Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 3552

Köszi a segítséget, de éppen utalni akartam egy másik gép árát, amikor nagylányunk kombi hűtője szombat reggel tönkrement, így f.gép helyett neki vettem hűtőt. Most várok egy lottó nyereményre:)

Előzmény: monyesz (3551)
monyesz Creative Commons License 2014.01.29 0 0 3551

Itt éppen hirdetnek együtt, csak vázat, ahogy neked kellene: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128893652&t=9195686

Előzmény: syssy48 (3550)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 3550

Most éppen nem keresek gépet, de szerintem ennek az árát kicsit túlságosan feldobtad. Szived joga hozzá, de ennyiért már sokkal újabb kiadású nikon vázat lehet kapni. Egyébként jó kis gép, nekem tetszenek a vele látott képek.

Előzmény: nb67 (3549)
nb67 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 3549

Mi számodra az olcsó? Az enyém eladó, kifogástalan állapotban, 28305 expóval, GGS védőüveggel az LCD-n, fóliával a felső kijelzőn, új eredeti Pentax nyakpánttal, OME-53 keresőnagyítóval (az eredeti kereső tartaléknak), minden tartozékával (akku, vázsapka, papírok, kábelek), dobozában: 85 000 Ft. Van hozzá portrémarkolat és még egy eredeti gyári akku (ez a kettő együtt még 15 ezer - de ha kell a váz is és ezek is akkor megeggyezünk olcsóbban)  - adok hozzá ajándékba egy 4Gb-os Sandisc Extreme (SDHC, class 6) memóriakártyát...

Előzmény: syssy48 (3548)
syssy48 Creative Commons License 2014.01.13 0 0 3548

Keresek olcsón eladó K-20-t. Régi K bajonettes obikhoz van rá szükségem.

Előzmény: panabubus (3547)
panabubus Creative Commons License 2013.08.08 0 0 3547

K20D...

 

BUSZNYI Creative Commons License 2013.07.13 0 0 3546

Hát ezt nem ide szántam. :-)

Előzmény: BUSZNYI (3545)
BUSZNYI Creative Commons License 2013.07.13 0 0 3545

Uraim!

 

Ugyan nem hívás de itt van piac :-). Rendet raktam a hűtőmben amiben a filmeket tárolom és a következő tételekről gondolom, hogy nem fogom mostanában elfotózni. A film használatom le redukálódott Tmax-400 ill. Fuji Across 100-ra. A filmek folyamatosan hűtőben voltak tárolva. Kisfilmekről van szó.

Fortepan ISO 100 2009.07 lejárt 600Ft/db összesen 9db

Fortepan ISO 400 2007.07 lejárt 600Ft/db összesen 5db

Fortespeed semlegestónusú papírhívó bontatlan 500ft Aki egyben elviszi 8000Ft.

suhi54 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3544

Nagyon szépen köszönöm a gyors  segitséget. Teljes a siker!!!

monyesz Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3543
Előzmény: suhi54 (3542)
suhi54 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3542

Üdv mindenkinek!

Segitséget kérek softwear frissités ügyben. Kártyaolvasó segitségével letöltöttem a frissitést a memóriakártyára, betettem a gépbe , de nem történik semmi . Tennem kell még valamit, vagy hól hibáztam?

Hogy kerül a frissités a gépre? előre is köszönöm!

