Keresés

Részletes keresés

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 122

Szil....gratula, lassan befutja a kerítésed akkor.:p :) Majd kíváncsi leszek, hogy a későbbiekben mennyire válik kezelhetetlenné, mint ahogy azt megjósolták itt is...

 

Asszem, mi maradunk a vadszőlőnél, tavaszi ültetést már lekéstük, sok minden közbe jött, nem tudtunk foglalkozni vele...de ősszel azt ültetünk majd.

 

Van egy ecetfánk az egyik oldalon a kerítés mellett...na az nő még iszonyat gyorsan, és a gyökeréről kis fákat hajt (fűnyíró elviszi, ha nem akarod meghagyni)....meghagytunk a kerítés mentén egy kis erdőt, na azok majd takarnak.:p :D

Előzmény: Tigano (120)
Tigano Creative Commons License 2008.06.04 0 0 120

Szil jelentés! :-) 

Jelenleg fél méter magas! Őrület, szvsz az aszfaltból is kinőne.

 

S itt akkor most saját tapasztalatot osztanék meg azzal kapcsolatban, hogy mennyire igénytelen egy növény. Az ősszel vásárolt tövekből maradt 20db, amit nem ültettem ki. Ezeket még elvermelni sem volt időm, így ott maradtak egész télen egy zacskóba tekerve. Teljesen kiszáradtak tavaszra, már majdnem kidobtam őket mondván ezeknek már vége. Mikor márciusban visszavágtam a kiültetett töveket, támadt egy gondolatom, hogy bedobom őket egy vízzel teli vödörbe, hátha meggyökeresednek, és ha már így teszek, akkor beteszem mellé a halottnak vélt 20db már gyökeres, de kiszáradt tövet is. És láss csodát, a télen kiszáradt tövek 80%-ka elkezdett leveleket hozni, a levágott szálak pedig szinte 100%-ban elkezdtek apró gyökeret fejleszteni.

Ennél a pontnál már kíváncsi lettem a növényre, és úgy döntöttem, hogy május elején kiültetek egy párat még így gyökér nélkül, tesztelvén, hogy vajon mit fog csinálni? Hihetetlen, de 10-ből 9 megeredt, pedig agyagos kötött a talaj, és nem sokat javítottam rajta. Úgyhogy megállapítom, hogy ez a növény nem normális.

 

tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 119

Az is lehet, hogy nálunk kitelelnek, erőt merítenek, hogy aztán továbbmenjenek hozzátok. :p ;) :D

 

Amíg még a lakásban laktunk, emeleten, ott is voltak hangyák...és ott főleg nyáron, ezek ilyen érdekes téli hangyák nálunk itt...:O

 

Még a lakásban (már ott is gyerekekkel laktunk) én a Bábolna Bio nemtommilyennevű hangyairtóját használtam, ez egy zöld flakonos spray, nem az a szórófejes, mint az aerosolok, hanem kézzel kell "pumpálni".....egy mezőgazdasági boltban ajánlották a hangyák ellen, mert nekem is a gyerek volt a "probléma" a hangyairtó RAid és Mortein, meg mindenféle spray-kel kapcsolatban...ez nem tartalmaz káros anyagokat, gyerek mellett is használható....esetleg nézz utána, hátha a hangyáid utálnák, nálunk bejött, jó volt.:p

 

 

Nagyon szép az a rózsaszínű trombitafolyondár, nekem legalábbis annak tűnik....:)

 

Ma megint kérdeztem vele kapcs. aput, hátha rosszul emlékeztem.....azt mondta, amit írtam....hogy a mai eszével már nem ültetne, mert nem győzi irtani, ha egyszer "beáll", iszonyat terjedésbe kezd, nehezen lehet kordában tartani....:(

Előzmény: Tigano (117)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.14 0 0 118
Trombitafolyondár!   Ugye ez is az,vagy hülye vagyok?  Én is eddig csak pirosat , narancssárgát vagy sárgát láttam, de tavaly Kos szigetén rózsaszin is volt, de csak 1 db. Ez elfajzott vagy létezik ilyen is?
Előzmény: Tigano (111)
Tigano Creative Commons License 2008.04.13 0 0 117

Nálam fordított. Tavasszal kezdődik az invázió. Először csak vonulnak, ki tudja honnan, hová, de hogy útközben néha ellepik még az emeletet is, az eléggé idegesítő. Volt olyan, hogy a hálószobában az ágyon masíroztak ezrével. Vegyszert a gyerekek miatt nem használhatok -bár egyébként sem használnék, szvsz ezektől inkább csak mi emberek pusztulunk ki, a hangya vígan szalad tovább :-)-, ezért szinte teljesen tehetetlen voltam (max. porszívó, meg cukros sütőpor). Azután később következik a szárnyashangya invázió (ez nyáron szokott), ilyenkor a kertben rajzanak ki a földből, és a szürkületben repdesnek össze-vissza a fény felé, az összes létező ablak, kerti lámpa, meg minden tele van velük.

