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 33
Egyetértek!
Előzmény: Jandblogger (31)
Gép-ész Creative Commons License 2008.06.18 0 0 32
Nem, nem tudom. Ha nekem a hétvégi barkácsolás jelenti az aktív pihenést és nem étterembe megyek, az az én dolgom. Egyik sem állítható párhuzamba a tűzoltóság, rendőrség, stb-vel. Utóbbiak tényleg elengedhetetlenek, mozi nélkül ellennék. Akkó meg tilcsuk be azt is.
Előzmény: Geyza (27)
Jandblogger Creative Commons License 2008.06.18 0 0 31
Van ami magátol érthetődően nyitva tart. Én plázák meg bevásárlókozpontok nélkül lazán meglennék vasárnap.

De viszont a bankok azért dolgozhatnának egy kicsit tovább, és akár szombaton 14-ig is.
Előzmény: Gép-ész (25)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 30

Nemcsak az, hanem az is, aki kiszolgáltatott helyzeben van: ha nem akar ingyen túlórázni, netán kinyitja a száját, repül.

 

Undorító világ!

Előzmény: Törölt nick (26)
OffTopiC Creative Commons License 2008.06.18 0 0 29
Ez egy ritka nagy marhasag ...
Előzmény: Törölt nick (26)
OffTopiC Creative Commons License 2008.06.18 0 0 28
Nekem nem lenne semmi problémám azzal, hogy ne legyen minden bolt nonstop, de egy bolt nyitvatartasa miert arra az idointervallumra esik, amikor azok, akik kepesek fizetni az ott levo aruert eppen nem ernek ra. Mondjuk a munkahelyukon vannak.
Nem tunik tul hatekonynak az sem, hogy az elado a munkaidejenek utolso negyedeben bonyolitja le a forgalom 50-80%-at.
Arrol nem is beszelve, hogy helyenkent milyen pillantasokat kap az ember, amikor a munkabol hazafele a zaras elott tiz perccel betoppan egy boltba. Pedig nem kicseszesbol teszi ...
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 27

Tudod te is, hogy ez marhaság.

 

Mondom: Németország egészen jól elvolt a Ladenschlussgesetz-cel.

 

Senki sem száradt ki: megvette a hétvégi sörét hétköznap.

 

Az éttermek, mozik természetesen nyitva tartottak a hétvégén.

Előzmény: Gép-ész (25)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 26
"Nagy a munkanélküliség, de aki dolgozik, annak 10-12 órát is térdig lóg a nyelve."

Így jár akiben több ambíció van, mint képesség, alkalmasság, és szakértelem.

Előzmény: Geyza (-)
Gép-ész Creative Commons License 2008.06.18 0 0 25

Étterembe se kell menni vasárnap, sőt, szombaton se. Szegény vendéglátósoknak ne kelljen már hétvégén is dolgozni mások szórakozása miatt. Bár azt hiszem, kapásból utcára mennének, ha valaki be akarná tiltani a hétvégi nyitva tartást :) Ahogy a bolti eladók egy jó része is.

 

Ja és a mozik, diszkók, kocsmák, fagyisok, strandok, múzeumok, színházak is zárjanak be szépen hétköznap legkésőbb 6kor, hétvégén meg ki ne nyissanak már. Hisz ez is csak szórakozás, nem egy kategória a tűzoltókkal, szegény alkalmazottak meg nem tudnak elég időt tölteni a családdal.

 

Asszem kitörne a forradalom.

Előzmény: Geyza (19)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.18 0 0 24
Szerintem éppen ideje leállni. Minek rohanunk?
Én mindn konzervtív lassító és hátráltató lépést támogatok.
Előzmény: Geyza (2)
sukinic Creative Commons License 2008.06.18 0 0 23

Szóval Te vagy aki szijjelb....a flexel a vasárnapjaimat??? Megjegyeztelek!!!

Mennyé temploba, utána lehet piknikelni!! :)))

Előzmény: Tarjáni (18)
Tarjáni Creative Commons License 2008.06.18 0 0 22

Idén már kétszer volt (egyszer flex, egyszer padló). Mivel kb. 4-5 hétvégén barkácsoltam, ez elég sok.

Autóalkatrész-bolt nincsen hétvégén, ezért egy Trabi javítás bele is telik átlag 2-3 hétbe.

F.sza.

Sztem direkt nem akarnak nyerni, ezért nyomják az idiotizmust.

Mert ha bezárnak hétvégén a boltok, itt mindjárt Ausztria lesz.

Hogyne.

unbreakable Creative Commons License 2008.06.18 0 0 21
ha meg nagyon kell, irány valamelyik benzinkút
Előzmény: Geyza (20)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 20

Megveszed hétfőn.

Ilyxen egy évben egyszer van.

Vagy beszerzel előre egy megfelelő készletet.

 

Nem létkérdés - de pl. az, hogy a család a hétvégén együtt lehessen, az igen.

Előzmény: Tarjáni (18)
Geyza Creative Commons License 2008.06.18 0 0 19

Ne viccelj, ezek azért más ügyek.

 

A mentősnek és tűzoltónak pl. nyilván dolgoznia kell vasárnap is, hiszen a tűz bármikor kitörhet, stb.

 

De miért muszáj vasárnap vásárolni?

 

És mivel a gyerekek hétközben iskolában vanna, mikor látja pl. egy pénztáros anya a gyerekét?

Előzmény: Gép-ész (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!