panabubus Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3541

A 200-as fix "Revü" egyébként a kedvencem.  Nagyon jó a képe, az a sarkokat se bántja. És az ára, a maga  négyezer ft-al...
A Pe-Csaban árulta egy klasszikusan kreolos házaspár. Valmi lomtalanításból jöhetett, mert a gumija erősen penészes színű, szagú volt. "És mit kezdjek ezzel, hol a gép hozzá?"  kérdeztem  tőlük..:)  Érvnek nem volt rossz, így utólag. Hatról kis alku után rögtön a négy lett a vége :)

panabubus Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3540

Köszi, neki megyek valamikor a héten. Főleg a tegnapi nap tapasztalatai után. :S  Már a múltkor "kényszerített" egy kollégám hogy más fontos dolog helyett vegyek egy 8 GB-s Sandisk-et.  Elvileg azzal korrektül kéne...  Erre tegnapi tapasztalat az, hogy én esküdni mernék, sokkal többet lőttem mint ami aztán már a gépen való visszanézéskor látszott utólag :S   (A "hason lógó paparazzo" stíl-ben kellett egy bizonyos helyen lövöldözni, így azonnal nem tudtam kontrollálni mit jelenít meg az expó után.)

 

A régi obiktól való "félelem" inkább a terjedelem miatt van. :)  Mostanában már szelektálok. Munkához, csak a dokumentálás okán viszem magammal a 28-80 Tamron, és a 70-210 Tamron párost, főleg a hosszabbik, olyan súlyú mint a pille. Mondjuk a képük is olyan. Így még a súly elviselhető, ha a kisebb gépen meg ott a 18-55 kitobi.

 

Komolyabb igényű túrához a reumakenőcs az garantált, esténként. :)

Igen, amit írsz az  annál a kis-zoomnál megvan, aminek a képéből lentebb crop-oltam. A sarkaival nem igazán dicsekednék :S

Habár nem jelentős az sem. Hiszen, gyakorlatilag annyit nem rajzol ki, mint egy 24x36-os negán...

Előzmény: Rollei (3538)
panabubus Creative Commons License 2013.07.01 0 0 3539

Igen, ilyen pl. a fix 200-as Revuenon-om.  Ezekkel még csak az a baj, hogy nagyon meg kell válogatni mit visz az ember magával egy hosszabb melóra :D  (a revü az kb. azonos súlyú mint az *istDL, elemekkel  :D)  Persze, kompromisszum kérdése, mikor mit akar az ember fia leképezni... A Kopaszin pl. a múlt  hét végén el voltam a 28-200 Pentax-al. És még hoztam haza jó képeket is a többszáz között :)

Előzmény: monyesz (3537)
Rollei Creative Commons License 2013.06.30 0 0 3538

A firmware telepítésnél pontosan kövesd a leírásban foglaltakat, (formatált kártya, gyökérkönyvtár,  frissen feltöltött aksi, stb.) és megy minden, mint az ágybaszarás.

 

A régi obiktól nem kell félni, ami mechanikailag gond nélkül belemegy a gépbe (nem lóg be nagyon, jó az adapter, stb.) azzal fényképezni is tudsz. A gépet nem rontja el, nem is tudná hogyan, legfeljebb a delikvens cseszi el a képet. A régi obiknál is pont akkora szórás volt minőségileg a márkák között, mint a mostaniaknál, a jobb márkanév általában  - de nem mindig -  jobb minőséget is jelentett. Persze minden gyártónak voltak jobban és kevésbé jól sikerült konstrukciói. De pl. pont a Pentaxnál szó szerint bármelyik objektívvel kiválóan lehet fotózni, legfeljebb egy kicsit oda kell figyelni az utómunka során.  Mondjuk én a fixeket ismerem, zoomok közül csak két-három régebbivel van tapasztalatom, de ez is lényegében ugyanaz. A szúk keresztmetszet a képszéleken, vagy képsarkoknál jelentkezhet a ferde sugármenet miatt, illetve a felbontásban, mert egy alacsony igényekhez tervezett filmes obinál nem volt szükség olyan felbontásra, mint a mostani tizen-huszon millió pxeles lapkáknál.

 

Előzmény: panabubus (3536)
monyesz Creative Commons License 2013.06.30 0 0 3537

"Ottan ugyebár az van leírva, hogy a K20D érzékelője nem képes feldolgozni a régi analóg  obik rajzát, illetve hogy azok nem képesek kommunikálni a CCD-vel..."

