Keresés

Részletes keresés

dia-krisz Creative Commons License 2012.11.26 0 0 264

Szia!

de jó, hogy írt ide is valaki, amúgy haldoklik ez a fórum, nagyon szép növányed van, hát nekem még sosem virágzott, mondjuk nem is olyan idősek mint a tied, én nem tettem vízbe, hanem csak szimplán leszúrtam a földbe, és igaz lassan, kb fél év alatt már szemre látható gumót hozott, 1 évre rá, meg már hajtásokat is.

Amit meg boltban vettem, nyár végén átültettem, és meghálálta, most hoz vagy 8 új hajtást :) már nagyon várhatta az eggyel nagyobb cserepet :)

nagyon kiváncsi lennénk milyen virágot hoz.

Előzmény: tooom75 (263)
tooom75 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 263

Sziasztok!

Gondoltam én is feltöltöm a képeket a büszkeségemröl!

Kb 7 éves,és az elmult években mindig virágzott!Legutobb tavasszal 3db virágot hozott egyszerre!

Talán látszik a fotón hogy a fotelhez képest mekkora.Lassan bajban leszek,mert kevés a helyem:))))

Sikerült véletlenül letörnöm egy szárát januárban.Gondoltam proba szerencse alapon bele tettem egy pohár vízbe.

Tavaszra megjelentek a gyökerek és a gumó.Elültettem külön és most él és virul.

tooom75 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 262

Sziasztok!

Gondoltam én is feltöltöm a képeket a büszkeségemröl!

Kb 7 éves,és az elmult években mindig virágzott!Legutobb tavasszal 3db virágot hozott egyszerre!

Talán látszik a fotón hogy a fotelhez képest mekkora.Lassan bajban leszek,mert kevés a helyem:))))

Sikerült véletlenül letörnöm egy szárát januárban.Gondoltam proba szerencse alapon bele tettem egy pohár vízbe.

Tavaszra megjelentek a gyökerek és a gumó.Elültettem külön és most él és virul.

dia-krisz Creative Commons License 2012.04.22 0 0 261

Hoztam képet a két új hajtásomról, mind a kettőt már én szaporítottam :) kb 1 év várakozás után jelentek meg az új hajtások, izgatottam nézem, ahogy fejldőnek, bár hozhatnának több száraz is :)

  

 

                    

TTNora Creative Commons License 2012.02.22 0 0 260

:-)

roló 1997 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 259

akarom mondani :) *levél nyelet *

 

t

roló 1997 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 258

én nyáron a piacon kb 800 forintért vettem ilyen növényt. december végéig meg se mozdult és most egyszerre hoz 7db virágszárat

 

nagyon örülök neki :)

 

dia-krisz Creative Commons License 2012.02.08 0 0 257

szerintem leveheted róla a zacsit, bár nekem nem is volt rajta, lehet azért tartott tovább mire az első hajtást hozta

TTNora Creative Commons License 2012.02.07 0 0 256

Nekem is mostanában jelent meg hajtás az augusztusban ledugott levelek egyikén. :-)

Azzal vagyok egy kicsit bajban, hogy én eddig zacskó alatt, párában tartottam, és nem tudom, mikor vegyem le róla a nylon sapkát. Várjam meg, amíg a másik is kihajt? Vagy ha már megerősödnek a hajtások?

A nagyobbik tő természetesen egy régebbi darab, erős, egészséges példány. 

dia-krisz Creative Commons License 2012.01.02 0 0 255

Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet mindenkinek!

Hoztam képet, tavaly április körül, próbából leszúrtam 2 levelet a földbe, mondjuk az egyik elszáradt, mert elfejeltettem megöntözni :) de a másik túlélte és két ünnep között vettem észre, hogy egy száracskát hoz, nagyon meglepődtem, azóta izgatottam figyelem, hogy alakul a kicsike!

 

 

     

adri27 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 254

A levelei olyanok mintha barnulnának,levágtam a kidőlt szárakat és beledugtam földbe,hátha kihajtanak. A másikat pedig megint visszatettem a melegebb szobába,mert ha neked is 25 fokos melegben van akkor nem a meleg lehet a baj. Hanem szerintem megfázhatott.

dia-krisz Creative Commons License 2011.12.04 0 0 253

Nálam rendes meleg szobában van. 3-4 hetente locsolom, barátnőm szerint ez az összeasszalódás amit lejjebb a képeken láttok normálos, egy helyen megáll a szárdás és majd le lehet törni a végénél a többi része megmarad. Gondolom az idősebb szárakat így veszti el, nálam is megállt az aszalódás szerencsére :)

adri27 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 252

Nemtudom,pontosan 2 hetente öntözöm,vissza raktam mostmár a hidegebb szobába,és majd kiderül mi lessz vele. De egy jó darabig nem öntözöm. 

Klau19 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 251

Sztem a meleggel nincs baj mivel nekem is van és az a radiátro mellett van és nállam állandó 25.fok van.Sztem sok vizet adtál neki.

