Keresés

Részletes keresés

GTi 4ever Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1538
Gratulálunk, és 8000-es fordulatban gazdag gyermek kort kívánok neki!
Előzmény: erase (1533)
kimi075 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1537
Sziasztok!

Csatlakozom az ellőttem szólókhoz, és sok-sok vidám perceket órákat napokat heteket hónapokat és még sokáig lehetne sorolni :-) Krisztina Imre és Imi
Előzmény: bajneradri (1536)
bajneradri Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1536
Mi is gratulálunk a picihez, nagyon helyes kisbaba :) Jó egészséget kívánunk mindegyikőtöknek. Adrienn, Kíra , Laci
.1lako Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1535

Gratulálunk, jó egészséget kívánunk az új lakónak és természetesen a szüleinek is.

Előzmény: erase (1533)
sziren220 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 1534
Gratulálok a kis legényhez!Nagyon jó egészséget kívánok mindegyikőtöknek,nőjön nagyra ez a drága csöppség! Üdv:Irén :-)
erase Creative Commons License 2009.11.01 0 0 1533
A Glória-ház legújabb lakója :-)

Győri Gábor Lukács

A ház legújabb lakója
kertfüggő Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1532
Csak abban az esetben foglalkoznak a problémával, ha a lakhatást veszélyezteti, különben csak tavasszal nézik át az egész házat és korrigálják a hibákat. És talán a Tószegi úr foglalkozik az üggyel, de ebben nem vagyok biztos.
Előzmény: .1lako (1531)
.1lako Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1531
Sziasztok!

A mi lakásunk falai hasonlóak, vagyis probléma a repedések. Kinek kell, vagy lehet szólni a javítás miatt. Egyáltalán érdemes-e ha egy hónap után ugyanúgy néz ki? 

füstsz Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1530
Sajnos amíg fizetett embereink ilyen szoros kapcsolatban vannak a Mártonffy-val, addig ezek a problémák szerintem megoldatlanok maradnak. Azért ilyenkor minden illetékes lapít mint sz.r a fűben, pedig olvassák a fórumot. Lehet szervezni kellene egy olyan közgyűlést ahol csak a lakók vannak jelen.
egyiklako Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1529
Mostmár akkora repedések vannak a lépcsőházban, hogy hamarosan lesz C lépcsőház is...Milyen jó hogy minden garanciális 2 évig csak éppen semmi nem kerül kijavításra...
sasha11 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1528

„A közgyűlés 1500 Ft hozzájárulásról döntött a garázs ajtózárásának kialakulási költségeiről. Az összeg ezen hozzájárulást tartalmazza!”

Szerintem, ez felfelé a lépcsőház irányába a számzáras biztonsági megoldás.

Előzmény: dezzol (1527)
dezzol Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1527
Sziasztok!

"Szóval a garázskapu:feljavításért még nem fizettünk,de nem is fogunk,hogy mi
lesz a sorsa nem tudom..."

„A közgyűlés 1500 Ft hozzájárulásról döntött a garázs ajtózárásának kialakulási költségeiről. Az összeg ezen hozzájárulást tartalmazza!”

A két idézett mondatban ugyanarról van szó? Ha igen, akkor vmit nem értek…

Magáért a garázskapu megfelelő működéséért a garancia lejáratáig egy fillért sem szabad fizetni! Ha nem jó, szólni kell a beruházónak. Akár minden nap. Ha nem tesz semmit, akkor az asztalra csapni vagy vmilyen hatóságnál panaszt tenni, vagy akármi. De fizetni semmiképp sem. Ha nem tudja megjavíttatni, akkor állítasson őrt oda. De nehogy már mi fizessünk egy garanciális probléma miatt!
Garancia… Ugyanaz a cég nyúlt hozzá, mint aki felszerelte? Ha nem, akkor már nincs garancia!

Garázs világítás: szinte állandóan fel van kapcsolva vhol a kocsisor felett a lámpa. Vagy a kukatárolóban. Ma reggel három helyen kapcsoltam le. 5-6000 forintért lehet úgynevezett lépcsőházi automata kapcsolót venni (pl.: http://www.elektroaruhaz.hu/node/28). Szerintem beszereléssel együtt pár hónap alatt visszahozná az árát.

Remélem kapunk részletes elszámolást a társasház kiadásairól és bevételeiről a közeljövőben…

Szép napot, és zárt garázst kívánok mindenkinek!
sasha11 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 1526

Köszönjük az infót a garázskapuval kapcsolatban!

Ezt az egészet viszont nem értem.

A garázskapu nem garanciális!?

Miért kéne nekünk fizetni érte!?

Ha az autóm elromlik, betolom a márkaszervizbe és elhozom ha megjavították, és természetesen garancián belül teljesen ingyen.

Ennél a garázskapunál miért nem így működik!?

