Keresés

Részletes keresés

Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.14 0 0 20
Fotót azt valamivel jobbat :-)
Láttál róla valahol "röntgen" rajzot? Érdekelne, milyen belülről, de érthető okokból - egyelőre - nem akarom megnézni IRL... :-)
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.13 0 0 19

hát a nagyon szar kis kompakt gépeken - azért ez nem az alsó kategória.

ebben nagyon is van zár.

egyébként ez az (egyik)  oka az exponáló gomb lenyomása utáni késedelemnek, mert amikor lenyomod a gombot, akkor előbb bezárja a zárat, törli a CMOS tartalmát, exponál a zárral, kilvassa a CMOS-t (még sötétben), aztán újra kinyit a zár.

 

gondolom, azért ez a gép kicsit jobb fotót készít, mint aa Nokia.

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (18)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.13 0 0 18
Azt tudom, hogy mi az ND szűrő (van is néhány a polcon ;-) ), csak meglepett, hogy egy ilyen kis kompakt vacakban ilyesmit emlegetnek. Azt hittem, markecing fogás és valami szám.tech. ármány van a háttérben. De nem... megnéztem: valóban betol valamit az optika mögé. :-)

Amit nem értek: tudtommal a kompakt gépeken fotóüzemmódban sincs fizikailag zár, valami elektronikus trükkel oldják meg a kiolvasást egy adott pillanatban. Így viszont elméletileg (már úgy értem, hogy az én elméletem szerint ;-) ) nincs ami megakadályozza, hogy fotózás közben is megjelenjen ez a túlcsordulás...
Hümmm... na mind1, ez van... a nokia telefonom nem csinálja, a G9 igen. :-)
Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.13 0 0 17

ha aktiválod az ND szűrőt, betol az optika elé egy szürke üveget, amivel leveszi a fényerőt.

 

a rekeszelésnek vannak fizikai korlátai (a fényelhajlás miatt nem lehet mikroszkopikus beépíteni), a fotózásnál nem gond, mert a rövid záridő csökkenti a bejutó fényt, a videónál viszont nincs zár - azonnal beég a CMOS.

 

így érthető?

Előzmény: Bús képű fotóslovag (16)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.12 0 0 16
Idézet a manuálból:

-----------------------------------------------------------------
Fénycsík (lilásvörös) jelenik meg az LCD-kijelzőn.
Időnként előforduló jelenség
túl világos téma, például a
nap vagy más fényforrás
felvételekor.
􀁺 Ez a CCD képérzékelőket tartalmazó
eszközök természetes sajátossága,
nem utal hibás működésre (állóképek
felvételénél nem kerül rögzítésre, de videó
esetében igen).
􀁺 A semleges szűrő bekapcsolásával
tompíthatja a fénycsíkot (132. oldal).
-----------------------------------------------------------------

Már értem, miért írta valaki az ND szűrőt... (illetve nem értem, de mind1... ez valóban egy fizikailag létező dolog, nem csak szoftveres trükközés?)
Előzmény: Törölt nick (14)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.12 0 0 15
Magyar van, de őszintén szólva jobban bízom az angolban. Kevesebb a félreferdítés ;-)
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 14

viszont számomra megdöbbentően jó a videók minősége, főleg állványról használva, meg akkor, ha egyedi fehéregyensúlyt használok.

nem tudom, van-e magyar használatid, de van hely, ahonnan le lehet tölteni a teljes verziót.

 

most kezdem megszeretni a kis gépet - kicsit furcsa, hogy miért kell 12 Mpixel ahhoz, ahogy a 300d képénél kicsit rosszabbat készítsen - de egész jó kis fémtégla a kézben. 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (13)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.11 0 0 13
Erre tippelek én is (lásd flickr-es leírás :) ), csak 100%-ig biztos nem vagyok benne, ezért kíváncsiskodtam.
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.11 0 0 12

én nem láttam  a miénken hasonlót - de nem is szoktam lámpát videózni.

 

próbáltad betenni a ND szűrőt? aktiváld a menüből.

 

a videónál nem tudja lecsökkenteni a záridőt egy bizonyos idő alá (mivel elektronikus a kiolvasás, igazából olyankor nincs zár), szerintem egyszerűen túlcsordulnak az érintett pixelek, és a kiolvasásnál (ami tudomásom szerint olyan, hogy egyik pixelből lépteti a következőbe a tartalmat, mint egy vödörláncban, majd a végén kiolvassa) egyszerűen nem tudja teljesen kiüríteni a cellákat.

