Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2026.02.07 0 0 47313

Igen, meglepően használható csipeszeket lehet akár a Temun is venni. Nem mindig "vannak készen", de pici csiszolás és igazgatás után pillanatok alatt teljesen jó szerszámokká tehetők. De például a nagyon finom munkákhoz használt csillagászati árú oldalcsípő fogók helyett is veszem szépen a körömvágó mini fogó-csipeszeket - teljesen jók, persze, hamarabb mennek tönkre (nem is olyan nagyon sokkal hamarabb amúgy) - de legalább nem kell őket siratni, 1-2 ezerért máris jöhet a következő.

Előzmény: Tsaby Motors (47311)
bosijani Creative Commons License 2026.02.07 0 0 47312

anno a temun vettem.jó

 

Előzmény: Tsaby Motors (47311)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.06 0 0 47311

Még kb. két hét mire összeáll a webáruház, utána rendszerezni és saját elgondolás után újradobozolni fogom a női cuccot.

Addig egyszerűen nem fér bele az időbe. Utánabeszélünk a dologról, amiben tudok segítek.

 

Más.

Ma egy kínai boltban a piperecuccok között találtam egy 5-ösnek megfelelő csipeszt.

Egész jó kidolgozásunak tűnt.

Vettem már hasonló szépészeti célokra árult csipeszeket próbaként, de eddig mind túl puha anyagból volt.

Tehát leszurkoltam érte teljes 890,- Ft-ot :o)

 

Itthon kibontás után kellmes csalódás ért.

Keménységben simán veri a DUMONT csipeszemet és nagyon jó fogása van.

Ebből még fogok venni, ideális hajszálrugó csipesz.

 

Előzmény: akkokoko (47308)
hugoneni Creative Commons License 2026.02.04 0 0 47310

Lassan jön a jó idő!

Tavasszal lesz 20 éve,hogy megrendeztem az orosz óra gyűjtők első találkozóját.

Sajnos egyre fogyunk,a régiek egyre kevesebben vannak,páran már nem szólnak hozzá itt,de a fadobozon sem!

Ha minden jól megy,akkor ősszel lesz a 20. éves,22-ik orosz óra gyűjtők nyárádi találkozója!

Üdv.:Gabi

akkokoko Creative Commons License 2026.02.04 0 1 47309

Suépségeim...

akkokoko Creative Commons License 2026.02.04 0 0 47308

Üdvözlet! Egy ideje nem voltam. Tavaly ősszel feladtam... Eddig bírtam! Újra gyűjtök stb....🙂

Tsaby Motoros! Esetleg elfekvő, eladó (csere is mehet) slava 1600 és vagy 1601 werk lenne? A Luch Луч zseb ébresztőket próbálom berhelni...🙂

Előzmény: Tsaby Motors (47304)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47307

Órásmesterség?

Hmmm...ezt az egyet megtartom hobbinak. Ezen az egy téren nincs teljesítménykényszer, határidők, stb.

Ha ismerősöktől elvállalok egy-egy javítást mindig előre szólok, hogy ha felhív, hogy mikor lesz már kész, akkor azonnal visszaadom az épp aktuális állapotában.

Ha darabokban, akkor úgy :o)

 

Mondjuk arra már gondoltam, hogy cégeknek, egyebeknek logozott repiórákat előállítani sorozatban, de egyelőre elég az is ami most előttem van.

Főiskolás időszakban egy jóbarátommal gondolkodtunk egy microbrandben is MERIDON márkanéven, de sajnos ő lebetegedett, egyedül meg nem ment volna.

 

Előzmény: APT (47305)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47306

Motorkerékpár és mezőgazdasági kisgép szerviz.

Továbbá most van összekalapálás alatt ugynezen a vonalon egy alkatrész és szerszám webáruház.

Előzmény: APT (47305)
APT Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47305

Üdv a fedélzeten újra!

És, ha nem indiszkréció, mi lesz az új csapásirány (ha már nem az órásmesterség)?

Előzmény: Tsaby Motors (47303)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47304

A hétvégén egy komám hozott órás hagyatékból több doboznyi bontott orosz női werket.

Az egyik dobozban további dobozok vannak, csupa gyári CSAJKA óradoboz.