De egy biztos, nagyon gyorsan találni kell majd megoldást, mert így folyamatosan jönnek a betörések.

Igaza van mtiminek, az utcán pillanatnyilag biztonságosabb parkolni, mint a garázsban...

Főbejárati ajtókat zárni kellene,mert eddig mindig ott jöttek be

az illetéktelenek.

Hát most már van egyszerűbb bejárat a garázs felől...

Előzmény: son-g (1523)
kertfüggő Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1525
Ezekről a betörésekről esetleg lehetne valami bővebbet is megtudni? Kik jöttek be, hogyan, melyik épületbe?
Előzmény: son-g (1523)
mtimi1 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1524

Tisztelt Lakók,

2 napja hajnalban egyik lakótársunk kocsiját feltörték a teremgarázsban. Borzasztó, hogy az utcán biztonságosabb parkolni, mint a saját teremgarázsunkban! A garázs mindkét kapuja este a korom sötétben nyitva állt! Nem ismerem a kapu működését, de minél előbb kezdeni kell vele valamit, mert ez egy bejárati lehetőség (illetéktelenek számára) a lakásokhoz is.

Üdv.

son-g Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1523

Tisztelt Lakók,

Tévedés ne essen nem leszek továbbra sem fórumozó,de mivel

baráti lett a hangulat ezért néha feljövök és adok 1-2 infót.

Szóval a garázskapu:feljavításért még nem fizettünk,de nem is fogunk,hogy mi

lesz a sorsa nem tudom,ezzel a céggel én már nem alkudozom,ennyit tudnak,

nincs értelme velük foglalkozni.persze hibát bejelenthetjük de látjuk,hogy

nem működik.

Ezzel a céggel szakítani kell,vagy nem tudom,mert a társasház biztonságát

veszélyezteti.

Szívem szerint egy pályázatot kellene kiírni,csak nem tudom ki fog fizetni,

nem hatásköröm,beszélni kell Arnold Zolival,vagy lakógyűlés de valamit tenni kell.

lassan havi szinten megy a betörés,ha a garázskapu megoldódik,akkor

van is egy ötlet,hogy a főbejáratokon,hogy tiltsuk ki az illetékteleneket.

nem az én ötletem volt,de azért megcsináljuk,ha a garázskapu projekt

el lesz intézve,de én már nem tudok mit kezdeni vele.

Reméljük a képviselőnk intéz nekünk valamit a beruházóval.

Gaázs biztonsági ajtó:mint látjuk folyamatban,csak sajna rég óta,

szerintem jövőhétre kész,mielőtt beüzemeljük kirakom a működését.

Kazán:65 fokos vizet ad,mire a földszintre ér lesz 62,és mire a hőcserélő átalakítja

lesz 55 fokos.ennyire szerintem télen szükség van,főleg hogy nincs puffer tartályunk.

Vagyis ha valaki sokalja a hőfokot,akkor kérem ne tegye,ettől lenntebb nincs

értelme venni.

Liftekben a riasztó működik,csak lassú.kérem csak vész esetén használjuk.

Főbejárati ajtókat zárni kellene,mert eddig mindig ott jöttek be

az illetéktelenek.

üdv:Szilágyi (gondnok)

GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1522
A spar az még nagyon kell ide!

Itt a lidl, match, auchan, tesco, de a spar az annyira hiányzott, hogy nem is tudtom miként voltunk meg az elmúlt 15 évben nélküle...
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1521
Üdv mindenkinek!

Garázs:
Tényleg felháborító, hogy minden héten van valami azzal a rohadt ajtóval.
Nevetséges, hogy az ember kénytelen a fél kocsit felhordni a lakásba ha azt akarja, hogy reggel még a garázs területén legyen a kocsija...
Egyébként most is mindkét ajtó fent van.

Lakás:
A használati útmutatóban asszem benne is van, hogy a szellőztetés nagyon fontos. (ezt el is mondták az átvételnél)
Én nem bírok csukott ablakokkal lenni, így nálunk nyáron teljesen míg ilyenkor bukón van legalább 2 ablak.

Párásodásnak és penésznek nyoma sincs!
kertfüggő Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1520
Sziasztok !

Nekünk 3-4 hónapja az önkormányzatnál azt mondták, hogy a Méta utca felőli oldalon a Spar már megvette a ház bal oldalán lévő parcellát, oda zaj védő falat fognak felhúzni és egy nagy parkoló lesz + a SPAR. A ház előtti területen még akkor folyt a vita, mert a környék lakói kutyafuttatót akartak, a garázssor szélénél pedig egy üzletsort terveztek. Ezek persze 4 hónappal korábbi adatok, nem tudom most mi a helyzet. Sajnos az ablak nagyon párásodik nálunk is, de én úgy tudom ez nem az ablak hibája, hőhíd címszó alatt találtok erről pár érdekes dolgot.
Szellőztetni kell folyamatosan, de nem elég bukóra nyitni az ablakot, hanem ki kell nyitni teljesen naponta többször pár percre. Nálunk a fő gond az, hogy a falak felső sarkában a vakolat körben hártyaszerűen leválik. Szóltunk, jöttek is pár nap múlva javítani, de már eltelt 1 hónap és minden ugyanúgy néz ki, ja és a szegők is a fal szélénél leváltak úgy 40%-ban, a parketta pedig itt-ott recseg. Tavasszal majd kijavítunk mindent, hátha akkorra már beáll a ház is.
Üdv mindenkinek!
MoveArt Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1519

