Keresés

Részletes keresés

Unua Creative Commons License 2008.04.10 0 0 30
Fel is vehetsz rá jogvédett tartalmakat, ha magáncélra használod és nem adod el.
Előzmény: Hozzászól, ó! (24)
Detonátor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 29
Ügyes okfejtés. :-)
Előzmény: BigBacon (5)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 27
azé lássuk be, ez kisebb tétel.
Előzmény: locsemege (23)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 25

A minimál órabér asszem $5, de lehet már $6.

 

Előzmény: lektor (19)
Hozzászól, ó! Creative Commons License 2008.04.10 0 0 24
Azért, el tudnék képzelni egy olyan rendszert, ahol én legalább bevihetném az EGYSZER ÍRHATÓ cédéimet az X hivatalba, ahol - miután megnézik és látják, hogy a fényképeim vannak rajta, amiket én készítettem - a rengeteg CD után kifizetett jogdíjat szépen visszafizetnék nekem.
Ugye te is el tudnál képzelni ilyet?
Akkor nem érezném úgy, hogy lehúznak. Akkor nem törekednék arra, hogy illegális helyekről szerezzem be az adathordozókat, amiket használnék.

Nem utolsósorban, ha azokra a cédékre még jogdíjat is fizetek, amiket megveszek, utána már bizony joggal érezhetem, hogy erre akár jogvédett tartalmat is fölvehetek, hiszen FIZETTEM ÉRTE.

A centrumparkolótársaságok korát éljük, amikor nem kell szolgáltatást nyújtani ahhoz, hogy emberek millióit lehúzzam: elég, ha a haverok a törvényhozásban megoldják, hogy nekem fizessenek...

No és kik kapnak pénzt? Zorán, Presser, meg a kispálésa torz? Életemben nem hallgattam ezeket, egyik haverom se hallgatta soha ezeket, életemben nem vettem föl egy fél számot se ezektől semmire... kozmix, united meg a többi igazán színvonalas előadó szintén ez a kategória...
Előzmény: pert1 (7)
locsemege Creative Commons License 2008.04.10 0 0 23
sőt, a szoftveré sem, ha a biztonsági másolat

Akkor sem, ha az eredeti, és az ingyen legális. Pl. a GNU/Linuxok.
Előzmény: Joranne_Sutt (15)
panxer Creative Commons License 2008.04.10 0 0 22
Jimmy the Hand,
"A népszavazás okán kieső bevételt pótolni kell valahonnan"

Már bocsánat, de a népszavazás arról szólt, hogy 2009 január 1-től kell eltörölni a díjakat.

Akkor miért is most, 2008-ban kell pótolni a bevételeket?
Előzmény: Törölt nick (18)
Fufluns Creative Commons License 2008.04.10 0 0 20
Agonizál, fetreng a kormány és bűzös nedvek bugyborékolnak elő belőle, ennyi. Most már féllábon is kivárjuk, amíg végre kipurcan.
Előzmény: netizen (-)
lektor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 19
Az lehet, de én az internet cafeban 2$-t fizettem 15 percenként. Jó mi?
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 18
Nincs ebben semmi meglepő.
A népszavazás okán kieső bevételt pótolni kell valahonnan, csak idő kérdése volt, hogy mikor rukkolnak elő egy újabb adónemmel. Az meg, hogy előtte nem egyeztetnek senkivel, ma már teljesen természetes és magától értetődő.
aspyrin Creative Commons License 2008.04.10 0 0 17
Nocsak, ismét április elseje van? :D
Előzmény: netizen (-)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 16
mi több: az internetről jogvédett zenét, filmet letölteni saját célra nem illegális. terjeszteni, megosztani másokkal az egyedül.
Előzmény: Joranne_Sutt (15)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 15
már bocsánat, de zene, film tárolása nem büntetendő. sőt, a szoftveré sem, ha a biztonsági másolat.
Előzmény: Törölt nick (11)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.04.10 0 0 14
Helyes: még többen használnak majd lopott játékokat...
Előzmény: netizen (-)
géza2 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 13
Nyugi, nem lesz már erre idejük, Gyurcsány napjai megvannak számlálva...
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 8
na és?
Előzmény: pert1 (7)
pert1 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 7
Azért a CD-k DVD-k legalább 90%-án zenét, filmeket tárolnak, a maradékot meg cégek veszik leginkább.
Előzmény: Törölt nick (4)
feketekavics Creative Commons License 2008.04.10 0 0 6

Levegőadó???

