Keresés

Részletes keresés

Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 56

Így bizony, van tartalékom akár több hónapra is.

Előzmény: Mr Reacher (53)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 55

Két ügyletet kötöttem, én döntöttem el, hol szállok ki, emelkedő árfolyamok mellett.

Csökkenő mellett meg nem szállok ki, csak szélsőséges esetben.

Mit nevezel m. management-nek itt?

Előzmény: Mr Reacher (51)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 54

Mi más miatt aktiválódhatna a megbízásom, ha nem amiatt, hogy az árjegyző odébb pakolja az ajánlatait?

Illikvid esetben nem jegyez új árfolyamot az árjegyző és új piaci ár sincs.

Azt is mondhatnám, hogy nem értem.

Előzmény: Mr Reacher (50)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 53

A 2-ből 2 az nem statisztika.

Mit teszel nap végén, ha veszteséges vagy? Átviszed? Ha másnap sem fordul nyerőbe mit teszel? Azt is átviszed? És így tovább?

Előzmény: Ellisa Beth (52)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 52

Egyelőre 2-ből 2. De ha nincsenek szélsőséges körülmények, nem zárok veszteséggel, ezt már írtam. Magam megadhatom előre, hogy mennyi haszonnal elégszem meg vagy eldöntöm magam nap közben.

Előzmény: Mr Reacher (51)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 51

Ha egy olcsóbb helyen béna üzleteket köt valaki, rosszabbul is járhat.

Visszajutottunk a legelső kérdésemhez. Mekkora a találati arányod? Mert money managemented az speciel nincs is.

Előzmény: Ellisa Beth (49)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 50

Certinél hiába állítasz stopot. A stopot egy tényleges kötés aktiválja. Ha az árjegyző az alaptermék árának változása miatt odébb pakolja az ajánlatait, az nem. Ha a stop, és a hozzá kapcsolódó limitáradat is átlépi az árjegyző, akkor csak lesel. A stop+piaci árbeállítás pedig néha furcsaságokat okozhat, illikvid esetben. Még a MOL részvény esetén is beszélhetünk illikvid idpszak miatti stop+piaci furcsaságról.

Előzmény: Ellisa Beth (48)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 49

"A kereskedés költsége nagyon fontos tétel. DT-nél pedig a legfontosabb."

Szerintem a DT-nél a legfontosabb jókor venni és jókor eladni, amiből ki lehet fizetni egy magasabb költséget is.

Ha egy olcsóbb helyen béna üzleteket köt valaki, rosszabbul is járhat.

Előzmény: Mr Reacher (45)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 48

Szerintem a certinél is beállíthatok stop-ot. Nap közben is bombázhatnak, mikor a gép előtt ülök. Kérdés, hogy az első riadalom után mit csinál az árfolyam? Mit állítottam be előre, vagy real time hogyan döntenék.

Általában lehet hogy a kereskedés költsége a legfontosabb a DT-nél. Ha tök ugyanaz a termék. Ez vajon ugyanaz, és ugyanazt biztosítja? Amellett, hogy lehet nem vagyok általános.

Előzmény: Mr Reacher (45)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 47

Meg akkor, ha a seftesek nem érdekelnek, csak az eleve magasabb árfolyam.

Előzmény: Mr Reacher (46)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 46

Likviditás van, hiszen van árjegyző.

1. Időnként az árjegyző is visszavonul.

2. Akkor tudod a költséged csökkenteni, ha nem az árjegyzővel kötsz, hanem a hozzád hasonló seftessel.

Előzmény: Ellisa Beth (43)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 45

Ha éjjel bombáznak és csökken az index, akkor valószínűleg a CFD-nél is veszteségem lesz, lehet ugyanannyi mint a certinél, hiszen saját magam állítom be, hogy mit viselek el.

Nem. Cfd-nél aktiválódik a stop, és kiszállsz. Certinél pedig majd lesz valamikor valamekkora veszteséged. 9/11 után napokig nem volt kereskedés az usában. Nem emlékszel 1998/10/23-ára sem, amikor a távol-keleti válság miatt volt szabadesés, de nálunk ünnepnap volt. Kockázatos termékek tőkeáttétes kereskedésénél mindenre fel kell készülni, annak ellenkezőjére is, és arra is, amire sosem gondolnál.

Lehet hogy olcsóbb a CFD, de a BÉT forint certi kényelmesebb. A saját bankomnál.

A kereskedés költsége nagyon fontos tétel. DT-nél pedig a legfontosabb.

