Keresés

Részletes keresés

Tinamacs79 Creative Commons License 2017.09.29 0 0 8990

Sziasztok!

Az Europai El Camino, 3600 km gyalogosan végig járása után szeretnék munkát keresni/találni Franciaország teruletén, leginkább kis faluba. Jelenleg Doeuil-sur-le-Mignonban tartózkodunk a kis magyar vizslámmal, Caminos barátoknál. Franciául kezdtem el tanulni a segítségükkel, szóval jelenleg csak pár szót ismerek.

Nyelvtudás hiányában nem vállalhatok el mindent ezt jól tudom de arra gondoltam, háztakarítást, kertrendezést vagy gyermekfelügyeletet eltudnék kezdeni nyelv nélkül is. Vagy farmon segíteni.

Szükséges lenne egy saját szoba is ahol a kutyusommal ellehetünk.

Tiffany lámpákat készítettem otthon, templomok renoválására is gondoltam, tudnék benne segíteni.

Vagy Gite -ben segíteni a Camino vonalain.

Túravezető, masszőr állás is érdekel.

Nyitott vagyok. 

S természetesen keresek magyar barátokat is, mert egyedül vagyok itt. :)

Facebook oldalam : Kutyával a Caminon, melyről könyvet szeretnék írni.

 

Köszönöm a figyelmeteket!

deregato Creative Commons License 2017.09.24 0 0 8989
deregato Creative Commons License 2017.09.15 0 0 8988
deregato Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8987

Én vállalnám ha tudsz biztosítani egy ágyat, amit elfoglalhatok a megbízás idejére.

Mennyit tudnál fizetni?

 Nem párizsban lakom.

Előzmény: Mangó.B (8986)
Mangó.B Creative Commons License 2017.09.09 0 0 8986

Sziasztok

 

szeptember 24-től keresek pár napra (17-22 óra között), magyarul és angolul beszélő idegenvezetőt Párizsban.

 

Üdvözlettel,

Béla

 

bela.b@freemail.hu

deregato Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8985

Kell lennie valami pótló busznak.

Előzmény: SzaboTimea (8983)
deregato Creative Commons License 2017.08.29 0 0 8984

https://www.youtube.com/watch?v=iNuz4xXJzJM

 

Franciaország élet a német megszállas alatt

SzaboTimea Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8983

Sziasztok segítséget szeretnék kérni, nem beszélem a francia nyelvet.

Neuilly Plaisance-Disneyland RER egy része le van zárva, de nem találok infót hogy jutok el Disneylandba.

Valaki tud segíteni?

 

deregato Creative Commons License 2017.07.06 0 0 8982

Hogy aztán ennek menni alapja van, arról fogalmam sincs.

 

https://www.youtube.com/watch?v=zoSqizwq4nM

 

deregato Creative Commons License 2017.07.06 0 0 8981

Üdv!

Döglődik a fórum.

Ezért megkérném a Gest-Apó-t hogy ne töröljék ki amit beteszek. Ha mégis akkor száradjon e a kezük.

 

Káprázatöos történelműnkről egy kis montázs.

 

Évszázadokon keresztül mint kőszikla állot Magyarország

 

https://www.youtube.com/watch?v=0oCE99EmQQY

 

Anita7876 Creative Commons License 2017.06.20 0 0 8980

köszönöm az információt, örülök, hogy végre valaki reagált rá ! : ))

Előzmény: TomGab (8968)
evm100508 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 8979

Sziasztok! 

 

4 ev finnorszagi elet utan visszakoltozunk Franciaorszagba immar lassan 7 eves lanyunkkal. Anno meg kicsi volt, igy nem tudom, hogy mukodott, de emlekszem, hogy voltak ismerosok, akiknek a gyerkoce hetvegi magyar suliba jartak. Parizs melle fogunk augusztusba koltozni, esetleg tud valaki valamit ezzel kapcsolatban? koszonom 😀 Evi

MmeErrant Creative Commons License 2017.06.01 0 0 8978

Szia! Már jó ideje döcögős a fórum, jobban jársz, ha a közösségi oldalon keresgélsz!

