Keresés

Részletes keresés

Gép-ész Creative Commons License 2008.05.07 0 0 4
Ez talán végre megérteti a sok kreténnel odafenn, hogy tényleg elkúrták.
cserebagoly Creative Commons License 2008.05.07 0 0 3
:))
Előzmény: nekemj (2)
nekemj Creative Commons License 2008.05.07 0 0 2
Na mikor jön Gesztike, hogy megmondja a frankót, azaz hogy erről is azoorbán tehet?
:DD
Előzmény: Pávek úr (0)
cserebagoly Creative Commons License 2008.05.07 0 0 1
Nem kellene hozzá sok pénz, csak pár milliárd euró, hogy a forint árfolyamát le fell mozgassák. Annyi meg Sorosnak is van.
Pávek úr Creative Commons License 2008.05.07 0 0 0
(00rbán)
cserebagoly Creative Commons License 2008.05.07 0 0 topiknyitó
2008.05.07 12:45

Szlovákia zöld jelzést kapott a Bizottságtól, így jövő januártól már északi szomszédaink is euróval fizethetnek. A bővítéssel 16-ra emelkedik a monetáris unió tagjainak száma. A 2004-ben csatlakozott országok közül legkorábban Szlovénia vezette be az eurót, majd idén januárban Málta és Ciprus is csatlakozott az övezethez.

Az Európai bizottság frissen közzétett konvergencia-jelntése szerint Szlovákia készen áll az euró bevezetésére. A szlovákok az eurozónához való csatlakozás minden szükséges feltételének eleget tettek, az utóbbi hónapokban egyedül az inflációs folyamatok adhattak okot némi aggodalomra (a márciusi inflációs adatokkal azonban egyértelművé vált az inflációs kritérium teljesülése, a statisztikai hivatal 2.2 százalékos átlagos éves fogyasztói árindexről tett jelentést, míg az EU 3.2 százalékos értéket szabott meg). A végső döntést az EU pénzügyminiszterei nyáron (júliusban) hozzák meg, meglepetés nem várható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!