Keresés

Részletes keresés

gyerek67 Creative Commons License 2009.05.19 0 0 10

Sziasztok!

 

"Megkaparintottam" a cimborám iPAQ 316-os kütyüjét és piszkálni kezdtem.

Egész kellemes jószág. A WinCE is remekül megy rajta.

Ki akartam próbálni rajta az iGO-mat, mert kíváncsi voltam, hogy fut 800x480-as felbontásban. Sajnos azonban az iGO 8 automatikus kereséskor nem ismeri valami miatt fel a GPS eszköz portját és a sebességét. Sőt, pl. nem is teszteli az 5-ös feletti portokat. Gondoltam, megnézem progival, hogy hol is kommunikál. Letöltöttem a SirfTech segédprogiját, de el sem indul, arra hivatkozik, hogy valami hiányzik neki a futáshoz. Másik típusú eszközökön viszont remekül ketyeg.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?

Természetesen a saját navigációs rendszere tökéletesen működik rajta.

farizeus állapot Creative Commons License 2009.05.01 0 0 9

szia!

 

Ezen rajta van már a Megyeri híd is? Milyen változásokat tapasztaltál? És lenne még egy kérdésem: a gép tudja állítólag a text-to-speech szolgáltatást is, de nekem nem megy. Ezt hogy lehet előcsalogatni?

 

Köszi előre is! És Sancho-nak is, ha esetleg ő válaszolna...

Sancho Creative Commons License 2009.03.04 0 0 8
Nem is tudom, miért hagytam ezt ki innen, bele is tettem a wikibe:
http://www.oztivo.net/twiki/bin/view/Ipaq310/OperatingSystemAndMapUpgrade
Előzmény: akkee (7)
akkee Creative Commons License 2009.03.03 0 0 7
Sancho Creative Commons License 2009.03.03 0 0 6
Írtam egy blog bejegyzést arról, hogyan kell teljes resetet nyomni a masinán. Mit hagytam ki belőle? :)
http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/03/hp-ipaq-316-teljes-reset.html
Sancho Creative Commons License 2009.03.03 0 0 5
Úgy hallottam, mégis csak lesz Naviextras.com támogatás a HP iPAQ 31x családhoz. Ez azt jelenti, hogy szoftverfrissítés nem nagyon, de térkép elérhető lesz fizetősen a vasra. Így lehet majd csak országot is venni. De hogy mikor lesz ez, és tuti lesz-e senki nem tud válaszolni.
Előzmény: akkee (4)
akkee Creative Commons License 2009.02.27 0 0 4
köszi:)
Szoktam olvasgatni. GPS-el kapcsolatban nem találtam semmit. Viszont ami biztos, hogy az ÖSSZES baud értéket használja, automatice, csak a 7 port fíx állandóan.
Nagyon tetszik a skined. A sebesség tábla lehetne kicsit nagyobb, vagy állítható méretű. Persze igy, ahogy van, harmonikusan illeszkedik az egészhez, egy nagyobb már talán nem. (de jobban látszana:-))
Próbáltam még Austriát rárakni, de sajna nem fogadja el. Aztán vettem egy nagy levegőt, lesz ami lesz, s ráindítottam a 314 teljes softverét. Simán megcsinálta, igy van nyugateuropa, de most meg a keletet nem fogadta el. A fancba:) Visszanyomtam az eredetire, s ha kell austria, kénytelen vagyok illegálissan használni SD-ről futtatva egy tört változatot.
Biztos nem veszek egy ország miatt 30 ezerért egy elavult nyugateuropa bővitést.
Üdv
Előzmény: Sancho (3)
Sancho Creative Commons License 2009.02.24 0 0 3
Ajánlom figyelmedbe a HP iPAQ 316 blogbejegyzéseimet:
http://sanchoblogja.blogspot.com/2008/11/hp-ipaq-316-install-lista.html
Előzmény: akkee (1)
akkee Creative Commons License 2009.02.18 0 0 2
érdekes, ma 7 port, 38400 baudot dobott az autamata kereső.
Aki megtudja nézni a sajátját, erősítse meg legyenszíves.
Igaz, éjjel frissítettem a content managerrel, le is cserélte a filek többségét, lehet hogy most alakított valamit az alapokon.
Tehát nem kizárt, hogy létezik 7 port/1200 baud, és az újabbaknál 7 port/38400 baud változat. Ma beírtam ennek megfelelően, s szerencsére most is nagyon gyorsan éled, zárt betonépületben is.

[gps]
protocol=nmea
com_port=2
com_port_speed=38400
Előzmény: akkee (1)
akkee Creative Commons License 2009.02.17 0 0 1
csak hogy ne süllyedjen a topic:)
kötyütulajok figyelmébe!

Meglepődtem a cucc GPS beállításain. Alapban nagyon nehezen állt fel a GPS kapcsolat, még szabadban is, (nálam mindenestre) ezért belenéztem a lelkébe. Meglepődve láttam, 7 port, 1200 baud :-)
Gondoltam teszek egy bejegyzést a sys.txt-be mert a poi elérésen kívül mást nem tartalmaz.

[gps]
port=7
set_messages=0
speed=1200

újraíndítás után, mire felbotorkált, 7 műholdal találkoztam (beton panelben!) magas megjegyzés mellett:)


sznyt Creative Commons License 2008.06.16 0 0 0
http://www.megasec.hu/forum/index.php?topic=5.0
Tothos Creative Commons License 2008.03.20 0 0 topiknyitó

Gondoltam akinek már van, akar venni, vagy csak úgy érdekli.

 

Topicindítónak szerintem ennyi is elég. (Én tegnap vettem, szerintem jövő héten már lesz tapasztalat, akkor tudok írni róla)

 

Márkatársak IDE!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!