Keresés

Részletes keresés

Tekiartur Creative Commons License 2017.06.22 0 0 3579

Kár, hogy nem mozog ez a fórum. Nekem az idén lett egy pár gyöngyim, hogy átvettem a második szomszédtól, mert Ő mikor meghozta rögtön( valószínű a kutyák miatt) hozzánk szöktek. A fákon aludtak abba a nagy hidegbe. mikor bújt a hóvirágom, végig csipegették, gondoltam, hogy mindent tönkretesznek,szoltam a tulajnak fogjuk meg és vigye haza. Elég nehezen ment a befogásuk, de sikerűlt igaz rövid időre mert másnap reggel újra ott voltak. KÖZBE MEGKEDVELTÜK ŐKET, ÉS MÁS VIRÁGOT NEM BÁNTOTTAK. El kezdett tojni a leány, mert egy tujánál talált egyik szomszéd asszony egy tojást. Figyelve felfedeztem hova tojik, már volt ott 10 darab tojás. Valahol azt olvastam, hogy 3-4 napig fias csak a tojás, de ez nem igaz, mert nakam egytől származott és mind a 10 fias volt. Mikor elkotlott- kezdetbe sokat nem ült a tojásokon, ezért gondoltam nem lesz belőle semmi. Közbe kiderűlt, hogy a gyöngyi 4 hétig ül. május 1-én- belesve a fészekbe egy kiscsibe dugta ki a fejét, másnap gondoltam, már enni kéne, főztem tojást összevágtam, és kivittem a fészekhez. Anya bozalmasan támadott, és csak azt láttam, hogy potyognak ki alóla a kicsik, az egyikre rá is ugrott, gondoltam összeszedem őket, de csak hármat sikerűlt a többi eltünt a borostyánba. Az etetés ügyében segítséget kértem az állatkertektől. Megnyugtattak, ha van dudva az anya viszi és megtanítja enni, mire az összeszedett 3 at is visszaengedtem hozzájuk. Sajnos , valószínű nem szabad megfogni, mert később 3 agyon volt ütve. Hideg esős idő volt, és vitte, de az ide oda letett ennivalókból a kicsik nem ettek, végűl láttam, hogy gyengülnek,de már nem tudtam megmenteni őket. Most tojik újra, de az új helyról valami egy idő után elvitte a tojásokat. mire rájött új helyet keresett, de visszament az első fészekjébe. Sajnos onnan is eltűnt két tojás azóta reggel kiviszek egyet neki, megtojik és behozom. jó lenne, ha még egyszer keltetne akkor megpróbálnám bekeríteni egy két hétre őket,hogy kisebb helyen legyenek és megerősödjenek.

ALibás Creative Commons License 2017.06.08 0 0 3578

Hali...amennyiben van-lesz Gyongyicsibed felesleg vevo volnek 10db "mezei" uj szulottre...meg elso etetes elott elhoznam

mivel en nem tapozok

koszontem

ALibas

Előzmény: japipapi (3571)
ALibás Creative Commons License 2017.06.04 0 0 3577

...hali sebaj a jo szandek meg volt:)

koszontem

ALibas

Előzmény: Minikivi (3575)
mikkantó Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3576

Időközben lettek gyöngyös-hibridek,előző üzenetem tárgytalanná vált!

 

Előzmény: mikkantó (3574)
Minikivi Creative Commons License 2017.05.26 0 0 3575

Bocsánat, még aznap elvitték egyben amikor írtam.

Előzmény: ALibás (3573)
mikkantó Creative Commons License 2017.05.25 0 0 3574

Sziasztok,Keresek Gigant gyöngyös előnevelt (2-4 hetes) csibéket!Kb.10 darab érdekel.

 

ALibás Creative Commons License 2017.05.20 0 0 3573

Hali Minikivi...koszontem a valaszod...

...ha kapirgalos az akkor v naggyon eletre valo naposos - hetesig dee feltetelezem idosebbek a Gyongyik...

 

Igeret mar van tennapi... keltetesre behelyezett tojasbol/10db de egy-ket kakaska erdekelne ami masik csaladbol erkezo.

Merre vagy?

ALibas

Előzmény: Minikivi (3572)
Minikivi Creative Commons License 2017.05.19 0 0 3572

28 db kapirgáló gyöngyös csibém van eladó. Érdekel?