 

 

 

Előzmény: Bús képű fotóslovag (11)
Bús képű fotóslovag Creative Commons License 2008.06.11 0 0 11
Mondjátok! Ezek a csíkok a lámpától le és fel: http://www.flickr.com/photos/haazee/2570345663/ beleférnek az elfogadható működés kategóriába?

Eredetileg az tűnt fel, hogy ha a keresőben látható az ablak, akkor alatta hasonló ocsmány csíkok jelennek meg. Sajnos időközben elkezdett sötétedni, az ablak körüli csíkozódás már nem ennyire feltűnő, ezért került a lámpa a videora...
Fényképen nem látszik, csak a keresőképen és a videokon.
vidi313 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 10
A külső vakuval akkor megoldódtak problémáid a képminőséget illetően.
Nagyszerűnek tartom mint megoldást a külön ISO érzékenység kapcsolót, csak sajnos feleslegesnek.
Úgy is csak ISO 80 nál tud jó képeket készíteni, ott viszont helyt áll szerintem, de hát ezek a gépek napfényes körülményekhez vannak elsősorban.
Hogy a G9 helyt tud állni napfényben, ISO 80-nál pl. egy 17-85-ös F4-5,6 IS obival szemben, ami a 30D- re van szerelve, arra itt egy példa belinkelve.

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_g9-review/IMG_0004.JPG

http://www.dcresource.com/reviews/canon/eos_30d-review/IMG_0085.JPG
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.06 0 0 9

na jó, egy szempontot elfelejtettm újra hangsúlyozni: a RENDES vakucsatlakozót.

a beépített kis vakuk derítésre jók, másra nem - azt tudtad, hogy a G9-nél állítható a vakufényerő?

 

belső fotózásra pl én bemérek egy fényt, vakuval vagy anélkül, mindegy, de manuális üzemmódban, majd csak azt használom.

és érdekes módon :) minden kép jó lesz, mert azt még a legrafináltabb vakufénymérés sem tudja kezelni, ha éppen sötét vagy világos dominál a képen.

 

hát pl ezért is jó a G9.

 

de a képminőség miatt másnap majdnem visszavittem a boltba, annyira felbőszített.

Előzmény: vidi313 (8)
vidi313 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 8
RAW nekem nem kell, viszont a gép nagyon tetszik.
Forgattam a kezemben.
Masszív precíz, kellemesen kezelhető gép.
A video különösen elismerésre méltó, amivel egyetlen másik fényképezőgép sem tud versenyezni, csak mint egyetlen szépséghibát említettem meg a 15fps-t. Made in Japan.
Elnézve a G7 és G9 videoja közötti különbséget (tesztoldalak alapján) lehet hogy azonos a kettőnek a rendszere, ennek ellenére én a G9-ét szebbnek találom!
Ahogyan kivettem a 4-es számmú véleményedből, a G9 12 MP es képminőségétől nem vagy túlzottan feldobódva. Mondjuk megértem a 30D birtokában.
Korábban téma volt, hogy a gyártók csak növelik, növelik elvtelenül a képnagyságot, (a pixel számokat) és a kép minőségére meg mintha nem fordítanának kellő figyelmet.
Na talán az utóbbi szériáknál mintha egy kicsit változott volna a tendencia, úgy tűnik mintha valamelyest javulna a helyzet, legalábbis a Canon - nél
Még függ pár tényezőtől, melyik típust választom.
Canon lesz az biztos.
A G7 illetve G9-en kívül komoly esélyekkel indul az A720IS! Új fejlesztés, kicsi méret és ott is 6x-os zoom van, igaz kisebb érzékelővel, és képnagysággal, de képminőségben bizony nagyon a sarkában van a G7 G9 - nek.
Nem rossz alternatíva, második, zseb gépnek.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.05 0 0 7

nálam a szempont:

5...6 x zoom

kellemes menü

jó nagy monitor.

 

aztán ez lett.

 

de ha nem kell raw, akkor van 5 másik olcsóbb...

Előzmény: vidi313 (5)
seeman Creative Commons License 2008.04.05 0 0 6

Nekem is tetszik a masina! De az általad felsoroltak miatt talán mégis a G7-est választanám. Ott is túlzásba vitték a felbontást és nincs RAW, de az nekem nem is hiányozna. Az optikai jellemzők és a videoformátomok viszont egyeznek, ha jól tudom.

Még nem döntöttem el, hogy melyik jönne jobban a DSLR mellé amolyan hipp-hopp f.gépnek és videokamerának.