Úgyhogy cserélnék veled szívesen, mert néhány kis hangyócát én már fel sem veszek. :-)

Előzmény: tunderlala-3 (115)
Tigano Creative Commons License 2008.04.13 0 0 116
A fűz már a telken volt, őt nem én ültettem. Nem tudom hány éves lehet, de én nem érzem, hogy különösen gyorsan nőne. Lehet, hogy csak fiatal korában lódul meg?
Előzmény: tunderlala-3 (114)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 115

NÁlunk akkor másféle hangyák vannak, én minden télen miattuk is alig várom, hogy kitavaszodjon, mert amikor jön a tavasz, akkor végre kivonulnak a házból is....egész télen itt téblábolnak idebent, nem is találom, hová kéne a csapdát kitenni, mert mindenhol vannak....nem tömegesen, de ahhoz éppen elegen, hogy idegesítő legyen, hogy a világos kövön mindig azt hiszem, hogy valami piszok van, de nem az, hanem a hangya.:s :((((

Lehet, hogy a padlófűtést szeretik, télen jól érzik magukat rajta :s....amikor jön a jó idő, akkor eltűnnek bentről, és szerencsére kint se nagyon látom őket....ezek a spec. téli hangyák.:p :DD

Előzmény: Tigano (112)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 114

És a Tiéd is olyan nagyon gyorsan nő? A csavart fűz....

 

Drukkolunk a szilnek!:p :)))

 

Trombita folyondárhoz.....apuéknak van, én is akartam ültetni, mert nagyon tetszik, de apu lebeszélt róla, mert azt mondja, hogy annyira terjed, hogy pár éven belül a fűnyíróval nem lehet a környékén végigmenni, mert  a gyökeréről mindenfelé nőnek ki az újabb tövek, és ezek idővel megvastagodnak, még ha fűnyírózod, akkor is....és egy idő után már a fűnyíró is tönkremegy tőle, szóval csak azt lehet vele csinálni, hogy ezeket a megvastagodott töveket ki kell ásni, elvágni őket, de még így is kinőhet megint, elég drasztikusan terjeszkedik, ez a legnagyobb hátránya...amúgy nagyon szép és mutatós.

Előzmény: Tigano (113)
Tigano Creative Commons License 2008.04.13 0 0 113

Egy spirálfüzem van, elég groteszk látvány, de nekem épp ezért tetszik. :-)

Néhány bartomnak az Elm Street, vagy Yoda bolygója jutott róla eszébe, mikor meglátták. :-D

 

Újabb hír szil ügyben: Mára az ÖSSZES tő megeredt! :-)) Sőt, tövenként átlag 8-10 rügyet számoltam össze, remélem így is marad, és 2 éven belül valóban 2méteres sövény lesz belőle. :-) Érdekes, 2napja még csak 1-2 tövön láttam apróbb mozgolódást, most meg... 

Előzmény: tunderlala-3 (98)
Tigano Creative Commons License 2008.04.13 0 0 112

de nem nagyon hangyavonzó?

 

:-D A hangya mindehova vonul, én már készülök a tavaszi invázióra. Ebből a szempontból lényegtelen mit ültetsz, nálam a sima házfalon is tömegesen masíroznak ha épp ahhoz van kedvük...:-D

Előzmény: Törölt nick (109)
Tigano Creative Commons License 2008.04.13 0 0 111

A trombitafolyondár gyönyörű mikor virágzik, itt nálunk több helyen van, főleg pirosat látok. További előnye, hogy viszonylag sokáig virágzik (júliustól szeptemberig kb.), csodás látvány.  

Még néhány dolog amit érdemes tudni róla.

