Keresés

Részletes keresés

sweets1130 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 3050

Sziasztok!

 

Egy Nikon D3000-es gépről szeretnék váltani. 18-55mm és 55-200mm-es objektívvel fotóztam eddig. A motorja tönkrement sajnos, de már régóta nem csinál olyan színvonalú képeket, mint az elején.

 

CÉL:

Saját használatra utazás, család fotózásra, de érdekel, mint hobbi, olvasok utána, szeretek bűvészkedni, külön állítgatni az értékeket.

Sokat fotózok beltéren is, és általában a fényerővel van gondom, és az élességgel. Szeretem a nagy mélységélességű képeket

Kb. 200e Ft körül költenék most rá.

Sokat hallok a MILC-ekről, és nem tudom eldönteni, hogy megéri-e egy tükörreflexesről ilyenre váltani. Fuji X-A3 pl.

Vagy maradjak a Nikonnál?

Valaki tud segíteni, hogy ebben az árkategóriában melyik gép számít a legjobbnak? 

Köszönöm!

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.10.26 0 0 3049

...boccss... a hivatkozás így helyes: http://www.fotovilag.hu

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3048)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.10.26 0 0 3048

Szevasz!

 

A már korábban is hivatkozott "FotóVilág"-on sok hasznos cikket és oktatóvideót találhatsz; virtuális fotóklubként működik, nézzél szét rajta, szvsz érdemes...

 

http://www.fotovilag.hu/

Előzmény: 2long (3046)
mckmester Creative Commons License 2017.10.26 0 0 3047

Ez erősen függ attól, hogy: Mire kell ez igazából? Mit kezdenél egy jobb géppel, ha a lenti telefonos képet el tudod már készíteni olyan minőségben, ahogy te szeretnéd.

 

Mennyire érdekel a fotózás? 

 

Az ugye már meghaladott nálad, hogy "lövünk egyet a telefonnal, majd fellökjük az Instagramra", különben nem néznél ilyen gépeket. Viszont.... Mi a cél?

 

1. Szeretnél a jelenlegi képeidnél szebbeket készíteni, de igazából a fotózás mint hobbi nem vonz. Kell egy eszköz arra, hogy a "család, barátok, rendezvény, nyaralás" négyszög minél szebben meg legyen örökítve 

 

2. A fotózás maga is érdekel. Szeretnéd tudni mitől lesz "szép" egy kép, és a fent említett négyszögön kívül is szeretnél fényképezni.

 

3. Akár átolvasnál néhány fotózós tankönyvet is, hogy tisztában legyél olyan fogalmakkal, ment rekesz, záridő, érzékenység, mélységélesség, dinamika, kompozíciós alapelvek?

 

4. Van valami speciális célod a dologgal a tájképeken kívül? Pl szeretnél lepkéket fotózni, vagy sportot is?

 

5. Zavar-e, hogy adott esetben külön táskát kell cipelned a fotós cuccaidnak, ami esetleg 1,5 - 2 kg is lehet? Mert esetleges DSLR tulajdonosként esélyes a dolog.

 

6. Hajlandó lennél-e egy egy jobb kép miatt órákat tölteni a számítógéped előtt fotókat válogatva és RAW előhívással szórakozni? 

 

Mi a fontosabb? 

 

Képminőség vagy 50x zoom? (Most már tudod, hogy az micsoda :-). Már ezért megérte )

Jobb Kezelhetőség/fogás vagy inkább kistáskában elférjen?

Fényben vagy sötétben?

Teremsport vagy épületek?

 

 Minél kevesebb a fény, annál inkább szükség van "normális" gépre a szép végeredményhez.

Az, hogy neked mi a "normális" az remélem ki fog derülni később.

Persze a "normális" gép fogalma igencsak át tud alakulni az idők során. 

 

Azt azért kell tudni, hogy a cserélhető objektíves gépek óhatatlanul is képesek "berántani" az embert, ha elkezdi komolyabban venni.

Nagyon szép hobbi, de sokba tud kerülni.  Egy kis +élesség itt, egy +átfogás ott, nagylátószög, makró, fixek, állvány..... Ehh. :-)

vagy akár mernél-e akarnál e régi (ezáltal általában olcsó) manuális objektívekkel játszani? (Nagyon szép játék megjegyzem)

 

És persze az egyik legfőbb kérdés: Mennyit szánnál most rá?

Előzmény: 2long (3046)
2long Creative Commons License 2017.10.26 0 0 3046

Nem sikerült találnom.

