Keresés

Részletes keresés

balogati Creative Commons License 2009.07.27 0 0 31

Sziasztok!

 

Esetleges ,,honlapfeltörések,, esetére keresek gyors orvoslási megoldásokat. Akinek van tippje ossza meg velem, na meg a többiekkel is.

 

Hogy mire gondolok? Pl egy honlapot 2-3 különböző tárhelyszolgáltatónál is elhelyezek. Ha az egyiket feltörnék, akkor van rá megoldás, hogy jómagam, perceken bellül átirányítsam a domain elérhetőséget a 2. vagy 3. tárhelyre? Ha igen, hogyan tudom ezt megtenni?

 

Más tipp?

butterlich1 Creative Commons License 2009.07.15 0 0 30

Sziasztok!

 

Elnezest a tapasztalatlan kerdesert, de fontos vetel elott vagyok, sok-sok penzert, de még nincs tapasztalaom, nem vettem soha domain-t.

 

Szoval a sedo.com-on megegyeztem egy .com domainra. van kb. 5 napom a fizetesre, de biztosra akarok menni, hogy aki arulja a domaint, az a tulaj, illetve, hogy a domain nem all valamilyen tiltas, trademark, stb. alatt.

irtam a whois-en levo emailre, de nem valaszolt senki. a sedo-n megirtam az agentnek, hogy jo lenne biztosra mennem, stb, de nem jott valasz.

 

ezt talaltam a domainrol (xxx a domain kiikszelt neve :-))

 

mit gondoltok, hogyan tudnek biztosra menni?

 

 

Front Page Information Website Title: xxx  Title Relevancy 66% SEO Score: 71% Terms: 245 (Unique: 162, Linked: 80) Images: 0 (Alt tags missing: 0) Links: 40   (Internal: 30, Outbound: 10) AboutUs: Wiki article on xxx jQuery('#frontPageContainer').show();

Indexed Data Alexa Trend/Rank: #7,276,022: Up 2,907 ranks over the last three months. jQuery('#indexedDataContainer').show();

Registry Data ICANN Registrar: BRANDON GRAY INTERNET SERVICES, INC. DBA NAMEJUICE.COM Created: 1996-06-14 Expires: 2010-06-13 Updated: 2009-06-14 Registrar Status: clientTransferProhibited Name Server: NS1.SEDOPARKING.COM (has 1,833,310 domains) Name Server: NS2.SEDOPARKING.COM (has 1,833,310 domains) Whois Server: whois.namejuice.com jQuery('#registryDataContainer').show();

Server Data IP Address: 82.98.86.176 Whois | Reverse-IP | Ping | DNS Lookup | Traceroute IP Location - Berlin - Berlin - Sedo Domain Parking Response Code: 200 Domain Status: Registered And Active Website jQuery('#serverDataContainer').show();

DomainTools Exclusive Registrant Search: "For Sale" owns about 4,116 other domains Email Search: is associated with about 2,116 domains
Registrar History: 2 registrars NS History: 2 changes on 3 unique name servers over 1 year. IP History: 5 changes on 5 unique name servers over 4 years. Whois History: 18 records have been archived since 2001-08-02. Reverse IP: 95,637 other sites hosted on this server. Monitor Domain: Set Free Alerts on xxx Free Tool: Download DomainTools for Windows

laczko02 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 29
A jó hangzású, könnyen megjegyezhető weblapunk.hu domain-név eladó.

Aki ismeri a lapunk.hu rendszert, az könnyen belátja, hogy a domain jelentős értéket képvisel. ;-) Mivel a domain ékezetmentes, értelemes magyar szó, ez szintén emeli az értékét.

Ennek ellenére nagyon kedvező áron adnánk, ajándék 1 GB tárhellyel, és természetesen számlával.

Érdeklődés: info@reklamnet.hu
semaine Creative Commons License 2009.06.18 0 0 28
Sziasztok,

szükségem lenne segítségre. A kérdésem, hogy van-e arra nézve valamilyen szabályozás, hogy a regisztrátor által nyilvántartott fordulónapnak meg kell egyeznie a nic.com vagy domain.hu által nyilvántartott reg. időkkel.

Regisztráltatunk folyamatosan domaineket, de a regisztrátor a "kiépülési időtől" számláz, ettől a domainek fordulónapja a számlán a regisztrálás kezdete és nem a tényleges regisztrációs idő.
Ez azért is problémás, mert ha én nem a számla alapján figyelem, hogy mikor kell legkésőbb lemondani egy domaint hanem a domain.hu adatai alapján, akkor minimum két héttel korábban fordul a domain a regisztrátornál, mint ténylegesen kellene.