 

Előzmény: ALibás (3570)
japipapi Creative Commons License 2017.05.18 0 0 3571

Sziasztok
Ma sem hiszem el, pedig igaz. Tegnap kitörtek gyöngyeim, 22 db -ból 22 db, 100 %, hihetetlen virgonc gyöngy csibe! Reggel bújta ki, du. már kóstolgatták a fácán indító tápot. (piszkos drága, kg/300 Ft) Este már főt tojást csipegettek. A sikerre felbuzdulva indítok ismét, most 30 - 35 db-ot. 

Közben kikelt 25 db japán csibe, 3 db kacsa, és most szárítkozik 42 db tyúk csibe. Ez egyidejű, vegyes keltetés. 

ALibás Creative Commons License 2017.05.13 0 0 3570

Sziasztok...erdekelne normal,mezei...nem hybrid vegykezelt es nem is gigant-MAGYARUL orias...Gyongyos csibe 1 hetes korig avagy keltetotojas ha van info megkoszonom...Erd kozelsegben

ALibas

Tekiartur Creative Commons License 2017.05.07 0 0 3569

Nagyon édik, szinte gurulnak az anyjuk után. Köszi ezt a szárnyas infót, de most nem merek a közelükbe menni, csak távolról számolgatom, hogy meg van-e a hat. Közbe a férjem kiszabadította a tojásból a -ki nem keltet, egy kalitkába pátyolgatjuk.Szeretnék egy magasabb elkerített rész csinálni nekik, mert sok a macska, meg még kisebb kutya is átjön a kerítés alatt, ami kárt tehet bennük. Azt nem tudod véletlenül, hogy meddig pátyolgatja az anya a kicsiket, és mikor tojik újra?, mert gondolom a régi helyére nem megy még egyszer. OLVASTAM, HOGY VALAKINEK KÉTSZER IS KÖLTÖTT EGY ÉVBEN. Ha én is lehetnék olyan szerencsés, még ennyit sem bolygatnám.

Előzmény: japipapi (3564)
Harcsa_R. Creative Commons License 2017.05.06 -1 0 3568

Sziasztok! Én afelől érdeklődnék hogy van e ezeknek a madaraknak valami ellenszere. A kertvégi szomszédunkban van vagy 30-35 gyöngytyúk. Borzasztó hangjuk van és ráadásul átt is repülnek és mindenféle dísznövények zöldjét lecsipkedik. A tulajnak szóltam hogy vágja meg a szárnyát de nem teszi. Létezik valamiféle ultrahangos riasztó esetleg ellenük? Ha nincs akkor sajnos marad a jó öreg légpuska és kilövöldözöm őket.

japipapi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 3567

Ezt? http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138714824&t=9175119

Van elérhetője, keresd esetleg.

 

Előzmény: Anna Kovacs (3565)
japipapi Creative Commons License 2017.05.06 0 0 3566

Hol láttad a képeket mostanában? 

 

Előzmény: Anna Kovacs (3565)
Anna Kovacs Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3565

Szeretnék érdeklődni, hogy a képeken látott gyöngyösöktől van-e tojás eladó.

Válaszát előre is köszönöm kovacs anna 155 @gmail .com Üdv Anna

japipapi Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3564

Szia!

Irigykedek! Kár volt "segíteni", az a 3 db pusztult el, mely féltették. Saját anyja verte halálra, nem ismerte fel, féltette a többitől. Ne félj, megtalálják a kaját. Rakj ki tojótápot, egész vegyes szemet (kukorica, búza, napraforgó) és vizet. Megnőnek, el sem tudod zavarni őket, pár elkódorognak, de estére hazamennek. Az enyémek nem csavargósak, én keltettem ki géppel, már előnevelt korukban kurtítottam szárnyukat, az evezőket hosszantilag levágtam  az "ágakat." Nem is ronda, szinte nem látszik, de nem tudtak repülni. Mint ha elfelejtettek volna repülni, nem is kísérlik meg. Azért anni tudnak repülni, hogy a fa alsó ágára alusznak.