 

Az objektív feladata, hogy átengedje a fényt, nem az hogy kommunikáljon a CCD-vel (K20D-ben más CMOS van egyébként)! Nyugodtan turkáljál csak a régi obik között, meg fogsz lepődni, hogy egy régi fix hogy kenterbe ver egy mai zoomot. Persze annak is van helye, de nem egymás 'kárára'.

Előzmény: panabubus (3536)
panabubus Creative Commons License 2013.06.30 0 0 3536

Köszi,  igyekszem is utól érni téged, ahogy elnézem, röpke másfél hónap alatt..:)

 

A firmware-t akkor majd megpróbálom.  Attól is óvtak pl. éppen a pixinfo-tól, hogy el lehet vele cseszni egy upgrade-val a gépet. Idáig azért ódzkodtam. tőle.

 

Viszont, egy régebbi post kapcsán, hogy "halnak el" a különböző hoax-ok, urban-legndek:

Ottan ugyebár az van leírva, hogy a K20D érzékelője nem képes feldolgozni a régi analóg  obik rajzát, illetve hogy azok nem képesek kommunikálni a CCD-vel... :S  Hát, nm tudom...  A nepokban  került hozzám Soós úrnál egy ős-analóg P30-as.  Rajta egy viszonylag noname (vagy általam nem ismert)  MITAKON 28-80/3,8-4,3   full analóg "fospumpa" kistele...  Példa "tőle" ez a crop:

 

 

 

Háát, nem tudom...  :)

Előzmény: Blackbird 1 (3535)
Blackbird 1 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 3535

Megerősíthetem,hogy ezt a kártyakezelési problémát az 1,04 firmware frissítéssel megoldhatod.Saját tapasztalat,én is bevoltam tojva tőle,ne hogy elqrjam a gépet,de így utólag megállapíthatom,hogy felesleges volt az aggódás.Az egyik multinál 3 sd kártyát is kicseréltettem,mert azt hittem,hogy az a hibás,pedig a szoftverben volt a hiba. A 30 ezres expótol sem kell félni,mert az enyémben már több mint 102800 van.

Előzmény: panabubus (3527)
panabubus Creative Commons License 2013.06.09 0 0 3534

Persze, jogos.. :)  Kösz' hogy szólsz.

 

Hiába ismerkedni kell ezzel még bőven. A legfrissebb élmény, "Mr.Bean leizzadt rendesen" ma reggel:  fotózni akartam a FB-ra egy poént, és bárhová állítottam, bármilyen módban, ISO-ban, csak kb 1/2 mp-s  expót csinált. A kép-visszanéző gombra az Info menű jött le... Már végig futott előttem életem legutóbbi szakasza, mielőtt a gátra mennék csobbanni egy nagyot...  - aztán beugrott: tegnap este Veres Zoltán röpködött az égen, én meg extra gyorsra tettem, és úgy maradt..:)  Azért kepmény percek voltak egy órája..:(

Előzmény: Zozzantoz (3533)
Zozzantoz Creative Commons License 2013.06.09 0 0 3533

Nem nyomod meg véletlenül a RAW feliratú gombot néha?

Előzmény: panabubus (3532)
panabubus Creative Commons License 2013.06.08 0 0 3532

Ehhez van napellenző is alapból :)  És egyelőre nagyon meg vagyok vele fogva. Ma Alsóörsön "kitomboltam" magam vele, és ugyan a kitobin "belül van" emennek a tartománya, de egyelőre lezsibbadtam pár képétől :S  A motoros vonulásnál meg mindenképp jól jött, hogy a kisebb gépen a kitobi+előtét, így nem kellett leszedegetni  állandóan.

Igen, lerontja, a szélein elkeni kicsit a vonalakat az előtét, de a közép-részen ahol éles, így is más perspektívát lehet ki-cropolni belőle.