Előzmény: Ellisa Beth (43)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 44

A korlát árra kell esnie a S&P-nak, példád szerint 3 %-kal, mindegy mennyire volatilis a tőkeáttétel miatt a certi, amiből a BÉT-en van 2 fajta is. Akármennyire volatilis, a  befektetett tőkét veszíthetem el, mind a kettőnél, ha a S&P a korlát árra csökken.

Előzmény: Mr Reacher (42)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 43

Likviditás van, hiszen van árjegyző. Nem kell a forintból devizát csinálnom és vissza. Nem kell a fedezetet máshová utalnom, tranzakciós költséggel, meg vissza. Bármikor a rendelkezésemre áll, a hozammal együtt, csak áthúzom a folyószámlámra. Nem kell LIBOR + kamatot fizetnem, ha nem DT.

Ha alapvetően DT-re törekszem, akár kis haszonnal is, nem kell törődnöm azzal, hogy éjszaka ki kit bombáz. Mivel a nap végén nem lesz nyitott pozícióm.

Ha éjjel bombáznak és csökken az index, akkor valószínűleg a CFD-nél is veszteségem lesz, lehet ugyanannyi mint a certinél, hiszen saját magam állítom be, hogy mit viselek el.

Lehet hogy olcsóbb a CFD, de a BÉT forint certi kényelmesebb. A saját bankomnál.

Előzmény: Mr Reacher (40)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 42

A certinél azt veszíthetem el, amennyit belefeccöltem,

Csak a 10*szeres tőkeáttételű certifikátod 10* volatilisabb, mint az alaptermék. A tőkeáttét pedig változik.

a CFD-nél meg a 10 szeresét.

Nem muszáj kihasználni a teljes margint. Sőt, a teljes kereskedési tőkéd ne is tartsd ott. Vegyél a nagy részéért értelmes kötvényt.

Előzmény: Ellisa Beth (41)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 41

Amivel a certi nyit, az a határidős indextől függ, de én az eredeti indexből kalkulálok egy szerintem reális certi nyitót, hiszen az E-Mini így-úgy követi az alapindexet.

Hajnalban a CFD-t sem fogom nézegetni, ha egyáltalán köthetek rá akkor ügyletet.

A certinél azt veszíthetem el, amennyit belefeccöltem, a CFD-nél meg a 10 szeresét.

Sőt, ha nincs "stop" a CFD-nél, még többet is.

Előzmény: Mr Reacher (39)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 40

A bét-en kereskedett certifikátok bohóckodás. Kötsz egy párat, és te is rá fogsz jönni. Ezeket a köröket én már régen végigfutottam. Még xls táblát is szerkesztettem a certifikátok "reális" árának kiszámításához.

Drága, s&p500 cfd-t 1 pont alatti spreadért lehet kötni. És ezt egyszer kell számolni. Mondhatjuk azt, hogy a zárás ingyen van. A djia még olcsóbb, de az 30-as átlag, másképp viselkedik.

Nincs gap-veszély. Sem a zárás után, sem akkor, amikor nincs BÉT, de az alaptermékkel kereskednek. Be tudsz avatkozni.

MT4 platformon még automatizált kereskedést is folytathatsz. Vagy szimplán riaszt az expert. Úgy tudsz megbízást adni, hogy egyidejűleg meg tudod adni a limitárat, a stopot, célárat. A piaci megbízás a bét-en vicc kategóriába tartozik. Nincs likviditás sem.

Előzmény: Ellisa Beth (37)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 39

Hogy mivel nyit reális áron, azt meg meg tudom becsülni a SAP 500 előző zárásából.

Ez egy kockázat, amit certifikát esetén mindenféleképpen futsz. De akkor sem a prompt index előző napi zárójától függ, hanem a határidős indextől.

Mit csinálsz akkor, ha az USA hajnalban megbombázza Szíriát, és az s&p esik mondjuk 3%-ot, te pedig benne ülsz egy KO ár közeli, 12*-es tőkeáttételű certifikátban?

Előzmény: Ellisa Beth (37)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 38

A jutalék brókerfüggő. Amit belinkeltem, ott nincs, csak a spread.

Előzmény: Ellisa Beth (36)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 37

Hiába majdnem 24 órás, én nem tudok kereskedni vele csak BÉT időben, 9-től 17-ig. Tehát az érdekel csak, hogy 9-kor mivel nyit és 17-kor mivel zár az E-Mini SAP 500, az alapján a certifikát.

