Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

W_Pooh Creative Commons License 2019.03.24 0 0 7177

Sziasztok!

 

Lemerült az aksim, de be van zárva az ülés alatti sisak és aksi tartó tároló. Hogy lehet ezt kinyitni?

 

Itt mindenki azt javasolja keressek vissza, de én akárhogy is próbálom, nem találom a választ, pedig már órák óta kutatom. :(

mzet Creative Commons License 2018.12.14 0 2 7176

Kedves Hufi!

 

Ez nem az én ingem.... DE!!!! Megvédem a barátom akit itt ismertem meg!!! Többször le lett írva, a kereső a barátod mint a gugli.! Azt kis időt amit rá kell fordítani a lustaság helyett talán megéri, nem a galambot várni készen! Ez a fórum halott, pörgés itt akkor volt amikor még friss volt a típus, azóta csak hébe hóba bekérdez valaki valamit és várja a csodát. Ez helyett inkább keresni, visszaolvasni kellene, ha szereti használni a keresőt ha nem, persze nem muszáj majd a zsebebetek bánja amikor az Aprilia vagy a "tuti" szerelő kicserél ezt azt feleslegesen, vagy kb 1 hónap után itt valaki megírja a frankót /találgatást/.Mondom mindezt úgy, tíz évig megvolt a bálna és annyit szereltem, hogy a végén már 20perc alatt polcra raktam csak a váz maradt. Sajnálom, hogy az általunk megcsinált fórum/weblap rajtunk kívülálló okok miatt megszűnt létezni, ott mindent meg lehetett találni.:(( Van egy utolsó ajánlatom a benéző fórumozóknak,  az email címem nyilvános, akinek kell mail-ben elküldöm a szerelési könyvet, még eben a hónapban, aztán már megtudjátok osztani egymással.

 

 

Üdv,

MZet

Előzmény: Hufi750 (7173)
mzet Creative Commons License 2018.12.14 0 0 7175

Lehet javítani csak a megfelelő embert kell megtalálni! Már én sem emlékeztem a névre, de láss csodát beírtam itt balra a keresőbe pár kulcsszót és kiadta.:)) úgy mint teleszkóp, lengéscsillapító, gátló ....

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9179278&aq_ext=1&aq_text=g%E1tl%F3

Előzmény: gomba22 (7174)
gomba22 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 7174

Üdv a Tisztelt forumtársaknak!

Kiruccantam ma szlovákiába motorozni visszafele miskolcon megálltam elszívni egy cigit és arra lettem figyelmes, hogy a kipufogó felőli hátsó teleszkóp ereszti az olajat. vittem a szervízbe mondták h csak az első teleszkópot lehet javítani ez meg csere párban! ott nem is kérdeztem árat felhivtam egyik ismerősömet akitől az autóalkatrészeket szoktam rendelni, utánnakérdezett de csak aprilia cikszámmal tudta mert mást nem hozott a gép! de ugy kb 180ezerre jönne ki darabja! mondtam neki h most Sachs van benne, mondta h keressem meg a cikkszámát, de sajnos nem találom! Kérésem az lenne ha valaki tudná a cikszámot vagy akár valami használható más márkájú cikszámot vagy linket ami pont a 2002-es  500-as bálnához való kérem ossza már meg velem. Segítségeteket előre is köszönöm! Szép estét!!

Hufi750 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 7173

Kedves Mosquito...

 

...a fórumon eltöltött mind a 6 éved tapasztalata benne volt a hozzászólásodban, van aki szereti használni az index keresőjét, van akinek esetleg gyorsabban segít más fórum motor, platform, nem kell arcotokat kaparni, mert segíteni akarsz másokon, lehet kicsit gyorsabb reakcióidővel, más gondolkodással...de tudod, kinek nem inge... :)

(megjegyzem nem vagyok oda a FB-ért, csak elég sokan használjuk különböző mobileszközön...)

 

Üdv, Hufi

 

 

 

 

 

Előzmény: -Mosquito- (7172)
-Mosquito- Creative Commons License 2018.09.28 0 0 7172

Talán ha használnátok a keresőt a bal oldalon.. 

FB-n meg még kevesebb felhasználó lenne..

 

Néha bele olvasunk a fórumba Mzet kollégával és az arcunkat kaparjuk. 

Előzmény: Hufi750 (7171)
Hufi750 Creative Commons License 2018.09.28 0 0 7171

Sziasztok fórumosok,

 

...lehet javasolni a gyorsabb kommunikáció miatt, hogy a FB csoporton belül beszélgessünk? 
A korábbi hozzászólások értékesek és hasznosak, de egyszerűbbnek, gyorsabbnak tűnik...

 

Üdv, Hufi

gomba22 Creative Commons License 2018.09.14 0 0 7170

Üdv Hufi!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, tényleg az volt!!!

olajba én is a motul mellett döntöttem, fagyállóról lövésem sem volt. szerintem ez még nem a sprint, ez 2002 es v 2003as gyártású.

az olajat mindenképpen én fogom kicserélni meg a levegőszűrőt is, a többit meghagyom a szakiknak!!4 :) hajtómű olajról még pár szót légyszíves ha tudsz!