De más szemmel nézem a fényképeket miután elolvastam az általad ajánlót

linkeket.

Szeretnék ehhez hasonló jellegű képeket készíteni nappal és éjszaka holdfénybe,

De ezt nem tudom nagyítani mert homályos lesz.

És ezért gondoltam egy fényképező gépre, persze használtan. 

Előzmény: mckmester (3045)
mckmester Creative Commons License 2017.10.23 0 0 3045

Szívesen

 

Megtaláltad a válaszodat? Kell segíteni valamiben?

Előzmény: 2long (3044)
2long Creative Commons License 2017.10.22 0 0 3044

Köszönöm !

Előzmény: mckmester (3043)
mckmester Creative Commons License 2017.10.20 0 0 3043

Van.

 

Olvasd át ezt:
https://pixinfo.com/hirek/2015/01/22/milyen-gepet-vegyek/

Meg ezt

 

http://www.fotovilag.hu/cikk/208/

Azután könnyebb lesz, mert tudsz majd kérdezni.

Most még túl távolról indulsz ahhoz, hogy értelmes tanácsot tudjunk adni.

Előzmény: 2long (3042)
2long Creative Commons License 2017.10.20 0 0 3042

Sziasztok!

Laikus vagyok!

Fényképezőt, csak úgymond láttam.

Most a telefonal csináltam de minden távoli,

ha közelitek be szűkül a tér.

Nem tudom hogy hívják, de van olyan objektív

aminek elég nagy a rekesznyílása és nem homályos

a képen a közeli és távoli személyek, tárgyak?

Vagyis van olyan fényképező gép?

Esetleg mit keressek?

ZFerenc Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3041

Sziasztok!

 

Köszönöm a segítségeket. 

Találtam egy gépet. Le is foglalóztam. 

Nikon D3000. 

Kitt obival, plusz aksival, töltővel, táskával. 

Makulátlan állapotban. Ez a kèpeken is látszik. 

Hétfőn veszem át. A keretem feléért jutottam hozzá. 

A fotózásba beletanulni az olvasottak alapján több mint megfelelő.

 

Ha meg van felteszem a képeket róla.

Remélem nem lőttem bakot. 

A manuálisok közül a Yeshicát megtartom. 😁

 

iMarc Creative Commons License 2017.09.14 0 0 3040

Amire az előtem szólók nem tértek ki, és részemről nem tudok állást foglalni benne az az autofókusz megléte mindenféle öreg, vagy átalakítóval felpakolt objektívek esetében. Van, vagy nincs?

Mint akadémiai székfoglalómban utaltam rá, esküvő fotózása esetén elég fontos tényező a fényerő, és az autofókusz. Fényrős obira jött ötlet, így már csak az utóbbi kérdéskört járd körül ;)

Előzmény: ZFerenc (3038)
faki Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3039

Nem mai darab, de egy lehetőség: Panasonic G3. A váz reális értéke 30-35e Ft lehet, már nem a leggagyibb EVF van benne, kihajtható, forgatható LCD, m4/3 szenzor, objektívekben bővelkedő használt piac. Utóbbit megveheted később is, addig egy filléres adapterrel használhatod a filmes gépekét. Ha nagyon nem jön be, rossz esetben buksz rajta 5-10e Ft-ot eladásnál.

Előzmény: ZFerenc (3038)
ZFerenc Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3038

Szia. 

 

Néztem kis MILC gépeket is de ami ebben a 100e alatti árban mozog azok kicsit hiànyosak. 

Vagy csak gyári két objektív elérhető hozzá, vagy fix a kijelző. mostanában gotózgatok telegonnal,

így érzem a kihajtható lcd hiányát és jó lenne egy kereső is. 

Még az LCD mozgatása annyira nem is de egy kereső nagyon jól jönne. 

Legalábbis én úgy érzem. 

Sok DSLR hirdezés megy a különböző adok veszek csoportban és nagyobb ár spektrumbam. 

A MILC gépek nagyjából egy szűk ár sávban bukkannak fel. 

Ezért is inkább DSLR. 

Cannon és Nikon is gyakrabban jön szembe. 

De típusban persze rugalmas vagyok. 

Bridge gépet viszont nem szeretnék. 

volt egy idő mikor azt mondtam hogy jó lesz az nekem, de aztán erőt vettem magamon és úgy

döntöttem nem veszek már olyat amit nem tudok bővíteni. (Objektív) 

Eladni úgy sem fogom tudni. :D

De köszönöm az észrevételt és a plusz információt. 