1. Csavarodva kúszik, a drótkerítést idővel -sok év- "megeheti".

2. Eleinte takarni kell a gyökértörzset télen és nyáron is, a szétfagyás illetve a tűző nap miatt. 3-4éves korától ez már nem szükséges.

3. Aki érzékeny rá, annak nem célszerű fogdosni a virágát, mert gyulladásos, allergiás reakciót válthat ki.

4. kezdetben lassabban nő, mint a vadszőlő vagy a loncok, de utána -ha megtelepedett rendesen- irtózatos növekedésnek indul, győzzed majd karbantartani. :-))

5. Főleg napos részek befuttatására alkalmas, folyamatos árnyékban kevéssé érzi jól magát.

Előzmény: Törölt nick (109)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.13 0 0 110
Nem tudom, nekem meg nincs, csak gondolkodom rajta. Madarakat, pillangokat vonz.
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 109
Nekem nagyon tetszik, de nem nagyon hangyavonzó?
Előzmény: ZsuR (108)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.13 0 0 108
Hm?
Előzmény: ZsuR (107)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.13 0 0 107
Trombita folyondar.


Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 106
kb 2-2,5 méter magasságra kellene. /Ez az elöbb lemaradt/
Előzmény: Törölt nick (105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 105

Sziasztok!

Futó növényt keresek, ami viszonylag gyorsan nö és takar is. A család a vadszölöt, lilaakácot és borostyánt elvetette. A clemátiszon és loncon kivül más már szinte nem is maradt. Tudna valaki valamit ajánlani?

ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 104
Neked is! :))
Előzmény: tunderlala-3 (103)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 103

Reméljük!:p :)

Jó éjt!:)

Előzmény: ZsuR (102)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 102
Igen. . .igaz, nem konnyu a szulo sorsa, de a gyerek gazdagabban no fel.
Előzmény: tunderlala-3 (101)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 101
Akkor pláne nem csordaszelleműek, mindig is "kilógtak a sorból".:p :)) Ez bizonyos értelemben nehéz a szülőknek, másrészt örülök neki.:)
Előzmény: ZsuR (100)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 100
Te igazan felre ertetted - a csordaszellem ott szokott jelentkezni (es nem mindig rossz ertelemben) ahol sok a hasonlo koru gyerek. Elettani sajatossag egy bizonyos korban, hogy a gyerek nem akar kilogni a sorbol. . .


Előzmény: tunderlala-3 (98)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 99

VAn egy ismerősöm, aki foglalkozik vele, majd megkérdezem tőle, milyen fűz kell hozzá....de szerintem az a "sima" szomorú fűz lesz. MÁrpedig ha az, akkor az olyan drasztikusan nő, hogy hiába van sűrűn ültetve, az erősebb kinyomja a gyengébbet is a helyéből, csak hogy "ő" minél erősebb, nagyobb törzset (lombot és mindent) növeszthessen.

A fűzfa gyökerei az alapot is szétnyomják, ha túl közel van a házhoz ültetve, van erő benne.

 

Jó éjt, asszem megyek....

Előzmény: ZsuR (96)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 98

Nem vettem magamra, csak furcsa volt, hogy a csordaszellemről írt azért, mert a kertes ház ellenére nem elég a gyerekeknek, ha csak itthon vannak....asszem természetes, hogy a gyerek társaságra vágyik...hozzánk is jönnek, mi is megyünk, társas kapcsolatokat építünk és ápolunk, a nagyobbak már külön utakon is járnak, hiszen ők már 11 és 13 évesek, "saját különbejáratú" :)) barátaik vannak, akiket mindig szívesen látunk, és a gyerekek már önállóan járnak hozzájuk (legalább már őket nem kell sétálni vinni:D)...de mindegyiket ismerjük, rendes, jóra való gyerekek.:) Szerencsére inkább abba a közösségbe tartoznak a gyerekeim, akiknek szintén nem szimpatikus a "plázacicás" csak a ruha és a külcsíny számít magatartás, mert bizony már ilyen zsenge korban kezdődik ez, lányoknál pláne.:((

Sport és képzőművészet dívik nálunk, heveny vonatmániával megspékelve a fiamnál még pluszban, de inkább ez legyen, mint a csavargás és egyebek...