Az első kérdésem az, hogy ez így tényleg lehet-e korrekt eljárás.

A logikám azt diktálná, hogy a kiépülési időt ha ki akarja számlázni akkor azt külön kellene nyilvántartania a domain szolgáltatás kezdetétől és végétől.

A másik kérdés, hogy nemzetközi domain nevet ha transzferálok, akkor lehetséges-e, hogy az új fordulónap a transzferálás napja?

A regisztrátor ugyanis így számlázza ki. A nic.com így tartja nyilván a domaint:

created-date: 2006-11-17 12:00:00
updated-date: 2009-04-14 08:53:07
registration-expiration-date: 2009-11-17 15:15:28,

vagyis úgy tűnik, hogy számára a fordulónap maradt a régi. De a regisztrátor áprilistól áprilisig számláz a transzfer óta.

Ha valaki járatos a nemzetközi regisztrálásban akkor nagyon megköszönném ha elmagyarázná, hogy hogyan működik ez!

Az már csak egy apró adalék, hogy a szolgáltató állíthat-e ki úgy számlát, hogy előre számláz 2-3 hónappal. Vagyik a számla kelte mondjuk tavaly december, a számlán lévő szolgáltatások meg keződnek márciustól 2010 márciusig.

Minden segítséget köszönök!
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 27
Rámférne egy kis segítség! Nos...

2008. nyarán befizettem egy angol szolgáltatóhoz webhostingra 1 évre. Tök rendben volt a dolog, kaptam 3 giga tárhelyet, doamint, e-maileket, ingyenes galériát ...stb. mindössze 10 fontért. Még a mai árfolyamon számolva is nagyon király áron van. Kb. 1 hónap múlva lejár az egy év és hosszabítani kellene, viszont maga a szolgáltató megdrágult azóta drasztikusan, illetve a forint sem áll a helyzet magaslatán azóta. Egyszóval nem akarom meghosszabítatni ott a webhostingot, hanem egy hazai szolgáltatótól szeretném ugyanezt.

Nincsenek nagy igényeim: szükségem lenne minimum 1 giga tárhelyre, 1 ".hu" domainre, 1 e-mailre, ftp hozzáférésre...ennyi.

Tud valaki segíteni ebben egy linkkel, hogy hol érdemes olcsón ilyet venni????
araffai Creative Commons License 2009.05.07 0 0 26
A www.mediacenter.hu szolgáltatónak vannak ilyen szolgáltatásai. Szerintem nézd meg mit ajánlanak.
Előzmény: balogati (25)
balogati Creative Commons License 2009.05.06 0 0 25

Sziasztok!

 

Tudtok ajánlani olyan domain név regisztráló + webtárhelyet  biztosító céget, amelyik megbízhatóan szolgáltat, hírlevelek küldhetők róla (tobb száz egyszerre) és nincs korlátozás, ritka a server leállás, van SQL adatbáziskezelője, stb.

mue Creative Commons License 2009.04.10 0 0 24
Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy .hu domain regisztráló céget?
Annyi van a neten mint a nyű, egy olcsó és megbízható érdekelne.
sztun Creative Commons License 2009.02.04 0 0 23

Gyűjtemény:

http://domain.linkindito.hu/

Lehet linket ajánlani és turkálni, ki domain-regisztrálni szeretne.

jocco888 Creative Commons License 2008.07.06 0 0 22

üdv,

 

"Kívülálló" számára semmi jelentősége nincsen a kontakt személyeknek, csak a tulaj és a regisztrátor közötti jogviszonyban van.

Egyébként a tulajdonos rendelkezhet bármiről a domainnel kapcsolatban, az admin kontakt is rendelkezhet bármiről, kivéve a tulajdonjogot. A tech kontakt pedig technikai módosításokat kérhet. A zóna kontakt lényegtelen, vagy a tech kontakt, vagy a regisztrátor szokott lenni.

Előzmény: GÁBOR (21)
GÁBOR Creative Commons License 2008.07.06 0 0 21
a tulajdonoson kívül az admin tech és zone kontaktok mit jelentenek?
WebMester Creative Commons License 2008.06.16 0 0 20
Láttátok már a zárolt neveket?
http://www.domain.hu/domain/szabalyzat/zarolt.html

Szerintem ilyen csak Magyarországon van, hogy zárolnak neveket...