Most is megy keltetőm, többek között 36 db gyöngyi, 05.17-én tőrnek. (remélem)

Előzmény: Tekiartur (3562)
japipapi Creative Commons License 2017.05.05 0 0 3563

Hát, sok helyen a szomszédság sem nagyon! 😀😀😀😀

 

 

Előzmény: Pista Lucza (3561)
Tekiartur Creative Commons License 2017.05.05 0 1 3562

Február körül hozott a második szomszéd egy pár gyöngyöst magának, de nálunk landoltak. Hagytuk, etettem is, de mikor a bújó hóvirágokat végig kicsipkedte szóltam, hogy fogjuk be. EGY nap sem telt el újra ott voltak, Mivel a később bújó virágokat nem bántották, megegyeztünk, hogy átveszem őket.AZTÁN SZOMSZÉDASSZONYOM TALÁLT EGY TOJÁST A KERTÜNKBE!. Ekkor figyelni kezdtem, hogy hova tojik.. PÁR NAP ALATT MEGTALÁLTAM A BUVÓHELYÉT, MÁR VOLT BENNE  15 TOJÁS. Mivel olvastam, hogy csak 6-7 darab fér alá, megkóstoltuk, majd egyik este nem ment a párja mellé a fára, hanem a tojásokon maradt. LETELT A NÉGY HÉT,- nem sok reményem volt, mert az első időben hosszasan kapírgált a fiúval. Épp arra gondoltam, hogy konzultálok- ne üljön feleslegesen a tojásokon, mikor kikandikált alóla egy picike, de nekem támadt, és még beláttam, hogy még legalább kettő van alatta.rEGGEL IZGATOTTAN MENTEM SZEMLÉRE, DE MEGINT TÁMADT, s ahogy kiugrott kipotyogott alóla 9 darab csöppség. Előző nap nem izgatott a táplálásuk, mert egy irományban az volt, hogy nem baj, ha egy napig nem esznek. Főztem tojást, összeaprítottam ,vágtam hagyma szárat, kis darát szitáltam, de már kijött a költőhelyéről, és ült a kicsiken, de megint támadott, de még a kicsikre is rátiport, akik közűl 3-at sikerűlt agy dobozba tenni, a többi eltűnt a burjánzó borostyán között. Nem evett ez a három sem így a nyiregyházi állatkerttől kaptam segítséget, mely szerint majd az anyjuk viszi és megtanítja őket. ekkor a közelükbe elengedtem a 3 db befogottat. Délután a férjem szólt, hogy jönnek a ház felé az anyjukkal, és valóban már csipegettek, de csak hatan voltak odamentem a keltetőhelyhez és ott feküdt három darab egy már nem élt kettő agonizált. Mind a háromnak a fején nagy csípés volt, most nem tudom ,hogy esetleg azt a hármat bántotta amit kicsit bevittem,?,kivettem a tizedik ki nem kelt toját- amit gondoltam, hogy megnézem. feltörve el kezdett csipogni. Most itt van két életképtelen tátogó sérűlt csibe és egy csipogó tojás, amit melengetek, de ezekből nem lesz semmi. lehet az, hogy az anya bántotta a kicsiket?

Pista Lucza Creative Commons License 2017.04.30 0 0 3561

Köszönőm szépen én csak hallotam hogy elvileg hangjat nem tudja elviselni a patkány 

blade35 Creative Commons License 2017.04.28 0 0 3560

Üdv!

Nálam 10 db gyöngyös van és nem győzöm a patkányokat irtani méreggel.Lehet tartani a többi baromfival jól elvannak együtt.

Előzmény: Pista Lucza (3559)
Pista Lucza Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3559

Sziasztok érdeklődnék hogy valakinek baranya megyébe nincs eladó előnevelt vagy felnőt gyöngy tyúkjai?1:3 arányba?

És lenne még egy kérdesem hogy valóban igaz hogy elijeszti a patkányokat hangjával ? Hogy érdemes tartani őket lehet a tobbi baromfival tartani (kacsa,liba ,tyúk) vagy külőn inkabb 

Előre köszonom a valaszokat Lucza Istvan

Gyöngyöske01 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 3558

Kedves dory0909!

Csongrád megyei vagyok szintén és napos csibéket keresek - de csak hibridet találtam. Esetleg neked nincs (vagy lesz) 20 eladó (nemhibrid) csibéd?

Előzmény: dory0909 (3557)
dory0909 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 3557

Sziasztok! 

Van egy eladó 1 éves fehér kakasom. Vagy cserélném tyúkra. Csongrád megye

Nugris Creative Commons License 2017.03.29 0 0 3556

Haaaaahóóóóóóó !!!!!!!

Van itt valaki, él még ez a fórum ! Má bocsánat !

