Ryanairrel megyek Brémába hamarosan, hogyan tudok leggyorsabban a reptérről bejutni a belvárosba, illetve mennyibe kerül a "transzfer"? Mettől meddig járnak a transzfer járatok?
Csak az Universum: 15.50 EUR (vannak kedvezmenyek, de nem tudom diakigazolvany mukodik-e). Csokolademuzeummal es -kiallitassal egyutt 18.50 a belepo ara.
Itt van még egy kép a Városháza belsejéről is, igaz, hogy életlen, de azért sejthető, hogy milyen. Feltétlenül érdemes megnézni. A legjobb tán, ha bemásolom neked a Brémáról decemberben megjelent cikkem különböző részeit, amik hasznosak lehetnek
Vendégségben a Brémai muzsikusoknál
Az adventi időszakban Bréma fénybe borul: fáklyák, gyertyák, mécsesek és színesen megvilágított standok kölcsönöznek a városnak különleges, meseszerű hangulatot.
A vásárt a piactéren, a 600 éves Városháza előtti és melletti szabad téren rendezik meg, minden év utolsó hónapjában. A tér központi alakja, és egyben Bréma jelképe a Roland-oszlop, amely 1404 óta áll ott. A kőoszlop Bretagne őrgrófját, Nagy Károly hadvezérét, a Roland-ének hősét örökíti meg. A Roland-oszlop a legrégibb, még eredeti helyén álló köztéri szobor egész Németországban. Ezért kerülhetett fel az UNESCO világörökségi listájára a gyönyörű Városházával egyetemben. A késő-reneszánsz épület szinte változatlan formában maradt meg az évszázadok során, a háborúk sem tettek kárt benne. Az impozáns nagyteremben freskók, díszesen faragott ülőfülkék ejtik ámulatba a látogatót. A városháza pincéjében – mint Németországban szinte mindegyikben – borozót-éttermet rendeztek be. A brémai Ratskeller a legrégibb az egész országban.
Bréma Szabad Hanza-város neve egyszerre jelenti a tartományt és Bréma várost magát. A tartomány fennhatósága alá tartozik a várostól északra 60 kilométerre az Északi-tenger partján épült Bremerhaven. Mint egy fonál, úgy vezet végig Bréma történelmén a szabadság, a függetlenség iránti törekvés. A város 787-ben, Nagy Károlytól kapott püspökségi rangot, majd a XII.században a város önálló jogi egységgé vált a Német-Római birodalmon belül. 1871 óta Bréma Szabad Hanza-város néven önálló tartomány.
Bréma gyökerei a Schnoorban, a legrégebbi városrészben keresendők, amely kicsi, középkori favázas házaival, szűk utcácskáival csábít barangolásra. Nem ritka itt az ötszáz éves ház, és mindegyiket lakják ma is. A földszinten apró boltokban vásárolhatunk, vagy alacsony, fagerendás mennyezetű éttermekben költhetjük el ebédünket. Minden turista felkeresi a Schnoort, mesebeli házacskáiért, szűk utcáiért, eldugott boltjaiért. A város legdivatosabb negyede ez, hiába kényelmetlenek a keskeny, meredek csigalépcsők, az alacsony belmagasságú lakások, sikk itt lakni. A másik divatos negyed – a piactértől néhány méternyire - is középkori eredetű, ám az 5-600 éves házak mellé ugyanabból az építőkőből, de modern stílusban épültek házak. A gazdag múlttal rendelkező Böttcherstrasse szokatlan, vörös, égetett téglás építészetével tűnik ki. Itt vannak a legelegánsabb üzletek, a legizgalmasabb múzeumok, a legtrendibb éttermek és kávézók.
Bréma persze nemcsak a középkor, bár a turisták történelmi emlékei miatt keresik fel ezt az igazán emberléptékű várost. A XXI.századot idézi legimpozánsabb modern épülete, az Universum. Tudományos központnak nevezik, de sokkal inkább egy planetáriumra hasonlít, ahol közérthető formában mutatják be a világűr és a Föld keletkezését. A népszerű tudományos központban majdnem mindent ki lehet próbálni, meg lehet fogni. Egy kanapén ülve érezhető a földrengés ereje, de az űrhajó-szimulátorban részesei lehetünk a start körüli izgalmaknak is, amit a gyerekek sikongások közepette élveznek. A belépő nem olcsó, 15,50 euró, de akár fél napot is eltöltenek itt a családok, miközben szórakozva tanulnak.