Köszönök Neked mindent!!!

Előzmény: Hufi750 (7166)
ÖOL Creative Commons License 2018.09.13 0 0 7169

Szia!

 

Sajnos még nem, akit kérdeztem, hogy vállal-e ilyen javítást, még nem válaszolt.

Előzmény: Hufi750 (7168)
Hufi750 Creative Commons License 2018.09.13 0 0 7168

Sanyi, a műszerfal problémád megoldódott már?

Előzmény: ÖOL (7167)
ÖOL Creative Commons License 2018.09.13 0 0 7167

Sziasztok!

 

Az atlantic 250-nek nincs index visszajelző hangja, vagy csak nem működik, ha csak a visszajelző lámpa villog?

Köszi

 

Hufi750 Creative Commons License 2018.09.11 0 0 7166

Szia Gomba22!

 

Téliesítéssel kapcsolatban jelentkezem,
 C12 rózsaszín fagyállóval járok télen is, érdemes lemérni hogy minimum -25 -ig legyen jó, szintre figyelj oda (1,2 literes a Sprinté), javaslom hogy használj télen téligumit, választásban segítenek: (http://www.kekhold.hu/) sokkal hatékonyabb és biztonságosabb. Nekem Sprintem van, kb 300 km-t megyek el egy tankkal, lámpa az utolsó 3 litert jelzi, kb 60-70km, teli tank 15 liter, olajat 6000 kilométerenként cserélj, de nem sértődik meg 5000 km után sem. Csak jó minőségű olajat használj hozzá (Motul 7100 használok), természetesen olajszűrő, levegőszűrő csere is van egyidőben, szintén nem éri meg spórolni vele. Ha még karbis a géped érdemes a tél előtt egy tisztítást is beiktatni, üza.szűrőt cserélni, illetve a hajtásba belekukkantani, szíj, tárcsa, variátor, kuplung rendben van-e, tisztítani, kifújni, esetlegesen cserélni valamelyiket.

 

Üdv, Hufi

Előzmény: gomba22 (7163)
Albertbali Creative Commons License 2018.09.10 0 0 7165

Sziasztok!

 

Atlantic 500 sprint melegedési problémám van.

Az utóbbi hetkben már láttam hűtővíz folyást a vízpumpa túlfolyóján, de nem melegedett.

Ma padlóra kiment a mutató, a ventillátor is elindult, de nem hűl vissza. Tudna valaki segíteni, hogy merre induljak?

 

Köszönöm

ÖOL Creative Commons License 2018.09.07 0 0 7164

Sziasztok!

 

250-es motor műszerfalában lévő digitális óra megadta magát, lehet cserélni? Köszi!

 

Sanyi

gomba22 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 7163

Üdv Tisztelt forumtársak!! április elején vettem egy 500-as bálnát, lassan téliesíteni kellene! volna pár kérdésem amelyek a következők:

hány fokos és milyen tipusú fagyállót érdemes belerakni?

téli hónapokban használjátok-e  ha az időjárás körülményei engedik?!

ha kigyullad az üzemanyagszint jelző lámpa mekkora távot lehet még elmenni vele?! /hány literes az üzemanyagtank fullra megtaposva?

Motor olaj csere milyet ajánlottok és milyen viszkozitásút, milyen sűrűn cserélitek?

Bármilyen jótanácsot szivesen veszek. és nem lustaságból de nem mindíg van időm visszaolvasni a fórumon, ezért is irtam ki a kérdéseimet! segítségeteket előre is köszönöm!

 

Hufi750 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 7162

Túraplexy elkelt...

Előzmény: Hufi750 (7161)
Hufi750 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 7161

Szia, 

 

használt, nem törött, jó állapotú Givi túraplexyt tudok adni neked ha érdekel, ára egy kerek 10-es

Keress mobilon,

húsz367tizennyolc16

Üdv, Péter

Előzmény: Péter Huba Mikulik (7160)
Péter Huba Mikulik Creative Commons License 2018.08.03 0 0 7160

Sziasztok!

2006-os Atlantichoz (500 Sprint) keresem a következőket:

nagy plexi

első lámpa

első sárvédő

 

Ötleteket, tanácsokat elfogadok. Ebayen láttam plexit, szállítással együtt kb. 30-ból áll meg, esetleg van-e hasonló árú (vagy olcsóbb), gyorsabb forrás, mondjuk magyarországi. Lámpát pedig bontottat keresek, nekem a bal oldala (szemből) rossz, olyan is jó, aminek a jobb oldala sérült.

Amúgy eladó, és olcsóbb, mint a társai, ha valaki most egy jó vételt keres! Végig magyarországi gép volt, 2 tulajos.

netnepper Creative Commons License 2018.07.30 0 0 7159

Szia! Elsőként a műszeregységben nézném meg, hogy jó-e az EFI megvilágítása. Ha igen, akkor az oda vezető kábeleket ellenőrizném.

