Keresés

Részletes keresés

intrusion Creative Commons License 2008.06.06 0 0 15
Miért? Ha elmész szórakozni, te beéred egy üveg sörrel? Soha semmilyen körülmények között nem iszol többet? Látod ez az, amit nem hiszek.
Előzmény: pizarro2429 (13)
Derek Creative Commons License 2008.06.06 0 0 14
En lakotelepen lakom es a kornyeken van par ilyen bolt .Ezeknek megvannak az ilyen kesoi torzsvendegeik akik ott becsapnak 1-2 uveg sort , vagy valami feldezcisa keritesszaggatot,de randalirozas sosem volt. Jon haza melobol, vagy eppen ott kapja legolcsobban valamelyik kornyeken lako . Ezeket a boltos ismeri jol szemelyesen,tudja kiknek adja el.
Előzmény: intrusion (11)
pizarro2429 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 13

nem másról, nem többről van szó, hanem RÓLAM és EGYről...

Én arról beszéltem, te pedig teljesen másról.

 

Nem cáfolom, amit írsz, csak éppen semmi köze ahhoz, amit én írtam...

Előzmény: intrusion (11)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.06 0 0 12
Hogy Hofit idézzem: "Ezért jó a Szovjetunióban! Ott már hétkor kilenc!"
:-D
Előzmény: Gósztrájder (-)
intrusion Creative Commons License 2008.06.06 0 0 11
"Mondjuk attól még, hogy veszek egy sört, még nem fogok randalírozni."

Mutass egy barmot (elnézést), aki ha elmegy szórakozni, beéri egy üveg sörrel. Én még nem láttam olyat. Viszont olyat már láttam, hogy éjjel alkohol hatása alatt beszóltak a nőknek, randalíroztak, verekedtek. Az alkohol oldja a gátlásokat, sok normális emberből, egy magából kivetkőzött egybites agyú hülyét csinál. Volt egy ismerősöm, fű hatása alatt egy jókedvű mosolygós, bulizós emberke volt, alkohol hatása alatt meg egy agresszív barom. Most a sitten ül, mert leszúrt valakit a kocsmában.
Előzmény: pizarro2429 (9)
Gósztrájder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 10
Szerintem te már kapisgálod a lényeget!
Előzmény: orpheline (8)
pizarro2429 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 9

Volt valami tervezet, hogy ezt az egész országra vonatkozóan kötelezővé teszik.

Mondjuk attól még, hogy veszek egy sört, még nem fogok randalírozni.

 

Viszont az is igaz, hogy eléggé valószínűtlen, hogy este 10 után fogok "boltba" menni.

 

Elvben lehet benne valami, gyakorlatban nem hiszem, hogy túlzottan nagy sikerrel járnak.

 

Előzmény: Gósztrájder (-)
orpheline Creative Commons License 2008.06.06 0 0 8
Érdekes módon a belvárosban meg lehet.... a turisták miatt..... diszkrimináció.....:o))
intrusion Creative Commons License 2008.06.06 0 0 7
Én igazi marihuanás cowboy vagyok. :))
Előzmény: HansBlack (6)
HansBlack Creative Commons License 2008.06.06 0 0 6
"ugyanúgy mint nekem fűért."

Csak nem teheneszlegeny vagyol?
Előzmény: intrusion (2)
Hwang Creative Commons License 2008.06.06 0 0 5
Nyissanak a kocsmák helyett CoffeShop-okat debrecenben és akkor nem lesz ordibálás, meg rendzavarás...


:))
ex_lx Creative Commons License 2008.06.06 0 0 4
Ha nem akarjék, akkor nem - amúgy simán.
Előzmény: Derek (1)
eFigyelő Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3
Molnár (ingyenebéd) Gyula, aki ugyanezt újbudán csinálja viszont jóeltárs!
intrusion Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2
Nagyon helyes! Csak azt nem értem, miért írta azt a topicnyitó hogy szesztilalom, hiszen sajnos nappal akárhol lehet alkoholt venni és szintén sajnos a szórakozóhelyeken éjjel is felszolgálnak alkoholt.

Én tudom hogy minden tilalom csak kárt okoz, de én azért örülnék az igazi szesztilalomnak hogy a sok baromnak majd a dílerhez kelljen járni a napi betevő vodkáért, ugyanúgy mint nekem fűért. Majd megtanulnák a magyarok Istenét... milyen az ha kitaszított, pária valaki.
Előzmény: Gósztrájder (-)
Derek Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1
Megint egy olyan rendelet amit sosem fognak tudni betartatni
Előzmény: Gósztrájder (-)
ooloo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 0
Kósa egy bar0m...
Gósztrájder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 topiknyitó

Nem árusíthatnak alkoholt július 1-jétől az éjszaka is nyitva tartó üzletek Debrecenben este 10 órától reggel 6-ig. Egyebek mellett ezt tartalmazza az a rendelet, amelyet a héten fogadott el a debreceni közgyűlés. A tilalom körülbelül 20-25 boltot érint, ezek üzemeltetői dönthetnek: ha vállalják, hogy éjjel nem adnak el alkoholt, akkor nem kell bezárniuk 10 óra után. A korlátozás bizonyos vendéglátóhelyekre is vonatkozik majd. Az új rendelkezéssel a környéken élők nyugalmát akarják védeni.

A rendelettel bizonyos boltok és vendéglátóhelyek éjszakai nyitva tartását szabályozzák, a kereskedelmi törvény alapján. Az éjjeli szeszárusítási tilalom nagyrészt non-stop élelmiszerboltokat érint - az 5500 debreceni kereskedelmi egységből 20-25-öt. Ezeknek az üzleteknek be kell zárniuk, ha nem vállalják, hogy este 10 órától reggel 6 óráig után nem adnak el alkoholos italokat.

Körülbelül 300 vendéglátóhelyen éjszaka is fogyaszthat alkoholt az, aki akar, szesztilalomról tehát nincs szó - mondta a Független Hírügynökségnek Vizeli Sándor, a debreceni polgármesteri hivatal hatósági főosztályvezetője.

Az éttermek hajnali 2 óráig lehetnek nyitva Debrecenben, de a város központjában, a kijelölt övezetben akár egész éjszaka. A júliustól érvényes korlátozás olyan vendéglátóhelyekre vonatkozik, amelyek lakások közvetlen közelében vagy olyan épületekben működnek, amelyekben lakások vannak - például egy panelház aljában. Ezeket este 10-kor szintén be kell zárni, hogy ne zavarhassák a lakókat. A 850 debreceni vendéglátóhely közül ez 50-60-at érint.

A rendelékezés vonatkozik az éjjel-nappal nyitva tartó hipermarketekre is, a városban most egy ilyen van, a Kishegyesi úton lévő Tesco.

Debrecenben először fogadott el az önkormányzat rendeletet az éjszakai szeszárusítással kapcsolatban. A boltokat és vendéglátóhelyeket most is ellenőrzik jegyzői jogkörben, kifejezetten a szigorítás miatt nem lesz az eddiginél több ellenőrzés. Ahol megsértik a szabályokat, 50-60 ezer forint bírságra számíthatnak az üzemeltetők. Ha többször is megszegik a rendeletet, a jegyző végső esetben bevonhatja a kereskedő működési engedélyét.


http://index.hu/gazdasag/magyar/itl080601/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!