Keresés

Részletes keresés

basic_channel Creative Commons License 2008.05.14 0 0 16
Én imádom az emlékmást, és pont az tetszik nagyon benne, (többek közt) hogy kiszogálja az akciófilm fanokat es a filozfalgatni szeretőket is.Először 12 évesen láttam, meg utana még később tini koromban, de csak 4, vagy 5. nézésre jöttem rá, hogy igazából miről is szól ez a film. A poén pedig, hogy a mai napig rengetegen nem fogják ezt fel, olyannyira, hogy több kritikában, értelmezésben, ismertetőben is félre van értve (igy szép magyarosan) az egész.
Előzmény: GPF (12)
rowena Creative Commons License 2008.05.14 0 0 15

Igaz. Szerintem azt sem tudták, hogy mit szavaznak meg.

 

Előzmény: GPF (14)
GPF Creative Commons License 2008.05.14 0 0 14
Most fogadták el a géntörvényt...
Előzmény: rowena (13)
rowena Creative Commons License 2008.05.14 0 0 13
Hm... Gattaca... eléggé aktuálissá kezd válni. Bár a csírái már meg vannak... csak nem genetikai, hanem etnikai alapon történik az agykapacitás szűkösségének vélelmezése.
Előzmény: GPF (12)
GPF Creative Commons License 2008.05.14 0 0 12

A közelebbi múltból a Gattaca gondolkodtatott el.

 

A K-Pax-nál meg ugye még azt sem lehet eldönteni, hogy egyáltalán sci-fi-e. De az is tetszett.

 

(Igazából az Emlékmás alapötlete is jó, csak abból inkább akciófilmet csináltak, mint filozofálós mozit.)

basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 11
és tetszik, ahogy bemutatja azt a maga igen sajátos módján. egyébként még meg kell jegyeznem, a Blade runner kapcsán, hogy az egész film hatásossságához, működőképességéhez elengedhetetlen vangelis zenéje...számomra a világ egyik legjobb soundtrack albuma, mondjuka top 10-ben minimum benne van.
Előzmény: basic_channel (10)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 10
az én válaszom is igen erre a kérdésre, igvazából nem is kérdfésként írtam ide, csak mint témát, amit körbejár többek között a film.
Előzmény: rowena (9)
rowena Creative Commons License 2008.05.13 0 0 9
Ha vannak érzelmei, akkor miért ne? Azért, mert mi alkottuk őket? Ha a keresztény vallást veszem, akkor az embert is úgy alkották, tehát bio-robot,  a dolog szűken vett értelmében...
Előzmény: basic_channel (8)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 8
és lehet-e az emberrel egyenértékű egy gyakorlatilag ugyanolyan érzésekkel, érzelmekkel rendelkező robot?
Előzmény: basic_channel (6)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 7
26 éve....nah :)
Előzmény: basic_channel (6)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 6
dejó, hogy írtad, szégyellem, hogy nem jutott eszembe példaként felhozni....nos igen, amiket írtál: tulajdonképpen efelé haladunk a mai napig, sőt, talán még flgyorsultabban, mint 2 ée, mior készü a film.
Előzmény: rowena (5)
rowena Creative Commons License 2008.05.13 0 0 5

No akkor ez talán megfelel: Szárnyas Fejvadász, azaz a Blade Runner...

A replikánsok... mitől ember az ember.... Ki a gonoszabb? Megtervezni egy fajt, istent játszani a sorsukkal, eldönteni, hogy meddig élnek,  és használni őket mindarra, amit élő emberrel már "ciki" megtenni....

basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 4
Hát igen....de azért a korábban említett klasszikusok (Űrodüsszeia,Solaris,vagy akár említheném Robert Wise két remekművét: Amikor a föld elhallgatott, Androméda törzs) nem ilyenek. Sajnálatos, hogy manapság már iylen sci-fik nem készülnek.Viszont azt gondolom vannak még azért rajongói az igazi, komoly kérdésekkel, filozófiákkal, és nem elsősorban a pőarasztvakitasrol szóló scifiknek!Őket várnám elsősorban ide :P
Előzmény: zolovics (2)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3
x-men?
Előzmény: rettentó (1)
zolovics Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2
Az én élményem a Gyűrűk ura című filmhez kapcsolódik,mely talán nem tartozik ebbe a kategóriába.Sokáig a rajongója voltam,mikor megvettem a filmet egy hónapig szinte minden nap megnéztem valamelyik részt.Aztán az extra lemezen bemutatták,hogy hogyan készült a film.Na azóta nem vettem elő többet,már nincs is meg odaajándékoztam egy ismerősömnek.Mikor bemutatták,hogy az orkok számítógéppel megtervezett figurák,hogy a jelenetek,még a lovakat is beleértve az agyondigitalizált csúcselektronika termékeimazonnal letettem. Nálam egy film,ott kezdődik, műfajtól függetlenül,hogy valódi szereplők,valódi jelenetek,valódi csatákkal.A sci-fi sajnos az a műfaj,ahol ilyesmit nem nagyon lát az ember.
rettentó Creative Commons License 2008.05.13 0 0 1
Superman?
Előzmény: basic_channel (0)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 0
szal a star wars féle mesék rajongói ne ide irjanak ha lehget koszonom es respekt, ugyanis en is szeretem a star wars regi reszeit vmilyen szinten, pl, de szamomra az nem scifi, nah most mar mindent tudtok :)
basic_channel Creative Commons License 2008.05.13 0 0 topiknyitó
Szal kezdje el bátran bárki bármilyen ehhez kapcsolódó gondolatával, élményével, amit megosztana velünk, netan meg is vitatna .0

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!