 

De belegabalyodtunk, bocsi, vissza a kerítéshez....ON! :p :D

 

Nálunk vannak fűzfák a szomszédságban, csavart fűz és szomorú is, és pár év alatt irdatlan nagyra nőnek.....ha az a kerítés is ilyenből van, akkor azt hiába nyírják asszem, akkor is a törzse megerősödik és lassan csak baltával lehet alakítani :s...nem? :o

 

Szomszéd néni csavart fűzfája kb. 3 éves, már magasabb, mint a házuk.

Tavaly előtt ősszel csutkára levágtak róla minden ágat, olyasformán nyírták meg, mint az akácokat szokták, szinte csak a törzs maradt....a bácsi mondta is a magáét, hogy ebből már az életben nem lesz fa.....tavasszal elkezdett rügyezni, és nyár végére már megint akkora volt, mint ha meg sem lett volna vágva, eltakarta a házat megint....szóval irdatlan iramban nőnek.:s

Előzmény: Tigano (94)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 97
Ha belegondolsz, hogy itt milyen surun van ultetve - nem nohetnek meg olyan vastagra. Erdemes utana olvasni, foleg angliaban van eleg nagy divatja az "elo keritesnek". Tetszenek nekem is az epitmenyek - micsoda kellemes lehet alatta ulni - mint a lugasok, csak nem kell ala epiteni semmit sem!
Előzmény: Tigano (93)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 96
Nem tudom pontosan, de azt igen, hogy az a fuz kell hozza ami a kosarfonashoz.
Előzmény: tunderlala-3 (92)
ZsuR Creative Commons License 2008.04.12 0 0 95
Koszonom - pontosan ezt ertettem alatta, csak lehet nem irtam le ilyen jol.
Előzmény: Tigano (94)
Tigano Creative Commons License 2008.04.12 0 0 94

OFF

 

Nem "csordaszelleműek" a gyerekeim...:)

 

Óóó...Biztos vagyok benne, hogy félreértetted amit Zsur szeretett volna kifejezni.

Egyrészt bizonyosan nem személyeskedett irányodba, másrészt inkább arról van szó, hogy ma a TV, és egyéb médiák mindennel tömik már a gyerekek fejét, csak azzal nem ami hasznos, ami értékes. Ebből alakulhat ki, egy hosszú távon talán nem a legszerencsésebb "csordaszellem", ahol a gyerekek ezeknek az agymosásoknak a mentén fejlődnek tovább, egymást rángatva bele a pénzérdek által diktált világba. Így az igazi értékek sokszor eltűnnek, nem is ismerik már a gyerekek, csak az éppen aktuálisan marketingelt mesefigurákat hajkurásszák. Később a materiális javakkal hülyítik egymást (kinek van menőbb mobilja és hasonlók). Ilyen környezeti nyomás mellett nagyon nehéz a természet értékeit, a természeti értékek megőrzésének mikéntjét, és bármilyen más értéket megértetni a gyerekekkel. Ha a gyerekek kevésbé kerülnek ebbe a sodró környezetbe -tehát kevésbé erős ez a negatív csordaszellem-, akkor több esélyük van, de még így is rettenetesen nehéz. Sok gyereknek sajnos egyetlen szórakozása a TV, és nem könnyű az ellenpontozás a többi családban. Neveljük őket valami mentén, de néha olyat hoznak haza a suliból, hogy csak nézünk. :-)

 

ON

Előzmény: tunderlala-3 (90)
Tigano Creative Commons License 2008.04.12 0 0 93

Ezt a fűz építészetet én is nézegettem, engem nagyon megfogott, kifejezetten tetszik (különösen a kerti építmények). De azt én sem látom át, hogy a későbbiekben hová fejlődik egy ilyen? A "normál" fűzfa alsó hangon is 12-15méteresre nő meg, tehát gondolom folyamatosan vágni kéne, ha nem szeretne az ember a kerítése mentén egy útmenti fasort kialakítani. :-))
Vagy nem így működik a dolog?

Előzmény: ZsuR (87)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 92

GYereknevelést inkább hagyjuk, ez nagyon off itt asszem.....nem fognak "elkanászodni",  figyelünk rájuk, nem "utcagyerekek"....sőt van pár olyan dolog, amiben kiemelkedően tehetséges a két nagyobb.:p :) A kicsi...hát, ő még nagyon apróka, de kiemelkedően tehetségesen tud cirkuszolni néha.:D

 

"kosárfonó fűz"....az mit jelent, akkor az nem olyan, mint amiből az a nagy benga fűzfa nő 3-4 év alatt? :D

Előzmény: ZsuR (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!