Brémában pörkölik és csomagolják a Németországban elfogyasztott kávé felét, amely az ország első számú itala, még a sört is megelőzi! Máig fennmaradt egy hagyományos, családi kávépörkölő, August Münchhausené, ahol egyetlen folyamat sem automatizált. Termékeik több boltban is kaphatóak, de a pörkölőben (Geeren str. 24.) az összes fajtából válogathatunk. Ha nincs sok vevő, szívesen megmutatják az osztályozás-pörkölés-csomagolás folyamatát is.
A családi manufaktúrában pörkölt és csomagolt Münchhausen kávé igazi különlegesség, ráadásul Etiópiában vadon termő kávécserje termését is kapni (3-8 euró/250 g). Brémai csokoládégyár a Hachez, melynek gyönyörű mintaboltjában csak a legjobb minőséget árulják (1,50-5 euró/100 g).
A közlekedés a városban igazán ideális. A félmilliós várost 11 villamosvonal és húsznál több buszvonal hálózza be, a megállók sűrűn követik egymást. Minden járdán kijelölték a kerékpárutat, amit a helyiek ki is használnak. Az utakon soha nincs dugó, a brémaiak szívesen veszik igénybe a tömegközlekedést, vagy pattannak fel a „drótszamárra”. Az óváros akkora, hogy gyalogszerrel is könnyen bejárható. A busz- és villamosjegy ára 2,10 euró, a napijegyé 5,50.
A 19 eurós szállás igazán jó ár, azt is a neten találtátok?
Ami jó hír: a reptérről villamossal be lehet jutni a városba, több mint 2 euró a jegy (1 megállóra is, de a napijegy ehhez képest olcsó), de mi bizony nem sokszor vettünk jegyet. A belváros gyalogszerrel is bejárható. két rész van, amit feltétlenül: az egyik a Városháza (világörökség) és környéke, a másik a Schnoor negyed, de ha akartok, ungarisch schaschlikot is ehettek az utcán kb. 3-ért. Azután ott van az Universum, aminek már korábban betettem a képét, és nekem nagyon tetszett egy régi kávépörkölő is.
nyisd ki a www.bremen.de honlapot, van ott egy hotelnavigátor. tán a small private hotelsre klikkelve találsz vmit. Az elsőt, amit kinyitottam, 111 eu-ért adják.
A segítségeteket szeretném kérni brémai szállással kapcsolatban. Április végén szeretnénk menni Brémába április 20-22. (3nap/2éj) Olcsó (max. 25Euro/Fő/éj), tiszta, saját fürdőszobával rendelkező szobát szeretnénk 3 fő részére. Központi helyen lévő vagy központhoz közeli legyen.
A fapados topikban írtam neked, hogy olvasd el a l. 1965 hsz-t. ezen kívül most felteszek még 2 képet, az első az Universum nevű érdekes, de inkább kamaszoknak szóló múzeum-tud. közp (ők igy hivják, de azért attól messze van), a másik egy régi kávépörkölő, amit talán belül is meg lehet tekinteni (én csoporttal voltam, minket beengedtek, "sima" látogatót nem biztos), de ez is nagyon érdekes.
Nem túl nagy - 1-2 nap elég rá - de nagyon szép, és majdnem minden egy helyen van. Fötér - Városháza - Roland (az a kis szobor :-) - templomok - Brémai muzsikusok szobra - Böttcherstrasse - Schnoor - ez az alap, és nagyon nagy élmény lesz.
Ha meg onnan el akarsz menni valamerre, akkor az majdnem mind a tengerparton van... elsösorban Bremerhaven, de ha nagyon ráérsz, menj el valamelyik tengeri szigetre is.
A várostól délre van egy hangulatos múzeumvasút Bruchhausen-Vilsen-ben - www.museumseisenbahn.de - de mondom, a több érdekesség a víz mentén van... :-)