 

A 20D is meg lett hajtva becsülettel, egyfajta "mélyvizes"  bedobással.  Érdekes dolog ugrott ki, a felbomtás 10 Mp-re volt állítva, mégis betermelt a közepébe vagy 15-20 PEF-fájlt. Pedig most direkt nem akartam RAW-ot. Ez egyelőre rejtély, miért önkényeskedik a masina?

Előzmény: monyesz (3531)
monyesz Creative Commons License 2013.06.08 0 0 3531

Nekem egy filmes 28-105 (power)zoom van felragadva a gépre alapból. Totál hülyeség ez a filmes obi nem teljesít jól apsc-n .szöveg.

 

A nagyobb frontlencse nem feltétlenül előny, igencsak érzékeny lehet az obi a kósza fényekre!

A 19-35 sokkal rövidebb, a kitobi 55-hez képest. Az előtétlencsékkel meg csak óvatosan, mert képesek (el)rontani a képet.

Előzmény: panabubus (3530)
panabubus Creative Commons License 2013.06.08 0 0 3530

Szia, az *istDL-hez van egy 18-55.  Valóban a logika azt sugallná, hogy akkor minek?  (minden "márka-harc"-tól függetlenül tényleg a legjobb a képe, a C-t vagy a N-t összevetve). Itt ami ez mellett szól, az a nagyobb frontlencse+ a kétségtelenül szép képe+nem utolsó sorban a részlet-kedvezmény.  No meg a kitobi azt "tudja" amit másik nem: van egy "mókolt" előtétem ami együtt tud vele dolgozni, az a széleket ugyan elkeni rendesen, de kvázi 10-12 mm-re lehúzza a gyútávot :)   Így nem kellene csrélgetni a két gépen, stb.   (Érdekes különben, hogy a Vivitar tulaja kölcsönadott tegnap egy 8mm-es  "gömb-lencsét", ami neki egy százasba fájt, háát, nem szálltam el tőle. A sarkok crop-os vázon feketék, szerinte ff-en meg kör alakú a kép, ráadásul a szélein rendesen CA, az összes kék csíkjávak, stb. :S Az én előtétem ha valamivel  kisebb látószöggel is, de szinte ugyanazt tudja. :) )

 

Mivel nem te vagy az első aki írja, így azt hiszem a jövőben hagyom is a pixinfós leírásokat :) Zoom-nál valóban az van amit írsz, de pl. a fix 200-as Revuenon olyan képet rittyent , aminél szerintem nem kell több, hiába ős-öreg, és potom négyezer pénzes szerzemény :)  Valahol különben kihívás a nagy részben manuális obi-park,  visszatér a régi idők gyakorlata, volt már akció-szituáció is, amikor  manuálban is összejött nem is rossz kép így.  Az tény hogy az AF-mód kényelmesebb, stb. de van egy kollégám aki pl. csakis M-módban használja a gépet is, obit is.

Előzmény: Peti-- (3529)
Peti-- Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3529

Nem feltétlen kell mindent a pixinfo-nak elhinni. Azonban a filmes zoom obiknál tényleg elmaradhat az a minőség, amit a filmen esetleg megszoktak tőle. Ha már ennyi pénzt szánsz a dologra, akkor miért nem egy KIT obi? Az I. vagy II. kijön a feléből, a maradékból meg lehetne egy másik memkártya. Vagy egy WR, és az obi is mega váz is szigetelt lesz.

 

Ha az a meglátásod, hogy nem túl rosszak a képei, akkor én mindenképp egy KIt obit hajtanék fel. A képe egész jó, ha kritikus szemmel nézik közepes (de semmiképp nem túl rossz), nagyobb tartrományt fog át, az adott tartományban a fényereje ugyanannyi.

Előzmény: panabubus (3528)
panabubus Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3528

Kártya megtörtént. 8 GB-s Sandisk Ultra. Ennyire futotta most.  Első tapasztalat, hogy kb kétszer gyorsabb  idő alatt abbahagyja a "pislogást" a gép sorozatnál. Hogy aztán majd hogy kezeli, az eldől.