 

Ha esetleg valaki szeretne belőle gyűjteménybe szívesen adok.

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47303

Sajna mostanában a főállásom már kezd egy drága hobbivá válni, javulásra nincs remény, úgyhogy a másodállású vállalkozásomat fejlesztem, jó eséllyel az lesz a főállás.

Idő szinte semmi, az óráscsipeszek is csak a port gyűjtik magukra.

bosijani Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47302

bölcs! :-)

Előzmény: Tsaby Motors (47301)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47301

Nagyapám azt mondta azt kell a legvégére hagyni :o)

Előzmény: bosijani (47300)
bosijani Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47300

tán,bacódjon meg kend! :-)

már aggódtunk,sőt halálhíred is keltették!

Előzmény: Tsaby Motors (47299)
Tsaby Motors Creative Commons License 2026.02.02 0 0 47299

Rég jártam erre.

Mi van veletek?

daty55 Creative Commons License 2026.01.21 0 0 47298

Igen, elég gavallér volt az ismerős órás.
De általában ilyen gavallér.
Ha csak egy szerkezet szétszedés, mosás, olajozás, összerakásról van szó, azt akár súlyhuzamú, akár rúgóhuzamú óránál 8.000 forintért szokta nekem csinálni.
(Évek óta csak hozzá hordom az óráimat, és vittem már neki egy-két kuncsaftot is.)

Bocsánat, igazad van, elírtam, nem egy este, hanem egy nap!
Járattam egy hónapig, (4 hétig), megnéztem hogy jár, itt ugye konkrétan, hogy mennyit siet, Ezt ugye eloszottam 28-al, és mindjárt kijött hogy mennyit siet naponta. :-)
Mivel úgy láttam, hogy egy percet siet, nem volt nehéz dolgom.
Persze, lehet, hogy 2-3 másodperccel elszámoltam! :-)

De azóta sem kellett hozzányúlnom, tartja ezt a tempót.
Örülök neki, szép kis óra lett, még akkor is, ha orosz.

Előzmény: APT (47297)
APT Creative Commons License 2026.01.20 0 1 47297

Abszolút gavallér volt az illető, láthatóan csak a beépített alkatrészek önköltségét számolta fel.

De ezt azért mástól ne várd el - piaci alapon. ;)))

 

Bár minden tamáskodástól függetlenül azért óvatosan megkérdezném, hogy hogyan állapítottad meg azt a 2 másodperc sietést - másodpercmutató, sőt, egyenesen pontosan leolvasható skála hiányában? ;)))

Előzmény: daty55 (47296)
daty55 Creative Commons License 2026.01.20 0 1 47296

Csak sikerült megoldanom a Vesznát! :-)
Egyik órás ismerősömnek volt hozzá alkatrésze.

Szétszedte darabokra, mármint fogaskerekekre, kitisztított, leolajozott mindent, új üveget tett bele, kicserélte a törött lábat egy jóra, kicsit polírozott is rajta.
Az eredményt a képeken láthattátok.
2 másodpercet siet egy este.
És mindezt 10.000 (!!!) forintért ! :-)


daty55 Creative Commons License 2026.01.20 0 0 47295

Előzmény: APT (47292)
daty55 Creative Commons License 2025.12.08 0 0 47293

Köszönöm szépen a gyors választ.
Hát... így akkor rendbeteszem a dobozát, és lesz egy szép díszem. :-)

Előzmény: APT (47292)
APT Creative Commons License 2025.12.08 0 0 47292

Pótalkatrészem sajnos nincs.

Törött billegőtengelyt persze lehet javítani - újat lehet esztergálni - de az ilyenkor de facto kötelező teljes szervizzel egyetemben sajnos ez egy Veszna esetében többszörös gazdasági totálkár...

Előzmény: daty55 (47291)
daty55 Creative Commons License 2025.12.08 0 0 47291

Most egy ilyen Veszna-t sikerült szereznem.
Az ütése rendeben van, de sajnos a betétjáratnak szerinte komoly gondja van.
Az a nagy acél kerék, aminek ide-oda kellene forognia, az kotyog.
Valószínűleg eltörték a tengelyét.
Nincs véletlenül ehhez pótalkatrészed?