Azt hittem oda nem fognak építkezni a magasfeszültségű vezetékek miatt. Ha jól emlékszem a garázssor mögött van pont, olyan 10-15 méterre a leendő épületektől. Nem lesz könnyű így eladni. Legalábbis az a felét.

Előzmény: sasha11 (1518)
sasha11 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1518

Ja, mégvalami.

A Méta utca felé, a nagy zöld területet felparcellázták.

Húzzák majd oda is fel az új társasházat, társasházakat...

Ez nem jó hír a Méta utca felé lakóknak... :-( 

Bár várható volt, mert adva van az a zöld terület, az önkormányzat pedig már látja lelki szemei előtt az érte kapott zsetont...

sasha11 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 1517

Sziasztok!

Annyira örülnék ha a garázsajtó, legalább egy hétig jól működne... :-)

Fél év alatt legalább 5-ször javították, egyszer cserélték, de még mindig probléma van vele.

Az egyik oldal a napokban se fel, se le. Most ez megváltozott szerencsére, mert jól működik. A másik oldal éjjel nappal fent van... És persze se fel, se le...

Mert hogy a beruházó berakta a legsza****, legolcsóbb típust amit hetente javítani kellett az egy dolog. Utána a mi pénzünkön(!) beraktak egy "ipari" garázsajtót, ami 3 hét alatt 2X szarakodik... Tudom az elsőnél egy ügyes lakónak nem sikerült eltalálnia a helyes irányt... :-)

Na mindegy, csak bosszant.

U.I: A lépcsőházban, olyan repedések vannak a falon, hogy lassan egy statikussal is megnézetném...

gl274 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1516

Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e valakinek problémája az ablakokkal/nyílászárókkal?

Sajnos kivétel nélkül az összes ablakunk párásodik, ami tudomésom szerint egy termo ablaknál nem normális. A jótállási szabályzatban feltűntetett Dobos Hubert ajtókért-ablakokért felelős személyt nem lehet elérni a megadott 0630 9627117-es telefonszámon.

Ha van valakinek aktuális elérhetősége, kérném szépen tegye közzé.

Köszönettel!

Sz. G.

.1lako Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1515
  Kedves lakótársak!

Valamelyik lakótárs fórumon történt bejegyzéséből olvastam, hogy mit kell tennünk, ha a lakásunk garanciális javításra szorul pl. falak repedései, padlózatnál keletkezett hibák stb. de ezt a bejegyzést sajnos nem találom. Ha jól emlékszem internet cím is volt feltüntetve.  Vajon ezzel a témával hogy állunk? Kíváncsi lennék véleményetekre, annál is inkább, mivel nyakunkon a Glóriaház születésének (műszaki átadásának) egyéves évfordulója.  Hogyan fogunk ünnepelni? Ki mivel fog kirukkolni?  

GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1514
Egy vaknak meg a sárga villogó...
Előzmény: beköltöző (1513)
beköltöző Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1513
És ráadásul egy nagyot halló lakónak szólhat a csengő...........
beköltöző Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1512
Igen. De erre alkalmas lenne mondjuk egy-egy megfelelő helyre kirakott sárga fényű veszélyt jelző forgólámpa. Akár minden emeleten a folyosón. Talán arra nem ébrednék fel délután a legszebb álmomból. Ennyi erővel akár egy templom mellett is lehetne a ház....Bim-bam.......Legalább az pontos időben harangozna, nem össze vissza rendszertelenül.
Előzmény: GTi 4ever (1511)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1511
Nem biztos, hogy jó a logikám, de szerintem a veszélyre figyelmeztető hangnak pont az a feladata, hogy jól hallható és figyelem felkeltő legyen...
Előzmény: beköltöző (1510)
beköltöző Creative Commons License 2009.10.25 0 0 1510
Értem, de ettől még a hangerőt lehetne csökkenteni. Vannak itt nyugdíjasok akik napközben is esetleg pihennének......
Előzmény: GTi 4ever (1509)
GTi 4ever Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1509
Ez a co elszívó működéséhez társuló csengő.
A 3.-on alig hallani. :-)

A gondnok úr meg ki is írta, hogy a gyerekek és az idősek miatt lett viszonylag alacsony szintre állítva az érzékenység.
Előzmény: beköltöző (1508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!