Hogy mivel nyit reális áron, azt meg meg tudom becsülni a SAP 500 előző zárásából.

Előzmény: Mr Reacher (35)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 36

(Ebben az esetben jutalék is van a kis ügyleteknél + spread.)

Előzmény: Mr Reacher (32)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 35

A certifikádod alapterméke nem a wall street nyitva tartása alatt számolt s&p500 index, hanem a cme-n kereskedett határidős index. Az pedig gyakorlatilag 24 órás. A certifikátod forintos ára függ az usd/huf árfolyamtól is, az szintén túlnyúlik a bét nyitvatartási idején.

Előzmény: Ellisa Beth (34)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 34

Az az előnye is lehet a certifikátnak, mivel akkor is kereskednek vele, amikor BÉT időben a SAP 500 nem is változik, azt is ki lehet használni. Amikor a BÉT időben változik a SAP 500, akkor meg a certi is az alapján változik.

Előzmény: Mr Reacher (33)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 33

Jah. Van még egy nagy előny a cfd-k mellett a bét-en kereskedett certifikátokkal szemben. Bét zárás után futni kell azt a kockázatot, hogy az alaptermékkel továbbkereskednek, és ki tudja mi lesz bét nyitásig.

Előzmény: Mr Reacher (32)
Mr Reacher Creative Commons License 2015.08.08 0 0 32

Cfd-nél nincs jutalék. A brókerrel kötöd, nem a tőzsdén. Ő az árrésből él. Tekintsd úgy, mint egy devizaváltást. Az ersténél vannak olcsóbbak. Pl ők.

Igen, naponta klíring van. De cerifikátnál is ott van a lebegő veszteség. Tőkeáttétes kereskedésnél nem dughatod a fejed a homokba.

Előzmény: Ellisa Beth (30)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 31
Előzmény: Ellisa Beth (30)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 30

Úgy néz ki, hogy nem minden után kell külön jutalékot fizetni.

A spread meg ez, talán egy részindexre.

SAP 500-nál 3 (EUR ?)

Fedezet foglalás: 10 % (EUR).

Vagyis a forintomat előbb át kellene váltanom euróra, ha kell a forint, akkor meg vissza.

Előzmény: Ellisa Beth (29)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 29

http://www.ersteinvestment.hu/static/befrt/download/Erste_Trader_Dijjegyzek_131001.pdf

Itt egy Erste Trader díjjegyzék. 4) pont: CFD-vel kapcsolatos díjak, jutalékok

Ezt hogy kell érteni? Az AMEX-től kezdve nincs jutalék az alacsony összegű kötések után sem?

(3* A küszöbérték alatt megadott megbízások teljesülése esetén a minimum jutalék felszámításra kerül.)

"A tőkeáttételes CFD pozíciókat kereskedési napon túli megtartás esetén finanszírozni kell. A másnapra átvitt nyitott CFD pozíció, kamatfizetési kötelezettséget vagy jogosultságot von maga után. Long pozíció esetén az overnight kamatot a befektetőnek kell megfizetnie, amit a LIBOR + marzs osztva 360 (vagy 365) nappal számítanak ki. Short pozíció esetén a LIBID –marzs osztva 360 (vagy 365) nap a számítás alapja. Short pozíció esetén kamatjóváírás és kamatfizetési kötelezettség keletkezése egyaránt elképzelhető.Napon belüli kereskedés esetén nincsen kamatfizetési kötelezettség és kamatra való jogosultság sem. A kamatot mindig a bekerülési ár szerint megnyitott teljes pozíció után számítjuk ki, legyen szó long vagy short pozícióról."

Vajon mennyi lehet ez a LIBOR+marzs?

Amellett, hogy a Trade számlára átvezetés-visszavezetés külön költséget jelent.

Előzmény: Ellisa Beth (28)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 28

"A napon túl nyitva tartott pozíciók után kamatokat kell fizetnünk, vagy kamatok jóváírására vagyunk jogosultak, aszerint, hogy long vagy short pozícióról van-e szó."

Tehát az külön költség.

Előzmény: Ellisa Beth (27)
Ellisa Beth Creative Commons License 2015.08.08 0 0 27

"A CFD (Contract for Difference) egy kereskedési instrumentum nyitó és záró értéke közötti különbséggel való kereskedésre vonatkozó kontraktus szorozva a kontraktusban levő CFD-k számával."

Ebből én azt értem, hogy naponta elszámolják, amit én nem akarok.

Előzmény: Mr Reacher (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!