Orbán Viktor megsztrájkoltatta a MÁV-ot, most meg a BKV-t, mert miniszterelnök szeretne lenni a káoszt előidézve. Előrehozott választásokat akar előidézni. Ki lesz a következő?
Ilyen topikok olvasása során jut az ember eszébe, hogy mégiscsak be kellene vezetni valamiféle értelmi cenzust a választásokon. Mert hát az mégsem járja, hogy ennyi ésszel bármiféle döntési pozícióba kerüljön valaki, akár egyetlen iksz erejéig. Ugyanis aki olyan korlátolt, hogy azért, mert neki éppen semmit nem mond a békávés szlengben "paraméterkönyvnek" nevezett dokumentum, ezért azt hiszi, hogy egy békávés sem tudja, hogy az éppenséggel arról szól, hogy mennyi munkát (járatot) és dolgozót képzel el a cég jövőre, na az ilyen alak tényleg jobb lenne ha maximum arról hozhatna döntést, hogy vajas vagy zsíros kenyeret eszik vacsorára.
Hasonló a helyzet az egészségügyi törvénnyel. Az bizony lehet, hogy az egyszerű váltóőr nem bújja az egészségügyi törvényt, na de aki elemi szinten sem nem érti, hogy a szakszervezet az egy ÉRDEKKÉPVISELET, amibe az egyszerű váltóőr azért fizeti saját döntése alapján a tagdíját, hogy legyenek fószerek, akik helyette bújják az őt (is) érintő törvényeket és ha olyat látnak, ami sérti az ő érdekeit, akkor szóljanak neki, hogy szar van/lesz a palacsintában. És ha nagyon sérti az érdekeit, akkor bizony azt szólják, hogy sztrájkoljunk, különben megszívatnak, mert hogy erről szól az érdekeinek az képviselete. És aki azt gondolja, hogy a vasutas érdekképviselet kizárólag és szigorúan csakis vasutas ügyekben képviselheti a vasutasok érdekeit, de például nem foglalkozhat a vasutasok életkörülményeivel, konkrét esetben az egyébként veszélyes üzem számos kihívásának napi rendszerességgel kitett egészségükkel, annak sajnos pont olyan kevéssé komplex a világképe, mint egy átlagos vogon őrnek. Hogy a topiknyitó is értse: semennyire.
A kormanyok nem a parlamenten keresztul kormanyoznak,hanem a miniszteriumokon keresztul.Ugyhogy a kormanyzas szempontjabol tokkozombos bejar vagy nem jar be a parlamentbe
Figyu, azt mikor intézi a Zorbán, hogy Gyurcsány sztrájkoljon, ne kormányozzon, akkor egy kicsit fellélegezhetne az egész ország, a BKV sem sztrájkolna...
De ha nem lenne zorbanozas, ostoba osszeeskuveselmeletek, meg agy nelkul szajkozott eloiteletek, akkor unalmas lenne a polidili es lehet en sem jonnek ide rohogni :-)
Megjegyzem a fent emlitett jelensegek nem oldalfuggok, az ilyesmi nem ismer partallasok kozti hatarokat :-)
Bírom milyen hülye emberek vannak: ezek tényleg azt hiszik, hogy a passzátszelet is a Zorbán irányítja. Vajon 2000-ben ki "sztrájkoltatta" a vasutasokat a topiknyitó szerint? :)
Szóval a vasutas váltókezelők, meg jegyellenőrök úgy döntöttek, hogy tűrhetetlen az új egészségügyi törvény és sztrájkba léptek? Ennyire ne legyél már gyerek..
Meg a BKV-sok sztrájkolnak "csak úgy", hetente változó követelésekkel, úgy hogy nem akarnak fizetés emelést? Miért jó az nekik? Nos nekik pont nem jó...
A te linkjeid vastagon kiemelt részeit idéztem és értelmeztem, vaze
Hétfőn nem létszámleépítés, meg járatritkítás ellen vagy magasabb bérért sztrájkoltak, hanem a gazdasági helyzet miatt. Még az MNO szerint is. Ezért emeltem ki vastagon. Ezek csak sztrájkolni akartak, erről szól a topic.
Gaspiknak nem elég a pénz. Neki is lehet hatalomvágya egy következő kormányban (-ra), nemde?
A csereüzlet a következő:
OV: Látod mekkora a népszerűségünk? Ha ezt most sikerül szavazatokra váltani valami káosz előidézésével, mint pl. egy jó vasutas vagy BKV sztrájk, akkor kapsz pozíciót tőlem!
Grespik, BKV: Jó, hát megpróbáljuk. Tényleg, mi is legyen a sztrájk oka?
OV: Bánom is én! Amiről szó van, egészségügyi törvény, gazdasági helyzet,..