 

Viszont ha valaki tudna erre választ adni:  kaptam egy ajánlatot. Jelenleg kipróbálás alatt van nálam egy Vivitar series 1 3,5-4,5  19-35 MC   obi.  25 pénzt kérnének érte, négy havi részletben...   Érdemes belemászni ennyiért, vagy nem?  Az első benyomások, PC-n visszanézve nem túl rosszak, élességre, dinamikára nézve.  Viszont még  mindig ott az a pixinfo-s  leírás, ami szerint analóg obikat nem tudnak a komolyabb érzékelők rendesen elfogadni :S

panabubus Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3527

Köszi a tanácsokat, úgy lesz azt hiszem.  Most a videókamerától "elvettem" átmenetileg a SanDisk 4 gb-s kártyát, biztos ami biztos. De azzal meg persze nem megyek messzire, hacsak nem butítom le e képeket alapból 6 Mp-re. 

(Jut eszembe: az létezik, hogy az *istD az meg csak 2 GB-ig  tud kezelni SD-kártyát?)

 

Mindenesetre holnapra ezt kéne rendeznem, ha már a Harley-fest  a cél utolsó napjára... :S  Az tényleg pótolhatatlan lenne egy "orosz rulettes" megoldással, még két gép esetén is :)

 

 

#johnjohn:  megnéztem,  1.01 van a gépen. Még azért agyalok firmware-updaten, mert ez azért mégse 20D...  (mármint canon :))  itt jobban "fájna" ha valamit elszúrok frissítéssel, már ennyi idő után is..:)

johnjohn Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3526

Nézd meg, melyik firmware van a gépeden. Van a K20D-hez egy frissítés, ami az kártyákkal kapcsolatos problémákat orvosolja. Nálam is ez volt a gond, de feltettem az 1.04-es verziót és rendbejött.

Előzmény: panabubus (3523)
simico Creative Commons License 2013.06.07 0 0 3525

ez egy micro-SD, a Novák-piac kínai árusától való

 

Ahogy monyesz is írta, vegyél rendes boltban (fotós vagy nagyobb, ismert számtech bolt) normális, márkás kártyát (például SanDisk). Nem érdemes azon az 1-2 ezer forinton garasoskodni a százezres DSLR mellett. Kivéve persze, ha szereted az orosz rulettet :) és nem bánod, ha bármelyik pillanatban búcsút inthetsz a kártyán levő képeidnek.

Előzmény: panabubus (3523)
monyesz Creative Commons License 2013.06.06 0 0 3524

Vegyél egy rendes kártyát, legjobb lenne, ha normál méretűt, amihez nem kell átalakító.

Előzmény: panabubus (3523)
panabubus Creative Commons License 2013.06.06 0 0 3523

Valamennyire megnyugtatsz, habár kicsit aggaszt a hangja, de lehet h. csak szokatlan ahogy "karistol" (jobb szó nem jut eszembe róla) Persze lehet, hogy át kell majd szokni rá, mindössze erről van szó. A régi obik kapcsán. Nem tudom véka alá tenni ezt a képet pl.,  a fix 200/3,5 Revuenon  művelte ezt. Ugyan kár, hogy magas ISOn kellett, de hát nem volt fény. Vakuzni meg nm szabadott az eseményen.

 

 

Amitől rendesen betojtam az éppen akkor volt, két képnél azt írta ki, hogy "nem tudja elmenteni " Aztán vissza se engedte nézni a többit se.  Leizzadtam rendesen.  :S   De talán az a kártya sara lehetett, mert másik adapterbe  téve, akkor meg jó lett. (Lehet, hogy egy tisztességes kártyára nem ártana beáldozni, ez egy micro-SD, a Novák-piac kínai árusától való.)

Előzmény: monyesz (3522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!