Előzmény: APT (47286)
daty55 Creative Commons License 2025.12.08 0 0 47290

"De fordult elő kulcsos betétbillegős mechanikus és billegőmotoros elemes-elektromechanikus kombinációban is"

Ezt annyira nem értem, nem vagyok olyan profi.
De köszönöm szépen, utána fogok nézni!

Igen, gondolkodtam is, hogy a napok nevét lecserélem magyarra.
Valami minőségibb papírra kinyomtatom, és vagy ráragasztom az eredeti orosz feliratozásra, vagy azt leszedem valahogy és ahelyett teszem rá a hengerre.


Előzmény: APT (47286)
pitic83 Creative Commons License 2025.12.06 0 0 47289

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: APT (47288)
APT Creative Commons License 2025.12.05 0 0 47288

Betétjáratos Jantar. Az a kis betétjárat ott a szerkezet tetején tulajdonképpen egy zsebóra minőségű-méretű, rendesen kövezett, egész korrekt kis horgonyjárat - viszont ennek megfelelően 5-8 évente szervizelést igényelne (ahogy amúgy a szerkezet egésze is). Ki kellene tisztítani rendesen, szervizelni, újra kenni, és akkor 8-10 évig megint szépen elkalimpálna - feltéve, hogy a nyilván korábban sem elvégzett szervizek okán nincsenek komolyabb kopások.

A gond ott van, hogy ez alsó hangon egy egész napos munka, amit senki sem fog 30-40 ezer alatt elvállalni, senki. Aki elvállalja - az nem is fogja rendesen megcsinálni...

Előzmény: pitic83 (47285)
APT Creative Commons License 2025.12.05 0 0 47287

Kogyvás (szappanlúgos) pamaccsal óvatosan - és talán... A gond ott van, hogy jelentős eséllyel a feliratozásokat (skálázás és márkafelirat) is leszedheti. Elvileg a számlap réz és dombornyomottak az indexek, festették-lakkozták, és a feliratok a lakkozásra kerültek. A réz hordozó azért tudott ilyen zölden "kivirágzani", mert a lakkozás mindenhol teljesen összerepedezett idővel. Nem egy ilyen kinézetű orosz, sőt, ugyanilyen Kirovszkie számlaphoz volt szerencsém - fordult elő olyan, amit tulajdonképpen teljesen szépen meg lehetett tisztítani, és maradtak a feliratok is - meg olyan is, ahol azonnal minden lejött a zöld trutymóval egyetemben, és a végeredmény egy tulajdonképpen nem is csúnya, fehér és normálisan kinéző, de indexek-feliratok nélküli "blank" számlap lett.

Előzmény: lpeter47 (47282)
APT Creative Commons License 2025.12.05 0 0 47286

Kis naptáros. Azért készült belőle elég sok - csak hozzánk alig került, mert orosz nyelvű naptárral nem vették, a semmi egyéb piacoknak meg nem gyártottak más feliratozású naptárcsát...

De fordult elő kulcsos betétbillegős mechanikus és billegőmotoros elemes-elektromechanikus kombinációban is.

Előzmény: daty55 (47283)
pitic83 Creative Commons License 2025.12.05 0 0 47285

 

Sziasztok,

 

tudnátok nekem segíteni. Nagyon régen kaptam egy ilyen órát. Vettem egy kulcsot hozzá, felhúztam és sajnos nem indult el. ha kézzel mozgatom a mutató akkor ad ki hangot. 
mi lehet a baja? Esetleg valahol segíteni kell mechanikusan, hogy induljon el? Esetleg tudtok órást, szakértőt ajánlani Budapesten, aki meg tudja csinálni? 
nagyon köszönöm előre is a segítséget 

 

 

 

daty55 Creative Commons License 2025.12.04 0 0 47284

Teljesen automatikusan váltja a dátumot, és a napokat.
Csak akkor kell "belenyúlni" kézzel, ha nem 31 napos a hónap.

daty55 Creative Commons License 2025.12.04 0 1 47283

Sziasztok!

Rég gyűjtöm az orosz órakülönlegességeket, de csak most akadtam rá erre a fórumra.
Erre egy hónapja akadtam rá.
Láttatok már ilyet?

Üdv!

Attila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!