Megnézem a Pentax gépeket is. 

Igaz a zenitet és a Ricoh gépeket el szeretném adni. 

Előzmény: mckmester (3037)
mckmester Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3037

Szia

 

1. Miért maradsz a DSLR vonalon? Egy  

 

2. A Pentax kimaradt a szórásból az előbb. Főleg, ha ár-érték arányban gondolkodsz, akkor a Pentax alsó kategória általában többet ad mint a két nagy. Tájkép-, tárgy- és kirándulás fotózásra egy használt k-30 (60.000 ft környéke), k-50 (90 -100 ezer), k-5 (bár ez egy kategóriával följebb van/volt, de az is 90-100 000 ft) váz teljesen jó. 

Ja és arra felmegy a Ricoh 50 mm F2 objektívje és átalakítóval simán használhatod a Zenit objektívjeit is.

Esküvőfotózásra meg ugyanúgy korlátozottan alkalmas, mint a vezető márkák belépő szintű cuccai.

Vagy pl ott van ez http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145127606&t=9195686. Szerintem korrekt ajánlat.

 

 

Előzmény: ZFerenc (3036)
ZFerenc Creative Commons License 2017.09.12 0 0 3036

Szia.

Köszönöm.

A DSLR vonalon maradok és megnézem a két topicot.

Jó hír hogy keresgélhetek használt piacon is. 

Gondolkodtam én is régebbi felsőkategóriás modelleken,

de nem mertem komolyabban foglalkozni velük. 

Az újabbak közül viszont csak a leg alsó DSLR szegmensben 

gondolkodtam. 

 

Előzmény: iMarc (3035)
iMarc Creative Commons License 2017.09.11 0 0 3035

Tárgy, és portréfotózást bármelyik cserélhető objektíves géppel meg tudod oldani, oda még fényerős obi sem kell. Legfeljebb valahogy csinálsz még fényt. A tájkép, illetve kirándulás fotózása alapból megint nem nagy befektetés igényű móka.

 

Én ott lettem tanácstalan, mikor az esküvői fotókat emlegetted. Ezt ugye lehet vendégként művelni akár egy okostelefonnal is, bár gondolom te sem erre gondoltál :) A középszarnál jobb fotók esetében ide gyors fókusz, és fényerős obi kellhet, így itt a konverterrel felcsattintható "idegen" lencsék nagy eséllyel nem játszanak.

 

A MILC piacot nem ismerem, így arról nyilatkozni nem tudok, viszont DSLR téren, annak évtizedes múltja miatt akár rá is csaphatsz használtan álmaid gépére. Itt leginkább a két szomszédos topikot ajánlom figyelmedbe Canon EOS, illetve NIKON adás-vétellel kapcsolatban.

 

Remélem valami hangyányit tudtam segíteni :)

Előzmény: ZFerenc (3030)
ZFerenc Creative Commons License 2017.09.04 0 0 3034

Értem. 

Köszi. 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3033)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.09.04 0 0 3033

...lyaa: akkor adapterezhető, ha az egyébként az  cserélhető lencse.

Előzmény: ZFerenc (3030)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.09.04 0 0 3032

Szevasz!
Ha valamelyik Sony Nex masinát veszed, ahhoz a megfelelő "E" adapterrel a Yashica - egyébként szvsz kiváló - lencséje használható (leginkább portréhoz).
A többi cucc eladhatóságában erősen kételkedem...
...de fel a fejjel, hátha valaki balek ráharap :)

Előzmény: ZFerenc (3030)
ZFerenc Creative Commons License 2017.09.02 0 0 3031

Bocsánat. A képek lemaradtak. 

ZFerenc Creative Commons License 2017.09.02 0 0 3030

Sziasztok. 

Szeretnék újra elkezdeni fotózni, és ehhez szeretnék egy gépet venni. 

Mindenképpen cserélhető objektíves, vagy MILC, vagy DSLR gépre gondoltam. Semmi képpen sem szeretnék kompakt vagy bridge gépet. 

Szeretném kipróbálni a tárgy fotózást, a portré, esetleg tájkép készítést. 

Kirándulásokon is lőni pár képet. Lesz egy esküvő is a közeljövőben és azon is szeretnék pár képet készíteni. Szóval ezekhez a dolgokhoz keresek egy gépet. Az anyagi forrásom egyenlőre a három analóg gépem értékesítésétől függ. De minimum 40-50e ft.