Előzmény: dcidani (7158)
dcidani Creative Commons License 2018.07.27 0 0 7158

Sziasztok vettem egy atlantic 250 est 2006 os viszont az efi lámpa nem világít gyujtáson sem ahogy olvastam itt a forumon kellene neki és beinditás után alszik el nálam mi lehet a gond mit nézzek meg és hol😂köszi.Amugy semmi hibajelenség megy szépen van alapjárat stb.

plero Creative Commons License 2018.07.22 0 0 7157

Előzmény: plero (7152)
netnepper Creative Commons License 2018.07.20 0 0 7156

Nekem dettó ilyen lámpánál leállásokat produkált a gép a zárlatosodó gyertyapipával. Tudtam ugyan menni vele, de később már alapjáratról le szokott állni, viszont utána egyből be tudtam indítani. Amikor teljesen megadta magát, akkor is mindig egyből beindult, de pár másodperc múlva, vagy gázadásra azonnal leállt. Egy próbát megérhet a dolog, mivel nálam egy pár száz Ft-os gyertyapipa megoldotta a problémát.

Előzmény: RiebelB (7155)
RiebelB Creative Commons License 2018.07.18 0 0 7155

Köszönöm megnézem mindenképpen. Nekem alapjáraton nem világít, viszont ahogy elindulok rögtön, ma és tegnap 2x le is állt amikor megálltam a lámpánál, utána simán indult.

Előzmény: netnepper (7154)
netnepper Creative Commons License 2018.07.14 0 0 7154
  1. Szia! 250-es Sprint-em van és egy idő után ki szokott gyulladni az EFI lámpa és a moci leállításáig, majd újraindításáig nem is szokott már elaludni. A moci ettől függetlenül mindig pöccre indult és menet közben sem mutatott semmiféle hibát. Végül az akkut kellett jobban feltölteni és azóta nem gyulladt ki többet a jelzés. Előzőleg sokat indítóztam a géppel, mert zárlatos volt a gyertyapipám és gondolom merült annyit az akku, hogy bár a motor jól indult, az ECU már észlelte a problémát. Egy akku feltöltéssel próbálkoznék, és mellesleg rámérnék, hogy mennyivel tölti a fesz. szabályzó az akkut. Az is lehet, hogy már cserés az akkud. Üdv: Zsolt
Előzmény: RiebelB (7153)
RiebelB Creative Commons License 2018.07.12 0 0 7153

Sziasztok!

2005-ös Atlantic 500-ason felvillant az EFI lámpa, tudnátok tanácsot adni mit nézzek meg?

előre is köszi a válaszokat

Üdv Bálint

plero Creative Commons License 2018.07.08 0 0 7152

Köszönöm. Majd akkor benézek a variátorokhoz. :)

 

Keresek Aprilia Atlantic 500-ashoz 2002-évjárat. ECU-t, Termostát felső vízcső csatlakozást és jobb oldali idomokat. Első indexet, plexit. :(  

Előzmény: Burt Munro (7151)
Burt Munro Creative Commons License 2018.07.08 0 0 7151

Üdv Plero!
A hétvégén szét lett szedve a motor variátora, át lett nézve szíj, görgők, miegymás, de hibát nem találtam, minden új benne! A variátor ki lett pucolva, mivel a hátsó kuplung ferodol porával tele volt az egész, még a görgők külseje is kapott belőle rendesen! Miután nagy búsulva összeraktam, hogy nem találtam semmi elváltozást, csodák csodájára nagyon szépen kezdett el futni a gép! Lehet nálad is segíthet ez a művelet, feltéve, ha nálad is e-miatt van. Nálam valószínű 1-2 görgő ki volt akadva a por miatt. Most már csendesebb is a kaszni, nem ráz már úgy! A többi hibát meg szerelőre fogom bízni, de csak szezon végeztével!
Remélem tudtam valamennyit segíteni!
Széles utat!

Előzmény: plero (7150)
plero Creative Commons License 2018.06.21 0 0 7150

Nálam is ezek a hibajelenségek vannak.  Kíváncsian várom Én is a válaszokat.

Előzmény: Burt Munro (7149)
Burt Munro Creative Commons License 2018.06.15 0 0 7149

Sziasztok!
Nem rég vettem egy 200-as Atlanticot. Azt tapasztalom jelenleg, hogy mikor rendesen bemelegszik a motor, egy idő után ha húzom jobban a gázt és visszaengedem durrog a kipufogó. Gondoltam rá, hogy szelephézaggal lehet probléma, de szerintetek mi más lehetőség van amit érdemes lenne megnézni? A másik pedig, hogy kb fél tank benzinnel mentem kb. 50 km-t! XD Hideg indításkor az alapjárat nem emelkedik, lehet, hogy az automata szívató lesz a rudas? Még annyi dolog van, hogy mikor kisebb fordulaton megyek, vagy elindulok a géppel akkor eléggé rezonál a hátsó része. Egy bizonyos fordulatnál abba hagyja. 
Köszi előre is a választ! 
Üdv!

Tibor Andras Creative Commons License 2018.06.10 0 0 7148

Üdv. egy kis segitségre lenne szükségem.Aprillia 500-as olajnyomás lámpa világit ennek mennyi lenne a javitási költsége. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!