Előzmény: ztakov (8977)
ztakov Creative Commons License 2017.05.31 0 0 8977

Sziasztok! Bretagne-ban, Rennes környékén élő magyarokat keresek, írjatok, ha kedvetek lenne ismerkedni, beszélgetni. Üdv!

tessloff Creative Commons License 2017.05.30 0 0 8976

Hat ez nem lesz egyszeru... Parizstol eszakra volt/van egy iskola ahol volt/van magyaroktatas alsosoknak, de mar jo regen hallottam/olvastam roluk igy pontos infot nem tudok adni... 

 

Probalkozz esetleg a parizsi Magyar intezetnel, hatha nekik van valami tippjuk

 

http://www.parizs.balassiintezet.hu

Előzmény: Gigi300 (8975)
Gigi300 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 8975

Sziasztok.

Tudnátok segíteni?

Két tannyelvű iskolát keresek francia ország területén.

Vagy ahol esetleg lehet magyar nyelvű általános iskolát folytatni.

Magyarúl beszélő magán tanár stb.

2.osztályos a kislányom.

 

Előre is köszönöm.

deregato Creative Commons License 2017.05.27 0 0 8974

Tud valaki  egy magyar  ügyvédet, aki Franciaországban alapított vállalkozásokkal kapcsolatban tud felvilágosítást adni?

 

Az is lehet hogy talán egy könyvelő jobb lenne.

TomGab Creative Commons License 2017.05.24 0 0 8973

Helló!

 

Bankszámlára biztos szükséged lesz, hacsak nem csekkel fizetnek ki. A legjobb, ha a munkáltatódat kérdezed meg, melyik bankhoz menj. Én is a munkáltatóm bankjához mentem, így könnyebb volt.

Carte vitale. Ez az itteni TAJ kártya, de ha csak pár hónapra jöttél, lehet, hogy fölösleges megkérni, mert legalább 3 hónap az elintézési ideje (az Assurance Maladie -hoz kell menni).

 

Gábor

Előzmény: Norbert Balta (8971)
Norbert Balta Creative Commons License 2017.05.17 0 0 8971

Sziasztok!
Par hete kerultem franciaorszagba es nemreg el is kezdtem munkat keresni a nyari szezonra. Azt szeretnem kerdezni, hogy valaki tud e nekem segiteni abban, hogy mire van szuksegem az alapveto magyar okomanyaimon kivul a munkavallalashoz. Valamint, hoogy hogyan tudom ezeket beszerezni. A valaszaitokat elore is koszonom.

Ecoplan Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8970

Szervusztok mindenkinek.

Toulouse környékére szeretnénk költözni. Van valaki arról a környékről? 

Nagyon megköszönném, apróságokban tudna felvilágosítást adni. Főleg az iskola érdekelne nagyon, mert a kislányom most fejezte be a 8 osztályost.

Előre is köszönöm.

Eco

TomGab Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8969

Bonjour!

 

A francia adóhivatal oldala az impots.gouv.fr.

 

Sok sikert!

 

Gábor

Előzmény: siptomi (8961)
TomGab Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8968

Bonjour!

 

Lyon elég biztonságos hely, ahol lakni szeretnél, vagyis Sainte Foy-Lès-Lyon messze van az igazi lyoni arab negyedektől (3. és 8. kerület). De az itteni arabok egyáltalán nem veszélyesek.

Bár én az általad említett elővárosban sosem jártam, de a wikipédiát olvasva elég jónak tűnik.

 

Sok sikert

 

Gábor

Előzmény: Anita7876 (8955)
kiskacsa000 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 8967

Sziasztok!

 

A párommal most költöztünk Lyonba, itt élő Magyarokkal szeretnék ismerkedni :) 

 

 

Üdv,

Kitti

Nórabogi Creative Commons License 2017.05.10 0 0 8966

Nagyon köszi! Nézem! Visítok, ha elakadnék :/ Köszi mégegyszer! 

Előzmény: GrG (8965)
GrG Creative Commons License 2017.05.10 0 0 8965

Elvben el se lehet adni ha nem üzemképes. Mivel ahhoz hogy a nevedre vedd kell egy 6 hónapnál nem régebbi műszaki vizsga.