(Muszáj nekik ötleteket adni?!)

_FK

BigBacon Creative Commons License 2008.04.10 0 0 5

Márpedig ilyen adónemek bevezetésére kell felkészülni, mert ezek érintik legkevésbé a szavazóbázist. Sőt, egyáltalán nem érintik.

Kivételes találékonyságra vall, meg kell hagyni :-)

Ha géppisztollyal kényszerítenének, akkor sem tudnék ehhez foghatót kitalálni.

Előzmény: netizen (-)
Hozzászól, ó! Creative Commons License 2008.04.10 0 0 3
Az adathordozók árába beépített jogdíjnál ez azért jobban meg van magyarázva és kb ugyanannyira tisztességes...
pert1 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2
A hozáászólásadót is be kéne vezetni, sőt a topiknyitásit is, másodtopikoknák 100% felárral.
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1
amúgy meg a kurvannyukat
Előzmény: netizen (-)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 0
flet0
netizen Creative Commons License 2008.04.10 0 0 topiknyitó
[HWSW] Egy törvényjavaslat szerint hamarosan 0,8 százalékos kulturális járulék terheli majd többek között a WAP- és MMS-szolgáltatást, és az internetszolgáltatást is. Úgy tudjuk, az uniós irányelvekkel homlokegyenest szembemenő lépés előtt az érintett szolgáltatókkal senki sem egyeztetett. Az erőszakos videojátékokat 25 százalékos járulékkal terhelnék.

Jön az internetadó?

Az indoklás szerint azért van szükség a Nemzeti Kulturális Alapot duzzasztó járulék bevezetésére az említett területeken, mert "az adott termék vagy szolgáltatás számottevő kulturális tartalommal bír". Piaci szereplők becslése szerint ma Magyarországon az internetszolgáltatás átlagos fedezettartalma 10-15 százalék. A 0,8 százalékos járulékot a szolgáltatóknak kell befizetnie a Nemzeti Kulturális Alapba, ami azt jelenti, hogy elbúcsúzhatnak a profitjuk 6-8 százalékától, hacsak nem hárítják át a járulékot a vevőkre amelynek az eredménye drágább internetszolgáltatás lenne.
A mobilszolgáltatók (és ügyfeleik) járnak a legrosszabbul. A hazai mobilszolgáltatók mindegyike internetszolgáltató is egyben, az NHH adatai szerint a hazai szélessávú előfizetők több mint tíz százaléka mobilon kapcsolódik a világhálóra, ez több mint 200 ezer előfizetést jelent. A mobilszolgáltatóknak emellett az MMS- és WAP-szolgáltatásból származó bevételük 0,8 százalékát is be kell fizetniük a Nemzeti Kulturális Alapba a törvénytervezet szerint.

Nem értik

A lapunkak nyilatkozó internetszolgáltatók szerint a lépést semmiféle egyeztetés nem előzte meg a kormányzat részéről. Az alternatív távközlési szolgáltatókat tömörítő ATSzE (Alternatív Távközlési Szolgáltatók Egyesülete) szerint a törvényjavaslat éles ellentétben áll az információs társadalom kiszélesítésével kapcsolatos kormányzati erőfeszítésekkel. Az egyesület becslései szerint a járulék évi 600 millió forint előre nem tervezett kiadást jelent az internetszolgáltatók számára, amelyet azok kénytelenek továbbhárítani ügyfeleikre, így a teljes hazai internet piacon áremelkedést generálhat.

"Az internet szolgáltatásra kivetett kulturális járulék nem támogatja a digitális írástudatlanság felszámolására tett törekvéseket" -- mondta Szathmári Géza, az ATSzE elnöke, a GTS-Datanet vezetője. "Az internet hozzáférés szolgáltatásra kirótt adó ismeretlen az EU tagországokban, ráadásul ellentétes az uniós célkitűzéssel, ami növekvő internet penetrációt irányoz elő" -- mondta hozzá Orbán Miklós, az ATSzE társelnöke, a BT Limited Magyarországi Fióktelepének regionális szabályozási igazgatója."

(forras)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!