Előzmény: Törölt nick (4)
vidi313 Creative Commons License 2008.04.05 0 0 5
Nekem is tükrös mellé kellene egy kisebb gép. A jelenlegi ami mellette van egy Sony H1 az inkább az ultrazzom miatt jó, az obi cserélgetések elkerülését illetően, de méretre az sem számít zsebgépnek.
Ami a G9 1024x768-as felbontású, gyorsabb mozgás esetén kissé rángatódzó videoját illeti, elfogadnám álláspontodat, csak amit állítasz, annak akkor is fenn kellene állni, amikor kisebb felbontásról, és 30 as képkockáról van szó, de akkor simán megy. Tehát 30-as képkocka sebességnél ez a jelenség nem tapasztalható.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.05 0 0 4

én a canon 30d mellett használom.

a képmonőséget nem lehet összehasonlítani, majd elsírtam magam, amikor 100%-on megnéztem.

Teljesen fölösleges a 12 M felbontású képérzékelő, csaka kártyán elfoglalt helyet, mg a képzajt növeli. Az talán a legnagyobb hibája - 4 MP bőven elég lett volna

Na de ki használ egy kompaktot óriásplakát-fotózásra?

 

Mivel nálam a végső formátum 1280 pixel széles, abban már egészen jó a masina.

megvan rajta minden manuális funkció, ami a 30d-n.

A vaku talpérintkező fogadja a nagy canon rendszervakut - gondoltálmár arra, miért vesz mindenki drága gépet, majd a szar fényviszonyok mellett készít rossz fotókat?

 

Ebbe beletolsz bármilyen - pl sigma - rendszervakut - és akkor már beltéren nagyon is használható

 

Nagyon jó megfogni a fémházat is. :), a 6x-os zoom pontosan a reális átfogást adja.

Nagyszerű a nagy kijelző.

 

 

Ha nem akarsz RAW-t meg vakucsatlakozást, akkor ha jól emlékszem, azonos LCD méretben feleennyiba kerül a Panasonic xxx akármi, és jpg-ben biztosan van ennyire jó a képe.

 

És én, aki soha nem videóztam, teljesen odavagyok viszont attól a 1024 felbontású videoképtől.

 

Mindez pedig a zsebedben elfér.

 

 

 

 

 

Előzmény: yashicamat124g (2)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.05 0 0 3

ugrál a videokép:

szerintem inkább a képstabilizátor miatt ugrál - ha be van kapcsolva, és mozgatod a gépet (tehát NEM a téma mozgásáról beszélünk), akkor az optika egy ideig próbálja ellensúlyozni (tehát a kép rövid ideig mozdulatlan lesz, noha mozognia kellene), majd a mechanika eléri a szélső helyzetét, ekkor valószínűleg visszaugrik mondjuk a szabályzás közepére - ez érzékeled, mint a kép ugrását, ezután kezdődik az egész elölről.

 

Próbáld ki ugyanazt a mozgást egy állványról "videózni", én pl a gyerekemet szoktam, mindjárt jobb a hatás - tehát a téma mozgása nem teszi szaggatottá a képet

  

Előzmény: vidi313 (1)
yashicamat124g Creative Commons License 2008.03.31 0 0 2
Sziasztok!
Szeretnék véleményeket olvasni a gépről, akiknek van személyes tapasztala vele.
Természetesen minden technikai részletet tudok róla, de a legfontosabb a használat közbeni tapasztalat. Nem a dícséreteket szeretném csak olvasni, hanem a problémákat is.
Köszi.
vidi313 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 1
A G9 és G7-nek rendkívülien tetszik az 1024x768-as felbontású videoja. Gyönyörű éles képű video! Az viszont lecsillapítja lelkesedésemet, hogy csak 15 fps és nem 30. Emiatt a gyorsabban mozgó témák megjelenítése sajnos kicsit ugrál. Miért nem tudták legalább 25 fps-re csinálni?
Ami a kezelési útmutatót illeti, sajnos azzal nem tudok szolgálni, mert még nincs ilyen gépem, de ha veszek, akkor is csak a legnagyobb piacról, vagyis az USA-ból.
Ha valahol hozzájutok egy részletes magyar nyelvűhöz, a rendelkezésetekre bocsátom.
Előzmény: választásicsaló (0)
választásicsaló Creative Commons License 2008.02.03 0 0 0
can0n
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 topiknyitó

Akkor az első kérdésem: volna valakinek egy magyar használati utasítása a G9 géphez? (a teljes változat, nem a rövidített)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!