Ott sok minden van https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F1707

 

https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F17375

Előzmény: Nórabogi (8964)
Nórabogi Creative Commons License 2017.05.10 0 0 8964

Köszönöm, megpróbálom. Sajnos a francia nyelv egyelőre döcög, főleg hivatalos ügyekben nehéz még eligazodni, ill. megértetni magunkat. :/

 

Előzmény: Törölt nick (8963)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 8963

A Rendőrségen vagy a Mairie-n mindent megmondanak pontosan, hogy mit és hogyan kell tenni.

Előzmény: Nórabogi (8962)
Nórabogi Creative Commons License 2017.05.09 0 0 8962

Sziasztok! Franciaországban lakunk, itt dolgozunk. Nem vagyok tisztában az itteni szabályozással, segítsetek! Vettünk magánszemélytől egy rozoga öreg kangoo-t. Nem üzemképes, teljes felújítás után lehet az. Április 10-én kötöttük a szerződést, most jár le az egy hónap. Ha nem helyezem forgalomba (fél éve nincs rajta carte griese) akkor is át kell iratnom? Nem akarok belefutni szabálytalanságba, és nem tudom, mit kell tennem. Körülbelül ez év végére tudjuk úgy felújítani, hogy használni lehessen, addig itt áll az udvarban. Kösz a segítséget!

 

siptomi Creative Commons License 2017.05.03 0 0 8961

Sziasztok,

 

Van egy munka ajánlatom Párizsba, kb 1-1.5 évre. A cég nem rendezi az adót, se az albérletet, se a szállítást, se kajapénzt, gyakorlatilag kipengetik a szerződött összeget és részükről ennyi. Szóval ezekről érdeklődnék, pontosabban:

 

https://salaryaftertax.com/fr oldalon megnéztem mennyit kellene adóznom, de a közvetítő cég alkalmazottja azt állítja, hogy ha magam rendezem az adót, akkor csak 10%-ot kell fizetni. Én ezt elég hihetetlennek tartom, és ezért is jöttem ide hozzátok, kérdezni: magyar állampolgár hogyan önadózik Franciaországban, illetve idehaza kell-e adóznom? TB-t egyéb járulékokat kell fizetni? Adókártyát, TAJ kártyát kell csináltatni? Ha esetleg van egy blog vagy weboldal, ahol ez részletesen leírják, akkor elég a link.

 

Aztán szállást a http://www.paris-housing.com/ oldalon kerestem (kicsi stúdió lakást, hosszú távú bérlettel (1 évre)), úgy találtam, hogy 650-1250 Euró / hónap körül kell számítanom, plusz 2 hónap foglaló + 1 hónap ügynöki díj + bútordíj 90 Euró. Ezek nagyjából stimmelnek?

 

Közlekedés: a http://www.ratp.fr/ oldalon találtam, hogy havi bérlet (Navigo Annuel?) 63,30 Eurótól.

 

Étkezés: a http://www.francetravelplanner.com/go/paris/shop/costs.html oldalon néztem az árakat, ehhez még kellenének olyanok, hogy pl. zöldséget, gyümölcsöt, és egyéb alapvető élelmiszereket a magyar árakhoz képest mennyiért lehet beszerezni. Blog vagy weboldal szintén jól jönne.

 

Köszi szépen előre is, ha leírjátok a tapasztalataitokat és/vagy elirányítotok jó blogokra, stb!

 

moonyika Creative Commons License 2017.05.01 0 0 8960

sziasztok,

munka ugyben majus 7-19 ig Franciaorszagban leszek, Annemasse-ban. A hetkoznapok valoszinuleg zsufoltak lesznek es munkaval telnek, viszont hetvegen szeretnek kikapcsolodni, korulnezni. Annemasse kornyeken, arra is gondoltam, hogy hetvegere Annecy-be kerem a hotelt, illetve a Mont Blanc kornyeke is erdekel, esetleg svajc, bar Genfben mar voltam. Szoval ha valaki arrafele el, vagy epp a kornyeken tartozkodik, epp raer es van kirandulos otlete, az lecci szoljon :) Tehat a majus 12-14-i hetvegerol lenne szo. (Beszelek franciaul, eltem kint, csak a tuloldalan :)

koszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!