Szóval szeretném a segítségeteket kérni. 

Mit vegyek? 🙂

Köszönöm előre is. 

 

UI.: Ha segítenétek beárazni a 3 gépet azt meg köszönném. 

A Zeniten kívül mindegyikhez van tok ès egy vékony válpánt. 

f4d4m Creative Commons License 2017.08.06 0 0 3029

Köszi a tippeket, utána nézek ezeknek a vasaknak! :)

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3028
Előzmény: f4d4m (3026)
Noxin Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3027

Ezt 10 éve fotóztam egy 6 mpixeles Minolta 7D-vel (hinnye de rég volt...)
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=68791905&t=9146485
a gép mai értéke 30-35000 Ft + objektiv, mai megfelelője egy 2,8/17-50mm Tamron lenne ami 60000 Ft.
Szóval egy öreg gép mellé egy jó objektivvel simán elérted a 100 ezer Ft-ot.

 

Előzmény: f4d4m (3026)
f4d4m Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3026

És esetleg dslr/milc + obik esetén használtan van ami alkalmas és belefér a "keretbe"? (~100k)

Előzmény: Noxin (3025)
Noxin Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3025

-Viharok (felhő, villámlás) - hosszú záridő lehetősége, jó zajtűrés

-kutyám - fényerős objektiv, magas ison is legyen használható

-tájképek - semmi extra

-horgászat - semmi extra
Sajnos egy komolyabb bridge néha drágább mint egy cserélhető obis szett

Előzmény: f4d4m (3023)
Noxin Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3024

Ezt a mondatot ki kéne írni fórum fejlécébe :-)
"vegyem meg a kezdő "eszközt", viszont ezeket általában nagyon hamar kinőttem és gyakorlatilag felesleges pénzkidobás volt -"

Előzmény: f4d4m (3023)
f4d4m Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3023

[Nem tudom a másik milyen gépet vegyek topik mennyire kihalt, elég régi az utolsó hsz, ezért bocsi a dupláért!]

 

Sziasztok!

 

Elgondolkodtam a napokban, hogy szeretnék egy gépet itthoni/hobbi használatra, kezdőként. 

Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a megadott használatra megfelelő lehet-e egy bridge gép? (dslr + objektívek egyelőre túlmutatnak az anyagi kereten, amit erre szánnék)

Amiket szeretnék fotózni:

-Viharok (felhő, villámlás)

-kutyám

-tájképek

-horgászat

 

Használt gépek is abszolút játszanak nálam. 

A célom a minél jobb képminőség elérése. Nincs blogom stb, tehát tényleg csak saját felhasználatra szeretnék, de így is célom a minél jobb képminőség. 

Egy dolgot szeretnék elkerülni, a "kezdő" szintet - sajnos ezzel kapcsolatban rengeteg  más területen rossz tapasztalataim vannak: vegyem meg a kezdő "eszközt", viszont ezeket általában nagyon hamar kinőttem és gyakorlatilag felesleges pénzkidobás volt -

Ha a fent említett célokra a leírt "megkötésekkel" nincs alkalmas gép, ezt a választ is teljes mértékben elfogadom. Árban ha 100k körül használtan megállna a dolog, annak örülnék.

 

Köszi szépen!

gurabligyuri Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3022

Van rajtuk egy makro kapcsoló és akkor lehet vele makrózni. Arra figyelmeztetlek, hogy mivel ez egy kezdő topik, könnyen belesétálhatsz abba, ha egy haladó, netán profi, akinek esetleg sok-sok pénze van, hamar leszólja a költséghatékony dolgokat. Mint az autótesztnél. Hozzászoktak a 8-10-15 millás autókhoz, aztán beülnek egy 4 millásba és lehúzzák, hogy se nem pörög eléggé, se nem annyira kényelmes és nem is olyan minőség. Én kezdőként sokat makróztam egy 70-300-as Sigma-val és kezdőknek tökéletes választás egy ilyen is. 

 

De van még egy költséghatékony megoldás. Veszel egy 50mm fixet használtan ( régi manuális már 8-10 e környéke ). Ahhoz veszel egy fordítógyűrűt. Azt csatlakoztatod a vázhoz, az obit pedig fordítva, a szűrőmenettel felcsavarod a gyűrűre. Tökéletes makró cucc lesz belőle.

Előzmény: p.sevenofnine (3018)
p.sevenofnine Creative Commons License 2017.06.14 0 0 3021

Igen, hasonlóra gondoltam, de akkor elfelejtem. Köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!