Nugris Creative Commons License 2017.03.17 0 0 3555

Szia Krizsok!

 

Végig olvastam a topicot, és arra a megállapításra jöttem rá, hogy te vagy itt a legprofibb a gyöngytyúktenyésztést illetően, ezért is fordulok tehozzád.

Kérlek, ha lehetséges írd meg a e-mail címed. Sok kérdésem lenne hozzád !

Nugris Creative Commons License 2017.03.14 0 0 3554

Sziasztok!

Minden fórumozót üdvözlök!

Ősszel szeretném indítani a gyöngytyúk tojástermelést Galor, Essor vagy Beghin hibridekkel. Ezzel kapcsolatban bármilyen tanácsot szívesen fogadok, melyet természetesen előre is hálásan köszönök !

ALibás Creative Commons License 2017.01.07 0 1 3553

kedves...köszöntem kedves válaszod s kérdésedre tapasztalatból válaszolnék:)

a Gyöngyit igazán nehéz szelídíteni hiszen mint írtam vadmadárféle...de nem lehetetlen,trükkösen megfoghatod de mint a tyúkot nem tűri ha simogatják...kíváncsisága kimeríthetetlen sőt mulatságos!... anno én magam keltettem Őket keltetőben mmint ha MAG-nak szánod érdemesebb két független családból a kakaskát és tojókat.Megkülönböztetni egymástól a nemeket nagy odafigyeléssel tal 3 hó után lehet/viselkedés,fejdísz alakulása,szakáll stb,/de a rutinosabbja keléskor a szárnytollakat számolja akár a csibéknél/tyúk-kakas/.

Szelídítés mehet kézből etetéssel a -gelesztát rettenet szereti, kelés után 48h-val már rákattannak- ez egy majd a rendszeres nyúzgálás -simogatás,beszéd stb.- időigényes nem mondom deee meg éri mert lesz egy családod akit ha hívsz azonnal ott terem...jah tök jó ház örző...rikolt ha jön valaki vagy csak ha valami nincs a megszokott helyén a környezetében.Sacc 5-6 hós amikor is ivaréretté válik és cicerélés esete forog fenn...majd tojik dee nem köti az orrodra hova,eldugja tht résen kell lenned merre jár.A fák ágain szeret ücsörögni éjjelente szint úgy kint alszik..mert figyel!..a Rókának s egyéb ragadozónak bármi korom setét esélye nincsen.Nem szereti a hangját se a Szar-ka se más ezért a Baromfiak biztonságban élhetnek.

Ha valami kimaradt kérdésed jöhet:)

Előzmény: Törölt nick (3552)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.06 0 0 3552

Kedves ALibás!

Köszönöm válaszod. Azt hiszem szabad tartás mellet döntök. Szeretném nagyon szelídre nevelni őket, ezért minél fiatalabbal szeretném kezdeni a gyöngyözést. Mi az az életkor, amikor még kézhez szokottá nevelhető? A másik nagy kérdésem: írják, hogy a második évtől kezd tojni. De, mikor jön meg az az igazi rikkancs hangja, ami nekem annyira tetszik. Egzotikus. :)

Előzmény: ALibás (3551)
ALibás Creative Commons License 2017.01.06 0 0 3551

Kedves Chieda...üdv Tenéked kérdésedre röviden válaszolok...gondolat ébresztésként csupán:)

a Gyöngyös a Fácánfélék családjához tartozik táplálék és szabadság igénye sem más.

Gondolod egy rikkancsnak aki minden élőlénynél előbb szeretné tudni épp mikor-hol és mi is történik... biztonságos v figyelmet keltő esemény-e... örömmel venné a madárka a ketrecben ill.rövid pórázon tartást mint pl.a Kakadu v Kanári v épp a Fürjfélék sem szeretik.A szabadságát korlátozhatjuk ugyan de teljesen nem vehetjük el tht kb 300-500 nöl amit is könnyűszerrel percek alatt körbefut...a válaszom a sorok között remlem elgondolkozol:)ennyit szerettem volna nem többet...Libás

Előzmény: Törölt nick (3549)
ALibás Creative Commons License 2017.01.06 0 0 3550

Hali Mindenkinek...Érd közelében keresek Gyöngyöst 2 tojót vegyszermentes előélettel ha kérhetem:)...jah és prsze nem aranyárban:/

segítségeteket előre is megköszönve

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!