De a logikát figyeljétek:
befektetes.hu - zárolt
befektetés.hu - szabad, regisztrálva van

Kinek jó vajon, hogy ezeket a neveket zárolták?
laczko02 Creative Commons License 2008.06.14 0 0 19

Eladó vagy bérelhető, jól hangzó domain-nevek:

 

balatonparty.hu

budapestiszallas.hu

debreceniszallas.hu

esztergomiszallas.hu

szegediszallas.hu

 

Ezek a domain-ek nem csak könnyen megjegyezhetők, hanem a bennük lévő kulcsszavaknak köszönhetően segítik a jó helyezés elérését a keresőknél (Pl. Google).

A fenti domain-nevek 500 MB tárhellyel együtt kedvező áron, több éves múlttal rendelkező webfejlesztő cégtől, szerződéssel, számlával bérelhetők; vagy tulajdonjoguk eladó tárhely nélkül.

Érdeklődés: info@bannerhirdetesek.hu

 

vanchu Creative Commons License 2008.06.11 0 0 18
Erről kérdezd meg a regisztrátorod, aki a domaint bejegyezte. Az adott ország szabályozása fog rád vonatkozni, az meg ilyen általánosságban bármi lehet.
Előzmény: carrilboy (17)
carrilboy Creative Commons License 2008.06.11 0 0 17

Sziasztok!

Nem feltétlenül a .hu domainekhez kapcsolódik a kérdésem.De azért talán egy picit.
Külföldön élek,és hát az történt,hogy kitaláltam egy olyan dolgot,amihez vettem is egy domainnevet,természetesen az itteni domainvégződéssel.
Mivel konkrétumokat nem akarok írni,ezért megpróbálom elmagyarázni.
Adott ez a domain,amit megvettem.Barátnőm figyelmeztetett (miután már megvettem a domaint),hogy ilyen jellegű szolgáltatás már van otthon Mo.-on.
Na ez még önmagában nem is lenne baj,mert ugye itt még nincs,és hát én fogom megcsinálni. :)
Az otthoni cégnek van egy adott neve,és vannak oldalai és szolgáltatása több európai országban is,a mindenkori domainnevek pedig úgy tevődnek össze,hogy az adott ország nyelvén egy bizonyos szó (de ugyanaz a szó) és a domainvégződés pedig az adott ország domainvégződése.
Namost.Abban az országban ahol én vagyok,még nincs jelen ez a cég,és a domain is szabad volt.De ha mondjuk egyszer terjeszkedni akarnak ide,akkor a domain logikájukat követve egy az egyben el fognak jutni oda hogy az a domain fog kelleni nekik,ami most az enyém.
Kérdésem:mit tegyek?
1.Keressem meg őket e-mailben,és ajánljam fel nekik a domaint azon az áron,amibe nekem került?
2.Keressem meg őket e-mailben,és ajánljam fel nekik a domaint jó pénzért?
3.Ne csináljak semmit,várjak,hogy ők keressenek meg engem?
4.Fogjam be a számat,és imádkozzak,hogy ne pereljék el tőlem a domaint?

Remélem,érthető voltam,véleményeket előre is köszönöm.

WebMester Creative Commons License 2008.06.09 0 0 16
Nem biztos hogy eladja, vagy kapcsolatba lehet vele egyáltalán lépni...
Előzmény: vanchu (15)
vanchu Creative Commons License 2008.06.09 0 0 15
Nagyon nem vágod a rendszert...

Ha lejáró domaint akrsz megszerezni, akkor megalkuszol azzal, akié. Ő prioritásos igénnyel hosszabít, aztán eladja Neked.

Előzmény: WebMester (14)
WebMester Creative Commons License 2008.06.09 0 0 14
Tudom hol vannak a lejáró domainek, köszi.

Én arra gondoltam, hogy meglévő .hu név esetében hogyan tudom meg, hogy mikor fog lejárni? A whois ezt nem mondja meg, úgyhogy gondolom sehogy.

"Szerintetek mi van akkor, ha egy .hu domain nevet egyszerre többen is meg akarnak szerezni?"

Nyilván a beadás dátuma dönt, mi más döntene? Csak az az érdekes, hogy .com, .net stb. populárisabb nevekhez van ún. backorder szolgáltatás. Ha előfizetsz rá, akkor egy program segítségével amilyen gyakran csak lehet, a szabaddá válás másodpercében elkezdik bombázni a szervert, hogy azonnal megkapd a domaint. Ha többen is vannak, akkor a szerencse dönt. Egy értékes szabaddá váló név az 1-2 másodperc alatt is elkelhet.