Előzmény: adri27 (250)
adri27 Creative Commons License 2011.12.03 0 0 250

Sziasztok! Nekem is van zz pálmám,eddig szépen fejlődött,majd úgy gondoltam hogy túl hideg szobában van ezért át vittem egy másik helyre ahol melegebb van,majd elősször kidőlt az egyik szára,most pedig a másik is . Nekem is olyan mint hogyha aszalódna a szára össze. Nemtudom hogy a meleget nem birja vagy valami más problémája lehet?

dia-krisz Creative Commons License 2011.12.01 0 0 249

Ide már senki nem ír?

dia-krisz Creative Commons License 2011.10.26 0 0 248

Na most segítsetek, a képek magukért beszélnek, hoz 2 új hajtást, de az egyik szár, amit régebben írtam, hogy száradnak a levelei, azok már szinte mind leestek, hogy aszalódik összefel, mit csináljak?

 

 

      

dia-krisz Creative Commons License 2011.10.15 0 0 247

Csak az a baj, hogy nyáron lett átültetve, arra is figyeltem, hogy ne nagyon hideg vizzel locsoljam, szóval nem tudom mi lehet a  baj

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 246

Közben egy kicsit nyomoztam a zami után és azt találtam, hogy a gyökerei nagyon érzékenyek, pl. az átültetés után szokott jelentkezni a levelek sárgulása.

Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 245

Szia! Mivel a többi ágának semmi baja, illetve új hajtást is hoz a növénykéd, ezért szerintem semmi baja nincsen. Remélem, hogy nem tévedek nagyot. Üdv.

Előzmény: dia-krisz (244)
dia-krisz Creative Commons License 2011.10.14 0 0 244

Sziasztok! Nekem is egy kis segítségre lenne szükségem, valami megtámadta a ZZ-met, 3 nagy ága van, aziken a levelek elkedztek sárgulni, a többi pedig szép zöld, a képeken is lehet látni, ugyanakkor új hajtást is hoz! mi lehet vele?

 

         

H.e.r.n.i.e Creative Commons License 2011.10.08 0 0 243

Szia!

 

Nem. Majd egy éve vana jelenlegi helyén, átültetve meg kb. 3 éve volt.

Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.07 0 0 242

Szia!

 

Ha nincs rajta semmilyen kártevő, akkor lehet, hogy valamilyen mechanikai sérülés érte a növényt. Nem volt mostanában átültetve vagy mozgatva?

 

Üdv.

Előzmény: H.e.r.n.i.e (241)
H.e.r.n.i.e Creative Commons License 2011.10.07 0 0 241

Na, tán most már jobban látszanak majd a képek. Annyi még, hogy szabad szemmel tetűre emlékeztető kis pontok nem láthatók rajta.

 

H.e.r.n.i.e Creative Commons License 2011.10.07 0 0 240

Sziasztok!

 

Van két ilyen Zamio pálmánk nekünk is, ám az egyik valami betegséget kapott. Szerintem tetű támadta meg, mert olyan a levele, mintha valami rágná a leveleit. Erről, illetve az egyik levél alatt talált kis fehér ""batyúról" csatoltam is képeket, hátha ti felismeritek, hogy miről van szó és tudtok tanácsot adni, hogy mivel kezeljük, mert sajnos rohamosan pusztul a növény, pedig eddig nagyon szép volt.

dia-krisz Creative Commons License 2011.10.03 0 0 239

nem mozgott , az ujjammal le tudtam törölni, csütörtökön itthon leszek megpróbálom lefényképezni, a levél tetején láttam csak

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.03 0 0 238

A barnás valami az mozog is vagy inkább gomba jellegű? A levél melyik oldalán van? Nem tudnál fényképet felrakni?

Előzmény: dia-krisz (237)
dia-krisz Creative Commons License 2011.10.02 0 0 237

Hello! Lehet hogy valami megtámadta a ZZ-met, olyan furcsa barnás valami van a levélen, és van amelyik levél le is esett, valaki tud rá valamit?

mardelboy Creative Commons License 2011.09.20 0 0 236

Szia!

Köszi szépen!

Nem nagy cserépben van, szinte épphogy belefért, de nem ,,kicsi" neki!

Az ablak előtt van kb 30-40 cm távolságra, a függyöny sűrű, úgyhogy a délutáni napsugarakból nem kap intenzív fényt! Megpróbálok rá vigyázni!

Minden  jót!

Előzmény: dia-krisz (235)
dia-krisz Creative Commons License 2011.09.20 0 0 235

szia! ne tedd a napra, végülis elvan sötétebb helyen is, a tűző napot nem szereti, és ne locsold túl sűrűn, én kb 2-3 hetente locsolom, azt is inkább zuhannyal, az enyémet  délelőtt éri egy pici nap, de nem vészes, átültetni mindig csak 1 számmal nagyobb cserépbe, mert ha nagy cserépben van akkor nem új hajtást hoz, hanem a gyökerét, gumóját növeszti, én legalábbis így tudom, szokott virágot is hozni, de én csak képen láttam még.

szerintem ezzel szinte mindent el is mondtam róla, ha bármi kérdésed van nyugodtan kérdezz.

Előzmény: mardelboy (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!