De .hu nevekhez nincs ilyen, mert a regisztrátorok adják be az igényt. Namost kérdés, hogy ők használhatnak-e erre ilyen programot, amivel meg tudják szerezni a lejárt domaint akár 1 másodperc alatt?

Tényleg ilyenkor nem egyenlőek a feltételek, aki lefizet egy regisztrátort az viszi a domaint.
Előzmény: vanchu (13)
vanchu Creative Commons License 2008.06.09 0 0 13
"Szerintetek mi van akkor, ha egy .hu domain nevet egyszerre többen is meg akarnak szerezni?"

Faszom. Legalább olvasd el a szabályzatot, amit már belinkeltek Neked. 1.3.2 -es pont.

"De te nem mondhatod a regisztrátornak, hogy figyelj már öreg, 5 másodperc alatt add be az igényt ahogy lehet."

Fenét nem mondhatod. Annyi regisztrátor van, mint égen a csillag, fogsz találni olyant, aki némi extra pénzért cserébe hajlandó lesz adott másodperckor beadni.

Előzmény: WebMester (10)
vanchu Creative Commons License 2008.06.09 0 0 12
A "lejáró" domainek itt laknak. De explicit lejárás nincs, a meghosszabbítás prioritásos.
Előzmény: WebMester (11)
WebMester Creative Commons License 2008.06.09 0 0 11
Nem tudja valaki, hogyan lehet megnézni, hogy egy adott .hu domain mikor jár le? Mert a whoisban csak az van benne, hogy mikor regisztrálták és mikor módosították a domaint.

De a módosítás az is lehet, hogy a whois adatokat módosították csak, tehát ebből nem tudható meg a lejárat dátuma.
WebMester Creative Commons License 2008.04.22 0 0 10
Tényleg nem a regisztrátor a tulajdonos. Azért hittem így mert megzavart az angol nyelvű whois oldal (a magyar regisztrátort emelte ki mint a domain tulajdonosa).

Más. Szerintetek mi van akkor, ha egy .hu domain nevet egyszerre többen is meg akarnak szerezni? Pl. van egy .hu domain amit törölni fognak, és ezt egyből többen is be akarják regisztálni. Ilyenkor szerintem az dönt, hogy ki adta be előbb az igényt. De te nem mondhatod a regisztrátornak, hogy figyelj már öreg, 5 másodperc alatt add be az igényt ahogy lehet. Illetve mondhatod, de nem biztos hogy meg is csniálja a kedvedért. Sőt mi van akkor, ha a regisztrátornak megtetszik a domain, és neki is kéne? Mert ugye a regisztrátor ember is vehet domainokat.
Kardos Ica Creative Commons License 2008.04.21 0 0 9
akkor most már csak egy kérdésem lenne, az is ismétlés: mire ez a topic, ha ilyen okos vagy?
Előzmény: WebMester (8)
WebMester Creative Commons License 2008.04.21 0 0 8
Igen, de attól még te regisztrálhatsz a védett neveken kívül (pl. info.hu, www.hu, dns.hu stb.) bármit, akár cégneves domaint is. De akkor ehhez lásd merQree hozzászólását: vagy megegyezel velük, vagy perelnek és lesz ami lesz. De automatikusan nem jár neked domain csak azért mert van egy márkaneved. Sőt ha most hozol létre egy céget, és a nevével megegyező domain már létezik, akkor azt hiába is pereled, mert már előtted regisztrálták.
Előzmény: Kardos Ica (7)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.04.21 0 0 7
Utolsó mondatodra csak ennyit: nem jól tudod. A bejegyzett márkanevekhez tartozó domaineket más nem kaphatja meg. Egyéb cégeknek is van arra módja, hogy a nevükkel azonos, vagy ahhoz megtévesztõen hasonlító nevet elvitassák mástól. 99%-ban el is érik ezt.
Előzmény: WebMester (4)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.04.21 0 0 6
Érdekes jelenség vagy, s innentõl én nem is foglalkoznék veled.
Felteszel egy kérdést, amire kapsz egy lehetséges választ. Erre elmagyarázod azt, amit kérdezel. Most te nem tudsz valamit vagy csak vizsgáztatsz?

Ez a leírás a hu domainról mást ír, mint amit te állítasz.
Előzmény: WebMester (4)
merQree Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5
A Registrant azt jelenti, hogy az adott domaint ki regsztrálta, és nem azt, hogy kié. Szerintem.
A cocacola.hu és egyéb domain addig lehetnek a tulajdonoban, amig a jogos használója fel nem jelent miatta. Aztán vagy megegyeztek, vagy nem. Ha nem egyeztek meg, akkor se szó se beszéd elveszik, ha megegyeztek, kaphatsz érte pénzt.
Ediig 3 vitás domain volt a tulajdonomban, ebből 2nél meg tudtunk egyezni. Az elvett domain egyébként a www.panongsm.hu volt :-)
Igen, egy n-nel.
WebMester Creative Commons License 2008.04.21 0 0 4
Ebből így sajnos semmi nem igaz.
Az .org esetében nincsen kéthetes várakozási idő, egyből a tied lesz (najó, 20 perc alatt, adatok megadásával együtt).

Domain nevedet már hogyne adhatnád el. Millió dollárokért is adnak el domain neveket.

Domainnek van tulajdonosa, aki a whois rekordban a "Registrant" résznél szerepel. Ha a regisztrátorod cégneve van ott, akkor ő a tulajdonos.

cocacola.hu domainom azért nem lehet, mert már be van regisztálva. Egyébként enyém lehetne. A google.hu is sokáig egy magánszemély kezében volt, addig a google.co.hu címen futott nálunk a Google. Az viszont tény, hogy valamennyire összefügnnek a márkanevek és a domainnevek, de nem fogod automatikusan megkapni a cégedhez a hozzá tartozó domain neveket, szép is lenne.
Előzmény: Kardos Ica (3)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.04.20 0 0 3
Huh, most olyan dologba kotyogok bele, amiben én sem vagyok otthon.
Én úgy gondolom, hogy a domain névnek sem te nem vagy a tulajdonosa, sem a regisztrátor. Ha én szeretnék magamnak egy kardosica.org-ot reggelni, akkor első lépésként nyilvános listán közzéteszik az igényt, amit meg lehet támadni. erre két hét áll rendelkezésre. Ha addig senkisem jelentkezik, egy bizottság határoz a bejegyzéséről, majd ezután kerül sor a dns szerveren a configra.
Addig használhatom ezt, amíg fizetem a karbantartását. Azon a napon, amikor megszűnik a szerződésem, más kérheti ugyanennek a domainnak a saját nevére regisztrálását. Nem vagyok tulajdonosa, hiszen díjat fizetek érte, s nem adhatom el stb. A regisztrátor sem tulajdonos, hiszen amíg él az előfizetésem, addig csak én használom. A regisztrátornak az bejegyzési eljárás végén meg is szűnik a szerepe.

Amit említesz neveket, azok az un. prioritásosak. Neked nem azért nem lehet cocacola.hu domainod, mert az a Coca Cola Company tulajdona, hanem azért mert a Coca Cola név bejegyzett márka. Az Index.hu is a Zrt-hez kötődik, ha te használnád, nem tehetnék meg ők. Azért az elég fura lenne, ha az Index Zrt. honlapja az iranyjelzo.hu a Google meg vilagkeresooriasceg.com urle beírása révén lenne csak elérhető.
Előzmény: WebMester (2)
WebMester Creative Commons License 2008.04.20 0 0 2
Tudod ez egy fórum, ahol kérdezhetsz másokat és te is segíthetsz másoknak.

"Ha te jegyzed be, te leszel a tulajdonos"

Te ismered a whois működését, vagy csak tippelsz? Most néztem utána a whoisnak, és nem: ha egy magyar regisztrátornál regisztrálsz egy .hu domaint, akkor csak domain-használó leszel, de a domain tulajdonosa egyenlő azzal aki a domaint regisztrálta, azaz a regisztráló cég.

Az más kérdés, hogy te mint domain-használó azt csinálsz a domainoddal amit akarsz, de a tulajdonosa nem te leszel! De javítson ki vki, ha rosszul tudom.

A whois rekordban a "Registrant" jelenti a domain név tulajdonosát, és ez általában .hu neveknél a regisztráló cég.

Ha mondjuk egy .com nevet regisztálsz, és privát regisztrációt kérsz (azaz el akarod fedni a neved, lakcímed, telefonszámod, email címet, mert pl. nem akarsz emiatt 100 spamet kapni naponta), akkor sem te lesezl a domain tulajdonsa, hanem az a cég, akinek az adatait, nevét beírják a whoisba.

De érdekes hogy pl. az index.hu név tulajdonosa az Index.hu Zrt., nem pedig egy domain regisztrátor cég, szóval vhogy biztos lehet kérni, hogy ne csak domain-használó, hanem tulajdonos is legyél. Mint ahogy a Google.hu tulajdonosa is a Google cég, nem pedig egy kis hazai regisztrátor, szép is lenne.
Előzmény: Törölt nick (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!